Rodinní rádci v těhotenství. Jsem z nich vyčerpaná

miksa
16. únor 2008

Ahoj holky chtěla jsem se zeptat jestli máte všechny stejné problémy jako já a hlavně jak je řešíte. Já jsem ve 13 týdnu těhotenství a už jsem úplně vyčerpana z toho jak mi všichni v mém okolí chtějí řídit život, neslyším nic jiného než jen co mám dělat jak to mám dělat atd babička pořád že musím jíst zasmažené polévky abych kojila, musím hodně spát aby mimi taky spalo, musím používat košilky a látkové plenky, tchýně ta taky musím mít ohrádku, kolébku, látkové plenky, musím koupat v heřmánku, teta zase že to musím oblékat do kraječek a do ružového a já už ani nevím co všechno všichni mi to pořád chtějí řídit a to jsem teprve ve 13 týdnu já si nedokážu představit jak to bude vypadat jak se dítě narodí. Už jsem z toho šíleně vyčerpaná když řeknu že se nemají do toho strkat tak je mi to prd platné prostě jsou starší a vědí to lépe a děti už vychovali. Jak to řešíte vy?

macanet
16. únor 2008

😀 Znám mám taky babičku, mohla bych vyprávět, rada,jedním uchem dovnitř, druhým ven a pořádně kývat ano ano 😀 Je to těžký, myslet si můžeš svý a doma si v klidu dělat všechno po svým 😉 Chce to pevné nervy , ale jiná rada asi není 🙂

macanet
16. únor 2008

Ještě jeden poznatek, je zajímavé, že tzv. rádci si dovolují "poradit" pouze v případě, že v blízkosti není můj muž 😉 Ale bacha je rada a rada, někdy ty rady nejsou až tak blbý 😉

miksa
autor
16. únor 2008

děkuji za odpověd jenže jsem ještě zapomněla zmínit že naše babička bydlí s námi a máme jí za zadkem 20 hodin denně tak je to o to těžší. a navíc já jsem nervák a neumím si myslet svoje a kývat ano já hned začnu zuřit

miksa
autor
16. únor 2008

tak to máš svatou pravdu jak manžel není doma tak je to rádců spoušť a jak je doma tak je klid, už jsem manželovi říkala že bude muset on zakročit

gedren
16. únor 2008

No to bych asi umrela, s nekym takovym zit. Nejde ta bytova situace vyresit nejak jinak? Ja bych je taky odkazala do patricnych mezi, jakoze "dekuju za radu, ale udelam si to, jak sama uznam za vhodne". Hlavne se nenechat zatahnout do debat, proste je nechat mlit a vubec neodpovidat! A kdyz budou prudit, proc na to nic nerikam, tak jim reknu, ze proste na ty rady nejsem zvedava 🙂

balsiger
16. únor 2008

miksa: ja mam obdobny problem s moji mamou...ona to nemysli zle, proste si neuvedomuji,jak je to "neprijemne",nekomu takhle plnit usi radama...ja mame vzdycky reknu,ze je mile,ze mi dava ruzne rady,ja si je rada vyslechnu,ale co s nima udelam dal je moje vec! no a kdyz prudi dal,tak ji povim,ze kdyz ona byla mama,tak to 100% delala taky podle sebe a ne podle ostatnich.to vetsinou zabere a pak me necha...

no a je na tobe, co s tim udelas...ja jsem si pro nasi malou obstaravala veci zasadne sama,rodice mi chteli darovat kocar, to se mamina trefila do meho favorita a tak jsme si usetrily diskuze,ale jinak se jim to proste musi rict...

ja obcas dokonce reknu,ze je mi to neprijemne,kdyz do mne porad vsichni nalevaji jejich rady 😅

luucia
16. únor 2008

A bude hůř, až bude mimi na světě! Mě v těhu taky všichni do všeho kecali a jak máme malou, tak je to ještě horší! Prostě dělám, že je poslouchám a pak si to stejně udělám podle sebe. A nebo když už mi hodně lezou na nervy, tak jim řeknu, že je to moje dítě a já si to udělám podle svýho 😉 Ted už mi do toho moc nekecaj, pže vidí, že si stejně dělám svou malá je v pohodě

