Rozchod s partnerem. Teď mi chybí

slunicko.
17. črc 2009

Ahoj dnes jsem se rozešla s partnerem a je mi děsně. ☹ Asi napíši celý příběh našla jsem si partnera který se dal na mé dva kluky celkem jsme byly spolu rok a půl z toho pul roku byl v pohodě milej prostě úžasnej,ale pak se to změnilo začal pít byl agresivní a dokonce zabil klukům králička. Pak jsme se rozešly a zas se vrátily, přišel o práci pak jsme byly spolu celý den jsem totiž na mateřský. Jeho máma mi domluvila brigádu v nemocnici takže finance byly na mně. Z ůřadu nebere ani kačku a že by hledal práci to taky ne. A mně zakazoval můj počítač že si stále sněkým chetuji atd nedo mám jen mobil nepochopil že mám moc známích a on ¨nikoho kdo by mu napsal. A tak šel v čera s kamarády na pivo a já ráno do práce tak jsem se mu koukla do mobilu i když se to nedělá ale po skušenostech s jeho pitím vím že když se napije rád si napíše inzerát že si někoho hledá a přitom má - měl más ☹ Tak jsem tam koukla a psal si s vdanou ženou a já se ho zeptala jestly chce být s ní řekl že asi jo možná to myslel ironicky a né vážně, ale mně to naštvalo tak jsem mu řekla at jde udělal že jsem ho vyhodila možná svím spusobem ano ale po všem co jsme zažily na psychice z dřívějška jak pil a sáhl na mně atd tak jsem ho vyhodila, ale těd mně to mrzí a chybí mi je to tak těžký být bez něj a je mi doma smutno něco - někdo nám tu chybí snad to někdo chápe když je rozchod čerství a sami jste to chtěly.

marionmarion
15. led 2012

@livka299 toto netrva iba pocas tehotenstva, je to uz dlhodoby problem, co on zjavne za problem nepovazuje...

zuzzka1
15. led 2012

@marionmarion ak tomu dobre rozumiem, si v deviatom mesiaci, tehuľkovanie ani samotný pôrod nie je jednoduché, nerieš teraz zásadné veci s partnerom, sústreď sa na seba a svoje bruško, bezpečný príchod na svet, budete sa potrebovať - rodičovstvo veľa vecí zmení pozitívnym smerom

rora
15. led 2012

@marionmarion nieco podobne je aj u nas, a bolo pocas celeho mojho tehotenstva, neskutocne ma to stvalo, niekolkokrat som odisla, prosila aby sa zmenil a podobne... po porode sa to nachvilu zmenilo, zaujalo ho dieta, no po case sa to vratilo do starych kolaji (nechcem radsej konkretizovat, to patri do internej posty), no mne sa zmenilo to, ze som sa viac zaujimala o malu ako o neho, uz som ho tak neriesila a sem tam mu to dost trklo v hlave a zacalo asi vadit, ze uz ho nezhanam, nedohovaram a vpodstate vacsinu dna nepotrebujem 😠 a obcas pride aj sam. aj ked som si to takto nepredstavovala urcite, zacinam sa zmierovat s tym ze chlapi su jednoducho taki, pridu z roboty a maju sa potrebu "hrat" ako male deti - u nas je to pc, tv, fotak, teleskop a podobne (pre mna) somariny....

marionmarion
15. led 2012

@zuzzka1
@rora
ked som mu vycitala ze za nic nebojuje na com mu zalezi / myslela som tym mna a maleho/ tak mi vyhlasil, ze keby mu na niecom naozaj zalezalo, tak by bojoval. a ze teda nech odidem, ked chcem a ze je rad, ze je to uz za nami...baby ja ani neviem co tak narychlo mam zbalit pre seba a pre maleho, neviem ani rozmyslat, taka som z toho znicena rozrusena. vonku snezi, mna caka skoro 7 hodinova cesta, kym pridem k rodicom, ktori o nicom ani nevedia a vobec netusim ako im to vysvetlim, co im poviem...toto som vazne necakala, myslela som si ze aspon mu na nas trochu zalezi...ani neviem, kde teraz budem rodit, z coho budeme zit, co malemu obleciem...vsetky jeho veci mame od jeho rodiny, neviem ci si to vobec mozem zobrat :(

rora
15. led 2012

@marionmarion tak vykaslat na takeho chlapa! cim skor podat ziadost o vyzivne a hotovo. nebudes sa mu predsa doprosovat. aj ked viem ako sa citis a aka si hrozne sklamana, neboj, nie si jedina.... ☹ rodicom to povedz cim skor, urcite zo zaciatku budu mozno frflat, no po narodeni babatka uz nebudu chciet aby si od nich odisla 🙂 (vlastna skusenost)

