Smrt blízkého člověka, není nálada na sex, přítel uražený

iv123
28. říj 2012

Dobrý den, prosím o váš názor na moji situaci. Minulý týden mi umřela maminka. Měla jen 50 let. Jsem z toho hodně špatná, bez nálady, nic mě nebaví. Přítel po mě od včerejška chce sex a nepochopí, že na to ještě nejsem připravená po takovém šoku. Vždyť to ještě není ani týden. Řekla jsem mu, že zatím nemůžu a on to nechápe. Prý jak dlouho to bude trvat a je uražený. Já na to, že nevím. A že ať na mě nenaléhá, protože on sám neví, jaká to je velká bolest přijít o tak blízkého člověka. On na to, že ví, že mu umřela babička (mimochodem ani se nenavštěvovali). Já, že mi taky umřel děda. Ale tohle je něco jiného, daleko horšího. Teď je uražený a šel spát. Prý, že ho trestám. Co si o tom myslíte? Už nevím, jak mu to říct. Sex je v této chvíli to poslední, na co myslím. Jsem ráda, že vůbec nějak zvládám svoji malou dceru.

simculinek
28. říj 2012

Dobrý den iv123, asi nejsem ta pravá osoba na to, abych vám radila, protože jsem ještě "kuře".. 🙂 Ale ráda bych vám řekla svůj názor. Za prvé, je mi to moc líto, co se stalo a musela jste sebrat dost odvahy, toto jsem napsat. Ženský a mužský svět je naprosto rozdílný. To co je pro nás ženy podstatné, je pro muže nedůležité a naopak. Můj názor je ten, že přítel by vám nejprve měl být oporou v tuhle těžkou chvíli.... Měl by sám vědět, kdy po vás může požadovat sex, zná vás přeci nejlépe. A ty "prupovídky", že ho trestáte.....to by mě asi naštvalo. Nicméně chlapi opravdu uvažují jinak.... Třeba vás chce trošku odprostit od toho všeho, aby jste se uvolnila a alespoň chviličku myslela na něco jiného....Možná by vám to pomohlo... Tímto se nezastávám mužského pohlaví, ale sama jsem přišla na to, že dělají věci pro nás nelogické, ale chtějí pomoci....a nebo to jsou sobci... Vy to určitě vyřešíte. Držím vám palečky. 🙂 A přeji hodně štěstíčka a zdravíčka.

eficenka
28. říj 2012

@iv123
upřímnou soustrast...
Nedokážu si představit jaké by to bylo přijít o maminku... Musí to být velmi těžké. Mě před 3ma měsícema umřel dědeček a manžel měl pochopení, milovali jsme se snad 2 nebo 3 týdny po pohřbu, na nic netlačil, dával mi čas a i tak se se ze začátku cítila "provinile" že si užívám a mám se dobře....
Doufám že to s přítelem vyřešíte, ale rozhodně by to měl pochopit, když ono někdy chlapi neumí dát v souvislosti 2 věci.. mají budto sex, nebo city a někdy to nepropojí...

evulinkab
28. říj 2012

@iv123 Také preji upřimnou soustrast, je mi to lito☹
Tvuj pritel to zkrátka bude muset pochopit, nic jiného mu nezbyde...v takoveto situaci je to naprosto pochopitelné, že na to nemáš chut a ani pomyšleni...Proste mu to budeš muset jeste jednou vysvetlit, rict mu jak se citiš..komunikace je v tomhle připade na 1.miste a pokud je tvuj pritel normálni clovek, chápat to bude.

iv123
autor
28. říj 2012

Děkuji. Teď jsme se kvůli tomu pohádali. On se mě pořád dokola ptá, proč mám špatnou náladu. A já mu pořád odpovídám dokola, proč. Prostě to vůbec nechápe. Prý život jde dál. To vím taky, ale já se prostě nedovedu bavit a smát, když zemřela teprve před pár dny. Chce to čas. To nejde tak brzy. Místo toho, aby mě chápal, tak má ještě takové blbé řeči.

naomi6
28. říj 2012

@iv123 To je mi moc líto a vůbec si to neumím představit. Maminka je přece pro každého ten nebližší človíček na světě. Váš muž není moc empatický. Moc vám držím palce, aby to pochopil a byl tolerantnější. Zkuste si ještě znovu promluvit. Přeju hodně sil.

sisstin
28. říj 2012

@iv123 u nás to samy. Prostě chlapi to mají hozene tak,že sex je relax,odprosteni od zle životní situace atd. My ženy to máme zas tak,že když máme problémy,tak na něj nemáme chuť. Jak to řešit nevím,můj to taky nechápe.

sabuse1
28. říj 2012

@123: předem přijmi upřímnou soustrast. Je smutné,že ti přítel není zrovna velkou oporou, já si tím prošla před 5ti lety a první rok byl naprosto šílenej, zhruba měsíc jsem byla na práškách které jsem zapíjela vínem...ale můj tehdy ještě přítel mi byl velkou oporou, co se týče sexu, mě pomáhal aspoň na chvíli zapomenout, ale určitě mě do ničeho nenutil, pokud se na to necítíš a on to nechápe tak je to vůl, promiň....přeju ti hodně sil ať tohle těžké období zvládneš !

