Rozchod s partnerem a malé dítě. Jak často se většinou otec vídá s dítětem?

mirinda35
21. říj 2019

Prosím o vaše názory,zkušenosti, rady.
Stalo se to,ze jsme se s partnerem domluvili,ze půjdeme od sebe,důvodu je vice. Byt je můj,ale partner nechce odejit z bytu,dokud se nedomluvime,jak bude vídat našeho syna 1,5 let). Jeho představa je kdykoliv bude mít v práci volno. Což na tohle já nepristoupim. Mám svůj život,aktivity s malym a podobně. Jaká je ,,standardní,, doba vidění se otce a syna po rozchodu? Děkuji moc

tulikiss
22. říj 2019

@kiki1912 ale to ze ty mas nazor, ze do 6 let se neda uvazovat o stridavce, to neznamena ze soud ho bude mit stejny. znam nekolik deti ,ktere jsou od nastupu do skolky ve stridave peci.

kiki1912
22. říj 2019

@tulikiss a ty si myslíš že když má insolvenci a bude na ubytovně tak že to soud bude akceptovat to asi těžko

kmarie81
22. říj 2019

@katka_nedo Jo to paní sice píše, ale taky píše že co se dítko narodilo, tak změnil práci a je v ní od nevidím do nevidím - možná proto, aby tu svou rodinu zabezpečil a přitom aby naplnil insolvenci.Nevím a asi nikdo z nás, jestli tam u nich padlo něco jako, tak mi každýho tolikátýho a tolikátýho dáš tolik a tolik a já pohlídám, aby byl nájem a poplatky zaplacený, protože je to můj byt a je to hlavně moje zodpovědnost, aby platby byly v pořádku... Jinak souhlasím s většinou, že je důležité, aby šli k sodu, kde jim všem stanoví pravidla ohledně styku dítěte s otcem a alimenty - a jestli je otec tak nespolehlivý, tak ať zažádá o strhávání alimentů u zaměstnavatele jako přednostní pohledávku - potom je bude mít vždy ve správný datum k dispozici (teda pokud tatínek bude řádně zaměstnaný)

zuzkasim
22. říj 2019

@katka_nedo Jenže spousta lidí vůbec neví, že střídavá péče jde dělat i jinak. Proč by to muselo znamenat, že dítě pendluje? Ono to totiž jde udělat i úplně jinak, v nejlepším zájmu pro dítě, které má stabilní domov, ve kterém se mu mohou střídat ti rodiče. Rozvod není nikdy sranda, pokud to jen trochu jde, dítě by tím mělo trpět co nejméně, ono se s nikým nerozvádí a obvykle si přeje oba rodiče. Malé dítě se snadno přehazuje, ale jak to bude školák se svými kamarády a kroužky, už to stejně jde dost blbě. Popř. si najít nová bydliště v těsném sousedství, aby, kdy už to dítě pendluje, mohlo mít do školy blízko a kdykoliv si zajít pro něco zapomenutého k druhému rodiči, nebo se jen jednoduše přijít pomazlit... Spousta rodičů myslí hlavně na sebe, ale jakmile máte jednou společné dítě, je potřeba myslet hlavně na něj. Vždycky mě baví, jak se některé páry nechtějí "vzít", protože to cítí jako velký závazek, při tom si neuvědomují, že pořízením společného dítěte udělali závazek mnohem větší, ze kterého se prostě nevyzují nějakých 18 - 25 let.

katka_nedo
22. říj 2019

@zuzkasim Mne o rozvodu vykladat nemusite.Vim,co to je.Stridava pece je o tom,ze dite je treba tyden tam a tyden jinde.Naprosto nevyhovujici pro zadne dite.To,ze se domluvi,ze treba ma tata volno,tak si ho vezme i mimo ty stanovene dny je vec druha,ale to dite potrebuje jeden domov,jeden rezim atd.Kdo to nezazil,tak stridavou nepochopi,ze je to spatna vec.

zuzkasim
22. říj 2019

@katka_nedo Střídavá péče jde opravdu udělat méně bolestně a vůbec není vhodná pro každého. Znám rodinu, kde to funguje ucházejícně, ale taky spoustu těch, kde je to naprostá zhovadilost. A opravdu střídavka neznamená jen pendlování mezi rodiči, dítěti může zůstat jeho domov a střídat se mu tam mohou rodiče. Tím pádem aspoň nemění prostředí a režim se mění jen částečně. Akorát to vyžaduje mnohem větší oběť od rodičů.

katka_nedo
22. říj 2019

@zuzkasim Takze pro zmenu by pendlovaly rodice😂👌To je teda zhovadilost.Jako proti gustu,ale ...

lysecek
22. říj 2019

@katka_nedo ano, ti dospeli, kteri tu situaci zavinili, at pendluji. Ne to nevinne dite. Treba by pak ubylo rozvodu jako v tomto pripade. Chlap je furt v praci a nevynasi kos. To o tech platbach jsem cetla, tam neni zrejme, jestli jen poslal penize pozde nebo je prochlastal.

