S dětmi a matkou ve 2+kk, projde to u sociálky?

zewa87
21. čer 2013

Ahoj,

odešla jsem od přítele se dvěma malými dětmi do malého 2+kk k matce. Chci zažádat o svěření dětí do péče. S tím je ale spojená návštěva sociálky. Myslíte, že by mi to v tak malém bytě mohlo projít? Je tu celkem velký obývák s kuchyní, velká koupelna s vanou, a malý pokojíček. Děti by bylo v pokojíčku a já bych spala s mamkou v obýváku. Koupila by se jim palanda, aby měli v pokoji více místa. Prosím o radu. Děkuji.

majkali
21. čer 2013

@zewa87 S tímhle nemám osobní zkušenosti, ale u ségry sociálka kvůli podobnému problému byla a ségra s dcerkou v té době bydlela v 2+kk, zajímalo je jen aby měla malá svoji postel, svoji skříň a prostor na učení (stůl s židlí).

salomee
22. čer 2013

Ono se to nezdá, ale socka není zas tak...náročná, či jak to říct. To, co popisuješ, stačí krásně, pokud i jinak je pro děti lepší být s matkou, to už posoudit neumím, neznám Vás. Projdou kolikrát i horší podmínky. Společný pokoj dvou dětí bývá celkem běžný i ve větších bytech. Přítel by dětí do péče chtěl? ...a bydlí kde? ...ale i tak si myslím, že kvůli bydlení se bát nemusíte, pokud je to jinak čistý, suchý, teplý..atp byt.

zewa87
autor
22. čer 2013

Děti jsou maličký 3,5 a 2 roky. Tohle bydlení by bylo provizorní, max na 1 rok. Přítel je právě dost proti, abych tu s dětmi byla. Přestěhovali jsme se nedávno do baráčku, takže vede řeči, že když mají děti tam velký prostor, proč by měli být v malém. Má na jednu stranu pravdu, ale já už si nechci jeho chování nechat líbit. Vyhrožuje střídavou péči. V celku bych nic neměla proti, ale děti jsou malličké, takže podle mě by střídavá péče byla jen na škodu a on by to s nimi nezvládal. Je hodně pracovně vytížený a s dětmi skoro nebývá, chodil domů pozdě večer a byl s nimi max v neděli a to měl zase i jiné povinnosti, takže ho děti viděly pořád jen někam odcházet. Nikdy si s nimi nehrál, nevzal je na procházku (vlastně jo, 2x a pokaždé skončily v hospodě). Jsem ochotná přistoupit na dohodu s ním, aby jemohl vídat jak často bude chtít, jak se domluvíme, ale střídavku nechci. Kdyžtak, až by děti povyrostly...V po jdu na sociálku a ještě se na to bydlení u mamky poptám. Jinak už je jen jediné řešení, že bych se s ním rozešla, papírově bychom vyřešili děti, já bych se tam k němu na rok vrátila a za rok se vyřeší majetek a já se odstěhuju. Přesvěčil mě totiž, abych si dala rodičák s malým jen na 2 roky, počítali jsme s tím, že 3. budu doma zadarmo, s jeho příjmem se to krásně utáhne, ale teď když chci odejít, tak jsem nahraná a nemám příjem žádný...

romcovaklarka
22. čer 2013

@zewa87 Já teda se sociálkou nemám zkušenosti, ale nevidím důvod, proč by to nestačilo, jako jsou lidi s dětma i v menších bytech a že děti budou bydlet s babičkou je snad taky jedině plus 🙂

lumanima
22. čer 2013

já taky odešla s dvěma dětmi (1,5 a 8) a žiju teď v malém bytě a sociálka tu byla a nebyl problém, ani se svěřením do péče, ani s bytem (podnájem) Nevidím v tom problém, pokud je byt čistý, uklizený, děti tam mají postýlky...