natalie77
28. říj 2012

@iv123
Upřímnou soustrast ☹ .
Moc mě mrzí, jak se přítel zachoval. Myslím, že je to velmi necitlivý člověk. Měl by Vám teď být oporou, snažit se hodně pomáhat s dcerou. Maminka je ten nejbližší člověk, a to, že Vás nechápe a naléhá je známka toho, že se svou matkou asi nemá nejlepší vztahy. Zkusila bych mu říct, ať se vcítí do toho, že on přišel o osobu nejbližší, je jedno, kdo to bude...že to poslední na co bude mít náladu je sex, i když je k životu potřebný. Někdy potřebujeme objemout, pohladit, ujistit, že to všechno společně zvládneme. Měl by Vám nabídnout rameno k vyplakání se....člověk, který se nafukuje a je na Vás nepříjemný, když Vy prožíváte nejhorší chvíle ve Vašem životě...je sobec, kterého byste měla fláknout po hlavě, aby se mu rozsvítilo.
Hrozně mě mrzí, že Vám nemůžu pomoct. Posílám Vám hodně sil, ať čas brzo tu hlubokou ráno zahojí.
Omlouvám se, pokud jsem urazila přítele, ale nějak nedokážu pochopit, zda je sobec i jindy nebo prostě s Vaší maminkou nevycházel a tak to tak neřeší.
Držte se a pokud budete mít dojem, že jste na všechno sama, nebojte se navštívit psychologa.
Držím pěsti, ať vše lépe zvládáte.
Týden po úmrtí blízkého člověka není opravdu normální chování Vašeho partnera.

verciiik
28. říj 2012

tohle nechápu, je to od něj hrozně sobecký :( nevydrží týden bez sexu?? kor když jsi v situaci, v jaké jsi? :( mrzí mě to za tebe

sabatko
29. říj 2012

@iv123 nejdříve přijmi upřímnou soustras ve svém smutku, bohužel z vlastní situace vím, jak to bolí, maminka mi umřela před dvěma lety, synáčkovi bylo půl roku a tatínka jsem ztratila 2 roky předtím. Bolest ze ztráty rodičů je veliká a úplně jiná, než ze ztráty kohokoliv jiného, každý máme jen jedny rodiče a na jejich ztrátu se prostě nelze nijak připravit a je jen malou útěchou, že tento smutek se nikdy ve stejném případě nezopakuje. Za ty roky již vím, že chlapi to mají v hlavě prostě postavené jinak než my, nicméně je to samozřejmě neopravňuje s námi ve svém zájmu manipulovat. Potřebuješ co nejvíce v klidu prožít svoji bolest, jinou radu, než mu to stále opakovat a trvat na svém pohledu, asi nemám. Muži sexem komunikují, ale citově to mají naprosto jinak. Pokud bys chtěla nebo potřebovala nějakou radu či pomoc, nebo si jen popovídat, jsem tady, klidně i IP. Drž se a opatruj dcerušku, koneckonců Ty jsi nyní maminka také...

markkketa
29. říj 2012

mrzí mě, čím si musíš procházet a už vůbec bys v tuhle chvíli neměla řešit, jak příteli vysvětlit, že nemáš na sex ani pomyšlení. Nemá právo s tebou manipulovat a ty mu nemusíš předkládat důvody, proč nechceš. Prostě nechceš a hotovo. To je jeho problém, jak se s tím dočasně srovná.

pepibubu
30. říj 2012

upřímnou soustrast.

Budu možná tvrdá... ale přítel je velkej sobec, přemýšlející přirozením. Partneři si mají být i nejlepšími kamarády, a tohle teda nejlepší kamarád nedělá. Chová se k tobě jak k placené společnici - "na co tě mám když ne na sex," a to se mi nelíbí. Holt takovéhle chvíle prověří charakter a to co zjistíme nebývá vždy pěkné. Pro mě by to bylo minimálně impulzem pro to, abych se zamyslela nad ním, nad naším vztahem atd.

Pro srovnání: v září mi umřela babička. Všichni jsme to už čekali, bylo jí 90 let, nesoběstačná atd. A přesto H nenaléhal, občas to zkusil a když viděl že nemám náladu, jen mě pohladil a nechal toho. Znovu chut se pomilovat jsem dostala cca za dva týdny od úmrtí. A za celou dobu jsem neslyšela JEDINÝ blbý řeči...

dorotka334
13. lis 2013

Ahoj je mi moc líto, že Ti umřela maminka. To si vůbec nedovedu představit. Mně teď umírá děda a je to hrozné. Vím, že si užíl hezký život, že je starý a nemocný a přesto to strašně bolí. Ještě minulý týden byl čiperný a teď hrozný skok během chvíle. Mám ho moc ráda a je to jeden z nejbližších lidí v mém životě, i když je to v uvozovkách jen děda. Naštěstí můj přítel je mi oporou. Já teď řeším problém, že mám jít v prosinci na umělé oplodnění, protože jsem měla 2x mimoděložní těhotenství a přišla jsem o oba vejcovody. Moc jsem se těšila, ale teď nevím zda je vhodná doba když prožívám takový smutek a beznaděj. Mám zhruba týden na rozhodnutí, zda jít už v prosinci, protože je už vše připravené (vyšetření apod.) nebo to vše odložit. Zatím se nějak nemůžu smířit s tím, co se děje s dědou a je mi strašně smutno. Nikdy jsem ještě takhle blízkého člověka neztratila. Jsem bezradná. Myslíte, že mám jít na to umělé oplodnění? Doktor říkal, že to zaleží jen na mně, ale že by mi to možná i pomohlo. Na druhou stranu vůbec nevím, co bude se dědou, jak dlouho tu bude a jak to zvládnu až zemře.