Psychosomatický kašel, jak se s ním vypořádat?

twenny
24. bře 2014

Ahoj, prosim o radu jak se vyporadat s psychosomatickym kaslem. Manzel odesel za jinou, rozvadime se. Dela, jakoby se vlastne nic nedelo a vse nechal na me. Nekricela jsem, nebrecela, nenadavala a mozna prave diky tomu se mi rozjel kasel, na ktery naprosto nic nezabira. V noci se dusim, nemuzu s nikym mluvit, protoze dostavam zachvaty a uz tyden jsem nespala. Doktor nevi, co se mnou. Nemate nekdo podobnou zkusenost?

lv
25. bře 2014

K psychologovi, potažmo psychiatrovi..pokud ti tedy udělali všechna potřebná vyšetření na plicním, alergologii../známou ke kašli drazdil reflux, takže i interna, gastro/

marton
25. bře 2014

@twenny bohužel tuto zkušenost mám,i když ne tolik co popisuješ ty.Ani nemám za sebou žádný traumatizující zážitek.Pokud jsou tvoje stavy opravdu psychosomatické,tj.pramení ze stavů úzkosti,tak fakt jedině psycholog a psychiatr.Asi bych v tvém stavu volila nejdříve psychiatra a brala uklidňující léky a pak v rámci možností navštěvovat psychologa.Přeji hodně sil 🙂 .

verusky
26. bře 2014

@twenny
Zachovej klid, všechno se casem urovna, všechno cas vyleci. Ja odesla po druhem porodu a když chodil za detma, mela jsem dvakrát nervovy zachvat, u druhého byla mamka. Ta me okamzite rekla, ze to uz není normalni, probraly jsme to a nasledne mi zjistila číslo na psycholožku. Te jsem zavolala, strucne popsala situaci, citila, ze je to akutni, tak nasla brzy termin. Ja v první vete rekla, ze bych potrebovala prasky na uklidneni a vic jsme povidaly. Po hodine jsem vysla jako novy clovek. Ze svet se nebori, bylo to takove ujasneni situace ted, za 14dni jsem tam sla znovu a pak jednou za mesic na skvely pokec s odborníkem.
Je pravda, ze ona psycholozka je clovek na svém miste, mnohdy me i pochválila, ze na sobe hezky pracuju, protože nekteri k ni jdou a mysli, ze ona za ne problém vyresi. Ona pomaha jen hledat cestu, pak uz to každý musí pojmout po svém...
Moc drzim palecky, ja jsem taky hodne psychosomaticka, tak vim, ze to není snadna cesta...
Moc drzim palecky