Rodiče manipulují s patnerem a zasahují do vztahu

anysek85
9. dub 2011

Zakládám tuto diskuzi pro všechny manželky a partnerky, které se potýkají se stejným nebo podobným problémem: Rodiče vašeho partnera s ním manipulují a snaží se vám všemožně zasahovat do vztahu, což váš vztah samozřejmě ovlivňuje v tom špatném slova smyslu, nicméně daří se jim to tak, že parter jim jejich taktiku "spolknul i s naviákem" a nedaří se vám přesvědčit ho o realitě a otevřít mu oči.

Pojďme si navzájem poradit a podpořit se v nelehkém boji s "tchánovci", kteří vám např. mají za zlé, že jste jim ukradla synáčka a přitom ho mají v hrsti, ať už z jakéhokoliv důvodu (patologicky přísná výchova, nebo cokoliv jiného).

snehulik
28. dub 2011

@moudivlacek aspoň že je manžel na tvý straně, to se pak snáší všechny pomluvy ap. úplně jinak. Horší holky co se s tím musí prát samy a bojovat i s manželem kterej je od rodičů zmanipulovanej ☹ Nezbývá než čekat na okamžik kterej tomu chlapovi otevře oči ale kolikrát je už pozdě.

moudivlacek
28. dub 2011

@snehulik ja vim,proto si nemam na co stezovat,ale neboj,taky to nebylo vzdycky,holt se musi stat "neco",aby jim to ty oci otevrelo dokoran a ne vzdycky av kazde rodine tomu tak je

nejsmutnejsi ovsem je,ze si tchyne stezovala na vlastni tchyni a sama je jeste horsi,tohle nechapu,jaktoze se neponaucej...nebo si jako vybijej vztek a pomstu na nas? hl at nejsem taky takova svine prosim 😀

mamsepekne
24. říj 2016

Také jsem svědkem citového vydírání mého partnera. Otec ho podporoval ve sportu, jenže partner s ním skončil a otec mu to neustále vyčítá a furt mu říká, jak je neschopný a k ničemu. Matka je úzkostlivá a extrémně starostlivá osoba, která by svého syna měla nejradši doma v pokojíku. Každý den mu telefonuje, vyptává se, snaží se ho pořád manipulovat a doslova mu říká, aby se teď staral on, když ona to dělala celý život. Naštěstí partner nemá v hlavě vzduchoprázdno a jen tak se nenechá a ví, že to rodiče přehání. Jenže mě to obtěžuje, působí to totiž i na mě a já je díky tomu mám čím dál míň ráda. Pořád se nás ptají na svatbu, ale jsme spolu asi 3 roky, dále na děti a jestli nechceme bydlet do města, kde jsou oni (my bydlíme asi 80 km daleko). Chtějí nám život upravovat podle svých potřeb, ale mě to nebaví. Například nyní partnera citově vydírají ohledně Vánoc - my (já a on) nemáme podle nich právo na Vánoce ve dvou...Je to jejich syn, jejich rodina a já tam nepatřím...Přece nejsme svoji, nemáme ani dítě a zkrátka argumentují naprostými nesmysly.
Takže rozumím tomu a jsem za názor, že si to nesmíme nechat líbit. Jsme přeci lidi a to, že rodiče partnerů si nárokují "svoje děti" neznamená, že jim jejich životyy budou opravdu řídit. Prosím!

shine2015
24. říj 2016

@mamsepekne ohledne vanoc - ja chapu ze chteji byt s nim,ale muzou vas pozvat oba a nebo rici ok tak kdy dorazite? 25.,26.,27.? Udelame si druhy Stedry den spolecne.

kika_21
24. říj 2016

Ale boj s tchánovci je nesmysl-přece dospělý člověk-tj. vy i oni-má svůj život. Představ si, že začnu vykládat manželovi, ať předělá svou 72-letou maminku.Spíše se babička trochu diví nám a my se jí zase občas smějeme-proč tam leze, 😀 když padá, proč nejde k lepší dr. atd.Ten boj-už proto, že to jsou rodiče jednoho z vás, se nedá vyhrát. Můžeme říct obě strana názor,ale nemůžeš cokoliv diktovat-tak jaký boj?

shine2015
24. říj 2016

@kika_21 jj...navic jsou to porad lide kteri vychovali cloveka ktereho my milujeme a i pro jeho vlastnosti s nim jsme