Rozmyslel si svatbu, braly byste to od něj jako podvod?

lmka2
19. pro 2013

Toto je účet kamarádky.

S přítelem jsem přes 5 let, máme spolu dvouletého syna. Když tenkrát došlo na synovo příjmení, dohodli jsme se, že bude po příteli, protože se jednou vezmeme. Včera jsem nadhodila, kdy mě tedy plánuje požádat. Už mě nebavilo čekat. A on? Prý svatbu nechce, rozmyslel si to. Pro něj není důležitá.
Jenže pro mě to měl být nejhezčí den v životě. Přítel je úžasný chlap, ale tímhle se mě tak dotknul. Beru to tak, jak kdyby mi tím řekl, že se mnou nechce být pořád. Že mu za to nestojím....

Jak byste to braly vy? Cítím se podvedena.

Lucka

verlis1
19. pro 2013

pro me by to byla docela rana...ale tak jako porad lepsi, nez se treba ze dne na den dozvedet, ze se se mnou chcce rozvest...ale kdo vi, co ma v planu ten tvuj...treba je to ale na dobre ceste a jen zkousi tvou reakci..muj manzel taky rikal, ze se jeste zenit nechce a asi za pul roku me pozadal...takze spis ho musis znat,jestli to co rekne je svata pravda, nebo vic mluvi nez cini. Asi bych si s nim promluvila, rekla bych, ze pro me to je teda dulezity, kor, kdyz uz mate rodinu a pokud bude furt tvrdit, ze ne a nic na tom ani do budoucna nezmeni, tak bych asi dost hodne trtucovala..ale na 2 stranu..kde hledat ze dne na den noveho chlapa, ktery by byl ochoten vychovavat dite, ktere neni jeho? Samozrejme, treba by se ti to povedlo, ale zalezi, za jak dlouho. Asi je zpetne chyba, ze jsi mu nedala nuz na krk jeste pred ditetem, ale ja osobne bych treba byt svobodna matka brala jako docela selhani..to bych se radsi vzala jen nekde na urade, ale hlavne, aby to bylo na papire. Ono se rika,ze je to jen papir, ono to sice do jisty miry pravda je, ale clovek ma aspon jakous takous jistotu a i pocit financniho zazemi...asi bych na nej na tvem miste udelala smutny oci, ze to na tom zalezi, pokud te ma rad a chce s tebou byt do konce zivota, tak to pro tebe udela, i kdyz se mu nechce a prekona to..pokud to neprekona, tak za to nestal a nemas ceho litovat...cely zivot se sobcem, ktery by si delal jen to co chce on by bylo utrpeni. Tak preju hodne sily a zdaru 🙂

kammka
19. pro 2013

tak já na svatbě jako události nikdy nijak zvlášť nelpěla, ale přecijen považuju ochotu muže si ženu vzít za manželku jako jakési projevení úcty a vyjádření ochoty a touhy s ní strávit zbytek života..taky by mi nevadilo být vdaná, jak píše blahova_andrea, ale ten blázinec kolem svatby bych si s klidem odpustila.. když jsme čekali dceru, byli jsme spolu už nějaký pátek, zrovna jsme renovovali chalupu, na kterou jsme si vzali hypotéku.. výdaje jako hrom, tak jsme si řekli, že svatbu odložíme.. dceři je šest, přibyl k ní kluk a nic.. já jednu dobu dost tlačila na to, aby k tomu došlo a můj přítel si začal vymejšlet takový hovadiny, že jsem nemohla jinak, než že za takových podmínek ne.. teď jsem na tom asi tak, že ani nevím, jestli bych s ním ten obřad chtěla absolvovat, ačkoli by to byla jen formalita.
prostě krize..je to poslední dobou nahoru dolů..
rozhodně bych to jako podpásovku brala, asi bych trvala na vysvětleení, proč ta změna, jestli s tebou nepočítá, není spokojen atd., sama bych mu vysvětlila, jak to cítím já..
a pokud ani potom nezabere.. trvala bych alespoň na tom, aby ve tvůj prospěch, tedy ve prospěch matky jeho dítěte, napsal pojistku, nebo závěť.. třeba mu to potom dojde, že nejde jen o ten jeden papír, ale i o vaši existenci v případě nějakých životních kotrmelců...