sisaha
15. led 2012

@marionmarion bud sa tvoj chlap chce vratit k mamicke a neplatit podnajom, alebo je tak zahladeny do seba, ze mu robi radost ublizovat ti...Ja by som neodchadzala, ale pekne krasne ho zapajala do vsetkych cinnosti. ked je nastaveny na jeden povel, tak bude dostavat po jednom povele co ma spravit. Tym, ze si tesne pred porodom, tak vsetko na teba tak viac dolieha. Nad odchodom uvazuj, ked budes "stabilizovana". A k tomu, co si pisala, ze ci ti pozicia peniaze....to je co za nezmysel? on ma voci tebe vyzivovaciu povinnost, ja viem, ze hrdost ti nedovoli, ale tadeto cesta nevedie.
Takze ked to zhrniem, ja by som mu nic v jeho paradnom zivote neulahcovala, ale naopak este viac ho zatazila povinnostami. 😉

habibi78
15. led 2012

@marionmarion tak to dufam, ze si sa nerozhodla odist!!!! Preco by si mala odist ty? Sak nech si zbali saky paky on... k rodicom nepojde ak ty ostanes v byte.... teraz s tebou pracuju hormony, na mnohe veci si citlivejsia, ale teraz sa mas starat o seba a o babo, nie este o nejakeho nezreleho magora..... prestala by som sa o neho tiez zaujimat, nech vidi ake to je..... ako sa do hory vola.... ci sa potom nepreberie....
a poziciavat si od neho peniaze? To je samozrejme, ze ti peniaze da, nie pozicia.... zakon o rodine mu nic nehovori??? jooooooj taka som z neho vytocena, par faciek by si zasluzil..... 😠

malapepka
15. led 2012

@marionmarion Marion, on možno nevie, ako to má robiť. aj mm, ked som nahnevana (vtedy cakam, ze mi pride nieco mile povedat, ze ho to mrzi) pride za mnou a iba sa sucho opyta, ci ma to uz preslo. Ale naucila som sa to uz neriesit, je to jeho sposob komunikacie. Ako poznam jeho rodinu, tak vidim, ze to ma z domu. Obcas mam na neho riadne nervy, aj si poplacem. ale zas to prejde, i ked obycajne sa z toho musim dostat sama. Vies, ja som vedela, aky je aj pred svadbou, takze nemozem ocakavat, ze sa zrazu zmeni. Tvoj partner sa zmenil az po svadbe alebo bol aj pred tym taky? Podla mna on nechcel, aby si odisla, len nevedel, ze ak ti povie, aby si ostala, tak by si neodisla. Mozno sa bal, ze on ta bude prosikat a ty ho odmietnes a to by jeho muzsku jesitnost uplne dorazilo

nesves
15. led 2012

Ahoj
trápeni časem přejde uvidíš🙂 Tím si prošla asi každa z nás. Věděli jsme ,že již vztah nemá cenu a stejně nám člověk chyběl. Mnoho psychologu píše ,že se prostě zase bojíme být samy a nakonec si dávame vinu i když za nic nemůžeme. Určitě to bude pár měsícu bolet, ale až najdeš někoho hodného určitě si budeš ještě říkat proč ses s bývalým nerozešla dríve. Ted určitě doporučuji zbavit se všech věcí aby ti ho nic nepřípominalo a zabavit se něčím jiným. Nebud smutná pokud chceš být štastná a věř ,že budeš už se kněmu nevracej!

viki2912
16. led 2012

je to magor,pust ho z hlavy a zabudni ze si ho poznala.

marionmarion
16. led 2012

Baby, dakujem vsetkym za reakcie a rady...pravdu povediac ma trochu zaskocilo, ze ste tu spominali ziadost o vyzivne a tak...musim na jeho obranu povedat ze nikdy v zivote by mi nerobil problem s peniazmi aj ked ich nema nazvys. naklady na domacnost sme si vzdy delili podla toho kto prave mal vyplatu a viac na ucte. nikdy mi nebol vycitany ani jediny nakup, ziadne take reci ze minam jeho peniaze a naopak. Tu pozicku som myslela tak, ze som prave nemala na ucte nic, tak to muselo ist z jeho...ale ani na chvilu som nemusela pochybovat o tom, ze by mi peniaze dal. Vcera ked som sem pisala svoje prispevky, bola som mierne povedana v hysterickej nalade a preto musim povedat ze jeho slova o tom ako mu na nas nezalezi a ako sa mu ulavilo boli uz len vyvrcholenim jeho nasratosti. Vazne to ale nemyslel, ako sme si neskor vysvetlili, bolo to povedane v hneve a on predsa nechce aby sme odisli aj s malym, len uz nevie co ma robit, lebo ja som stale taka nestastna a on nevie co s tym. Pochopila som ze najblizsie k pravde je tu asi @malapepka, ktora pise ze on mozno nevie ako to ma robit...nuz naozaj nevie. nerozumie tomu co prezivam a preco a aku on v tom hra rolu. takze je uplne zbytocne vycitat. Mozem povedat ze nie je zly a zakerny...len tak trochu hlupy a strateny v tom celom...co nie je tiez bohvieco a sklamana som z toho dost aj tak...ale aspon tomu uz rozumiem. vcera sme si vela veci vyjasnili, hadam aj pochopili...takze som nakoniec nikam nesla...ale svoju nespokojnost budem musiet riesit v sebe a nie cez neho...asi tak

