Rozchod s partnerem. Teď mi chybí

slunicko.
17. črc 2009

Ahoj dnes jsem se rozešla s partnerem a je mi děsně. ☹ Asi napíši celý příběh našla jsem si partnera který se dal na mé dva kluky celkem jsme byly spolu rok a půl z toho pul roku byl v pohodě milej prostě úžasnej,ale pak se to změnilo začal pít byl agresivní a dokonce zabil klukům králička. Pak jsme se rozešly a zas se vrátily, přišel o práci pak jsme byly spolu celý den jsem totiž na mateřský. Jeho máma mi domluvila brigádu v nemocnici takže finance byly na mně. Z ůřadu nebere ani kačku a že by hledal práci to taky ne. A mně zakazoval můj počítač že si stále sněkým chetuji atd nedo mám jen mobil nepochopil že mám moc známích a on ¨nikoho kdo by mu napsal. A tak šel v čera s kamarády na pivo a já ráno do práce tak jsem se mu koukla do mobilu i když se to nedělá ale po skušenostech s jeho pitím vím že když se napije rád si napíše inzerát že si někoho hledá a přitom má - měl más ☹ Tak jsem tam koukla a psal si s vdanou ženou a já se ho zeptala jestly chce být s ní řekl že asi jo možná to myslel ironicky a né vážně, ale mně to naštvalo tak jsem mu řekla at jde udělal že jsem ho vyhodila možná svím spusobem ano ale po všem co jsme zažily na psychice z dřívějška jak pil a sáhl na mně atd tak jsem ho vyhodila, ale těd mně to mrzí a chybí mi je to tak těžký být bez něj a je mi doma smutno něco - někdo nám tu chybí snad to někdo chápe když je rozchod čerství a sami jste to chtěly.

imiska24
28. kvě 2010

mircalla,nebuď smutná,buudeš mít miminko.Já jsem ho loni chtěla opustit,ale kvůli tomu že jsem ho strašně moc milovala a ubíjelo mě,že se nám IVF nedaří a on tak strašně chtěl dítě.Ale měli jsme v mrazáčku naši Andrejku.Jsem moc šťastná že ji mám,bez jeho souhlasu by mi nikdy do bříška nedali 😀 .Bohužel se to po jejím narození posr....... 😒 ,a i když bych ho chtěla opustit, tak nemůžu.Bojím se že by mi sebral malou.On má byt,auta,práci a já nemám nic.Žiju v jeho bytě,jezdím autem který se sice platí z mýho účtu,ale je psaný na něj,bo já na sebe nic psát nechci (rány minulosti),do práce se vrátit nemůžu,kdo by mi tak asi hlídal?Tak se bojím,že by mi žádnej soud malou do péče nesvěřil,když mám holej zadek 😠 .a bez ní bych to nepřežila,to se budu radši do smrti trápit.

bonparuska
28. kvě 2010

niekedy mi prebehne hlavou taká myšlienka, čo by som spravila keby ma opustil skôr, to malé bude mať pokazený život už od narodenia, bude z neúplnej rodiny, nikdy nepocíti aké to je krásne žiť ako normálna rodina a to ma trápi najviac, prečo to moje malinké bude musieť žiť v neúplnej rodine, ja som mu chcela dať všetko na svete, hlavne aby žilo normálne ako ostatný

meandra
28. kvě 2010

Bonparuska. Přesně tohle jsem si říkala, když jsem zůstala se synem sama. Měla jsem ho brzy, bylo mi 18, na přání a celkem i nátlak partnera, který si mě takhle chtěl pojistit. Byla jsem BLBÁ, dnes nechápu. Po narození syna už nezájem, byl bez práce, jen kamarádi, automaty, já ani syn jsme neexistovali. Nedalo se to vydržet, tak jsem i s malým odešla a rozvedla se. Nemůžu mu to zapomenout,že syn vyrůstal v neúplné rodině, celý ty roky to bylo strašně těžký, hlavně po finanční stránce. Bylo mi syna líto, že nemohl mít to, co by si přál a co viděl, že mají okolní děti. Horko těžko jsem platila školy v přírodě, různé výlety, někdy to dopadlo i tak, že nemohl někam se školou jet. Syn pro mého ex přestal existovat jeho narozením a dodnes se nic nezměnilo Syn už je na střední a já našla fajn manžela. Bývalému synovo pokažené dětství nikdy neodpustím a přeju mu, aby zůstal sám, aby se mu to vrátilo. Což jak vím z doslechu, se daří, protože se vůbec nezměnil. Pořád je nezodpovědný, cítí se ukřivděný a uražený.

