Rozchod s přítelem a těhotenství

noname99
24. črc 2019

Dobrý večer, potřebovala bych poradit. Jsem těhotná a odešla jsem od přítele. Mé důvody k odchodu - našla jsem u něj marihuanu, kterou kouřil i prodává..kvůli tomu jsem se s ním rozešla. Jeho reakce byla, že mi řekl ,, buď budeš se mnou nebo půjdeš na potrat". Potrat u mě nepřipadá v úvahu. Poté byl agresivní, nechtěl mě pustit z bytu a zalehaval mě. Řekl mi, že bude žádat o střídavou péči jakmile to bude možné. Myslíte, že mu to u soudu projde, když tam zmíním tyhle okolnosti?
Nemám problém, aby se stýkal s dítětem, ale za mé přítomnosti.
Omlouvám se pokud již podobný dotaz zde je, ale jsem už v koncích. Děkuji za veškeré odpovědi.

hanule1998
24. črc 2019

Taky sem měla něco podobnýho ale ted je ve výkonu trestu tak řekám co se bude dít až ho pustí

blondynka400
24. črc 2019

@noname99 jako první bych no nezapsala do rodného listu. Uvidíš jak bude reagovat, jestli se bude soudně o otcovství domáhat. Každopádně díky tomu získáš dost času....

noname99
autor
24. črc 2019

@hanule1998 Děkuji za odpověď. Snad to dopadne dle vašich představ

noname99
autor
24. črc 2019

@blondynka400 Slyšela jsem, že pokud bych ho nezapsala, tak bych si tím mohla přihoršit.

hanule1998
24. črc 2019

Děkuju já ho u malýho taky nemám v rodnym listě a když se malej narodil tak řekl ze chce aby měl jeho příjmení a chce bejt v rodnym liste ale pár dnu na to šel do výkonu trestu

blondynka400
24. črc 2019

@noname99 a v čem by sis mohla přihoršit? To jsem v životě neslyšela... Prostě otec neznámý. Nejste manželé, ty nemusíš "vědět", koho to dítě je.

noname99
autor
24. črc 2019

@blondynka400 kdyby šel na to soudní cestou a soud by nařídil genetické testy, které by potvrdili, že dítě je jeho, tak by mi soud mohl nařídit, abych uhradila testy + jeho právního zástupce pokud by nějakého měl. Poté by mu mohla projít i ta střídavá péče.
Tohle mi bylo řečeno, nevím co je na tom pravdy..

kristyn.g
24. črc 2019

A není to ten tip co má plnou hubu keců? A co ho někam nahlásit za ty drogy aby byl důkaz?

noname99
autor
24. črc 2019

@kristyn.g Myslela jsem si, že ho znám, ale neznám, takže těžko říct.
Nevím, zda to pořád přechovává u sebe. Takže by mi to asi neprošlo. Asi se budu muset poradit s nějakým právníkem, ohledně toho, jak bych měla postupovat.

blondynka400
24. črc 2019

@noname99 střídavá péče u miminka nebo batolete, v případě, že se o dítě ani od narození nestaral? To nevím, na jakého soudce by jsi musela narazit, aby toto povolil. To, že bude moci dítě vídat bez tvé přítomnosti, to je bohužel fakt. Jestliže je to otec, má na to právo. Osobně znám tři případy určení otcovství soudně, nikdy žena nemusela hradit testy, ač vyšly pozitivně.

claire90
24. črc 2019

Ja bych do RL nezapisovala, i kdyby to melo znamenat pripadne hrazeni testu. Pokud bude vypisovat nejaky nadavky, vyhruzky apod., tak vsechno schovavat, to by zas melo pritizit pripadne jemu, kdyby se prece jen chtel soudne zapsat a pak zadat o stridavku. Ale poradit se s pravnikem, pripadne primo na OSPOD by asi nebylo na skodu

vitezove
24. črc 2019

@noname99 Určitě se poraď s právníkem. Do rodného listu bych ho nenapsala, prostě bych řekla, že nevím kdo je otec. Nechala bych vystavit na něj zákaz přiblížení, že byl agresivní. A asi bych šla na policii nahlásit, že prodává drogy. Oni už si ho pohlídají. Nejspíš u něj něco najdou, nebo ho budou sledovat. Každopádně budou mít záznam a hlídat si ho.