malapepka
16. led 2012

@marionmarion Marion ja som aj tak mierne dufala, ze neodides, aj ked si to urcite myslela vazne. Ale predsalen ta pri nom nieco zastavilo, dufam, ze stale laska k nemu (mozno aj trosku obavy o buducnost). ale to je teraz nepodstatne. Hlavne sa sustred na to, aby bol maly v pohode, a ten bude, ked budes aj ty. Vidim to tak, ze tvoj chlap sa musi este vela ucit, co to je zivot v manzelstve, v rodine. Aj ja som si mnohe veci inak predstavovala, ale snazim sa ho (od isteho momentu) viac tolerovat, aj jeho pohodlie.
Dam ti jednu radu, ber to v dobrom, bud viac trpezlivejsia. Ved chlapi su stale male deti, ktorym mnohe nedochadza, hlavne ze "riadia svet" 😀 ale bude dobre, neboj. Moja mama tomu hovori ze sa obrusuju hrany. A ked vidi mna a mm, mnohokrat mi aj dohovara, aby som sa zmenila (obcas tak kricim sama v sebe JA??? Nemal by sa on?). ale snazim sa to brat pozitivne. Drzim palce

zexi
16. led 2012

@marionmarion ahoj Marion, tak trochu z tvojho chlapa je aj v tom mojom - a strašne ma to hnevá. Keď vyrobí nejaký prúser, namiesto toho, aby sa prišiel so mnou udobriť, tak reaguje najhoršie ako by mohol. Nechá ma samú a uteká s kamošmi na pivo 😀 Ja to tak strašne neznášam, po jeho odchode to vo mne doslova vrie a najradšej by som ho zabila. Aj som mu to viackrát povedala, a stále reaguje rovnako. Presne tak - oni to proste nevedia, doma ich to nenaučili. A keď mu poviem, že rozmýšľam nad odchodom resp. odlúčením, tak tiež pokrčí ramenami a povie, že mám sa zariadiť tak, ako uznám za vhodné - no nezabila by si ho? 😀
A čo sa týka tej jeho pasivity: nemá on náhodou matku - tzv. usmerňovačku? 😀 Ja mám takú svokru, prídeme k nej s deťmi a ani na minútu im nedá priestor aby sa chalani sami rozhodli, ako sa budú hrať. Má pocit, že ich neustále musí usmerňovať, nenechá ich dýchať. Našťastie muž nie je úplne pasívny, ale tiež ho treba občas nakopnúť, akoby so zvyku čaká, že ho niekto popoženie, sám aktivitu nevyvíja.

brisalek
17. led 2012

@marionmarion necetla jsem vsechny prispevky, ale ten posledni staci. Stejne jednou odejdes, protoze on neni ten spravny pro tebe, kdyz nevi ted co ma delat nebude to vedet nikdy a ty budes stale nastvana a vic a vic podrazdena a bude to zacarovany kruh. Nevim jak mate stare dite, ale jestli malinke a mas kam jit. Odejdi vcas. Cim je dite vetsi tim je to tezsi, kdyz vidis jak se na tatu tesi, jak ho ma rado....atd. Mozna, ze i ten odchod ho donuti opravdu neco zmenit. Resim to uz dva roky a stejne na to doslo...jen se mezi nas nacpala vetsi "nenavist" spoustu spatneho vyrceneho ve vzteku atd. Hrozne to boli vzit male domov a rodinu, ale jinak to nejde. ☹

marionmarion
17. led 2012

@brisalek mozno mas pravdu...ale aku mi das zaruku ze stretnem niekoho, kto bude ten spravny pre mna? Casto mam pocit ze pre mna spravny chlap nie je, lebo aj ja mam v sebe problem a moja nespokojnost vlastne ani nemusi byt o nom, ale skor o mne samej. keby som v tom mala jasno, ze je to iba jeho povaha co je tu problem a ze to aj tak dopadne rozchodom, uz by som bola davno prec. ale take jednoduche to nie je...
@malapepka, @zexi niekedy by som ho naozaj zabila. a zas niekedy si spomeniem na vsetky dobre veci, ktore kvoli mne urobil, lebo ma ma rad. Matku ma naozaj dominantnu a strasne akcnu, stale nieco robi, vymysla, mohlo ho to ovplyvnit a nad tym som nikdy doteraz nerozmyslala. U nich v rodine nie su v mode ani objatia, ci ine prejavy lasky a v tomto uz pekne pokrocil odkedy sme spolu, aj ked mne sa to stale mali...
niekedy som nanho strasne prevelice nastvana a zabudam na veci, ktore obetoval kvoli nam...on mi hovori ze som stale nespokojna a ma pravdu...a pritom ked tu citam pribehy inych, tak mam vlastne stastie ze mam doma to, co mam...