meandra
28. kvě 2010

A ještě něco k ex. Před nějakým rokem jsem s ním mluvila a nějak přišla řeč na to, proč se nesnaží vidět a zajimat se alespoň o děti z druhého manželství. Odpověděl, že jeho ex je kráva a že tam chodit prostě nebude 🙄 No chápete to 😕 😕 On se vzdá vlastních dětí jen proto, že si nerozumí s jeho matkou. To tak většinou při rozvodu bývá 😝 Prostě IQ houpacího koně 🙄

mircalla
28. kvě 2010

ahojte - toto mrzi aj mna, ze mu nebudem moct dopriat uplnu rodinu a budem bojovat aj s financnymi problemami
tesila som si, ze si uzijem dlhu matersku. uz teraz je jasne, ze budem musiet po 9 mesiacoch (dovtedy dostavam aspon 55% platu maximalne vsak 600 euro) nastupit do prace a nebudem moct byt s malym. zarabam nastastie dost na to, ze maleho uzivim, ale urcite nie z toho, co dostavame od statu, ked stat prestane vyplacat matersku (u slobodnych matiek je to 9 mesiacov)...takze po 9 mesiacoch nedostanem vonkoncom nic a pekne naspat do roboty...ak bude vobec kam, lebo v nasej firme dost prepustaju momentalne, dotklo sa to aj mnohych kolegov

mircalla
28. kvě 2010

meandra - no to teda je...to IQ

meandra
28. kvě 2010

O tom to právě z větší části je. Co si budeme povídat,chlap se obrečí a časem je i bez něj dobře. Ale ty finance jsou průšvih 😒
Kdyby podmínky pro maminky samoživitelky byly jiné, aby se mohla soustředit opravdu jen na výchovu a radosti s dítětem, a ne aby musela řešit, z čeho zaplatí obědy ve škole, jestli bude moci dítě jet na školu v přírodě a jestli by v těch starých botách ještě měsíc nevydrželo 😢 To je na tom to nejsmutnější. Chlap zůstává v pohodě, rozhazuje si, užívá bezstarostnosti, často ztrácí o bývalou rodinu veškerý zájem. Prezentuje jak malé má výdělky, aby platil výživné co nejmenší a nezájem, co dítě bude jít, co si oblékne.

Jak jsem záviděla maminkám, které mohly pracovat na zkrácený úvazek a chodili pro děti do školky třeba po obědě, syn tam byl vždycky až do zavíračky, často jako poslední. O prázdninách třeba jako jediný ze třídy chodil do jiné (prázdninové školky), u ostatních se doma rodiče střídali, aby dítě mohlo mít prázdniny ...Bylo mi to všechno tak strašně líto. Nahromadil se za ty roky ve mně vůči ex vztek a doteď se ho nemůžu zbavit,i když to nejhorší už je pryč. Syn je velký a o "tatínkovi" nechce ani slyšet.

bonparuska
28. kvě 2010

toto si niektorí chlapi, ani len nedokážu predstaviť aké následky má ich rozhodnutie, že odišli, keby v tom nebolo aj moje baby, tak to hodím za hlavu a idem ďalej, ale toto že mi rozvrátil vlastnú budúcu rodinu, to mu neodpustím nikdy, a môže si to ospravedlnovať ako len chce, hádzať vinu na všetkých okolo, toto sú rany do srdca, ktoré sa len tak ľahko nezahoja

mircalla
28. kvě 2010

meandra - vies, vravim si, keby som ostali spolu, ci by to bolo s financiami ine. boj o kazdy cent. moj ma krasny zarobok a priznaky totalneho lakomstva uz boli u neho davno...aj teraz mi visi niekolko sto euro....

dajna11
28. kvě 2010

mircalla...takto budeš finančne na tom možno lepšie,nebude ti nikto a ani tvomu malému okrádať od úst. aj moj ex všetko prepil,ja som chodila do práce a on bol chudáčik nezamestanný lebo nikto nemal pochopenie pre jeho pijatiku. tak jediná starosť bolo zaniesť malu do školky,aj to nezvládal ked už ráno bol na mol a ja v práci celý den ako na ihlách....peniaze nijaké,lebo čo som zarobila,sa minulo na výdavky s domom a malej som musela premýšlať či kupim jogurt alebo šunku. načo by si sa starala ešte o další krk ked ty sama z neho nemáš žiadn y osoh?