lenka5731
19. pro 2013

@kammka blazinec kolem svatby vůbec být nemusí ... my měli tajnou svatbu jen se svědky, žádné zvláštní oblečení. Jediná investice byl poplatek matrice (měli jsme to mimo trv. bydliště obou), prstýnky a oběd v restauraci. Bylo to takhle moje přání a manžel mi ho splnil. Sice měl představy o svatbě úplně jiné, původně chtěl velkou svatbu, ale přizpůsobil se mi a jsem za to ráda 🙂 Je dost dobře možné, že někteří muži tu svatbu nechtějí jen kvůli tomu martýriu okolo, vím, že já bych to taky neskousla a radši se vůbec nevdala. To jen trochu jiný úhel pohledu 🙂

kimby
19. pro 2013

kez by to byl jen maskovaci manevr a Jezisek prinesl prstynek k zasnoubeni,moc bych vam to prala.Pokud ne,nevynucovala bych si to a pekne rekla vsechny argumenty i to,ze jste doufala a prala si to ze vas zklamal☹ i vysvetleni,co to pro vas znamena/znamenalo.popr.i spise napsala,nebot je jistota,ze si vse precte,u ustni komunikace by jste to treba nedokazala tak rici,drzim pesti pro stesti🙂

kammka
19. pro 2013

@lenka5731 no přesně tak bych to chtěla já..taky jsem si myslelaa, že to je i jeho přání a on začal plánovat svatbu s knězem na naší zahradě, která je zabordelená, plná drůbeže, slepičinců, kopřiv...atd..chtěl píct prase, nebo dvě,, jenže tady je to všechno v takovým stavu.. a navíc by to tehdy vyšlo do osmýho měsíce mýho těhotenství, což jsem zakázala.. pak přišel s tím, že teda hned po porodu, v srpnu. to jsem taky nechtěla.. hlavně jsem nechtěla tu mega akci, ale jen ten ouřad se svědkama a obědem v hospodě..

leniiis
19. pro 2013

Jako chápu, že tě to mrzí, ale prostě někteří chlapi v tom nevidí smysl života se brát, nemají na to povahu a přijde jim to zbytečný. Netvrdím, že to chápu, taky by mě to štvalo, ale jako podvod bych to nebrala teda. Moje sestra se taky nevdala, mrzelo ji to sice, ale prostě on nechtěl, tak co nadělá, jsou spolu už dlouho a na rozchod to nevypadá, takže si nemyslím, že by ti přítel tím chtěl říct, že s Tebou nepočítá do konce života.

hojda
19. pro 2013

😔 Já bych to zkusila ještě argumentovat z pohledu malého, že pro něj by asi také bylo lepší, aby máma a táta měli stejné jméno, to by snad pochopit mohl, ale otázka je jestli si ho chceš takhle ještě vzít ty. Byla jsem na srazu a jedna spolužačka vyprávěla, že nejdřív se její přítel k ženění neměl a když teď už jo, tak zase už nechce ona 😀 .

verlis1
19. pro 2013

@leniiis mas sice pravdu, ale na 2 stranu, kdyz na tom tomu jednomu zalezi, tak ten druhej by to mel udelat kvuli tomu, ze si to preje ten druhej a je to pro nej dulezity..on nekdo , kdo se neumi prizpusobit a neudela nic pro toho druhyho, kdyz si to moc preje neni moc dobra partie

leniiis
19. pro 2013

Tak každej to bere jinak jako, ale zase když sám nechce a dělal by to jen proto, že to chce ona ...nevím..já to beru z pohledu toho, že by si ji teda vzal aby měl klid...a co v ten den? Jak by se tvářil když to prostě nechtěl a udělal to jen proto, že se to od něj očekávalo.

