Rozmyslel si svatbu, braly byste to od něj jako podvod?

lmka2
19. pro 2013

Toto je účet kamarádky.

S přítelem jsem přes 5 let, máme spolu dvouletého syna. Když tenkrát došlo na synovo příjmení, dohodli jsme se, že bude po příteli, protože se jednou vezmeme. Včera jsem nadhodila, kdy mě tedy plánuje požádat. Už mě nebavilo čekat. A on? Prý svatbu nechce, rozmyslel si to. Pro něj není důležitá.
Jenže pro mě to měl být nejhezčí den v životě. Přítel je úžasný chlap, ale tímhle se mě tak dotknul. Beru to tak, jak kdyby mi tím řekl, že se mnou nechce být pořád. Že mu za to nestojím....

Jak byste to braly vy? Cítím se podvedena.

Lucka

1velrybka
19. pro 2013

@lmka2 To je mi líto. Asi bych se cítila podobně. Třeba to nic nemění na tom, že tě miluje, že s tebou chce být, ale prostě chápu, že pro tebe to význam má a ne malý.

lmka2
autor
19. pro 2013

@1velrybka Chová se ke mně pořád hezky. Ale tohle byla od něj rána... Přišlo mi dost sobecké, že kouká jen na to, jak on to bere. Moc dobře ví, že svatba je pro mě důležitá. 😢 No, probrečela jsem to. Beru to tak, že si nechává zadní vrátka.

lmka2
autor
19. pro 2013

A je mu 34 let, takže žádný mladý ucho.

marukm
19. pro 2013

@imka2 Chápu. Ale co teď? Asi ho těžko donutíš. Zkus mu vysvětlit, jak moc ti to ublížilo a jak moc po tom toužíš...

lenicka07
19. pro 2013

@lmka2 Možná bych to taky cítila jako podraz ... jenže... napadá mě... nešla jsi na něj nějak zhurta, nepodala jsi to nějak nevhodně? ... já si myslím, že některý chlap by se pak mohl i "zaseknout" .... další věc je, že žádat by měl podle mě asi chlap, měla by to být iniciativa z jeho strany (i když jste byli předem dohodnutí, že se jednou vezmete), ženská ho tak může jen malinko popostrčit, tak nenápadně, aby se necítil, že ho někdo do toho tlačí (možná jsem ze staré školy, tak mě za to nekamenujte 😀 ....mohl to pro něj být i lehce šok, prostě to zrovna v té chvíli nečekal... ale je to jen můj názor... zkus se na to podívat jeho očima, jak tu situaci mohl vnímat

marukm
19. pro 2013

@lenicka07 To asi záleží. My byli taky víceméně domluvení..a pak jsem jednou přišla..a řekla jsem, že bych už chtěla..a za krátkou dobu jsem se dočkala.🙂 Každej chlap je jinej, no...

evikmi
19. pro 2013

@lmka2 ahoj, možná bych to nebrala tak tragicky, chápu, že to bolí. my byli s mojím cca 7 let a taky se k ničemu neměl, to jsem už nějakou dobu říkala, že asi budu muset pokleknout já před ním a přece mi nedá košem...... pak mě najednou požádal a do 5měsíců jsme se vzali - a už je to víc než 6 let 😉 a to manžel vžyd říkal, že je prostě zatvrzelý starý mládenec a že svatba pro něj taky není .... klidně zkus udělat romantiku na večer a požádej ty jeho 😉 proč by ne 🙂 přeju hodně štěstí,aby se to vyřešilo

1velrybka
19. pro 2013

@lmka2 A kolik je tobě? Brala bych, kdyby ti třeba řekl, že si tě určitě jednou chce vzít, kdyby s tím aspoň do budoucna počítal....Ale tohle od něj hezké nebylo.

prcekverunka
19. pro 2013

Na Tvém místě bych se, Luci, cítila dost podobně. My jsme o tom vedli rozhovor a já jsem příteli na rovinu řekla, že pokud nebudeme manželé, bude mít moje jméno. Nakonec jsme se dohodli, že není na co čekat a byla svatba..

lmka2
autor
19. pro 2013

@marukm Po tom, co mi řekl, že pro něj svatba důležitá není, už jí asi ani nechci. Něco se ve mně pohlo. Chtěla jsem, aby on sám přišel na to, že si mě chce vzít. Aby on sám vymyslel, jak mě požádat a těšit se z toho. Takhle se brát nechci. 😔