@zuzkasim Souhlasim uplne.

katka_nedo
22. říj 2019

@lysecek A Vy si to umite predstavit,Aby Vas ex travil cas ve Vasem byte?Ja teda ne.Proste je stridava lece,at uz v jakemkoliv typu na houby.

katka_nedo
22. říj 2019

@katka_nedo pece*

zuzkasim
22. říj 2019

@katka_nedo Ano, je to šílené, ale stejně šílené je pro děti, když se jeho rodiče rozejdou nebo dokonce když mají pendlovat ony. A ony za tuto situaci nemohou, nijak ji nezavinily. U každého jsou jiné podmínky, u spousty lidí je byt společný, takže odpadá "proč by ex měl týden bydlet v mém bytě". Ani toto řešení není vhodné pro každého, opravdu se musí posuzovat individuálně, ale na prvním místě by měl být zájem nevinného dítěte, což mnohdy bohužel nebývá.

lysecek
22. říj 2019

@katka_nedo tak ja se svymi ex vychazim v pohode, ale nemam s zadnym dite. Tak tezko rict. Ale vtipny, ze rodicum se pendlovat nechce, ale to dite do toho nutit budou.

shaun40
22. říj 2019

Znám ve svému okolí tři rodiny které mají střídavou péči a maminky jsou spokojené a z mým synem chodi klučík týden je u táty a týden u mámy maminka bydlí u školy tatínek ho vozí každé ráno autem do družiny jsou to inteligentní lidi vysokoškolsky vzdělání a klučik je naprosto spokojeny .U nás v práci jsou lidi který dělají protisměny a jsou to manžele a dětičky pendlují po babičkach sousedkach a vlastně nemají doma nikdy oba rodiče a nezanechává to na nich žádný defekt. Moje dětičky pendlovali k chúve a ja musela vydělávat. Takže názor že to by díteti škodilo je diskutabilní. A zamyslete se kde v rodinách jsou oba doma málokde.Ale ke střídavé péčí musí byť tatínek finančne zabezpečení a to autorky přítel není .Žádný soud nedá tak male díte člověku který žije z životního minima a je bez bytu při střídavé péči musí mít bydlení. Já si myslím že ich vztah skončil kvůli pěnězúm paní je na mateřské a očekává že ju finančne podpoří ale jemu zbývá málo tak jsou konflikty ja ji naprosto chápu.Dnes je žel život jenom o penězích. Insolvence zničila mnoho manželství a vztahu. Třeba si po jeho insolvenci najdou k sobe cestu .Já si myslím že jemu to taky není jedno že je v oddlužení .Mám kolegu a ten bere antidepresiva
kvůli tomu že je v insolvenci a taky mu manželka vyčítá že domu nenosí peníze. Málo který partner partnerka tohle po dobu 5let ustojí. Spousta se uchýlí k alkoholu.

somalicats
22. říj 2019

@katka_nedo Já mám mladší holky ve střídavé péči s ex, domluvili jsme si to sami, bez soudu, a tak, aby to vyhovovalo především dětem. Nemáš pravdu, že je střídavka špatná - není, pokud se udělá s citem a především pokud jsou rodiče schopní se domluvit především právě na tom režimu. Nám to funguje a holky jsou spokojené - jsou na tátu dost fixované, takže bych jim nikdy neudělala to, že bych trvala na "víkendovém" tatínkovi, střídání máme nastavené v režimu 2-2-3, takže nejsou ani u mě, ani u něj tak dlouho, aby jim jeden z nás začal nějak výrazněji chybět, a hlavně jsme blízko sebe, takže nemusí střídat školku a tak.

caverina
22. říj 2019

@somalicats jenze takhle rozumnych ex partneru je bohuzel malo...

somalicats
22. říj 2019

@caverina To mas bohuzel pravdu.

me_druhe_ja
22. říj 2019

@somalicats Ano souhlasím. ;) Jenže na stridavou péči musí být oba rodiče dostatečně inteligentní a ochotni se domluvit v zájmu dítěte. Je naprosto jasné, že u spousty párů prostě stridavka nepřipadá v úvahu, protože jeden z nich nemá o děti extra zájem, topí se ve dluzích/alkoholu/drogach nebo se rozešli fakt ve zlém a domluva není možná.....Ale stridavka klidně může úplně krásně fungovat, pokud jsou oba partneři dostatečně inteligentní, mají o děti zájem, jsou zabezpečeni a nebydlí daleko od sebe. Pak nevidím důvod, proč ne, pokud mají oba zájem. 🙂 Odsuzovat stridavku smahem a obecne je blbost. 🙂

