Rozchod s přítelem, na co mám nárok?

duetka01
22. lis 2017

Holky, chtěla jsem se poradit, jsem s přítelem se, kterým jsem 10 let a dozvěděla jsem se, že má druhou ženskou a vůbec mu nevadí, že má rodinu a bere mu ji..píše mu nebo volá at za ní přijede, je do ní zamilovaný, tudíž se se mnou rozešel, aby mohl být oficiálně už s ní..žijeme spolu 3 roky ve společné domácnosti v baráčku, nevíte na co mám vše nárok at neodejdu s prázdnou a neskončím s malým sama na ulici? Sice přítel mi chce zalepit hubu 100 000, ale to se mi zdá málo, když máme barák, stavil ho on, já jsem do něj koupila jen nějaké příslušenství, on to vybavil zas nábytkem atd, já prostě těmi drobnostmi...Jestli mám nějaké výhody, jsem pracující osoba. A další otázka nevíte kam bych měla zažádat o alimenty? V životě jsem v takové situaci nebyla a nepotřebovala jsem to. Tam se myslím žádá i o to jaké dítě má u koho v který den určený být ne? Nebo je to jinak? Děkuji za odpovědi

duetka01
autor
27. lis 2017

@jezz1e problém je ten, že já ho miluji, ale on mě ne..třebas mu říkám at mě pohladí, nebo obejme, citově ke mě velmi ochladl, zpětnou vazbu se musí i snažit budovat, neustále mi říká at mu dám čas..taky jsem jen člověk a potřebuju lásku, vůbec se mi to nelíbí, za tou druhou by běhal a udělal by ji bůh ví co i pomyšlení a na mě nemá náladu, vyhýbá se mi spíše a posílá mě spát, at na něj nečekám jakmile příjde z práce a tak..to skutečně zamrzí, můžu se snažit jak chci, ale je to marné, spíše si připadám, že se mu vnucuju a to nechci, to se mi zas příčí...mít tak někoho kdo by city stejně opětoval, myslela jsem si, že jsem udělala maximum pro záchranu a dobře, ale on si stejně ničeho neváží a jakby mi to dával sežrat, že jsem vlastně rozhodla za něj..když jsem řekla at to s milenkou ukončí..on to chtěl prostě jinak. Rekla jsem mu tudí, že to nebudem hrotit a uvidíme co čas ukáže..ale mrzí to od partnera, takové chladné chování

maii
27. lis 2017

@duetka01 Snazila ses uz moc, ja bych teda byt na tvym miste zmenila strategii ze "snazive a ublizene" za "tu, co to ma na haku". Zajdi si ke kadernikovi, udelej si cas na sebe, vem malyho nekam, kde se oba budete bavit, mej program, udelej si nejaky kratky kurz (joo, klidne i pred porodem, co jako) . Nepodbizej se mu, to uz jsi zkusila a akorat ses zklamala. A tohle je jednak v souladu s onim "cas ukaze", druhak mu das najevo, ze 1. za neco stojis 2. ze se nehroutis 3. ze jsi schopna a krasna a on to chtel zahodit kvuli s*ku.

caseopea
27. lis 2017

@jezz1e Tak to určitě ne. Ujeli oba spolu, takže vinu nese každý svou, ani jednoho se nezastávám, spíše se teď řešila ženská, tak jsem psala i ní, ale chlapi co se nechají svést jsou v tomhle pro mě slaboši, když se nechají zblbnout a vůbec si neuvědomují následky, třeba že rozbijí rodinu ☹

duetka01
autor
27. lis 2017

holky, tak ten blbec za ní dnes po práci jel a líbal se s ní venku, doznal se mi, to není normální, ted v neděli jsme se usmířili, je to prý silnější než on..zase ho zlákala za ním jet..neví vůbec co má dělat..zase mě podvádí ://// přijel o půl hodiny z práce později...toto už mu neodpustím, je to vážně mrdka, nemá slitování ani s malým ani se mnou ://// a ted se mě ptá jak to chci řešit, tak ho lifruju, ale on s tadyma nepůjde, je to jeho barák.

guinea
27. lis 2017

@duetka01 Ahoj, přečetla jsem celou diskuzi, tvoje situace vůbec není lehká! Ale neboj se, rozhodně není nic ztraceno! Tvůj přítel je teď omámený z té nové, tahle fáze "erotické fascinace" prý funguje podobně, jako když je člověk na drogách. Ale většinou to nemívá dlouhé trvání, a hlavě - podle toho, co jsi o něm psala, to je určitě slušný člověk a až tahle akutní fáze zamilovanosti opadne, je hodně možné, že se rozhodne nezahodit váš dlouholetý vztah.
Rozhodně bych ti doporučovala hned zítra vyrazit do knihkupectví a koupit knížu Jeronýma Klimeše "Partneři a rozchody". Urprostřed knížky je taková tabulka - časová osa, kde je popsáno, jak rozchod vnímají oba aktéři. Ten, co rozchod navrhl, i ten, co se rozcházet nechce. Kdy je kdo ve fázi "pálím mosty" - tedy kdy absolutně nemá smyl dělat vstřícné kroky k zachování vztahu, a pak zase kdy existují tyhle okna, kdy se obnovení vztahu může podařit. Zní to takhle hodně komplikovaně, ale není. Tak knížka moc pomohla mně i mým kamarádkám, kterým jsem jí koupila.

