Sem těhotná a hroutí se mi manželství

jana7910
25. lis 2009

Ahoj, jsem ve 20 tt těhotenství , čekám své 4. miminko, 3 s mým nynějším manželem.
Delší dobu již máme problémy s tím že mi manžel nějak přestal dávat najevo svou náklonost, hoooodně měsíců čekám i na větu tipu Mám tě rád!, pohlazení obejmutí atp.
Včera jsme se strašně pohádali, a dnes byt normálně bych to neudělala jsem mu prohlídla mail, píše si v něm s nějakou ženou, píše jí jak jí má rád, jak mu na ní záleží atd. Do předmětu bylo napsáno Láska! ☹
Už 2 hodiny tu sedím a brečím, nevím jak se chovat, poradte pokud máte jak! Aspon se z toho mohu vypovídat!

simlenka
29. lis 2009

Jenze pokud i jany muz ma o napraveni vztahu zajem,tak si prave tohle uvedomi a bude ji vdecny,kdyz mu odpusti a zacne se o ni znovu starat... pokud zajem nema,tak nepomuze nic,to je jasny. jana je pravem ublizena,citi se podvedena atd. city jsou a nijak je neovlivnis,ale chovani ovlivnit muze a muze mu jit prikladem tim,ze nebude kricet,plakat atd ale bude se to snazit resit rozumne a v klidu. verim ze svym chovanim ovlivnujes i druhe a to jak pozitivne,tak negativne. tj. pokud bude delat urazenou a kricet,nebude mit ani manzel chut cokoli resit,pokud se bude chovat klidne a otevrene mluvit+i+treba+o+tom+jak+je+to+tezke+a+jak+se+boji,bude+i+muz+mit+zajem+chovat+se+slusne+a+civilizovane.

macka01
29. lis 2009

city sa nezmenia z hodiny na hodinu,neda sa všetko hneď hodiť za hlavu a urobiť rázny koniec.Len Jana vie,ako jej manželstvo fungovalo celý čas,čo asi môže čakať že urobí jej muž.Či má sklony otočiť sa a rozbehnúť sa za každou sukňou.Či ho chytla len 50 ročná puberta ,ako sa hovorí o mužoch okolo 50,vraj sa začnu správať ako pubertiaci.Ale to ho samozrejme neospravedlňuje.treba komunikovať a dotiahnúť debatu do konca

mufinka1
29. lis 2009

holky teda ja jsem asi divna, ale me tohle udelat manzel - a to mame dite a jsem tehotna, tak ho vykopnu z domu takovou rychlosti, ze by nestacil nazout ani boty 😠

Jako vztah je preci o vzajemnem respektu a pokud me nekdo ponizi a takhle pdorazi, ze v dobe, kdy ja nosim jeho dite ( ne, ze v jinou dobu by to bylo omluvitelne) mi s nekym ( i kdyby jen platonicky) zahybal tak budu radeji sama s detma a alespon mi zustane hrdost nez se sebou nechat zachazet jako s hadrem na podlahu 😠 nezalezi jak moc bych ho v tu chvili milovala nebo ne, proste manzelstvi je o duvere a respektu, ale pokud nema pater na to aby mi otevrene rekl, ze poznal nekoho jineho, nebo, ze neni v nasem vztahu spokojeny tak je to slaboch a hotovo. Vzatahy se rozpadaji porad, to neni nic noveho, ale chlap ( i zenska) ma mit tolik hrdosti a slusnosti to resit a nedelat z toho druheho debila a takhle ho ponizovat 😠

henikav1
29. lis 2009

mufinka, aj moj by letel, lenze ja som financne nezavisla a nemam 4 deti. Ver mi, niekedy zena ustupi pre dobro rodiny, aj ked to boliet bude este velmi dlho. Nic totiz nie je len biele, alebo cierne, niekedy je to sive, cize kompromis. Chybu moze clovek spravit( v tomto pripade muz), potom je otazne, ci sa z toho pouci, alebo zacne zas. A tiez zalezi na povahe oklamaneho partnera, ci to vie odpustit, pretoze ak uz raz nieco odpusti, viac by to nemal vytahovat v kazdej kritickej chvili

mufinka1
29. lis 2009

heni: kdyz ja si vzdycky rikam, ze to je jako jako rozbit hrnek, i kdyz ho clovek slepi tak uz to nikdy neni takove jako predtim a zarucene nevydrzi tak dlouho jako by vydrzel nerozbity 😉