shaun40
22. říj 2019

Pro maminku je určite lepší když tatínek pomáhá ze školou a z hlídàním co já bych dala za střídavku ono když je dítě malé a maminka na mateřské tak samozřejmostí je že toho chlapa tak nepotřebuje ale až nastoupi jako samoživitelka do práce do toho školka pak první třída tak je to na maminku moc.Mluvím z vlastní skušenosti jsem na všechno sama a jsem vyčerpaná.Autorce doporučuji ať nezavrhuje pomoc rok a půl uteče a bude muset do práce .Když si dá neomezení styk tak si mohou vypomoct dle potřeby nezapomínejte na to že to nebude pořád malý chlapeček .A dohoda u soudu je na hodne let .A operovat s víkendama?tak ona si bude zažívat stres celý týden úkoly a práci a on si bude uživat klid o víkendu kde dítě nemá povinnosti.Tady je založena diskuze kdy maminka má dceru 11let přes týden a tatínek o víkendu a tet tá dcera chce k tátovi jelikož s nim trávi jenom víkendový klídek a máma se ji jaksi nelíbi pro to že přes školní dny ji asi nařizuje a vychovává k nějakému řádu.Vždycky se má člověk dívat do budoucna a zhodnotit situaci a ne jít sám proti sobe.

kmarie81
23. říj 2019

@lysecek od autorky taky není zřejmé, jak dlouho v insolvenci přítel je a jak se k dluhům dostal - jestli to třeba nenasekali spolu a ted už jenom maminku nebaví v tý polízanici být... A jestli má dluhy z minulosti a zkouší to řešit insolvencí (to na mě působí, jako že má snahu to vyřešit), tak jestli v tom není nic jinýho, teda kromě toho, že je furt v práci a na domácí práce už nemá bud energii nebo si radši ten čas vyšetří pro malýho - což taky chápu (chce si ho taky užít)- kdyby to tak nedělal, tak by mu pro změnu vyčítala, že si dítěte nevšímá. Možná by ho měla spíš podpořit, zatnout zuby a přestat remcat. Tohoto muže si pro svůj život a jako otce svého dítěte vybrala. Tak by měla sobě, okolí a hlavně svýmu dítěti dokázat, že když sem se pro nějaký život rozhodla, tak si za tím stojí a popere se o něj. Pořád se tu u podobných diskusí fňuká, jaký sou chlapy nestálí hajzlové a pak svým chlapečkům jako jedinou správnou cestu ukážeme, že ti, co nás už omrzeli nebo jsou jinak nepohodlní, si nezaslouží nic jinýho než shodit ze schodů - a ještě si na ně pak ukázat, jaký jsou to lůzři , že se válí na zemi! Ale samozřejmě kdyby v tom bylo hlavně něco jiného (třeba by mlátil jí nebo kluka) tak ať upaluje k doktoru, pak na policii, a urychleně vymění fabku a toho parchanta vystěhuje!!! Ale tohle už paní nepíše.

jarla
26. říj 2019

@mirinda35 pokud tam nemá trvalý pobyt,tak v dobu co bude v práci vyměň zámky,sbal mu věci a oznam mu ,že bydlení u tebe skončilo,vztekat se může kolik chce,pokud nebude mít kde bydlet,tak mu soud tak lehce styk s malým nepřiřkne

mirinda35
autor
27. říj 2019

@kmarie81 nasekal si dluhy a neřešil je,když jsme byli spolu. Když jsem se to dozvěděla,ukončila jsem to. Po nějaký době,kdy skemral,uhanel...jsem svolila k návratu,ale pouze, ze to začne řešit a v případě jedné jediné sázky si sbalí tašku a půjde. Takže já byla ta,která mu ,,zachránila,, zadek. Fungovali jsme pak nějakou dobu v klidu,on splacel insolvence,pomáhal mi doma,nosil i peníze. Bohužel si pak našel tuhle práci,kde dela ,jak dělá..... Ja otěhotněla,porodila a už to začalo....žádný pomahani,peníze nikde,i když je v práci neustále.....komplet byt jsem zařídila já ze svých penez. Takže rozhodne nefnukam z rozmaru. Cely vztah nám pohřbila ta jeho debilni prace.

katka_nedo
28. říj 2019

@mirinda35 Achjo.Takovym jako je on se radsi vyhybat a hlavne s nima neotehotnet

mirinda35
autor
28. říj 2019

@katka_nedo ted už to vim taky. Ale nikdy nemůžeš vědět,jakéj bude po otěhotnění a narozeni potomka,když byl do ty doby uzasnej

katka_nedo
29. říj 2019

@mirinda35 No vetsinou to jde poznat a citit uz driv,ze to nebude ono.Pred manzelem jsem chodila s jinym a vnitrne jsem to citila,ze svatba a deti by s nim nebylo to prave pro me.A to nebyl zadny fetak,alkoholik a ani nemel dluhy.

mirinda35
autor
29. říj 2019

@katka_nedo njn,chybám a se člověk učí. Už to zpátky nevratim. Mám aspoň toho nejuzasnejsiho ,,chlapa,, na světě... Syna!😍