marecek4
22. čer 2013

na tohle jsme sama zvědavá-pokud nám projde půjčka tak dobrý,ale pokud ne tak se budem stěhovat ani ještě nevím do čeho-sice barák velkej,ale momentálně málo prostoru-byla to stará kovárna-pokud teda projde aspoň tohle,jinak nevím,ale žádost na sociálku a k soudu budu dávat asi hned po neděli-nebo ještě uvidím,jak budu vědět něco konkrétního,mám mít sezení s poradkyní

evulinkab
22. čer 2013

@zewa87 Já si nechávala svěřit sveho syna taky do péče, byla u me sociálka a neboj...Pro ně je důležité, jestli máš v bytě pořádek a čisto, jestli má díte svou postel, koutek na hraní..taky ho zajímalo jestli mám sporák, ledničku(ale nedíval se do ní).A to je tak vše 🙂

salomee
22. čer 2013

Tak toho se fakt neboj, kvůli bytu socka problémy dělat nebude, podle toho, co popisuješ.
@zewa87

zewa87
autor
22. čer 2013

no, on ten byt je fakt malý 45m, je to bývalá 1+1, mamka to celé zrekonstruovala. probourala takovou chodbičku mezi obývákem a koupelnou a tam je kuchyň která je zadělaná jako kout do obýváku, nová koupelna s velkou vanou a za zástěnou záchod, je tu nově vymalováno, má tu pěkný čistý nábytek, a z bývalé kuchyně je udělaný pokojíček. tam se tak akorát vejde palandy, je tu skříň, stůl s pc a tak 2metry na 1,5metru čtverec na hraní...ale jinak si stejně děti hrají v obýváku, jsem pořád s nima. nebo chodíme hodně ven a tak...ale je to jen dočasné. opravdu na rok. já jsem teď bez rodičáku, protože jsem měla jen 2 roky a 3. jsem zadarmo doma. takto mě přesvědčil přítel, že je to super. ...jak jsem byla pitomá, nechápu! on má vysoký plat, takže s ním by teď tento rok problém nebyl, ale teď když jsem odešla, tak jsem nahraná. ještě mě napadlo, že bych si normálně zažádala o svěření dětí do péče, o alimenty a vše, ale domluvila bych se s ním, že bych se kvůli dětem a jejich zázemí na ten rok vrátila k němu, ale že budeme žít jako cizí lidi. pokud s ním bude tedy domluva. dnes volal a po tel z ní docela ochotně, říká,že mi musí dát peníze na jídlo a pro děti a tak...ale nevím jestli by tohle vůbec před soudem a sociálkou prošlo. ale asi by mohlo, když někdo opravdu nemá kam jít. já to tedy tak moc nechci, opravdu jen kvůli dětem, mají tam pěkný pokojíček, zahradu, hračky, postýlky, zázemí, mají to tam rádi...mám výčitky, že je od tamtud vlastně vytrhávám...

lenkaste
22. čer 2013

Ahoj zewo87, pracuji v dětském domově a se sociálkou jsme v častém kontaktu. Nevidím jediný důvod, proč by ti to neprošlo, tak jako není již chudoba důvodem k odebrání dětí, není ani malé ubytování překážkou. Hlavu vzhůru a jdi do toho 🙂

zewa87
autor
23. čer 2013

@lenkaste děkuji za povzbuzení! dnes si jedu promluvit s jejich otcem, jestli by to šlo přežít v klidu a bez hádek v našem společném domě. dětem se totiž hodně stýská, já vím, že to není rozumné, vracet se tam, ale je mi hrozně, když starší dcera pláče, že se ji stýská po domově, po pokojíčku a zahradě...zítra pojedu na sociálku, zjistím, to ohledně mamčina bytu, pak se zeptám, jestli bych mohla zažádat o svěření dětí do péče i o alimenty, kdybychom žili ve společné domácnosti...jaké jsou podmínky a jestli to vůbec jde. moc vám děkuji za názory a za podporu. moc to pro mne znamená!