Rodinné krize. Manžel mě bije

petrunka_01
16. zář 2007

Ahoj holky,🙂 v tomto tématu bych ráda řešila všechny rodinné kryze. Jestli Vás manžel mlátí, nebo vaše děti a vy se bojíte s tím něco udělat a podobné věci. ☹ Je to moc choulostivé téma. Ale tady o tom můžete mluvit. Sama tím procházím a sbírám odvahu se všemu postavit. Vůbec nevím co mám dělat. Proto jsem toto téma založila. Tak se nebojte. 😉

nensy
24. čer 2008

no přesně byla by to fakt ubohý 😉

kajina
24. čer 2008

Bohužel, lidi jsou schopný všeho. Takových případů už tu bylo. Je to fakt hnus, jestli se tím někdo baví.

nensy
24. čer 2008

kájina doufejme že ne 😉

majina
24. čer 2008

ria... moje kamarádka řeší stejnou situaci, mají 5ti měsíčního chlapečka, její přítel se kterým byla 6 let ji z toho 2 roky fyzicky i psychicky týral, nikdy nikomu nic neřekla a teď vidí že tím udělala pěknou blbost! Žádné modřiny si nenafotila a s pravdou musela ven když ji pronásledoval u nás ve městě, ona se schovala v obchodě ale on ji skopal i tam! Nikdo nic netušil, i když jsem k nim chodila tak všechno bylo v pohodě, chovali se k sobě normálně, je to krásná holka a on moc nechtěl aby chodila někam sama tak jsem si říkala že je to žárlivec a ještě jsem se mu za to smála ale teď vyšlo na jevo že on by ji ani nepustil a ona nešla protože věděla že by dostala ťafku! Ale to jsem odbočila... má výhodu v tom že má byt krerý je její a ještě 2 měsíce před tímto posledním incidentem ve městě ho vykopla! O jeho chlapečka mu ani nejde jako většině takových chlapů, policie sice odešla ale má stanoveno že se k ní nesmí přiblížit na 5 metrů, s dítětem nemůže být sám, pouze s ní a dalšími dvěma lidmi ale protože on nějak velký zájem nemá, což je jedině dobře no a už čekají jen na soud.....

takže všechno se řešit dá, téhle mé kamarádce jsem pěkně vynadala a řekla mi že to je to nejlepší co jsem pro ni mohla udělat protože takové to "chudinko naše malá...." má naposloucháno ale to ji oči neotevřelo!

naty... proč by si se nemohla sbalit a odejít? Jako když je to nějaké opravdu brutální týrání tak to chápu, nemáě ani klíče od pokoje nebo bytu ale v "normálním" případě jde přeci řešit všechno! Stačí to jen udělat potají a má hošánek smůlu, děti se samozřejmě nedají do péče násilníkovi a když na polocii požádáš tak ti dají i vlastní ochranku takže ono opravdu jde řešit všechno, existuje X způsobů ale jen se odhodlat a jít do toho!

ria80
24. čer 2008

Předtím v září nevím,ale ted už si tady určitě nikdo srandu nedělá.
Otázku jsem napsala kvůlisobě.On teda nikoho nebil,ale přesto to neznamená,že malý nehrozí nebezpečí.Co byste v takovém případě dělaly vy?Nebo kdyby ty děti fakt bil a soud by přesto určil,že mu je musíte dávat.Co byste dělaly?

kristi
24. čer 2008

no co, nedala bych mu je

ria80
24. čer 2008

Já do téhle témy vlastně ani nepatřím,přesto mě to zajímá.Ono nemusí být jen bití,aby to bylo hrozný.Zajímá mě vaše reakce,co byste jako matky dělaly.Jsem právě v takový situaci a nevím co dělat.

majina
24. čer 2008

Tak potom bych zažalovala soudce! Pokud by je teda musel vidět tak pouze s dalšími lidmi ale samotný nikdy!!!!

kristi
24. čer 2008

rio, ja si stejne jako Majina mylsim,ze se to resit da, podala bych tresti oznameni za vydirani nebo cokoliv, aby proste videl, ze ti nemuze srat na hlavu a ze se proste jen tak nedas. Vidim to na mame, nechala s sebou smykat, vyhrozoval ji atd..dodneska ma problemy s psychikou a je proste dost labilni....znicit si zivot kvuli debilovi bych fakt nedokazala

majina
24. čer 2008

ria... jako v psychickém týrání???

ria80
24. čer 2008

Majina ano.Ale ted mám strach hlavně o malou.Třeba i z možnýho zneužívání od jedný osoby z jeho rodiny.
Taky jsem si říkala,že mu ji prostě nedám.Ale on na to jen čeká,aby mě mohl udat.Pak přijde s policií a oni mi ji budou brát z ruky nebo co?Nebo co se může stát?Nechci,aby tohle malá musela prožívat,myslím hlavně na ni.Dám to asi k soudu znovu a budu žádat třetí osobu.Ale co do tý doby?