noname99
autor
24. črc 2019

Holky, děkuji vám všem za odpovědi. Hned zítra to začnu řešit. Snad to všechno dopadne dobře.
Hezký zbytek večera všem 🙂

tesmoody
24. črc 2019

Pokud jsi si jista, ze se nechces vracet, tak bych mu rekla (nekde v bezpecnem prostoru s pritomnosti dalsi osoby), ze dite neni jeho. Treba si prived "kamarada", ktereho nezna. Prijdes o prispevky na dite, ale taky o radu problemu 🙂

fly80
24. črc 2019

@noname99 nemá šanci na steidavku. Každopádně když on takhle vyhrožuje, tak mi to vrat a pohroz policii. Ohledně marihuany. Vypadá to, že je to jeho priorita. Takže stáhne ocas

krtcice
25. črc 2019

Nevím v jakém jsi týdnu ani jaké máš zázemí, podporu rodiny a tak. Já na tvém místě bych mu řekla že ok, že jsem ho poslechla a šla na potrat (pokud by to ještě bylo možné) a pak se odstěhovala někam daleko aby mě nevídal s břichem. Pokud potrat už nejde, odstěhovala bych se i tak. Změnila mail, číslo. U mě by to možné bylo, mám rodinu 100 km odsud, pak 300 km odsud, 25 km odsud a tak. A mohla bych i k příbuzným do Anglie nebo Rakouska kdyby bylo nejhůř 🙂

sinicka
25. črc 2019

Zrovna tohle resi známá ve 4.mesici. nezbylo ji nic jineho, nez rict, ze dite ma s nekym jinym. Vyhrozoval ji ze ji dite sebere, ze ona bude platit alimenty atd. Vyklubal se z nej hroznej magor. Přivedla si s sebou kamarada a rekla ze dite ma s nim a hotovo. Od te doby nastesti bez odezvy. v rodnem liste samozřejmě bude zapsána jen ona. Bacha na to, taky by se s tebou mohli soudit jeste jeho rodice, kdyby měli o vnouce zajem. Radsi vsechno ukončit za vcasu.

kmarie81
25. črc 2019

@noname99 v čechách střídavka není v kurzu - soudci jí nechtějí povolovat dokonce ani tam, kde už bez papíru roky funguje (vlastní zkušenost). Mám to z druhé strany: Manžel učitel, pracuje ale v IT, já pracuji v administrativě - oba slušně vyděláváme, naproti tomu maminka - nepracuje, má 8 exekucí, trvalé bydliště na obecním úřadě i s dítětem a jak říkám střídavka po ústní dohodě fungovala cca 2 roky než sme to chtěli ofiko. U soudu nám soudkyně řekla, že se jí střídavka nelíbí a nemyslí si, že jí jakkoli přesvědčíme o opaku. Verdikt byl, střídavka by nefungovala, tatínek muže vidět malou 8 dní v měsíci (to je zřejmě hrana, kdy to ještě není střídavka a na sociálce maminka může zůstat jako s dítětem ve své péči). Nám vyměřili větší alíky, když na ně máme. A závěrem manžel ještě dostlal od soudkyně po čuni, že mamince strpčuje zívot. Takže po týhle zkušenosti, ti můžu s klidem říct, že ti dítko nikdo nevezme, dokud se ho sama nevzdáš. Otce bych v RL zapsala, aspoň bude mít dítě výživné....

pink_unicorn
25. črc 2019

To mi přijde jako hloupost, abys platila genetické testy v případě pozitivního výsledku. Vždyť v tom nemusí být záměr toho druhého klamat, prostě nevíš, kdo je otec, tečka. Všechny dobré rady už tu holky napsaly, vůbec s ním nekomunikuj, těžko říct, jestli ti uvěří, že jsi šla na potrat, nebo, že dítě není jeho. Pokud není hloupý pochopí, že blafuješ. Zmiz mu ze života, do RL ho nepiš, vzdej se alimentů a doufej, že jen vyhrožuje, abys neodešla, ale opravdový zájem o dítě nemá.

barulina
25. črc 2019

@noname99 v prve rade jej tedy bez oznamit na pprodej marihuany. To ze ji kuri trestne neni ale vyroba a prodej ano. Za dalsi. Zadne testy bys nehradila, zada si otec a ty muzes kdyz otce nenqpises do rl riict ze jsi v te dobe mela vic partneru a proste nevis. Bud vbklidu nic platit nebudes. Takze ho nezapisuj a skoc na pcr. Ten papir od ppcr ti pak pomuze u pripadnych soudu. Ale pocitej s tim ze nebudew mit narok na zadne vyzivne. Ale to stejne kolikrat otcove neplati a za me teda epsi klid

kmarie81
25. črc 2019

@noname99 ještě jedna věc, jak dlouho jste spolu byly- žili, že si si až teď všimla že hulí a dieluje?

zelenaesmolda
25. črc 2019

@noname99
podle me je to nesmysl s tim hrazenim testu.Vem si,ze si treba nejsi jista,ze je otec,tak on te da k soudu,zjisti se,ze otec je a ty to budes platit?Proc?Vzdyt to nedava smysl...
Nahlasila bych ho za prodej travy,fetakovi a dealerovi nikdo dite nesveri do pece.

