Rozvod a dítě se starším mužem?

anella_nova
11. zář 2017

Ahoj všem,

moc nevím, jak to tu funguje, ale doufám, že bych tu mohla najít pár tipů, jak vyřešit svou situaci. Půjdu rovnou k věci.

Bude mi 35, jsem skoro čtyři roky vdaná a s manželem mám dvě děti, 3,5r a 14m. Manžela mám ráda, ale brali jsme se víceméně z rozumu. Otěhotněla jsem po pár měsících chození, přes HA. Druhé dítě máme také přes HA. Obě děti císařem, kvůli mým zdravotním problémům. Poté jsem se nechala sterilizovat. Žiju velice spokojený život. Mám vše, co bych si mohla přát. Jenže mi chybí láska a emoce. S mužem spolu nemáme prakticky žádný fyzický kontakt a nejde s tím nic udělat. Za celé čtyřleté manželství a jsme měli cca deset styků. Nechci ti moc rozebírat. Je skvělý otec i manžel, se vším pomůže, stará se o dům, prostě se máme dobře. Jen emocí a vášně v něm je jako v deseti deka sekaný...

Poměrně dlouhou dobu mám paralelní vztah. S mužem, který je skoro o dvacet let starší. Je energický, vášnivý, živelný. Nikdy jsme o tom s manželem otevřeně nemluvili, ale musí mu být jasné, že spolu i spíme. Máme spolu nějaké aktivity, které bych kvůli anonymitě raději nesdělovala. On pro mě jezdí domů, přespávám u něj, často spolu trávíme čas. Znají ho i mé děti ... S manželem si spolu klidně dají kafe, cigaretu... Těžko se to vysvětluje... Je to v podstatě polyamory, až na to, že muž to zřejmě neví, ačkoli by byl asi úplně slepý a naivní... Takže to zřejmě ví a je mu to jedno, nebo to zkrátka nechce řešit.

To co řeším je, že poslední měsíce vážně uvažuji o tom, že se rozvedu, s přítelem bych chtěla miminko (mohu jít po sterilizaci na ivf) a vůbec bych chtěla žít s ním. S mužem to jde od desíti k pěti. Skoro spolu nemluvíme, nikam nechodíme. Jen pro okolí jsme dokonalý pár. Hodně lidí z mého okolí ví o mém vztahu s tím druhým. Někteří mě odsuzují, druzí mě chápou... Hodně přátel nás zná všechny tři. Dlouho to pro mě fungovalo takto, ale poslední dobou mám nutkání to nějak řešit, rozseknout to, přítel se velmi trápí...

Je tu někdo, kdo zažil podobnou situaci a odešel ze spokojeného, leč pomalu nefunkčního manželství bez emocí, do vztahu se starším mužem? Uvědomuji si, jak naivně a nevděčně to při čtení musí vyznít, ale kdo to nezažil, neví jaké to je...

Nestojím o odsuzování, rady, že se z toho mám vyspat, že se rozvedu, pořídím mu dítě a on mi vzápětí umře (ano, i tohle už jsem slyšela) ... že mě pálí dobré bidlo (s přítelem bych se rozhodně neměla tak dobře, jako s manželem, jsme na tom finančně opravdu velmi dobře, po rozvodu ale určitě budu mít holý zadek a přítel sice podniká, ale žije z týdne na týden - mou podmínkou by určitě bylo, že si musí uspořádat "svoje věci"). Chtěla bych zkušenosti těch, kdo to měly/měli podobné a jak to dopadlo.

Děkuji
A.

pincola
12. zář 2017

@belleelle Fakt? To je taky možné! I když jeto zas nezodpovědnost. Přece nastoupit odsouzený člověk musí, ne? jendou ano. Celé divné....

rina74
12. zář 2017

Ty jo,já jsem tedy obvykle za semetriku ale tohle je i na mě silný kafe. Aha. Takže tebe táhne rozkrok a po tobě potopa. Tohle myšlení fakt nepochopím, ani nechci. Uvědom si,že děti jsou ma světě protože jste je VY s manželem chtěli,oni si svůj pobyt tady nevybraly. Máš za ně odpovědnost,není to kočka nebo pes,kterého můžeš dát do útulku. S manželem jsi dost dlouho,proč na vašem vztahu nepracuješ. Piseš o sexu asi desetkrát za čtyři roky, a ty jsi pasivní čekatel na to co manžel? Proč proboha nepracuješ na svém současném vztahu,o čem s manželem mluvite? To cely den mlčíte,apatie, nezájem? Víš každá ženská prostě nemůže být Šípková Růženka kterou každý obletuje,mnohem častěji to bývá tak,ze žena je tím motorem vztahu, alespoň tedy každá, které záleží na svých dětech a nikdy by od nich dobrovolně neodešla.

pincola
12. zář 2017

@rina74 moudrá slova....

terezapetrova
13. zář 2017

Tak i to se stává, film Kramerova vs Kramer je uz nějakou dobu natočeny. Co zarazí me z několika úhlu ale asi to neni tak neobvykle kdyz me to zaráží SAMOTNOU jsou roky fungující manželské trojuhelniky kde o sobě vsichni vedi. Uz to mi staci udělat si obrazek.

myskin
13. zář 2017

Teda, než jsem stačila v šoku něco napsat, tak tu paní už naštěstí není 😝

babanci
13. zář 2017

@terezapetrova Mám jednu kamarádku, co takhle žije už řadu let. Jednou na večírku, kde se pilo, se o milenci mluvilo, lekla jsem se, že se něco provařilo a všichni se zasmáli... no, vždyť to manžel ví. Vezmi si Soukupa a Osvaldovou, jak dlouho jim to vycházelo.

terezapetrova
13. zář 2017

@babanci no beru, ze vyjimecne.. to fungovat muze nicmene kvůli tomu to nezacnu brat za normalni a bezne 🙂 většinou to dopada jako u zakladatelky. Tak každý sklizi co zasel ze 🙂

babanci
13. zář 2017

@terezapetrova Já to, samozřejmě, taky neschvaluji a nechápu to, ale někde to tak je. Vůbec tohle téma bylo zoufalé, včera jsem to četla manželovi a dlouze jsme diskutovali do noci. Jak někdo může opustit děti a jít za novým sluncem, jak kdyby se nechumelilo.

journals
13. zář 2017

Já někdy nechápu, co některé ženy od života očekávají. Co je víc, než mít zdravé, krásné děti, manžela co se stará, vydělává... co je víc než zdravá fungující rodina? Proč to všechno vymění za krátkodobé dobrodružství, které je většinou předem určeno k zániku? ☹

babanci
13. zář 2017

@journals Já tomu říkám kamikaze lásky a už jsem to kolem sebe viděla milionkrát.