Ja jsem na manzovi finance zavisla ( tady u nas existuje materska jen 9 mesicu a pak clovek bud musi zpet do prace nebo dat vypoved) takze jsem doma bez prijmu - a nemam tu vubec zadnou rodinu, ale ani z tehto duvodu bych nedokazala prehlednout, ze me nekdo takhle podrazil. Ono se jeste da rict, ze chyba je treba opilecky ulet nebo tak neco, ale citove zahybani je o to horsi, ze to dela dlouhodobe, cilene a moc dobre si uvedomuje co dela... 😒

henikav1
29. lis 2009

suhlasim s tebou mufinka, s tym rozbitym a zlepenym hrnkom si to celkom dobre vystihla, je to otazka pohladu, situacie a toho, do akej miery vie zena veci tolerovat.
Je to velmi bolestiva situacia a neda sa rozhodnut jednoznacne, co by bolo lepsie. Kazda sme totiz ina, ale kazdy to musi posudzovat sam podla seba, lebo s tym bude musiet zit. Odist zo 4 detmi hrdo na ulicu nie je vychodisko, taktiez zostat sama a nezabezpecena keby odisiel on. Zas suhlasim, neda sa na to uplne zabudnut, dovera je nastrbena, ale ak to bol jediny ulet, da sa cez to preniest, zalezi na tom, ci to on ukonci a vezme si ponaucenie, alebo bude pokracovat dalej

macka01
29. lis 2009

určite mate každa pravdu,len kde by sa podela sama?Kam by šla?Kto by jej pomohol?Tiež neviem ako by som to riešila,radšej na to ani nechcem myslieť,ale sú chvíle ked musí ísť hrdosť bokom,Mufinka odpovedz si uprimne,a kam by si šla bez peňazí,ked tam nemáš rodinu?vieš si hned zabezpečiť nove bývanie aby deťom nič nechýbalo?Mnohe dievčatá by to chceli riešiť veľmi radikálne,aj v iných témach sa podobné veci rozoberajú a ten neverník by si to určite zaslúžil,ale treba domyslieť aj dôsledky.Ako píše Henikav nič nie je len čiernobiele ☹

mufinka1
30. lis 2009

macka: ja bych nikam nechodila, odesesl by manzel , pokud on je ten, co rozbije manzelstvi on je taky ten co by se musel odstehovat. Uz jsme to i s manzou nekolikrat probirali, ze nedej boze, kdyz se treba rozvedeme ( nejsem natolik naivni abych rikala, ze se to stat nemuze) tak ja a deti zustavame tady a on by se musel odstehovat, ze zakona je povinnost vyzivovani ( to je urcite stejne i v CR) Clovek ma narok na prispevky jakozto samozivitel atd atd, kor v CR, kde se socialni davky rozdavaji docela stedre ( oproti UK urcite) takze se to zvladnout da. Sama mam kamaradku co se v takove situaci ocitla a jsou s malym naprosto v pohode, chodi na polovicni uvazek do prace kdyz je maly ve skolce a maji se dobre. Ono je spousta svobodnych matek, ktere to zvladnou musi, takze nemozne to neni 😉 jen se clovek musi uskromnit a necekat hogo fogo luxus, ale urcite se to da 😉

aleachim
30. lis 2009

no, ono je pravda, že jinak je to s jedním dítětem a jinak se čtyřmi a pátým na cestě.