@lenicka07 Beru to úplně stejně. Ale čekala jsem skoro tři roky - beru to od těhotenství, kdy jsme se o tom bavili. Už jsem nedokázala žít v nejistotě, protože jsem tušila, že je něco špatně. Měl na to přeci skoro tři roky a neudělal to. Řekla jsem mu to s vtipem. Kamarádka mi totiž ten den řekla, že je zasnoubená a tak jsem mu to oznámila a zároveň se zeptala. On o tom prý hodně přemýšlel. A ženit se nechce.. 🙄

snehurka25
19. pro 2013

Naštvalo by mě to i kvůli tomu příjmení. Asi bych si s ním o tom ještě zkusila promluvit. Možná se děsí velké svatby, ale do formality na úřadě by šel. Případně bych navrhla, že se nechám aspoň přejmenovat, abych měla stejné příjmení jako syn, zajímalo by mě, jak by reagoval.
Jinak chápu, že je pro tebe svatba důležitá, ale společné dítě je podle mě mnohem větší závazek, takže bych se asi až tak nebála, že mu za to nestojíš.

laurital
19. pro 2013

@lmka2 Pozdě bycha honit děvče, tohle je dobré mít přesně pořešené před dětmi.Někomu to nevadí, druhý to považuje za překážku.Osobně bych mu asi už předem řekla, že svobodná matka být nehodlám a pokud si mě nemíní vzít, bude mít dítě mé příjmení a předejdu tak trapným dotazům.
Jinak tvé rozčarování chápu, jen si prostě myslím, že je-li pro mě manželství důležité, počkám s dětmi až po svatbě.

@lenicka07 Já tě kamenovat nebudu 😀 , klidně se přikláním k tomu, že to mohl být šok, vytáhnout to na něj takto kách.Na druhou stranu už jsou dítěti dva roky a tak předpokládám, že mu zakladatelka dala dostatek prostoru se vyslovit.Na druhou stranu z těch chlapů nedělejme zbytečně citlivky na které se musí opatrně atd 😉

@snehurka25 Ano, děti jsou jistě větší závazek než manželství, ale obávám se, že se na to ti chlapi jen s oblibou vymlouvají. Znáš to, snáze se bouchne dveřmi u přítele než u manžela.

lmka2
autor
19. pro 2013

@evikmi 🙂 Věřím tomu, že by mi košem dal.. Možná už i to, že mi odpověděl, že se ženit nechce, by se dalo brát jako odmítnutí mě samotné? Nevím, jak to brát, ale nikdy mu to nezapomenu.

lenicka07
19. pro 2013

@snehurka25 To je dobrý nápad s tím příjmením.... To je stejné jako to maji Babišovi 😀

lmka2
autor
19. pro 2013

@1velrybka Jsem o 9 let mladší - 25 let. 🙂

@prcekverunka Věřím tomu, že kdybych mu tenkrát řekla, že pokud si mě do porodu nevezme, bude mít jméno po mně, udělal by to.

@snehurka25 Kvůli příjmení mě to taky pěkně štve. Upřímně jsem i uvažovala, že změním to synovo. 😠 Ale nemám na to. Přijde mi to jako velká podpásovka, i když on udělal mnohem větší.

evikmi
19. pro 2013

@lmka2 chápu tě ☹ prostě chlapi svatbu berou jako něco strašně upjatého nebo jak bych to řekla, prostě konec života skoro.... přitom to vůbec není pravda a zcela upřímně vážně nevidím rozdíl ... vlastně jo, mám víc práv jako jeho manželka, at už třeba v bance, u lékaře a jelikož je můj drahý nádražák, ráda vykládám, že jsme se vzali jen proto,abych měla "režijku" 😉

laurital
19. pro 2013

@evikmi S tou režijkou to je super 😀 😀 😀

jancip
19. pro 2013

@lmka2 Ono asi záleží, jak to tehdy řekl. Jestli jen proto, aby měl klid (jak to mnozí chlapi dělají) a nebo to myslel vážně. Já osobně bych to jako podraz brala.

evikmi
19. pro 2013

@laurital mno manželové babičce se to až tak nezdá 😀 nechápe to jako vtip ... vždy mi řekne, že když to on uslyší, že se se mnou rozvede ani nemrknu... tak zas reaguju, že on se se mnou nerozvede, že já s ním,ale až za pěkných pár let, až mi bude muset vyplatit pořádnou částku - půlky hypotéky a vybavení domu, auto atd 😀 opět jako vtip myšleno, babičky většinou těžce tohle nesou 😀

1velrybka
19. pro 2013

@lmka2 Já jsem tenkrát rovnou řekla, že chci mimčo až po svatbě. Manželovi by to bylo vcelku jedno, co bude dřív, i když ani na jedno nějak extra nespěchal.