ria80
24. čer 2008

Dopadla jsem tak,že se mi třesou ruce,nemůžu spát,trpím úzkostma.Zešedivěly mi vlasy,že bez barvy už nebudu moct mezi lidi.V 27 letech.Udělám všechno,aby malá nedopadla stejně a abych ji ochránila,ale nerada bych ji vystavila ještě vetšímu nebo stejnýmu nebezpečí.
Však ty scény za asistence policie z televize všechny známe.

majina
24. čer 2008

ria... a ty si všechno nahlásila na policii nebo sociálku? Pokud vám už soud rozhodl o tom že musíš manželovi malou půjčovat tak má na to nárok ale pokud s tím nesouhlasíš tak se můžeš odvolat a dodat co nejvíce argumentů proti němu. Já nevím jak to u vás máte takže se mi těžko radí

skuli
24. čer 2008

ria80-Znám tvůj příběh z jiné diskuse.Čtu tvé příspěvky a po tváři se mi někdy kutálejí slzy.Držím ti palečky,ať všechno dobře dopadne,ať se ho NAVŽDY zbavíš a přeju hodně,hodně,hodně síly a Michalce usměvavou,šťastnou maminku.

bebinka
24. čer 2008

Ono hlavně nemá cenu tenhle problém rozebírat tady, v tomhle případě je jediný řešení hned jednat.
Prosím: majak@linkaduvery-pardubice.cz, 466 500 075 - tam ti určitě poradí a pomůžou, popř. upozorní policii
602 246 102, email: info@rosa-os.cz, www.rosa-os.cz
http://www.domacinasili.info/cze/
Nepřetržitý provoz
Občanské sdružení ACORUS - non stop krizová linka - Telefon: 283 892 772
Omezený provoz
Linka právní poradny pro ženy - Telefon: 224 910 744
SOS obětem domácího násilí - Telefon: 541 247 233

Koho se to týká, jednejte hned. Ne, on se nezmění. Ano, znovu to zcela jistě udělá.

bebinka
24. čer 2008

Jinak ahoj Rio, je super, že ty už všechno řešíš, už jednou jsem ti psala do vaší diskuze, jak tě obdivuju a držím ti palce 🙂 Moc ti přeju, aby ses trápení zbavila, jsi krásná mladá maminka nádherný holčičky a zasloužíš si bejt šťastná.

ria80
25. čer 2008

Ahoj,díky moc,je to velká psychická podpora od vás.Ano řeším to jak můžu,půjdu se poradit na fond ohrožených dětí.Napsala jsem také Evě Hurychové,moc hezky mi odepsala a radí.
Přesto je hrozný,že vím,že v tomhle státě nemůžu dosáhnout toho,aby ses ní nemohl stýkat vůbec.Takže pokud ho to nepřestane bavit,a vypadá to,že ne,tak se ho nezbavíme nejmín dalších 15 let.Pořád sem poleze a budem neustále u soudu.A vždycky dosáhne aspon nějakýho styku.
Kdybych se ho tak zbavila navždy a mohla na něho zapomenout.

blah
21. čer 2013

chci se zeptat mojí kamarádku přítel byl má to už za sebou ale cítím povinost pro ní něco udělat .... řekl jsem si že jí zkusím napravit sebevědomí ale je to asi těší než jsem si myslel ..... nevěděli by jste někdo jak na to ?

salomee
21. čer 2013

Tož to není jenom tak...neznáme ji, super, že si někdo řekne, že někomu napraví sebevědomí...na to není nějaký manuál, pokud jsi přítel, pomáhej, buď s ní, naslouchej..co já vím, to přece musíš vidět sám, co chce a potřebuje. Tak hlavně, že už je to za ní..řekla bych, že k nějakému tzv.normálu bude c cesta dlouhá.
@blah

eeeemilka
12. kvě 2014

Ahoj jsem emilka zjistila jsem manzel se semnou nevzal s lasky ale kvuli tomu ze mam hodne penes.
Mame 1dite manzel si odemne pujcil 200 000 kc.
Udelal s nemi to ze sel na striptys.
Rekla jsem mu ze se s nim rozvedu a pak to zaclo.
Bil me i dite jenze to jsem nevedela ze jsem v tom
Kdyz jsem mu to rekla zbil me tak ze jsem potratila
A pokracuje to dal jak jsem se vratila z nemocnicee
Moje dcera byla sama modrina rozhodla jsem se ze zavola otcovi a matse
Matka ptijela a uvidime jak to bude dal