Každopádně souhlsím s mufinkou, žít kvůli blahobytu s tím, že mi někdo takto ublížil, to bych nesnesla. Ve vztahu je třeba důvěra a ta by mi naprosto chyběla. Možná bych mu zvládla odpustit, ale určitě bych na to nezapoměla.

simlenka
30. lis 2009

Mne to prijde dost radikalni a hlavne dost neuvazeny rict posrals to,sbohem. co treba to,ze toho manzel opravdu lituje? ulitnout muze uplne kazdy a kvuli jednomu uletu nicit a rozbijet rodinu? tady prece nejde jen o prachy,jde o rodinu,vzpominky,zazitky a vubec o cely zivot a clovek chybuje. casto si az v krizi clovek uvedomi,co pro nej ten druhy znamena. jasne ze to boli,asi strasne,ale je treba nejdriv premyslet nez hned palit mosty.

aleachim
30. lis 2009

Ničit a rozbíjet rodinu začne tím, když začne být nevěrný. Je to těžké, když v té situaci nejsme, ale já bych mu to nezpomněla a jak se znám při první hádce, bych mu to vpálila a tak se žít nedá. Důvěra se hold nedá vynutit a pro vztah je absolutně nutná.

samik2008
30. lis 2009

čtu to tady pravidelně,ještě jsem tu nic nenapsala...souhlasím s aleachim,pokud to člověk ať už chlap či ženská udělá jednou,jsem toho názoru že to udělá i podruhé atd.Nikdy bych to neodpustila a nedokázala s takovým člověkem žít.

svoja
30. lis 2009

Ted uz me to neda a proste se musim vyjadrit....zdravim!

Tohle neni zadnej ulet prece, dyt to trva kdovijak dlouho a on to dela naprosto vedome celou tu dobu, tak jakejpak ulet?????? A ta uroven jeho konverzace pri konfrontaci??? Potrebuje to jeste vubec komentar???

Doma mu asi neco chybelo, co-to uz musi posoudit zainteresovani, ale to neni omluva a vychodiskem neni nekoho si najit -jakkoliv, kdekoliv.

Souhlas s mufinkou, aleachim a samikem.

Ja osobne bych to nekousla v zadnym pripade...asi ani ten ulet. V tomto mame jasno.

simlenka
30. lis 2009

Kazda mame nejaky nazor, ja mluvim z pozice toho,kdo byl neverny a bylo mu odpusteno. vim ze uz to nikdy neudelam,cely zivot si to ponesu a budu na to myslet mozna vic nez ten podvedeny. rikam jen,ze nikdy nevis,kdy ti zacne v dlouhodobem vztahu neco chybet,pak ti da chlap najevo jak jsi uzasna a bum - presto jsem partnera opustit nechtela a vubec ne z existencnich duvodu. jen me okouzlila ta romantika neceho noveho a podleha se velmi snadno. partner odpustil,v mych ocich neskonale stoupnul,ukazal mi jak je krasny a cisty clovek,jak zranitelny a vubec - nikdy uz nebudu riskovat,ze ho+ztratim!+a+protoze+mam+tu+zkusenost+z+druhe+strany,tak+se+snazim+udat+argumenty+i+z+druhe+strany,nikdo+neni+neomylny+a+pokud+ma+clovek+opravdu+zajem+to+napravit,verim+ze+si+druhou+sanci+zaslouzi,ja+ji+dostala+a+jsem+za+to+vic+nez+vdecna+a+partnera+si+ted+vazim+vic+nez+kdy+predtim.

macka01
30. lis 2009

mýliť sa je ľudské,odpúšťať božské.Nie je tá cestička ku šťastiu hladká.No odísť s jedným dieťaťom sa dá,ale so štyrmi?no ja neviem 😢

mufinka1
30. lis 2009

simlenka: obdivuju tveho muze, ze to dokazal zkousnout a odpustit, ja bych treba i mozna jednou odpustila, ale nikdy bych mu to nezapomela a urcite vim, ze uz bych mu neverila a pri kazdem zpozdeni z prace bych si hned predstavovala, ze mi nekde zase zahyba, pri kazde hadce bych mu to urcite vmetla do tvare atd, ja bych tak proste zit nemohla, pro me by proste nevera znicila cely nas vztah...

paola.o1
30. lis 2009

Svoja, ja myslim ze pri styroch detoch, financnej zavislosti na manzelovi a keby si bola tehotna by si to skousla velmi rychlo.