miksa
autor
16. únor 2008

u nás s bydlením je to komplikované babička nám dala byt a tak ji tady máme na dožití, před 12 lety jak nám babi dala byt tak mě nenapadlo jaké to bude jednou mít následky, nemáme kam babi dát pryč do domova důchodců jít nechce, vyhodit jí to né, a pak je pravda že má dvě dcery, ale ani jedna jí nechtějí, takže tenhele problém je neřešitelný,

ono kdyby mi radila jen babi tak by to bylo ještě dobré, ale mi do toho všeho ještě kecá tchýně a tetka

a já už jsem začala přikračovat k takovým věcem jako že je k nám nezvu atd abych se nemusela stresovat

manžel ten poslechne a myslí si svoje a nenervuje se říká stejně si to uděláme po svém, ale já jsem nervák a nedovedu poslouchat a jen to odkývat a už jsem jim sto krát říkala že si to chci dělat po svém a že jak budu potřebovat radu tak si sama příjdu

miksa
autor
16. únor 2008

právě já se bojím toho jak to bude dále jsem teprve ve 13 týdnu těhotenství a už je to k nesnesení tak si ani nechci představit jak to bude vypadat jak se mimi narodí, mě to příjde že to bude úplný horor a nebo možná ne možná si už do té doby vybuduji nějaké hranice za které nikdo nesmí a možná pochopí že si stejně nenechám radit,

gedren
16. únor 2008

No jo, tak drzim palce, s babi to urcite nejak zvladnete 🙂 Co se tyce tech ostatnich, no tak to by me taky ani nehlo dobrovolne zvat nekoho, kdo me obtezuje, nejsem masochista 🙂 A to at uz "by se to melo", nebo ne. Proste s lidma z rodiny, co si nemam moc co rict (ale oni maji hodne co rict mne ;)) vedu styky pouze formalni (vanoce, narozeniny), a i to pouze z jejich iniciativy 🙂. Prece clovek neni povinnej se stykat s sirsi rodinou, u vlastnich rodicu holt obcas neco prekousne, kdyz jsou to rodice, ale teta, tam to nemas zapotrebi 🙂

luucia
16. únor 2008

mikso, snaž se to zatrhnout hned na začátku 😉

macanet
16. únor 2008

mikso záleží jen na vás manželovi o tobě, jak si to zařídíte . No s tou babčou v baráku tak to bych nechtěla v baráku nikoho nedělá to dobrotu, ale vy nemáte jinou možnost.Ale snad babička respektuje nějaký soukromí ne? No jestli ne, tak to máte fakt blbý ☹ Ale ty seš máma, ty rozhoduješ ostatní by to měli respektovat. No vím o čem mluvím, moje babička je taky dobrý rádkyně a rejpalka ale naštěstí odjede

miksa
autor
16. únor 2008

my už s manželem probíráme jak to budeme dále řešit musíme si vytvořit nějaké hranice jinak se s toho později zblázníme, musíme zakročit hned ze začátku jak říká luucia, ale zatím nám to příjde těžké, ale budeme se s tím muset poprat je to hlavně pro naší budoucnost

macanet tak babi respektuje nějaké soukromí to ano jak se zavřu do ložnice tak nikdy za mnou neleze to je ještě dobré mohlo by to být horší, ale i tak to snáším zle jediná výhoda je ta že vždycky jak už je toho moc tak vybuchnu babi vyloženě pošlu někam tak se na pár dnů stáhne, ale pak je to zase ve starých kolejích a jako by se nechumelilo a jede se dále a je to takový kolotoč s kterého nemůžeme ven

mikca
16. únor 2008

ty jo miksa jak psala luucia utni to hned na začátku..musíš jim prostě ne dát najevo, ale rázně říct kam až si můžou dovolit jít...až přijde mimčo mohlo by to být ještě daleko horší..chtělo by si to určit pravidla..něco v tom smyslu, když budeš chtít poradit, tak se zeptáš jinak si budeš dělat vše podle sebe a at to respektují....takže odvahu 🙂

zuzik03
16. únor 2008

mikso, a co jít do nájmu, to by nebylo řešení ? nebo si koupit byt a ten po babičce pak prodat. tohle mi přijde dost vysoká cena za darování bytu. závisí na tom, jak jste na tom finančně.