laila22
28. kvě 2010

ahojte baby, tak aj mne je moc luto, ze moja malicka nezazije pocit kompletnej rodinky, rodinne vyletiky, dovolenky.. u nas som podala sice ja ziadost o rozvod, ale ja som uz nevladala zit v takej rozvratenej rodine a radsej budem s malou sama ako trpiet ponizovanie kazdy den, ignoraciu a hadky..ved aj ta malicka by to vyctila, ze nie sme stastny..takto sa aspon nestresujem a mam dobru naladu kazdy den... 😉 aj ked riesim zamestnanie, ale toto leto chcem stravit este s malickou...
u nas to bolo tak, ze ex mal tiez super plat, ale kazdy den mi daval najovo aka som neschopacka zavisla od neho.. on si neuvedomoval, ze sa 24hod. denne staram o nase dietako najlepsie ako viem a aj o neho.. proste vdel to tak, ze sedm doma, nic nerobim a cakam na jeho prachy...hoc na seba som nikdy nijako extra neminala a a aj co som matersku usetrila, kupilo sa zariadenie do domu...nebolo to tak, ze matersku som preflakala a minala aj jeho...
chcela som auto, aby sme sa mohli lahsie prepravovat s malou a aby sme neboli na nom zavisle...zahlasil, ze akontaciu zaplati a leazing si mam platit z materskej..tym padom by som nemala ani cent a musela by som cakat na kazdy milodar, este aj keby som chcela kupit napr. vianocne darceky, alebo nejaku hluposticku, o vsetkom by musel vediet...
ja som si nebola ista ci nas casom on neokasle, alebo co bude a zdalo sa mi nezodpovedne zaviazat sa celou materskou na auto...ale z jeho strany to bol pekne premysleny tah... no a ked som povedala, ze sa rozvediem, tak hned chcel ist auto kupovat, len aby som sa nerozvadzala.... 😀 povedala som dakujem, uz si neprosim...nechcela som ho pre seba, ale hlavne pre malu, nech sa nemusime v zime, v dazdi, v upale trepat na bus, ci vsade chodit peso a vycakavat na busy... ale on si svoj zadok vyvazal kazdy den...a ked som chcela nech nas zobertie doktorke, alebo som nedostala kupit lieky v dedine pre malu a zavolala som mu, nech kupi v meste, tak on nemal cas.. nastastie, ze mam rodicov a brata, lebo oni mali vzdy cas, ked som potrebovala nieco pre malu...

meandra
28. kvě 2010

dajna: to je zase další věc, když je ex příživník, co se nechá vydržovat, pak je to úleva, když vypadne. Ten můj si zas rád zahrál automaty, takže finančně to nebyla žádná sláva ani s ním. Hodně mi pomáhali moji rodiče, tak jsem jim za mnoho vděčná. Ale nejhorší je, že ať chlap peníze vydělá, nebo je akorát prochlastá, výsledek bývá stejný. Hlavně ať má co nejnižší výživné, však ona to matka nějak zvládne 😝 Oni moc dobře vědí, že máma dítě umřít hlady nenechá, kde na to vezme, to už není jeho problém, však ona si nějak poradí. 🙄

laila22
28. kvě 2010

baby a jeho chamtiva falosna mater co kazdemu vesla na noc, kolko zaraba jej synko, aby sa pochvalila, tak ona o mne rozprava, ze mi nestacilo 35 000 sk na domacnost mesacne a to som ani nevarila, len sunky si doma valala... 😎 tak keby som bola taka chamtivka, tak by som asi nechala aj orat na sebe, len aby som sa k jeho peniazom dostala a trpela to ponizovanie a nenavist a zlerobenie aj z jej strany...ona dostala rakovinu a syna stvala proti mne - teda mojho ex....

jenny2009
28. kvě 2010

laila, prave som sa zamyslela nad nami, ten moj zaraba dost malo ale vsetko co mal dal nam a vzdy pomahal, varil ,zehlil, hral sa s malym, ja som si tak niekedy povzdvychla ze keby som si bola nasla bohatsieho bolo by nam lepsie, ale vidis, ti co maju vela su vo väcsine pripadou chrapuni, bez kuska citu, tak ti drzim palce a verim ze ty toho svojho praveho princa uricte najdes a nie len pre seba ale aj pre malu.

laila22
28. kvě 2010

jenny - dakujem... 😉 ja budem zit radsej skromne, ale stastne a spokojne... 😉

dajna11
28. kvě 2010

ja som napr.po rozvode šla s malou prvý krát na dovolenku....dokonca k moru,dva krát p sebe.to som v manželstve nešla nikam...

bonparuska
28. kvě 2010

ten môj bol zas taký, že zarábal dvadsať tisíc a ked som chcela ísť kúpiť malému neaké bodynká tak že na to je ešte čas lebo už vtedy sa chcel rozísť, bolo mu zaťažko vlastnému dieťaťu niečo kúpiť

dajna11
28. kvě 2010

ale tvrdiť budu že svoje deti milujú...ako samá cítiť aj moja dcerka ked vidí ako na svojom terajšom novom synčekovi lipne a ona je bokom?to radšej nech tam ani nechodí aby to vdiela.