No ale co sa tyka mna, radsej budem cakat manzela kym dojde z prace upravena, v sexi pradielku pod teplakami a s krasnymi vlasami, ako s teplou vecerou...

Pre muzov je bohuzial velmi dolezite, aby sa svojou zenou (jej vyzorom) mohli pochvalit a vobec nepozeraju na to, ci je zena unavena, tehotna, chora alebo ja neviem co. Je to smutne ale je to tak.

Podla mna u JAny bola chyba, ze muzicek dostal vsetko pod rypak. Stavim sa, ze si mu aj oblecenie na rano do prace nachystala a na seba si sa vykaslala. Namiesto vyvarania a upratovania treba obcas venovat cas aj sebe, ist si zacvicit, von s kamoskami tvarit sa dolezito🙂 Aby si muz nemohol byt tebou nikdy isty, nie naopak...

paola.o1
30. lis 2009

A este ma napadlo co mi vzdy radila moja babka. Ze muz MUSI stale na svoju zenu ziarlit. Hovorila, ze cim je starsia, tym sa ziarlivost vyprovokuvava tazsie, tak to robi tak, ze ked idu s dedom na prechadzku, ide par krokov pred nim a ked ine oproti nejaky iny muz, vzdy mu vyplazi jazyk a ten sa potom za nou otaca a moj dedko ziarli 🙂 Takze na stare kolena ju samu ani do Billy nepusti, aby mu ju niekdo neprebral....

henikav1
30. lis 2009

😀 😀 😀 paola 😀 😀 😀
teda tvoja babicka je srandistka, to by ma veru nenapadlo

svoja
30. lis 2009

PAOLI dovolim si nesouhlasit s prvnim odstavcem...pro me by to byl znicenej vztah, konec s duverou...jinak s tebou vicemene souhlasim....

Kazdy to ma nastavene jinak!

MUFI moje rec...

emilyz
30. lis 2009

janka, ozvi sa!
kazdopadne ako tu uz bolo povedane, nenechala by som si to libit a aspon malou formou protestu (vecera) by som sa vzburila. S tou zmenou imidzu by som bola opatrna a sla by som na to postupne, lebo aj to nanho moze posobit, ze ho za kazdu cenu chces. nie, ty mu musis ukazat hranice odtial potial a tak, ako uz niekto napisal, zobrat mobil a ziadat vysvetlenie dovtedy, pokial ti ho neda. dovtedy by som tam stala hoc aj celu noc.

simlenka
30. lis 2009

Ver mi,ze ja ho obdivuju a vazim si ho daleko vic. nejtezsi byl prvni rok,kdy jsem se desila jakekoli zminky o nevere treba v televizi... urcite na to nezapomnel,ale dokazal odpustit. ja sobe neodpustila a nikdy neodpustim tu bolest kterou jsem mu zpusobila,do smrti budu pracovat na obnoveni jeho duvery a toho,aby si i on vazil me. uz je to 4 roky,nemyslime na to,zijem a mozna lip nez predtim,radujeme se,ze jsme spolu,milujeme se a neustale si to dokazujem - zni to hnusne,ale nebyt me nevery,asi by nas vztah dneska nebyl tak krasny jako je ted. proste jak uz jsem rekla,az v+krizi+si+clovek+uvedomi,ze+toho+druheho+opravdu+miluje,ze+o+nej+nechce+prijit+a+tak+no...+snad+ta+moje+zpoved+nekoho+od+nevery+odradi,ale+vetsinou+si+hubu+musi+kazdej+rozbit+sam+A+nikdy+nejde+rict,ja+nikdy!

paola.o1
30. lis 2009

emilyz, zmeny na sebe, vo svojom zivote, v zmyslani by urobila nie koli tomu aby si udrzala chlapa, ale aby si po tom vsetkom zdvihla sebavedomie, aby sama pre seba vedela ze je krasna, inteligentna, uzasna zena a ma vysoku cenu.

