Reakce manžela na druhé těhotenství

englerova14
18. kvě 2016

Před pár dny jsem zjistila těhotenství. Včera jsem to hezky oznámila manželovi. Jeho reakce-celý večer zarytě mlčel,koukal na mě jako na vraha. Ráno oznámil, že nečekal,že se to povede tak brzy, že je v šoku, že neví,jak se s tím vyrovnat. ☹
O syna jsme se snažili 2 roky. O druhém dítěti jsme mluvili už před rokem. Přišel první on. Společně jsme se domluvili, kdy se začneme snažit. Také jsem byla v šoku, když mi hned první cyklus vylezl pozitivní test. Ale pro mně to byla hrozná radost a vlna štěstí.
Teď místo těšení se jsem zklamaná, připadám si v tom sama, že je to 'můj boj'. Čekala jsem od něj projev radosti, nějaké nadšení.
Řekla jsem mu své pocity, on na to jen, a co jsi čekala? Myslel jsem,že otěhotníš tak za půl roku,jestli...
Nevím, co to do něho vjelo, jinak je fajn chlap, i táta... 😠

odula
18. kvě 2016

@englerova14 hele, já myslím, že se mu to rozleží. Třeba se jenom špatně vyrovnává se změnama (někdo to má fakt těžký... já třeba se musím psychicky připravovat i na to, že tentokrát vystoupím na jiný zastávce autobusu 😀 ) . A tahle změna je velká. My jsme děcko plánovali a stejně když jsem otěhotněla, tak jsem z toho byla týden v šoku a nevěděla jsem, jestli se mám radovat nebo co... protože to byla ZMĚNA... teď jsem samozřejmě hrozně natěšená a všechno. 🙂 takže nebuď z toho špatná, píšeš že je to dobrý chlap i táta, určitě to bude dobrý 🙂

mrskato
18. kvě 2016

@englerova14 oni to mužský asi moc neumí projevovat...
Nám teda první dítě vyšlo hned a oba jsme počítali, že vyjde až tak za rok, takže to byl šok a po oznámení těhotenství se mě zeptal, jestli si z něj nedělám prdel 😀 Na druhé dítě jsem muže překecala loni s tím, že to jistě nevyjde tak brzy jako u dcerky a za 14 dní jsem zjistila, že jsem v tom. Tak to mi už řekl, že jsem "zase" kecala a byl trochu naštvanej 😀 bohužel jsem za pár týdnů potratila a asi ho to zasáhlo víc, než jsem si myslela, protože ačkoliv vždy chtěl jen jedno dítě, po potratu mi řekl, že si jich klidně uděláme ještě 5. Když jsem začátkem ledna tohoto roku našla opět pozitivní test, už měl radost, ale i zároveň strach, asi mu došlo, že to není jen o tom, že se otřu o jeho trenky...Každopádně můj muž to těhotenství taky tolik neprožívá a byl by nejraději, kdyby se fáze miminka přeskočila a dalo se s děckem už hrát.

frndafrrr
18. kvě 2016

Dej mu čas! 🙂 Můj u druhého těhu hleděl taky jak puk, dokonce padlo zda neví, že jestli nakonec.....no o za pár týdnů vymýšel kam dáme postýlku, jméno....

frndafrrr
18. kvě 2016

@mrskato Si to napsala přesně, oni chlapi si chlapi nejvíc uvědomí až se něco posere, nám když malý umřel, tak si hodně vyčítal, že prvotně nadšený nebyl a o dalším neváhal ani chvilku, najednou bych jich měl x.....

adinka_k
18. kvě 2016

@englerova14 tak prvotně velká gratulace! ťuk ťuk ;) no a nenech si zkazit radost, ono to dojde. Holt je to chlapák, no. ;) Zkus mu tím zalichotit. Možná přemýšlí, že jak to bude náročné a jak finančně a tak. Třeba mu nedochází, že už výbavičku máte a zkušenosti máte, tak to bude super. Mnohem větší pohoda než první miminko. Hodně štěstí a zdravíčka!

englerova14
autor
18. kvě 2016

Holky moc děkuji za povzbuzení, možná si to zbytečně moc beru, nevím, zda se mnou už můžou cloumat hormony🙂 nebudu to pitvat. Snad mu to sepne. Jen mě to hrozně zamrzelo, zvlášť, když jsme o tom pořád mluvili, plánovali...

englerova14
autor
18. kvě 2016

@adinka_k jo tak to je přesné. Večer seděl nad účty a počítal, mlčel a měl hlubokou vrásku. Přitom finančně vycházíme krásně, měsíčně i dost ušetříme, po malém mám vše schované. A kolik dítě stojí věděl už před tím, tak nevím, co ho včera draplo.