varfa
16. únor 2008

Nám do ničeho nikdo moc nekecá,spíš se třeba mamka dost často ptá na věci,které používala ona,jestli se ještě používají.Ale stala se mi jedna věc,když tchán,který nikdy své děti nekoupal,podotknul na to ,když jsem řekla,že budu asi pořizovat kyblík na koupání,jestli náhodou nezůstane miminku po koupání stejně zadeček od hovínek.Všichni přítomní se začli ukrutně smát a tchán radši zklapnul.Já se tomu směju ještě teď 😀

vendeta
16. únor 2008

Tak to znám, moje mamča mi radí pořád a stejná je i segra.
My rodiče bydlí 300 km daleko a sourozenci v zahraničí. furt myslej že je mi deset. Otázky typua co máš v tašce do porodnicea td?
Ted jsem se dozvedela že moje setsra chce přiletet na dvy dny po mem termínu ze zahraničí k nám. Mám ji moc ráda, ale nedovedu si představit že přijdu domu s porodnicea ona tu bude, manžel si chtěl vzít dovolenou abejt s náma a ne že tu bude segra........a tak furt dokola

miksa
autor
16. únor 2008

no z bytu nechceme odejít nikdy nás nenapadlo do jaké situace se dostaneme a loni jsme dali byt do pořádku je totálně po rekonstrukci všechno nové tak nemáme na to aby jsme ted pořizovali něco jiného a taky jak je všechno nové, hezké tak se nám pryč ani nechce jít, žijeme s babičkou spoustu let nikdy nám nevadila až ted jak čekáme mimi tak se všechno změnilo a všechno je jinak a začínáme mít jiné priority než tomu bylo dříve

artuse
16. únor 2008

ahoj holky,

moje mamka je taky takový velký rádce, ona je hrozně hodná a obětavá a vše myslí dobře, ale člověka ty neustálé rady prostě vytáčí, chce to ale klid a zachovat chladnou hlavu, já se vždycky hned vytočila a vybouchla, teď se ale učím od manžela, který je naprostý kliďas a nic ho nevytáčí 😅 vždy klidně něco odpoví a tím diskuse většinou končí a pak si věci udělá se to po svém 🙂 takže já se snažím teď rady jen odkývat a nebo prostě klidně řeknu, že to budu raději tak a tak, že se to teď tak doporučuje nebo něco v tom smyslu a je to, ne vždy to samozřejmě jde tak klidně, ale fakt má cenu se o to snažit, protože jak člověk vybouchne je to pak horší a horší...

mikso ještě mě něco k té babičce napadá - někdy to může být i výhoda, že ji máš v bytě, když budeš ze začátku z mimi někdy pořádně vyšťavená, tak budeš ráda, že ti babi třeba pohlídá, uvaří, něco uklidí a ty budeš mít chvíli pro sebe 😔 já jsem někdy kolikrát ráda, že mamka přijede a trošku mi doma s něčím pomůže 🙂 ale fakt to chce zachovatou chladnou hlavu, pokusit se nevytáčet (mně to jde taky těžko, ale jde to) a dopředu si vymezit určité hranice, jak už tady bylo řečeno 🙂

gedren
16. únor 2008

Tak se to asi stava ledaskde, ze vztah s pribuznymi je tak nejak "stabilizovany", vse v klidu, ale najednou prijde tehotenstvi a mimi a vsechno je zase vzhuru nohama, proste najednou si ten rodic/prarodic budoucich rodicu rekne "ted me zase potrebujou" a zacne do vseho kecat. Ale jestli ten vztah s nimi byl predtim OK, tak urcite to jde je zase umravnit, clovek musi tvrde, ze proste je to vase dite a ne jejich, a ze si to udelate tak, jak uznate za vhodne, a ze se s nimi budete bavit o vecech, co predtim, ale ne hodiny a hodiny o tom, jestli budete pouzivat takovy pliny, jaky oni vam doporucujou.

Jinak tohle fakt jeste neni nic, po porodu to bude mnohem horsi, zvlast kdyz s vama babi bydli - to bude tisic kecu jako "to urcite place proto, ze..." "a proc delas/nedelas to a to" apod. Proste umravnit je treba hned, ale i tak vas cekaj zazitky...

A neda se treba ten byt aspon vymenit za dva mensi blizko sebe, nebo koupit babicce malinkou garsonku nebo tak neco?