Scena s mobilom nic nevyriesi🙂

mufinka1
30. lis 2009

sim: to verim, ze je asi nejtezsi ten pocit vlastni viny a urcite chapu, ze ted vztahu davate ted mnohem vetsi pozornost a energii. Ja si prave neumim predstavit vubec na neveru ani pomyslet prave z toho duvodu, ze bych nedokazala sama sobe odpustit, kdybych manzovi a celkove nasi rodine ublizila, proste bych nikdy nechtela riskovat, ze ztratim to co mame...
A manzel ti to odpustil hned nebo te treba na cas opustil a pak se vratil? ja si totiz fakt neumim predstavit,ze bych to mohla odpustit hned, mozna po nejakem case ho vzit zpet nebo tak, ale asi hned by to rozhodne neslo... Stalo se treba,ze by ti to v hadce nekdy pozdeji vycetl nebo tak?

simlenka
30. lis 2009

Zustali jsme spolu rovnou,hned to vyresili. zacali jsme mluvit a musim rict,ze to mluveni hodne pomohlo. taky jsem treba nekdy videla,ze je nesvuj,tak pres veskerou touhu to potlacit a prejit,jsem se odvazila a zeptala se: tebe to trapi,ze? ted na to myslis,vid? povez mi o tom jestli potrebujes... dodnes na to nekdy dojde a dokonce myslim,ze mi znovu temer veri. myslim,ze ale hodne zalezi na tom,jaky ten vztah je. ja nikdy nepochybovala o svoji lasce,nikdy jsem nechtela odejit,jen mi neco chybelo,co jsem asi potrebovala vyresit. mam takovou blbou minulost,coz nechci rozebirat a pavel o tom vedel a mozna i proto odpustil.+ale+myslim+si,ze+me+to+ted+trapi+vic+nez+jeho,ja+na+to+myslim+hodne+casto,pavel+bych+rekla+temer+vubec+a+znam+ho+dobre,poznam+kdy+se+trapi,navic+ted+uz+o+pocitech+i+mluvi.

svoja
30. lis 2009

tyjo SIM, to je uplne dojemny!

Ja si naprosto neumim predstavit, ze by se neco takovyho stalo u nas. Me by to zabilo asi. A myslim, ze mojeho by to taky sejmulo. Radsi nemyslet....

simlenka
30. lis 2009

Jo,a prave proto se snazim,aby ten pohled na kazdyho nevernika nebyl jen negativni. myslim,ze kazdej muze nekdy zblbnout,ale rozhodne nechce ublizit. ja na tu bolest v pavlovych ocich nikdy nezapomenu,nikdy si neodpustim,ze jsem ho zklamala,vzdyt mi VERIL! Dokud se neco nestane,je slovo duvera jako nic,kdyz ale dojde na jeji ztratu je to desny. ja VIM ze uz to neudelam,ale on ne,ted uz mozna to vi taky,ale tenkrat? tezko! a myslim,ze pro me je to ted asi opravdu daleko tezsi nez pro nej. cert vem duveru a to vsecho,ale ublizit milovanemu cloveku,navic tak nezkazenemu,poctivemu - desny. a jak je to tezky,tak nevite+co+delat,proto+si+treba+hrajete+s+mobilem,nemate+odvahu+se+na+druheho+podivat,neco+rict...

lara83
30. lis 2009

Ahojte,
ja uplne suhlasim so simlenkou. Ako som tu uz napisala, bola som v podobne situacii ako janka. To com som napisala, cim som musela prejst a ako to u nas vyzeralo, to je len velmi skratena verzia toho vsetkeho, co sa u nas dialo.
Ale jedno je najpodstatnejsie. Vsetko sme to prekonali a nas vztah je teraz ovela ale ovela krajsi a hlbsi.