A pro teď bych určitě doporučovala zdržet se emotivního jednání, vyčítání, nadávek... Komunikuj jen ohledně provozu nebo dítěte, a vydrž! Obecně, čas je na tvojí straně, takže pokud ti nabídnul strávit Vánoce spolu, jako rodina, tak rozhodně souhlas a svátky spolu oslavte. Až nahlédneš do té knížky, tak se ti ohromně uleví!

A až se tě zase zeptá, jak to teda budete řešit, tak řekni, že vám se synkem slíbil Vánoce, takže se rozhodnete po svátcích..

biedronka10
28. lis 2017

Ja nevim, ale chtit zpatky chlapa, ktery se nekde zamiloval a pak breci jak malej harant kdyz se rozejdou, muze chtit jen blazen. Udelal jednou udela zas. Vas vztah uz je stejne znicen, je to tezke si to priznat ale je to tak. Ten kdo miluje, nebude hledat jinde.

anazuzzuzana
28. lis 2017

Kdyby si někde ulítl, tak se to dá asi pochopit a odpustit, ale tohle už je prostě něco jiného. Já být tebou tak si nechám nahned vyplatit tu slibovanou stovku a jdu pryč. Tohle nemáš za potřebí a ani tvůj syn to nemá za potřebí. Jestli ti jde o vánoce tak věz, že stejně budou na houby, pokud v tom domě zůstaneš. To si to mnohem lépe užiješ jen v nějaké garsonce se synem, ale v pohodě. Ještě máš čtyři týdny a pokud víš, že je někde něco volného k podnájmu, tak neváhej.. ať už mu o vánocích vyvařuje ta jeho nová...

konoupek
28. lis 2017

Lepit něco "na oko"nemá smysl a budoucnost.Pokud má srdce jinde,tak od něj nemůžeš asi čekat vřelé chování vůči tobě..objetí,pohlazení.I když ti slíbil,že to s ní ukončí,evidentně mu to nejde.Srdce má jinde,než rozum.Být tebou,vezmu peníze a jdu vstříct novému životu bez něj.

duetka01
autor
28. lis 2017

Holky s ní to ukončoval v sobotu a v neděli v hospodě na pivě mu napsala milenka, že celý den probrečela a že nemohla spát jenom myslela na něj, to je fakt herečka za měsíc známosti..tomu nemůžu uvěřit, takový brekot a on ji chtěl uklidnit tak ji odepsal, že se mě musí zbavit a syna chce do péče a ona na to napsala, že mu v tom ráda pomůže, šla jsem do kolen, fakt další rána a poslední dýka vražená do zad! Samozřejmě mu to nemohu prominout a půjdu od něj, takové plánování za zády a podpásovku jsem si fakt nezasloužila..mě uklidnuje, že to s ní skončil a ji, že se mě zbaví...nevím jestli narychlo seženu něco, ale je fakt, že už s ním nechci být, na svátky jedu k našim, stěhování budu řešit po novém roce...není nazbyt, dostal šanci neváží si ji, nemá nás rád, chce vychovávat cizí dítě, oproti vlastnímu, tak prosím,..nemohu víc dělat, vím, že srdci neporučíš, bohužel to s ním ta nová tak umí, že přijede jak na zavolanou a mě, které nepsal jen volal, tak ji běžně smskuje..no jo no nové koště dobře mete, staré, ale za to pravdivé pořekadlo..dnes ani nespal, dobře mu tak, žere ho svědomí...

duetka01
autor
28. lis 2017

připadá mi to spíše na hru kdo s koho kdo s kola vypadne a kdo to nejdéle vydrží...

maii
28. lis 2017

@duetka01 tak uz se na nej vyprdni. Aspon na cas si udelejte pauzu - nez jednomu z vas hrabne. Nez to maly zacne vnimat.

jezz1e
28. lis 2017

Hm, tak tady už asi není jiná cesta než se sbalit i s dítětem, minimálně dokud neprozře. ☹

ivca_ch
29. lis 2017

@duetka01 Jak víš, co si píšou? Kontroluješ mu telefon? nebo ti to řekl?

duetka01
autor
29. lis 2017

šla jsem do telefonu i přes gesto, které jsem nechtě zahlédla jak zadává, jinak bych se to nikdy nedozvěděla

katkati
30. lis 2017

@duetka01 Dobre si urobila. Nie je to slušný človek, je klamár, tak prečo brať ohľad na nejaký blbý telefón. On ti ublížil oveľa viac ako ty jemu. Že si pozrela správy? Jasné, že sa tu otočí proti tebe tu na MK, že ako si to mohla. Tak proste mohla a čo? Mala si na to dôvod. Ešte mu povedz, že tu milenku mu praješ z celého srdca, lebo vrana k vrane sadá, sú to klamári, nech si žijú spolu a podvádzajú ďalej, ale nie teba. Drž sa, máš pre koho žiť.