hankaaemma
19. pro 2013

@leniiis naprosto s tebou souhlasim a dle me ho tlacit nrma cenu

verlis1
19. pro 2013

@leniiis no tak v pripade, ze pokud by to bral opravvdu jako utrpeni , tak bych si ho teda taky brat nechtela. tj.jasny.ale co to asi bude za bručouna, kterej takhle smýšlí? Muzou si udelat svatbu utajenou na urade, v zahranici, apod. chapu ze nekdo nechce delat ty "pro nekoho saskarny" ale kdyz se to da udelat jinak...kazdopadne je to kazdyho vec..ja bych ale takovyho radikala nechtela ani kdyby mel miliardy na ucte 🙂

laurital
20. pro 2013

@verlis1 Souhlasím, sama jsem měla malou komorní svatbu, jednak z toho důvodu, že mě monstrózní svatby děsí a také z toho důvodu, že dávat za jeden jediný den sto tisíc by mi bylo líto 😀 .

Osobně nic nemám proti nesezdaným párům, děti jsou větším pojítkem než papír, ale měli by to tak cítit oba partneři.Pak nevidím problém a ať každý žije tak, jak je mu libo bez ohledu na okolí.Horší to je, pokud tento názor sdílí jen jeden z partnerů a druhý doufá, že se to časem změní.Znám páry, kde muž jasně řekl, že svatba nepřichází v úvahu a žena přesto do takového vztahu šla s tím, že časem se to změní.Nezměnilo, ale tady to vidím jako trochu nespravedlné vyčítat, jeho názor znala.Jiná situace podle mě je, když partner svatbu neodmítá, ale jen ji oddálí až po dětech a pak se z ní snaží vyzout, protože moc dobře ví, že žena kvůli takové "formalitě" rodinu nerozbije.Tohle je, z mého pohledu, tak trochu pohodlnost a držení ve slepém kruhu.

partyzanka91
29. pro 2013

Bylo by mi to líto, já svatbu měla a byl to nádherný den. Jenomže v dnešní době je docela hodně lidí co svatbu nevyžadují, nebo neuznávají. nebrala bych to jako nevěru nebo vymizení lásky. On se svatbou získá jen ten papír a příjmení ale vlastně vztahy mezi vámi zůstavají stejné s ní i bez ní. Proto si někdo říká že když někoho má rád můžou spolu být i nesezdaní. Asi jak radí holky zkusila bych mu vysvětlit co by to znamenalo pro tebe a že ty v tom vidíš víc. Jeslti tě opravdu miluje jistě se na něčem dohodnete. A poku jde o finance nemusít dělat žádnou vellkou svatbu. Stačí když prostě příjdete na radnici a oslvavíte to pak jenem s pár kamarády (svědky třeba). My teda měli lidí hodně protože zvláš´t rodina z manželovi strany by nám neprominula kdyby jsme je nepozvali. Ale byla fakt nádherná.

sofie333
29. pro 2013

To já s tebou soucítím, ale já to mám horší. Máme s přítelem stejné příjmení, jsme spolu 9 let a snažíme se o mimčo. Sama se o svatbu hlásit nebudu. A teď babo raď.... 😉 😉 😉

katka_mel
29. pro 2013

@lmka2 No tak já jsem to udělala jinak. Dítko jsem nechala po sobě příjmením s tím, že pokud si mě vezme, budem mít všichni stejné příjmení. On je uveden jako otec, takže by to byla jen formalita. Říkala jsem, že pokud si mě nevezme do 1roku dítka, tak se už nevezmem nikdy. Jeho mužská ješitnost to přežila a já se smířila s tím, že svatba nebude, i když jsem o ni opravdu stála. Takže já bych na tvém místě na něj netlačila se svatbou, ale s tím, že chci, aby se dítko jmenovalo po mě a pokud on změnil názor na svatbu, tak ty na to, že chceš mít s dítkem stejné příjmení ne a chtěla bys, aby dal souhlas se změnou příjmení dítka. Museli by jste dojít na matriku, tam oba podepsat prohlášení, že s tím souhlasíte a před 3lety to stálo 500kč. Dnes se může suma pohybovat možná už jinde, ale myslím, že tohle by mu trošku otevřelo oči.