Rozešli jsme se

terezka000
15. lis 2017

Ahoj maminky, rozešli jsme se :( a já ted nevím co mám dělat syn zustane se mnou je mu pul roku.... Nevím jak to zvládnu sama s dítětem. Bojím se že to nezvládnu akord když je rodičák tak malej... Prosím o Vaší pomoc a moc Děkuji za každou radu. :/

nikyselen
15. lis 2017

Poradim ti akorad to,ze mas narok na alimenty a i na tebe by mel platit ted si nejsem jista, jak se to nazyva prispevek na neprovdanou matku?myslim..vse je podle prijmu ale dohromady to mas cca treba 3000kc k dobru pro vas..
Jinak pokud ti jde o finance muzes si zazadat o prispevek na bydleni aj. Davky,popripade zkusit najit nejakou brigadu "na doma" zehleni,hlidani nekomu prcka..

ariadna12
15. lis 2017

Zvladnes to. Kvuli diteti musis. Vyrid si vyzivne a ruzne socialni davky. Neboj se pozadat o pomoc okoli, rodinu, zname a kamaradky.

ejmate
15. lis 2017

@terezka000 Ahoj, sledovala jsem tvůj předchozí příspěvek. Moc mě mrzí jak to dopadlo, ale takovýhle chlap si tě nezaslouží. Ani syna. Určitě si zařiď alimenty. Nevím jak se u tohohle postupuje, ale zašla bych na správu sociálního zabezpečení a zeptej se, na jaké všechny příspěvky máš nárok, vysvětli jim svojí situaci, určitě ti poradí.
Pokud máš možnost vrátit se k rodičům (v předchozím příspěvku jsi psala, že bydlejí daleko), tak bych se tam vrátila. Odpadnou ti starosti za placení nájmu - rodiče ho po tobě určitě chtít nebudou v takovéhle situaci a s malým ti určitě pomůžou, když bude potřeba.

stuplakova
15. lis 2017

@terezka000 Neboj se zvládneš to, buď silná. Chlap co opustí rodinu pro mě není chlap a nezaslouží si vás. Kde jsi zůstala sama, v bytě? Pokud tam máš trvalé bydliště nebo ne, tak si ho tam dej i malému a může žádat o hmotnou nouzi nebo příspěvek na bydlení a nějaký doplatek na živobytí. Pak určitě alimenty. Zajdi si na OSPOD a na soudě si nechej malého svěřit do své péče. U příspěvku na bydlení můžeš žádat i zpětně a budou se ti počítat normativní náklady, ale musíš mít trvalé bydliště a a nájemní smlouvu.

verca156
15. lis 2017

Ahoj nejsi v tom sama, u mě byl rozpad, když malá měla tři měsíce a není se čeho bát. Je nás víc, rozhodně si oběhej výše zmíněné úřady. Ty začátky jsou nejhorší ale uvidíš, že časem změníš pohled na situaci. Drž se a na blba kašli takový si vás nezasluhuje :-*

8slunicko6
16. lis 2017

Určitě to zvládneš-samozřejmě si zažádej o alienty a je potřeba zjistit na co vše máš nárok... Moje sestra je teď těhotná a rozešli se s přítelem už teď, protože se mu nelíbilo že je jí blbě a nemůže se mu věnovat tak jako dřív-některý myšlenkový pochody chlapů nechápu... Než mít doma dusno a chlapa k ničemu,to je lepší být sama... Mám holčičku-bude jí 8 měsíců-někdy je to mazec když pořád brečí a nejde si ani odskočit na záchod, ale myslím že i o samotě se zvládnout dá...Můj manžel je celý den v práci takže jsem s ním někdy tak 3 hodiny za den a to už malá třeba spí a taky to nějak s ní nějak zvládnu... Bude to dobré😉

lulinda5
20. lis 2017

Hlavně buď silná🙂 všechno se v pohodě vyřeší 🙂