laila22
28. kvě 2010

bonparuska - ubohe... 😒 ja ked som povedala, ze nech mi da 30 eur na garnizku pre malu -usila som jej zastenu, nech ju mam na co zavesit, nech nespi pri studenej stene a 60 eur doplatok za plyn, tak neprisiel ani malu pozriet a na sude vykrikoval, ze som mu povedala, ked nedonesie 200 eur, tak nech ani nechodi...uboziak... keby tu malu tak lubil a chcel ju vidiet, tak dotrepe tu garnizu a nemusi mi dat do ruky ani cent, len nech je s malou..on sa radsej neukazal 3 tyzdne...lebo v robote mu povedali, ze nic mi nema davat...sa radil s kolegovcami v kancli, pan manager..

laila22
28. kvě 2010

dajna - darmo su to uboziaci... hadam im to zivot raz vrati...

meandra
28. kvě 2010

To je právě to, co nikdy nepochopím. Ať mají rodiče mezi sebou cokoli, jak je možné, že spolu s manželkou odvrhnou od sebe i svoje vlastní dítě. Jakmile se chtějí od rodiny trhnout, začínají počítat, aby náhodou do dítěte příliš neinvestovali. Přeci svoje dítě by otcové měli mít rádi i po rozchodu či rozvodu, ať už si s manželkou udělali cokoli. Jak to, že to tak nebývá ? Najednou je jim líto peněz investovaných do dětí, které za to nemůžou.
Mámy své děti milují i potom, co se jim rodina rozpadne a snaží se jim dopřát to nejlepší. Proč to tak nefunguje i u otců ?

bonparuska
28. kvě 2010

mea ten človek to proste v sebe nemá, bol tak vychovaný - sebec, ktorý myslí iba na seba, na svoje potreby, len škoda že to nedal najavo skorej, že sú mu materiálne veci a peniaze prednejšie ako vlastná rodina

dajna11
28. kvě 2010

mne chcel mnžel ukázať ako mi bude ťažko bez neho,ako budem trpieť lebo rozviesť som sa chcela ja...aby som na to doplatila....to nebolo o tom či mám peniaze...ale ten božský klud čo som mala a žaidne nervy ako pri nom,to bolo čo mi bolo treba. že som už bola na nervy a chudla som a nespala cele noci..to nevidela. amala som dceru ktorá ma potrebovala,nemohla som si dovoliť sa dať stiahnuť spolu snim.

meandra
28. kvě 2010

Jsou to sobci, ale jen mě překvapuje, že je jich tolik. Moje dvě kamarádky jsou také rozvedené a se stejnými problémy. Oba otcové dluží na výživném desítky tisíc a prostě nezájem, materiální i citový. To člověku zůstává rozum stát

dajna11
28. kvě 2010

lebo tu podla nich nejde o dieťa,ale si myslia že tým podporuju ženu a nie že prispievaju dieťaťku,že by si ex žial lepšie a akoby iba na ich výživnom stál celý svet a ked ho nebude žena mať....nie dieťa,na to nemyslia......tak jej bude horšie špine jednej....

meandra
28. kvě 2010

Přesně tak, ale mají pravdu, bude jí opravdu hůř, protože vše co má investuje do dítěte, a to i za otce a o to pak na ní zbývá opravdu míň. To je právě to, na co spoléhají. Dítě strádat nebude, protože máma si utrhne od pusy i za cenu, že na ní se už nedostává.

dajna11
28. kvě 2010

bude horšie...po finančnej stránke,ale čo aspon bol moj pripad,mala som klud na duši a spala som aj 13hod.to som dohánala tú nespavosť..lebo som veddela že nemusím dávať pozor kedy a v akom stave príde domov,ako bude na wc vracať a pod. a tiež mala nemusela počuvať tie hádky doma.....stále si myslím že to bolo to najlepšie čo som mohla a vedela urobiť.

meandra
28. kvě 2010

To určitě, klid je k nezaplacení. Mně také i přes finanční těžkosti bylo ve finále líp 😉

bonparuska
28. kvě 2010

ja dúfam že aj s tým málom sa to bude dať neako zvládnuť, len keby už to srdiečko prestalo bolieť, je toho na jedného ozaj dosť, zostať len tak sama zo dna na den a ešte s dieťatkom v brušku

dajna11
28. kvě 2010

je to veru hrozné.....lebo n bábo by sa mali tešiť dvaja a človek by sa mal s kým o tú radosť podeliť......moji rodičia velmi nadšený neboli terajším mojim tehotenstvom,ale čo už!!!!!aspon mám pri sebe manžela ale aj vy babenky to zvládnete a ked budete držať maličké na rukách takna všetok bôl zabudnete.