Šišlající tchánovci

vendicka
9. kvě 2016

Ahoj maminky, jak se vám líbí, když na vaše dítě někdo šišlá? My s manželem na synka nešišláme, mluvíme na něj "dětským" tónem, aby věděl, že se bavíme s ním a ne s někým dospělým, ale vyslovujeme u toho normálně slova včetně R a Ř. Moji rodiče to tak automaticky dělají taky. Ale tchánovci, to je jiný kafe... Teď jsme zas u nich byli na víkend a to bylo samé: "Půjdeme spinuškat", "Budeme si kopinkat nožičkama", "Tys ses pokakinkal?", "Nebojinkáme se toho" a dokonce "To bude primenka!" Já z nich úplně rostu... 🙂 Podle nich se na miminka se prostě musí šišlat a hotovo. Včera už jsem si říkala, že uslyším ještě jednou "Chtěl bys papinkat?" a odejdu to rozdýchat na hoodně dlouhou procházku... Je tohle normální nebo má manžel jen praštěný rodiče?

drakenn
9. kvě 2016

No šišlání dle mě vypadá jinak . Oni používají zdrobněliny. Pokud ti to vadí, tak jim to řekni. Třeba v žertu, že se obáváš, aby ti dítě nevyrostlo a tobě to naopak nezůstalo 😀 nebo jim 😉

anetka1701
9. kvě 2016

Normální to neni. Začni na ně šišlat taky, aby viděli jaký to je :oD Já to s tchýní řešila dost dlouho, nakonec jsem vyhrála, ale snadné to nebylo...

mimco
9. kvě 2016

znám teda horší variantu: éééditiny, ty ši kášné miminťo, čopa to dějáme atd., k zblití
-na námitky mi bylo řečeno - zvykni si, u nás v rodině se na děti šišlat bude 😝

jiriprochazka
9. kvě 2016

😀 😀 😀 zdrobněliny jsou v pohodě celkem, ale šišlání nic moc no...

vendicka
autor
9. kvě 2016

@drakenn Zdrobněliny používají nejvíc, ale šišlají taky - asi jsem měla hned v úvodu napsat, že synkovi říkají "Ondlášku" nebo "Ondlášečku" 🙂

drakenn
9. kvě 2016

No oboji je na palici.. tak snad se s nima domluvis a bude s tim konec

lenjii
9. kvě 2016

Řekni jim ze si to nepřejes. Taky to řeším neustale s manželovou babičkou. Tchýně uz jakž takž se krotí. Nemam rada ani zdrobněliny... U těch se bohužel taky ještě občas nachytam.

elvira
9. kvě 2016

No, že ti to leze na nervy, se nedivím. Ovšem některým jedincům to vydrží dlouuuuho a šišlají dokonce sami na sebe i v dospělosti. Takže bývalá kolegyňka říkala:" Andrejka půjde kakinkat, Andrejka si půjde uvařit kávičku, Andrejka si dá kokinečko, Andrejka by spinkala..." No, na mašli - u těch zdrobnělin na dítě je to snad ještě pochopitelné, ač to leze na nervy... 😀
A jestli jsi jim to řekla, ale jsou jiného názoru, tak bohužel, neuděláš nic víc...

banitram
10. kvě 2016

Každý je nastavený jinak a dělat si zle u rodiny jen kvůli takové prkotině není rozumné. Jsou rodiny, kde prarodiče na vnoučata z vysoka kašlou, vy máte štěstí. Prostě je vnouček tak rozněžňuje, že si nemůžou pomoct 🙂 ...ale hlavně, že má kolem sebe syn milující babičku a dědu - oni s tím přestanou, do 14-ti let na něj určitě šišlat nebudou ...

zuzineckah
10. kvě 2016

@vendicka oni z toho vyrostou zarovno s dítětem, neboj 😀 Hele, taky mě to zvedá ze židle, dělá to moje jinak skvělá tchyně. Ale říkám si, že malého vidí ne příliš často, tak to zcela určitě nenechá žádnou jizvu na jeho duševním zdraví 😀 Když ji vidím jak je šťastná, nemám to srdce ji něco říct, byť osobně zdrobněliny přímo nesnáším, nepoužívám je a lezou mi na nervy stejně brutálně jako mateřský plurál 😀
Nechala bych to a radovala se, že prcek má prima babi a dědu 😉 Radši si střihni procházku, uděláš něco pro zdraví 😎

petaov
Autor odpověď smazal
Zobraz