kmarie81
25. črc 2019

@zelenaesmolda to není tak jednoduchý, jestli nemá důkazy, a on to může myslet vážně(to otcovství a všechno s tím spojené). Může jí nařknout z falešnýho obvinění, za účelem sebrání nebo zamezení styku s dítětem, zvláště po tom, co v rodným listu uvede, že je otec neznámí a oba si jsou stopro jistí, že je otcem on. Jasně může tvrdit, že to nevěděla jistě, ale ten obrázek by pak pro nestranýho vypadal třeba i takhle: On svědomitý, pracovitý, jistý si svou zodpovědností a hlavně VĚRNÝ - ona nevěrná lhářka, co ani neví s kým má dítě!!!
Ale jak už sem psala výš, dítě svěří do péče na 99,9% soud vždycky matce, tak ať je v klidu a nebere dítěti tátu, jak sama píše, nemá problém , aby se vídali, tak to asi zas takovej čert nebude.

marses
25. črc 2019

Já bych hlavně nehledal odpověď na MK, ale šla na konzultaci k právníkovi. Nebude to zadarmo, ale jedna konzultace u právníka nestojí zase tolik, aby se to nedalo zvládnout a budeš mít jasno, co a jak.
A osobně si myslím, že můžeš být v klidu. Tento typ lidí, jako je tvůj přítel, má většinou plnou hubu keců, ale skutek utek... Dojde mu, že by musel platit alimenty atd. a s největší pravděpodobností přestane mít o dítě zájem.
Přeju hodně sil, ať to jako samozivitelka zvládneš

kmarie81
25. črc 2019

No je hezký, jak vesměs všechny radíte nezapsat otce do rodnýho listu dítěte, na co má matka samozřejmě právo, ale co její zodpovědnost? Ona si takového partnera vybrala, ona s ním chtěla mít dítě, ona chtěla pro své dítě tohoto tátu - proto s ním taky to dítě má. A teď když se nechová podle jejích představ, tak mu dítě chce sebrat a hlavně sebrat dítěti možnost mít tátu.
Zodpovědnost s kým budu a s kým budu mít dítě je na straně matky, teda samozřejmě pokud nešlo o znásilnění, o čemž v tomto případě pochybuji

krtcice
25. črc 2019

@kmarie81 no ale že vy jste narazili na takovou soudkyni neznamená, že jsou takové všechny... a ano, na místě zakladatelky bych to neuváděla v RL, a bylo by mi úplně jedno co si kdo myslí. Alimenty z takovýho týpka by nejspíš musela vymáhat soudně a ještě by měl nárok na dítě. Víc problémů jak užitku v tomto případě.

tulikiss
25. črc 2019

@kmarie81 z jedne zkusenosti nemuzes delat pravidla, naopak v CR je pocet stridavek na vzestupu a bohuzel jsou dost casto narizeny i tam kde je to naprosot nevhodne.

k zapsani do RL..... stejne ho nemuzes sama zapsat do RL k tomu potrebujes mit souhlasne prohlaseni o otcovstvi z matriky. navic pochybuju ze se s nim dokazes dohodnout na prijmeni ktery urcite dej po sobe. takze to stejne pujde soudne, pokud tam bude chtit byt.

kmarie81
25. črc 2019

@krtcice no ty problémy by si ušetřila, kdyby s ním neměla dítě, to že hulí dle mího věděla už, když se o dítěti rozhodovali, netvrďte mi že byste si nevšimly toho, že je váš muž/přítel zhulenej nebo sjetej nebo ožralej asi víckrát a přesto s ním byla... mě je jen líto každého dítěte, které má v RL napsáno otec neznámí. Jednou by si mohlo myslet, že je nechtěný,odmítnutý od druhý nejdůležitější osoby v životě (od táty). A to dle mího zabolí! Já bych to svýmu dítěti nepřála a nechtěla udělat. To je celý.... Navíc v tomhe případu maminka v poslední větě uvádí, že jí styk s tatínkem nevadí, ale podle jejích pravidel.
Jak můžeš s čistým svědomím říct, že by pro to dítě bylo lepší vědomí, že tátu nemá, neznáš ani mámu a ani tátu.

kmarie81
25. črc 2019

@tulikiss máš pravdu, nemůžu. a jak píšeš dál, až půjdou na matriku, tak se teprve ukáže jak moc chce být tatínek tatínkem, se všema povinostma (např. alimenty na dítě i matku - dokud se o dítě musí starat a náklady s jeho narozením spojené)

krtcice
25. črc 2019

@kmarie81 no tak udělala chybu a otěhotněla s ním no. A má za to pykat minimálně do dospělosti dítěte? Kdo nikdy v životě chybu neudělal? Vždyť i tvůj manžel měl dítě s asi ne moc spolehlivou ženou... Jak se s tím jednou popasuje dítě nelze říct dopředu. Bude záležet na povaze, na matce jak mu to vysvětlí, na okolí atd. Navíc nikde není psáno že budou oni dva spolu sami navždy. Zakladatelka může najít za měsíc jiného muže který třeba i miminko přijme papírově za své. Nebo ve 2 letech dítěte třeba. Co my víme...