Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Rozpad manželství kvůli koníčku?

26. dub 2021

Ahoj holky, píšu anonymně, protože nechci, aby mě někdo poznal. S manželem jsme spolu 12 let, 7 let manželé a máme 2-letou dceru. A celý náš vztah řešíme zásadní problém - jeho koníček - snowboard a množství času, který na něm stráví. Je tam klidně každý den, když neprší, průměrně 6 hodin, celou zimu - bydlíme přímo v lyžařském středisku. Do práce normálně chodí, našel si takovou, aby mohl snowboard bez problémů provozovat v tomto rozsahu. Než se nám narodila dcera, bylo o moc lehčí mu to tolerovat, i když, vždy ke konci zimy už jsem počítala dny než se "vrátí". Ale teď už to začíná být nesnesitelné, vadí mi to hlavně kvůli tomu, že je podle mě málo s dcerou. Jinak, když je s ní, snaží se, musím říct, že bez snowboardu je perfektní manžel i otec. On mi oponuje tím, že celý zbytek roku je s rodinou a tedy průměrně vzato je mnohem víc s rodinou než na svahu. A ještě, že je to dočasné, že nebude moct takhle snowboardovat do 50, takže chce co nejvíc využít čas, co ještě má... Ale už se kvůli tomu hádáme prakticky neustále...

drep
27. dub 2021

@kevi1 mluvíš mi z duše. Já mezi kamarádkami nemám nikoho, koho by naplňovala jen péče o dítě, ale stejně mezi kamarády nemám nikoho, komu by stačilo být táta na půl hodiny denně nebo jenom v létě/když pršů/whatever. Když před deseti lety můj kolega zkracoval úvazek, aby mohla jeho žena do práce, tak mu náš tehdejší primář řekl, že jsme divná zmrdská generace, když chlapi míň pracují a starají se o děti. Tak mu kolega řekl, že bývalý primář jistě byl otec století, když se od něj děti odstěhovali tisice mil daleko a vídají se max. O vánocích.
Podporuju mého muže v jeho v práci i koníčcích (a upřímně si myslím, že poslední rok byl pro sestru ve vedoucí pozici na největším ARO v republice náročnější než většina podnikání), ale stejně tak očekávám jeho podporu. A dostávám ji.

petrasipkova1
27. dub 2021

prolítla jsem diskuzi, ale přijde mi že tady není špatně jeho koníček, ale to že se neumíte domluvit a situaci hrotíte. Pokud funguje tak jak píšeš, že ráno odejde a večer se vrátí dennodenně, tak je něco hodně špatně. Kdy funguje jako člen rodiny ? Takže ano, ale je potřeba uvařit, dojet na nákup, na výlet, k rodičům, starat se o malou. Takže fajn, domluvíte se že jede dnes po snídani na snowboard, ok, ale prosím bud ve 15 hodin doma, protože potřebuju někam jet . Další den dopoledne půjdeme s malou sáňkovat, odpoledne je čas na koníčky. Sobota super, bude tam celý den, já pojedu na celý den s malou na výlet a v nedeli budeme všichni spolu. Prostě se ho zeptat jak by to chtěl, že potřebuješ změnu, že nebudeš s malou 7 dní v týdnu sama, tak si to rozplánovat aby všichni byli spokojení. Asi jste měli udělat změny hned jak se malá narodila. Každopádně hádkama se to nevyřeší, ale vzájemným respektem. My třeba v neděli sedneme a řekneme si naplánované věci. kdo jde jak do práce, co mají kde děti a co bysme chtěli stihnout - návštěvy, výlety, apod.... A pak může jít manžel klidně běhat obden a já jezdit na kole apod. U dětí se vystřídáme, rozdělíme si je apod.

michaela_2
27. dub 2021

@petrasipkova1 já popravdě moc nerozumím tomu, že autorka sama píše, jak doma kvůli tomu všemu vyšiluje a chlap na to proste háže bobek
Nejsem zrovna prototyp nějaký semetriky, ale pokud mám s něčím problém a doma tema nadhodim, tak hledáme kompromis
To samé obráceně
Neumím si moc v praxi představit situace, kdy ženská doma chlapa prosi, at tráví víc času s rodinou a on se na to vybodne a dal je následujících 7 dní v řadě v luftě.....
Takže buď to autorka jinak podává tady - chce se proste vypovídat, což chápu a doma si to tak úplně nevyjasnili. Nebo je on fakt sobec....

madbetka
27. dub 2021

@irmamala A já jsem si zase naprosto jistá, že za půl hodiny denně se vztah otec - dítě buduje fakt špatně. Za půl hodiny denně to opravdu nebude skvělý táta, i kdyby se stavěl na hlavu.

Vnímám to čím dál víc, jak se vztah mého manžela s našimi dětmi mění, jak roste. A čím dál víc si uvědomuju, jak strašně důležitý v jejich životě a v jejich výchově je.
Navzájem se nijak neomezujeme, ale zároveň si opravdu nejedeme jen to svoje na úkor toho druhého. A to se tady už prostě děje, když to jednomu, tedy té ženě, nevyhovuje. I o tom je vztah, o tom je rodičovství. A ne že chlapi to mají jinak..to je fakt divný argument. Minimálně snad milují svou ženu, ne? Takže by mohli poslouchat, co říká.

sarad
28. dub 2021

Ja bych poradila nez se s nim hadat/prosit/cekat ze se změní, tak si vymyslet vlastni konicek a oznamit mu, ze v tu a tu dobu bude s malou. Ne hlidat, on neni prece chuva, ale starat se, je to jeho dite. A ze se vude rozcilovat? Tak at! Ale proste mu to klidnym tonem oznamit a trvat na tom. Klidne mu to dite do prace privest, aby nemohl utect na svah.