Sestra zanedbává svého syna. Co s tím?

winielka
13. bře 2009

prosím o radu nebo názor..

moje sestra nechtěne otěhotněla v 17.letech a porodila nádherného syna.
otce ani nezná(ani snad jméno..)takže samozdřejmě neplatí.
sestra má jen základní školu...učnák i když k tomu měla uspořádané podmínky nedodělala...

od začátku narození se o něj stará babička...
sestra chodí po hospodách a začíná se o ní říkat že jde s každým do postele na potkání...
malýho bere sebou do hospody...dává ho na celý den hlídat pochybným kamarádkám...
ani mu pořádně neuvaří,domů nedává žádné peníze...na malého kupujeme oblečení a věci jenom
já ,moje máma a brácha....ona si radši koupí mobil za jedenáct tisíc....

můžeme s ní promlouvat jak chceme ale měnit se nehodlá....

malýmu bude ted 2,5 roku...chce ho dát o září do školky...ale malej neumí chodit ani na nočník na tož si o to říct....a s mluvením je na tom asi jako roční dítě...prostě se mu nikdo nevěnuje tak nemluví...
já už doma nebydlim.moje máma (babička)taky chodí do práce...takže přes den je segra s malym sama....a bůh ví kde ten malej všude přes den je...

už mě to štve a chci udělat s tim konec....dokonce sem řikala že na ni zavolam socialku...ale ta asi taky nic nezmůže.... co stím??? poradte.

skuli
3. dub 2009

Ještě jsem zapomněla říct,že Daneček je Katky vymodlené dítě.Dlouho nemohla otěhotnět,chodila na profukování vaječníků.Když se malý narodil,tak ho zbožňovala,pořád pusinkovala,říkala mu jak ho v životě neopustí,jak se o něho krásně postará.A takhle to dopadlo.

womenne
3. dub 2009

teda to je pribeh ako s filmu ☹ nechapem ako sa matka može takto spravt k dietatu 😒 je dobre že už je s otcom ktotry sa mu bude venovat,aj ked po psychickej stranke určite vela trpel chuda male.

skuli
4. dub 2009

To jo.Kámoška je strašně hodná,ale pořád říká,že Danečkovi prostě tu lásku nedá.Že se k němu bude chovat jinak než k vlastním dětem.Je to takové na nic ve všem.Třeba hodně jezdili na výlety,ale teď to nejde.6 se jich do auto nevejde.A losovat,koho nechají doma taky nejde.Ty její holky byly zvyklé a klid,je jim 11 a 7 a teď tam mají vetřelce,který jim nedá pokoj a dělá naschvály.Daneček je zvláštní,dovede ubližovat,nezná meze,neví co je dobře a co ne.Ani se mi to nechce psát,ale když nechali Danka s tím malým skoro 3 letým o samotě v pokoji,tak mu strkal do zadečku pastelku.Kdo ví,co doma všechno viděl ☹ Strašně ho zbili a vyhrožovali,že ho dají k mamce a on prosil a brečel,že k mamce nechce.

winielka
autor
6. dub 2009

ahojky....
hlásim se podlohé době...
sem už doma a do práce nechodim tak se jen občas podívam na net.
to co psala skuli je ještě horší příběh než sem psala já...

snad je to už u nás doma s mojí sestrou lepší.malý je zdravej a sestra se neopíjí.jde je o to že na muje předtsava
o péči o dítě je torchu asi jiná než sestry.
malý byk u zápisu do školky a nevzali ho bud neměli místo nebo opravdu potřebuje ještě asi rok.

jinak k tvému příběhu...
myslim že by tvoje kamarádka a otec(jirka)se kterým žije měli vyhledat pro malého psychologa a nechat ho vyšetřit.je pravda že nemusel ve 3-2 letech vidět moc hezké věci a za to jaký ten malý ted je on sám nemůže..
a třeba to co udělal tomu 3.dítěti myslel jako formu hry.??děti jsou občas zvláštní..
a dávat mu kvuli tomu výprask si myslim je až to poslední...
myslim si že se malý cítí odstrčený a upozornuje na sebe...
myslim že potřebuje zvláštní péči a přístup proto že první tři roky živora sou přeci ty nejdůležitější pro vývoj zdravého sebevědomí do budoucnosti...
Pokud to tak nechjí tak asi budou mít s Danečkem v pubertě problémy...

Dneska je spousta center pro takové děti.
ale prosím všechny rodiče.
NEBIJTE SVÉ DĚTI....přes zadek jednu plácnout ano ale doufam že spousta upustilo od koženého pásku,a měchaček.... vždyt všechno má své hranice jak děti je mají mít tak i rodiče mají jít příkladem že se dokážou ovládat.

skuli
18. dub 2009

To je fajn,že je to lepší.Snad se tvoje sestra vzpamatuje a uvědomí si,že může o své dítě přijít.Katka svého syna neviděla od té doby co jí ho vzali.Malý si ani nevzpomene a když,tak jen v té souvislosti,že mu mamka něco slíbila,nebo že je škoda,že nemá nějakou věc z domu.Je to moc smutné,mě by to srdce utrhlo.