Samé trápení - skončí to někdy?

ladyhacek
1. kvě 2018

Také máte někdy den na draka?
U nás je to už snad stálý stav-není to den ani týden ale už měsíce ☹.
Ani nevíme čím to začalo, ale nějak se to na nás lepí a jen doufám že včerejší rozbitou pračkou to už opravdu skončí. Rozbitý mixér, motorová pila a mnohé další životní trable.... jasně k životu to hold patří a není vždy vše růžové.
Jsme zdraví, máme kde bydlet, ale to by nemohl být jeden týden bez problémů? Jak máme mít radost z něčeho, když něco našetříme a plánujem výlet nebo si něco dopřát tak to záhy musíem dát na něco potřebného...
Už mě to opravdu unavuje, ano jsem unavená.
Pardon za výlev... ale veřím že v tom nejsem sama.
Každý se občas potřebuje postěžovat.

Vždycky jsem obdivovala mojí mamkau samoživitelku se dvěmi dětmi a říkala si , ž ekdyž na to budeme dva bude to snažší, ale nějak to zatím nefunguje.
Všem samoživitelkm klobouk dolů. Nechápu jak to zvládáte 🙂

veronicka89
1. kvě 2018

@victress ja mam spotrebice siemens neco z polska neco z nemecka 😉

victress
1. kvě 2018

@letadylkokane OK, snad máš pravdu, ale stejně nevíme, jestli ty díly pochází opravdu z těch zemí původu, mohou být klidně z Číny a smontují se v těch zemích, které uvádíš....

alcar
1. kvě 2018

@ladyhacek pokud se budes "trapit" temito vecmi, tak to "trapeni" neskonci nikdy. 😉

kristyn.g
1. kvě 2018

bohužel toto patří k životu... taky jsem si to prvních 5 let samostatného, produktivního věku říkala 😀 než mi došlo že jsou to prostě spotřební věci a ty odchází... lepší než porouchané zdraví a věř že když máš dobré zdraví tak si ani neuvědomuješ jak snadno o něj můžeš přijít...
@ladyhacek

priefi
1. kvě 2018

Kdyz clovek zije v tzv.sve bunce, jsou tyto problemy pro dotycneho unavujici, deptajici atd. Staci se vsak porozhlednout po okoli a clovek bude mit v ocich slzy, jake ma stesti, ze ma jen tyto problemy. Chapu zakladatelku, ze si chtela ulevit, ale znam lidi, kteri by jen za tyto problemy dali vse, zdravi je to gro, ten poklad, ktereho si nevazime, dokud nejsme nemocni,.nebo nekdo nam velmi drahy.

katy1011
1. kvě 2018

@ladyhacek co bych dala za rozbité spotřebiče, jsem 9m po autonehodě, ochrnutá, na vozíku.. radši bych chodila pěšky a tloukla bídu, ale byla zdravá..

letadylkokane
1. kvě 2018

@katy1011 to je sila, je mi to moc lito. Z celeho srdce vam preju hodne sil a uzdraveni.

linbrno
1. kvě 2018

Je dobrý si postěžovat, aspoň se ti uleví. Na mě třeba absolutbně nefunguje to, že někdo řekne- tvé problémy jsou banální, i když je to třeba člověk (pardon, omlouvám se), který třeba řeší velké zdravotní problémy. Ano, objektivně vím, že rozbitá pračka a být na vozíčku jsou diametrálně jiné věci. Ale i já mám nárok na to, aby mě trápily moje starosti. Mám nárok na to být z toho smutná. Protože prostě třeba rozbitá pračka mě v tu chvili tíží mnohem víc, než někdo nemocný. protože on mi to prádlo nevypere a peníze na novou nedá. Každej má spoustu problémů, každej je zvládá jinak. Někoho nepoloží 3 úmrtí v rodině za sebou, někomu umře křeček a truchlí měsíc. A není to špatně. Přeju všem,ať se s problémy vypořádají a ať ej jim líp. Až už jde o cokoliv.

ladyhacek
autor
1. kvě 2018

@katy1011 je mi to líto. Vím že mé "potíže" jsou zanedbatelné. Jen to na mě dolehlo.
já naštěstí trvalé následky nemám, ale jako malá jsem si také dost užila po nemocnicích ale to si o mě spíše dělala starosti moje maminka než já a i když už jsem si vybojovola být na tomto světě. Někdy mě i banální věci prostě tíží - nejde o jednu věc jednou za čas, ale několik věcí během pár tůdnů (dnů) ....
velkým příkladem by mi mohl být můj tchán, kterého jsem nestihla poznat. Přišel o obě nohy, prodělal těžká infart a přesto se nevzdával a měj bohatý život a pořád něco dělal. Takové lidi mají skutečně můj obdiv . nevím co bych na jejich místě dělala já.

ladyhacek
autor
1. kvě 2018

@linbrno děkuji! Krásně napsané 🙂.