Takisto som si nikdy nemyslela, ze by sa mi mohla stat nieco take. Mojho muza mi vsetky zavideli, pretoze bol
pozorny, dobry, sikovny, proste "skoro" dokonaly. A predsa sa to stalo. A to bolo dokonca po necelom roku
nasho manzelstva a s malinkym babätkom na ceste. A stalo sa to.

Ale asi to tak malo byt. Napravili sme nas vztah, vylepsili sme ho a teraz si uzivame jeden druheho a nasho malinkeho drobceka.

lara83
30. lis 2009

Vzdy som mala pocit, ze moj zivot je prilis dobry, prilis dokonaly. Stale som sa obavala, ze co asi pride. Najviac som sa bala toho, ze raz, ked budem mat deti, tak sa ten zivot akosi vyvrsi na nich, ze budu chore alebo nieco podobne...

A teraz si hovorim, ze mozno toto malo byt to zle, co sa mi stalo. A poviem Vam, som velmi rada, ze som radsej presla takymto trapenim, ako nejakym inym.

Aj ked to bolo velmi tazke... ale prezila som to, a hlavne to prezil nas vztah a nasa laska.

O tom, co sa u nas doma dialo vedelo len minimum ludi, predsa len zijeme v malom meste, a taketo veci sa utajit nedaju. Pre mna je teraz na tom vsetkom najhorsie to, ako sa niektori ludia po nas pozeraju. Obcas mam
pocit, ze by niektori boli radsej, keby nas vztah bol skoncil a bola by dalsia senzacia v nasom meste.

Mozno sa Vam to bude zdat zvlastne alebo povrchne, ale teraz je pre mna najdolezitejsie to, aby nas s manzelom a drobcom vydavali ostatni ludia, aby videli, ze sme spolu, ze sme stastni, ze je to vsetko uz za nami. Obcas mam problem vysvetlit to muzovi, pretoze pre neho je to uz uzavreta kapitola nasho zivota (a najmä toho jeho - nastastie 🙂 ).

Nie som typ cloveka, ktory by povedal, nikdy by som to neodpustila. Clovek naozaj nikdy nevie, do akej zivotnej situacie sa dostane, a co bude vtedy robit a ako bude reagovat. Nevera je hrozna vec, ale naozaj, ked obaja stoja o zachranenie vztahu, a pracuju na tom, da sa to napravit. A naozaj je ten vztah velakrat este lepsi a krajsi ako bol predtym. Aj ked je ta dovera mozno nastrbena, ale aj ta sa da casom ziskat spät.

simlenka
30. lis 2009

Zklamat nekoho je hrozny a verim,ze pokud si to opravdu uvedomite,litujete a ja nevim co jeste a dostanete druhou sanci,bude z vas lepsi clovek,lepsi partner... asi ne kazdy,ale za zkousku to stoji,a to v jakekoli situaci,proto jsem proti paleni mostu. kdyby me tenkrat pavel nechal,co by bylo dal? tezko by ho nekdo dokazal milovat a vazit si ho vic nez ja ted! a to,ze dokazal odpustit taky svedci o jeho velke lasce,k cemu by bylo,kdybychom se rozesli? dva nestastni lidi hledajici to,co ztratili,ale uz nikdy to treba nenasli... jsme spolu temer 10 let a milujeme se jako na zacatku a ted+je+nas+vztah+opravdu+pevny+a+vim,ze+prekoname+cokoliv.+a+tim+koncim,ja+uz+svoje+rekla+az+do+konce+a+snad+i+to+jane+pomuze+v+rozhodovani,jen+ona+vi,jestli+je+u+nich+doma+mozne+vztah+zachranit+tak,jako+u+nas+a+jestli+to+nevi,tak+jen+ta+opravdu+tezka+a+nekdy+hodne+neprijemna+otevrena+komunikace+ji+muze+dat+odpoved,je+tezke+se+odvazit+mluvit,ale+tezsi+je+nevedet,nechat+to+byt,protoze+kdykoli+to+muze+vytrysknout+ven+a+pak+je+to+v+pr