laurital
19. pro 2013

@evikmi Myslím, že ohledně rozvodu můžeš být v klídku, normální chlap si uvědomí jakou že to měl kliku, když v hejnu uhysterčených bab našel pohodářku se smyslem pro humor 😉

mochenkaa
19. pro 2013

Nase domluva byla stejna. Loni zacatkem prosince jsme se mezi reci dohodli, ze se letos na podzim vezmeme. Rekla jsem mu, ze nez zacnu cokoliv zarizovat, tak at se vyzvejkne oficialne. Ze davam cas do Vanoc at mame pres svatky cas nad to sednout. A? Kdyz nic nerikal, tak jsem se ho 23/12 (byl u nas od toho dne jeho bratr a nechtela jsem to resit pred nim) zeptala, tak pry je to brzo (v tu dobu 7let vztahu a pul rocni syn) a ze na tu nasi domluvu zapomnel!!! Uz je to rok a me tim zklamal tak moc, ze mame problemy porad. Navic si nenechal vysvetlit muj pohled a hned se urazil. Timto me hrozne zklamal, uz mam problemy mu verit. Ale snazime se pracovat na zlepseni.
Drzim pesti at je to jen maskovaci manevr a ma uz prstynek doma. To se totiz stalo kamaradce 🙂 Pry on se nikdy zenit nebude a pritom mel prstynek doma a jen cekal na vhodnou prilezitost

zuzi.111
19. pro 2013

Argumentovala bych i právní důvody - společné jmění, později dědictví, informovanost o lékařském stavu, riziko braní úvěrů (bez souhlasu obou manželů se jeden z nich jen tak nezadluží) atd atd. Co když se dva žijící na psí knížku rozejdou, jak se dělí majetky??? Velmi těžce a jeden může přijít pěkně na buben. Oficiální rozvod tohle aspoň nějak pohlídá. Je toho víc, tohle je jen, co mě tak napadlo a co tady nezaznělo a co dává manželství smysl.

zuzi.111
19. pro 2013

Jo a pokud ho tahle důvody nezajímají, brala bych to, že se sám sichruje...

blahova_andrea
19. pro 2013

já jsem na tom dost podobně. jen jsem tedy před dvěma lety dala našemu synovi své příjmení, že se přejmenujeme až po svatbě. no přítel taky zjistil, že se mu takto žije dobře, že svatbu k životu nepotřebuje a asi už mě nikdy nepožádá. já teda na svatbě nikdy nelpěla. pro mě byl nejlepší den v životě to, že jsem se stala matkou. bez něj bych neměla našeho syna a to je pro mě nějak víc než svatba. ale jako čím jsem starší tím víc se cítím divně, že jsem svobodná. nevadilo by mi být vdaná. ale vdávat se mi teda nechce 😀

lucieandrlova
19. pro 2013

@imka2 Já myslím, že to nemusí být jeho konečné rozhodnutí. Chlap když si zvykne, že má pohodičku i bez manźelství, tak se mu do toho až tolik nechce. U nás to bylo podobné. Manžel (tehdy přítel) se chtěl první ženit a pak si časem zvykl na to, źe to funguje i bez manželství a najednou se mu do toho nechtělo... Vyřešila jsem to tak, že jsem mu předvedla, co jako přítelkyně oproti manželce nemusím - žádné pravidelné večeře, žádné čekání pravidelně doma, sem tam jsem něco nakoupila bez porady či odsouhlasení, kafčo s kamarádkou nebo kamarádem apod. Když se ptal, proč ta změna, řekla jsem mu, že jako přítelkyně nemám povinnosti jako manželka. A po nějaké době byla svatba.
Pokud má chlap dokonalý servis jako manžel, tak proč by to měnil?

uztotakbude
19. pro 2013

Já bych mu na rovinu řekla, že je to podraz. a že pokud to tak opravdu chce a myslí, tak to asi navždycky změní můj vztah k němu. Řekla bych mu, že jsem mu důvěřovala a dítěti dala jeho příjmení dobrovolně jen proto, že mi něco slíbil. A nyní, že si jen tak vycouvá a moje dítě se má jmenovat jinak než já jen proto, že neumí dodržet slovo. Řekla bych mu, že v tom případě jsem k němu ztratila důvěru, protože tohle není prkotina, je to pro mne velmi velmi důležité. Prostě bych mu dala najevo, že tohle je velmi vážné.

leni78
19. pro 2013

@lmka2 Samozřejmě, že je to podvod a ty bys na něj měla stoprocentně reagovat. Nechceš, nech byt, bude chtít jinej. Vyrazila bych ho ze spolecne domacnosti, nebo minimálně z ložnice, než se situace vyřeší. Jasně jste se dohodli na založení rodiny svatbou, s odkladem po dítěti a podpisem na matrice. Takže jeho vyjádření bych brala jako kopačky od něj. Dál v tom vztahu nevymyslis. Můj názor.

leni78
19. pro 2013

@lmka2 Problém je v tom, ze pokud bys chtěla synovi změnit jméno, bez povolení otce dítěte nemůžeš.

petrusew
19. pro 2013

a co mu vysvětlit jak se cítíš? Že pro tebe je to velmi důležitý krok? U nás tohle zabralo.