na mě nezabítá že peníze nejsou všechno 🙂 i když zdraví je nejdůležitější tak kde peníze vzít když jsou potřeba a jak píšete někoho položí smrt křečka - už jsem to tu psala. v Prosinci jsem museli nehcta utratit fenu a teď před týdneme našeho druhého pejska miláčka > nepoložilo nás to, ale vzalo to ano. byli už oba starý a i nemocní, ale to na tom nic nemění. a jak se to hromadilo a hromadilo... pračka byla pro mě ta poslední kapka.
Manžel mě dnes báječně povzbudil no co tak další je na řadě myčka 🙂. No novou troubu už totiž od Vánoc také máme mimi jiné 🙂. Vždy to jsou velké položky. a bohužel naše příjmy nejsou tak velké manžel byl dlouhodobě nemocný a skončil v invalidním důchodě, jen částečným dostal výpoveď ze zdravotní důvodů a půl roku si hledal novou práci. Když jí našel tak vše vypdalo růžově že se nám konečně povede dobře. A dotoho psy, auto a ty "blbé" domácí spotřebiče..... Prostě jedna věc za druhou a i když ví, že to nejsou důležité věci a že na světě je hlavní to zdraví (a ví to i z vlastní zkušenosti) tak se to tak sejde a ..... také neví jak dál

katy1011
1. kvě 2018

@linbrno nám se to třeba stalo v okamžiku, kdy jsme měli obývák a kuchyň rozbourany, stropy shozené, elektrika vysekana, do toho rok a půl staré dítě..peníze našetřené na tuto rekonstrukci, do toho auto na odpis, potřeba vozíku 80tis, komplet nová bezbariérová koupelna.. takže to taky nebylo jen prásk a sedím na vozíku, život jde dál.. ale možná díky tomu všemu vnímám v životě hodnoty už jinak

lachtanice86
1. kvě 2018

Co bych dala jen za takovéhle trápení

jitulka87
1. kvě 2018

@lachtanice86 presne...my vime, co je trapeni 😢

rennni
1. kvě 2018

Nechtela jsem reagovat, ale... materialni veci, to jde vzdycky nejak vyresit. Pokud jsi zdrava, mas zdrave deti, pak vse ostatni jsou banality, i kdyz ti to treba neprijde. Ver ze to nepisu jen tak. Nase prvni a vytouzene detatko je v nebi, je to pul roku, tri dny po terminu jsem jela do porodnice..a domu se vratila s prazdnou naruci. Misto miminka v postylce mame s manzelem v loznici urnicku. A napr. tohle je trapeni, kdy si rikas, jestli to nekdy skonci....

ladyhacek
autor
1. kvě 2018

@rennni ano materiální věci jsou nahraditelné. A opravdu mě mrzí co vás potkalo.
Vím že tady teď řeším hovadiny oproti jinému trápení jiných .

zelenaesmolda
2. kvě 2018

@rennni Jezis to je strasne! Nebylo by lepsi tu postylku dat pryc at to nemate neustale na ocich?

hlasimse
2. kvě 2018

Chápu tvoje trable, ale zkuste si udělathezké dny i zdarma - třeba jděte na rodinnou procházku/výlet do lesa nebo parku, udělejte si piknik třeba... I tak můžete chvilku na starosti zapomenout a připadat si jako na dovolené...

linbrno
2. kvě 2018

Je fakt, že na materiální věci se nejlíp zapomíná venku. A jít do lesa nebo i jen třeba po sídlišti na procházku je zdarma...a je to super, když teď všecko kvete.

ladyhacek
autor
2. kvě 2018

Krásné procházky máme pořád 🙂 V tomto máme velké štěstí bydlíme na vesnici kousek od nás Labe a máme tu spoustu zvířátek. Chtěli jsme opravdu vypadnout, ale snad našetříme a pojedem na podzim

rennni
2. kvě 2018

@zelenaesmolda manzel vse uklidil nez jsem se vratila z porodnice...

brunetka11
3. kvě 2018

@ladyhacek Hele, stokrát nic umoří i vola... Na zdejší komentáře, že co řešíš, se vykašli, ti lidé nejsou ve tvé kůži, a že jim není zrovna veselo, je ještě neopravňuje být na druhé, kteří mají té smůly v jejich očích naděleno méně než oni, jedovatí.
Držte se, bude lépe.
P.S.
Ale asi nikdy nebude nic dokonalé 🙂 A aspoň pak těší i to "málo" 🙂)

newwi
3. kvě 2018

Mame to podobne a uplne te chapu... je jasne,ze to spoustu lidi vidi jako banality,ale jak uz zde bylo receno:kazdeho muze neco trapit... u nas je to autobarie kaput, voda skoro netece a co naopak tece je pracka :D a to je jen za posledni tyden :D penez taky nic moc... ale co!nejak bylo-nejak bude!Mala zdrava, my take!Mame se radi a to je hlavni!Drz se!A do zivota pocitej s tim,ze kdyz se ma neco po....,tak vsechno a poradne! :D vzdyt to vsichni zname... :(

zuzineckah
3. kvě 2018

@ladyhacek vím, že to naštve, ale trápení to fakt není😉 zkus se na to podívat z toho lepšího úhlu, dát si skleničku vína a říct si, že si vlastně šťastný člověk, že máš k řešení "jen" tohle🌹

sisinka74
3. kvě 2018

A copak se na vylety musi chodit s plnou srajtofli? Udelej svaciny,naplanuj trasu a hura ven do prirody.My jsme porad nekde venku.A ted tomu pocasi vylozene nahrava.

jankol
4. kvě 2018
Uživatel jankol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jankol.

@ladyhacek Neboj zase bude dobře. Zrovna mám taky období, že mám pocit, že se tady nic nedaří a všechno se rozpadá, ale věřím že jednou to přejde 🙂.

gabrolo
8. kvě 2018

@ladyhacek Neboj dříve nebo později se to zlomí, věřím tomu, držím všechny pěsti co mám 😀.