Ale podle me to chce fakt natvrdo vysvetlit, ze Ti to opravdu VADI, ze Ti radi, ono ji to samotnou tezko napadne.

ketka
16. únor 2008

já bych to odkývala a udělala si to podle svýho 😉

arietiska
17. únor 2008

miksa: Pokud s něma nebydlíš, tak je neposlouchej! Teď se to každýmu radí a kecá, když o nic nejde, ale ty pak stejně s prckem budeš doma sama, budeš si ho oblíkat do čeho budeš chtít a dělat si sním co budeš chtít a oni pak nebudou nic řešit,pač budou rádi, že ho udrží a nespadne jim a uvidí, že to co děláš mu vyhovuje. 😀

Já taky slyšela furt jak nebudu moct nic jíst,pač budu kojit a malej bude mít prdy, jak s ním budu muset jezdit v kočáru, pač nebude spát, jak se má dávat velký balení, pač to tady v kraji tvrdí jeden doktor atd. Sem vždy řekla, no se teprve uvidí co budu a nebudu muset /nemusím nic z toho co jsem napsala/ a přesně jak píšu, oni teď jen dojdou a je jim všechno jedno, hlavně, že ho můžou dlachnit. 😀

arietiska
17. únor 2008

No rada a rada: Já jsem říkala tchýni, prckovibylo v noci asi zima a ona hned: No děti nemají rádi zimu, to ho jako musíš oblíct,jinak ti nebude spát! Teď ji říkám, prckovi bylo v noci asi teplo a ona zase: No prckové nemají rádi teplo ti v teple nebude spát to jasný ... rada jako blázen, to vím taky, že musí být oblečený tak akorá, ale jak Vám neřekne ... 😀 😀 😀

andrealiskova
13. pro 2009

jj to znám. já jsem si toho vyslechla od mamky! Nejvíc mě ovšem dostala moje 10-ti letá neteř, která mi radí, jak mám správně Chrise přebalovat, co mám a nemám dovolit dvojčatům.... 🙂

nicedaisy
22. dub 2013

@miksa Hele my jsme v hodně podobný situaci, dostali jsme byt od tchýně s tím že ona se sestěhuje s nějakým "svým" pánem ... no ale sešlo z toho takže tu teď bydlíme všichni a je to něco hroznýho na moje nervy ... naše malá často pláče a tchýně mi každou chvilku stojí ve dveřích a radí ... udělej tohle udělej tamto, nechce tohle nechce tamto ... no už mi z toho jde hlava kolem :-/. A nedej bože, abych nechala malou brečet a šla si udělat třeba čaj, to je hned oheň na střeše, takže kolem ní musim pořád skákat, aby neplakala. A když se pak malá naučila tak, že byla hodná jen v náručí, řekla mi na to - no to jste si jí pěkně naučili na chování, to není dobrý. Tak co jí na to máš říct ... Říkala, že by si našla nějakej podnájem, třeba 1+1, ale pak zjistila že za nájem chtějí 6000,- a víc a řekla že nebude za 1+1 platit 6000,- když tady za 3+1 platí 4500,- nj, jenže je rozdíl mezi nájmem a osobním vlastnictvím, že jo... Tak jsem hledala byt pro nás a našla jsem pěknej 2+1 za slušnou cenu ... tak jí to s nadšením říkám. A dostala jsem ledovou sprchu, že to teda ne, že jestli půjdeme pryč tak ona ten byt prodá, protože ho sama neutáhne a že nebudeme mít nic. Tak mi řekni, co teď s tim ... :-/

leg
11. kvě 2013

@nicedaisy no, tak to jsi tedy taky ve výborný situaci. To ti tedy nezávidím. A píšeš, že byt jste dostali od tchýně. Je tedy na Vás oficiálně napsaný nebo ne? Pokud ano, tak bych jí prostě nastěhovala do blízkého podnájmu (pokud to jde, tak jí i půlka platila) a pokud je byt stále na ní, tak si našla podnájem pro sebe a tchýně ať se s penězma za prodaný byt třeba udáví. 🙂))
A co se týče pláče malý, tak já vždy argumentuju tím, že dospělí mluví a dítě prostě pláče a že pláč je prospěšný pro rozvoj plic, tak prostě taky někdy řvát musí! Min. 2x denně i 10 min 🙂)) A jestli se to tchýni nelíbí, tak ať si vezme špunty do uší.
Mé babičky jsem se jednou zeptala, když měla 3 děti a také kolem nich pořád skákala, kdy tedy stíhala vařit, prát, žehlit a prý i sekat dříví. A od té doby byl klid. 🙂