englerova14
autor
18. kvě 2016

@adinka_k děkuji za přání zdravíčka🙂 snad bude vše ok

denousek
18. kvě 2016

chlapi,klasika :D

stastnablcha
19. kvě 2016

ahoj... to je asi fakt ze kym im to dojde ty sa uz aj odfučíš 🙂 my sme sa snazili vyse roka, a ked sa to konecne podarilo, moj muz mi povedal len "tešim sa", potom odisiel za mojim otcom, vypil spol flase slivovice (a to tvrde vobec nepije) a dosiel o hodku, stihol mi povedat len ze "vazne sa tesim" a potom to este asi mesiac predychaval 🙂
teraz sa na tom bavim, vtedy by som vrazdila...
na jeho obranu treba povedat ze je z neho ukázkový táta ...

lexikorka
6. čer 2016

U nás to bylo podobné 😉 Máme 7. měsíčního chlapečka a když mu bylo půl roku, tak jsme si řekli, že začneme pracovat na druhém. Aby to plus minus vyšlo do jeho dvou let. Mno a ono se zadařilo (asi) hned první měsíc. Manžel na mě koukal, pronesl "to jako fakt? Ale já ti stejně víc pomáhat nebudu. Budeš na to sama" No tak jsem si pobrečela v posteli, druhý den ho zpucovala, že jsem se ho ptala, kdy chce či nechce druhé a že mě to hrozně mrzí....teď už se začíná tulit k bříšku, domlouvá mu, ať maminku nezlobí a já mu domlouvám, ať se tam udrží, i když po něm bráška pěkně rajtuje 😀

pincola
6. čer 2016

@englerova14 Tohle se poddá. Není to vyloženě slavnostní reakce, ale nic to nevypovídá o budoucím vztahu vás čtyř. U nás to taky nebylo tak velké jako poprvé. Poprvé to byla ta správná reakce, jakou každá z nás čeká. Podruhé reagoval ve smyslu, že je rád, ale tak na té úrovni, jako kdybych řekla, že venku svítí sluníčko. 😀 Trvalo to celé první měsíce, nic negativního, říkal, že je rád, to všechno tam bylo, ale porovnávala s prvním těhotenstvím, kdy byl nadšený. Teď mi přijde, že reaguje už vesměs podobně. Jak vidí to velké břicho, tak si to možná už umí víc představit. Já věřím, že to bude v pohodě, ničeho se neboj. Chlapi se bojí jak to ufinancují, my se zas bojíme jiných věcí. 😉

marketa11112
6. čer 2016

🙂)),.. my planovali první ehotenstvi dlouho, pak jsme prerstala brat prasky s tim, ze třeba do vanoc se zadari (byly za vic jak pul roku) a krasne stihneme nakoupit výbavičku, něco nasetrit.. byli jsme vycucani po doplaceni hypoteky.... a buch, za tri tadny jsem byla tehotna..... ted chceme další dite zacit zkouset na podzim, tak snad se zadari opet brzy.... ale tusim, ze manzelovo reakce bude podobna jako u vas... bude cucet jako puk a opet se bat...,ze se mu narodil syn si uvedomil poradne az po par dnech.. pry mu to nejak nedochazelo....

englerova14
autor
6. čer 2016

@pincola tak ten stav 'jsem rád, těším se' máme teď. Ale žádné juchů a jé z utz, koupených ponožtiček, se už nekoná. Jako by viděl již shlédnutý dobrý film, rád se koukne znova,ale není to extra supr,jako poprvé🙌 už si zvykám. Jen doufám,že až se mládě vyklube, bude nadšený stejně,jako u prvního.

englerova14
autor
6. čer 2016

@lexikorka tedy to je mi líto, to jsou silná slova, co Vám řekl. Chlapy si občas nevidí do pusy. Ale snad už to má srovnané, když mluví k miminku☺ ať se Vám daří🌸

lexikorka
6. čer 2016

@englerova14 jj, měli jsme v tu dobu zrovna krizi právě ohledně pomáhání s prckem, psem a domácíma pracema, tak to neunesl. Ted už se těší 🙂

gnozka
29. čer 2016

My jsme s manželem miminko plánovali . Ja si dělala i ovu testy a pod a kdyz jsem do toho vlitla hned na poprve tak jsem letěla za manželem ze jsem v tom a on mi řekl ....... Muzu zacit zase kouřit ?? On je totiz silný kuřák a hodne to omezil kvůli tomu početí 🙂)) takže asi tak . Az za par dni zacal chodit s tim ze jako ja budu táta ? Taky potreboval cas . A nakonec je celej poprdenej z nasi malé 🙂 je ji ted 8 mes .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru