Soukromá oslava narozenin - jen babička a děda s vnuky

keckemet
13. bře 2014

Dobry den mamky...rada bych znala Vas názor...radsi se stokrát poradim o capine, nez si vycitat, ze jsem se rozhodla impulzivne a ve vzteku....Tak tedy...moje matka, mame otresny vztah od vždycky. Myslela jsem, ze se to s prichodem vnuku zlepsi , nikoliv. kluky si bere jednou za asi 4 mesice az pul roku. Nafotit, obejit cele město, pochlubit...pak klidne par mesicu nezavola, jak se deti mají...ale to tu resit nechci...Nase vztahy jsou dost vyhrocene....ted jsem napr. resila i zde na koniku, ze dala na fb fotky nasich kluku, kde jsou nazi ve vane...Nejdriv jsem se snažila ji požádat, at to smaze a z jakeho duvodu. Diskuze nula. Takze jsem ji označila a fb ji smazal profil. Ted mají naší kluci narozeniny...presto jsem ji s tatkou pozvala. Napsala, ze musí odmitnout ( je na mne samozrejme napalena a chce mne vytrestat...) Jeji požadavek ale zni, zda mohou s vnoučaty oslavit jejich narozeniny další vikend jen oni................ pristpupily byste na to?dekuji moc za reakce

amallie
13. bře 2014

@keckemet Já ne. Pokud dává jejich nahé fotky na FB a máte strašný vztah, tak za mě nikdy. U nás máme strašný vztah s tchýní a nikdy jí děti nedám, pohraje si s nima chvíli v mý přítomnosti na chatě a nazdar. Pokud nechce přijít k vám, že je na tebe naštvaná za to, že ses bála o svý děti, nedala bych jí je ani za nic.

japona
13. bře 2014

Oslava je tehdy a tehdy, tak buď dorazí a nebo má smůlu. Pokud z nějakého opravdu závažného objektivního důvodu nemůže, mohla by se udělat druhá oslava u ní. Pochopitelně i s rodiči dětí. Schvalnost, že nepřijde, kvůli tomu, že je naštvaná, neuznávám. Koho myslí, že tím trestá? Pokud ji jde o děti, přijde na oficiální oslavu..

petrajurinova
13. bře 2014

@keckemet pokud nemůže přijet na oslavu, ať klidně přijede dětem popřát o týden později, ale k vám, nebo můžete přijet vy všichni (děti i rodiče) k nim. Určitě bych neposlala děti samotné k osobě, která jejich nahé fotky zveřejnila na internetu, ať už je v jakémkoliv příbuzenském poměru.

denda.d
13. bře 2014

naprostý souhlas s @petrajurinova, řešila bych to taky takhle

anetka1701
13. bře 2014

souhlasím s petrajurinková taky :o) Rozhodně bych je neposílala samotné slavit narozeniny. Když se s nima nedá komunikovat, je to jejich problém - ne váš... At přijedou klidně popřát jindy, s tím bych problém neměla, ale ve tvojí přítomnosti...

hadroslava
13. bře 2014

Ne a ani moc nechápu, proč jsi je vůbec zvala.

keckemet
autor
13. bře 2014

@hadroslava No nevim, asi protože se to snazim brat objektivne, spravedlive....Mam pocit, ze ačkoliv jsou nase vztahy jakkoliv otresne, nemela bych bránit jejich spolecnemu kontaktu.....Nechtela bych, aby byla moje vina, ze třeba i s vnuky, bude mit moje matka "nijaky" vztah................ po naší rodine, mne samorzejme pomlouva, ze ji deti nechci dat..........ze ji je uzurpuju a buhvi co ještě....když jsem potrebovala pohlidat, často odmitla, ze je z práce unavena, ze ma program, ze chce odpočinout.... Když jsem stanovila pravidla, ze az deti tedy budou oni sami chtit, ozvou se sami...ozvou se tedy jednou za cca 3 mesice....to mne teda prijde malo a jsem samozr, nastvana, na ni, na všechno....ted to zavrsily ty fotky na fb...uz fakt nevim............. Jakoze primarne jde hlavne o nas blby vztah, nechce se mi do toho tahnout i deti...Na druhou stranu si z detstvi s mou matkou nesu pomerne vazne dusevni následky, takze chci deti chranit... Na treti stranu si tak trochu myslim, ze při frekvenci jejího optimálního poctu hlidani, jim zase az tak zavazne riziko nehrozi...Ja uz proste nevim jak to cele vyhodnotit......... uz jsem tady na koniku resila ruzne situace milionkrat, ale princip vždy stejny..Ja+moje matka+ nase deti..... :-/

amallie
13. bře 2014

@keckemet nemyslím si, že děti poznamená negativně absence babičky, fakt bych to neřešila, když se o ně vlastn nijak zvlášť nezajímá, oni o ní taky ne, tvoje dětství nic moc, tak se jim nic nestane, když nepůjdou k babičce slavit a ty budeš mít klid a jistotu, že jsou ok, pokud tvoje matka odmítá tebe, jak může mít upřímně ráda tvé děti……?

cuma
14. bře 2014

Já bych si asi položila otázku jinak, budeš jí je ještě někdy půjčovat?Pokud ano, tak bych je nechala,ať si to oslaví příští víkned, pokud ne, není důvod jí je dávat ani tento ani jiný víkend.To že nevolá,může být taky tím,že nechce mluvit s tebou (a ty s ní)a co dědeček?nebude to odnášet i od?Podle mě je lepší,že k vám nepřijdou,než by se pokazila celá oslava,ne?

japona
14. bře 2014

Btw. kde ty nahé fotky vzala? To jste ji poskytli vy? V tom případě dávat jen takové, kterymi se bude moci pochlubit. Pokud je nafotila sama, když hlidala, tak vysvetlit, ze takto ne. Pokud by byl problém s domluvou, děti ji půjčit jen s dozorem. Jít společně na výlet, ..ať v případě nevhodného chování můžete zasáhnout. Babička si děti užije a vy budete mít kontrolu, co jim provádí🙂

ange_de_la_morte
14. bře 2014

O zdrawém rozumu twé matky se asi nedá diskutowat ( wztaženo na ty fotky na FB, budiš ji omluwou že nejspíš nemá tucha jak to na internetowém swětě funguje) - promiň . Každopádně já být w této situaci jasně bych řekla ,, chceš-li přijet na oslawu, budeme rádi, ale newidím jediný důwod aby kluci slawili zwlášť ,, Nawíc to na mně působí dojmem že ani tak netouží potom s kluky narozeniny oslawit jako že ti to dělá natruc a nebo za účelem toho aby měla fotečky jak je úžasná babička a s kluky slawila narozeniny. Promiň za upřímnost a za ,w,

lucifereeek
14. bře 2014

promiň ale pokud nemá rozumný důvod, proč nemůže na oslavu přijit, další oslavu bych pro ně zvlášť nedělala, kór když máte spolu takové vztahy.

pepibubu
14. bře 2014

Myslím, že klukům víc prospěje, když babičku neuvidí, než když u ní budou. Na oslavu tohoto typu bych nepřistoupila, ani kdyby vztahy byly luxusní.

Ano, Pepíček bude mít za pár dnů svátek, a oslavy budou takto: Ve středu přímo přijde matka (rajtuje si na tom, že musí být PRVNÍ kdo mu přeje přímo v ten den.) Čtvrtek "volno," pátek oslava s kamarády ze školky. V sobotu přijedou prarodiče z Liberce.

karotky
14. bře 2014

Mě ten její návrh nepřijde až tak otřesný.Já s rodiči nemám moc dobré vztahy-také se zhoršily po narození našich dětí,ale vcelku mě dostali svým požadavkem,že si nepřejí,aby naše děti své svátky a narozeniny slavili s někým jiným,než s nimi 😅 To,že ostatní děti v jejich věku toto oslavují se spolužáky v MŠ nebo s dětmi našich známých nebrali moc vážně-prý je to zbytečné 😀 Samo,že jsem na to nepřistoupila.Kluky nám nikdy nehlídali,nikdy nám s nimi nepomáhali,takže jsem neviděla ani jediný důvod,proč bych jim v tomto směru měli vycházez vstříc.Navíc dorty,ze kterých jsou naše děti nadšené a chutnají jim(myslím tím krémové nebo s marcipánem),jim nevoní a vozí si s sebou stále dokola jogurtové dorty s kyselými zavařeninami,ve kterých se kluci akorát povrtají a jdou od toho. 😝

zuzi.111
14. bře 2014

Ahoj, chapu Tbe obavy a ztotoznuji se s nazory ostatnich holek tady. Jen me napadla jedna vec, ktera tu nepadla. Co na to tvuj tatinek? Nechybi mu vnoucata? Neodnasi to, chudak? Nebo taky nema zajem? Pokud je tvuj vztah s nim v pohode, resila bych dost veci s nim - i tu oslavu, tvoje obavy a tak. Zreba by i pomohl v boji s blaznivou mamkou 🙂.

blahova_andrea
14. bře 2014

pokud by to bylo tak, že nemůžou přijet na oslavu z vážných důvodů nebo na ní budou a chtějí klukům udělat i soukromou, tak klidně. prostě by je vzali někam do cukrárny a ty měla chvíli klid a kluci něco "extra". ale v tom případě, jaký popisuješ ty...ANI NÁHODOU!!! co si jako myslí?! ty jsi jejich matka a máš právo rozhodovat a ona musí tvá rozhodnutí respektovat, i když se jí nemusí líbit. každý se občas utne, ale když někomu řeknu, že si něco nepřeju ohledně svých dětí, tak očekávám, že mi vyjdou vstříc a to se u tvé mámy a fotky z FB, za které tě trestá nestalo. potrestá takto jen sama sebe. ochudí se o vnoučata ještě víc než do teď. jde o děti, o jejich narozeniny, jejich akci a radost...co do toho tahá vaše spory? to si snad může nechat na jindy, ne?! podle mě toto není ani matka ani babička, ale člověk, který myslí jen sám na sebe a své blaho a chlubení se před ostatními cizím peřím. promiň...ale fakt mě takové chování vytáčí, tak jsem se rozohnila 😅

anatanka
14. bře 2014

@keckemet Ja bych se zase ptala, co tim, ze tam kluky pustim nebo nepustim, ziskaji oni. Jde prece v zakladu o ne. Chteji jit za babickou a dedou oslavit narozeniny, at jdou. Veskere problemy mezi dospelyma lidma, at uz jsou k nim duvody jakekoliv, se deti primo dotykat nemusi. Zeptala bych se kluku a podle toho se zaridila.

veruska007
14. bře 2014

Pokud chceš, aby Tví kluci měli babičku... kdo ví, třeba se jednou chytne... tak bych jí takovou oslavu dovolila. S velkým sebezapřením teda. Zas nikdy nevíš, do jaké situace se můžeš dostat a kdy budeš vděčná, že jakous takous babičku máš... pořád je to lepší volba než Klokánek 😉

mysicka_lb
14. bře 2014

Ahojky, já bych naše osobní spory do vztahu babička - vnuci nepletla. Tj. děti bych jí půjčila, ať si to s nimi oslaví po svém. Samozřejmě za přepokladu, že to není feťačka, alkoholička, tyranka, nesvéprávná osoba apod.

ebsian
14. bře 2014

Kéž by moje máma chtěla slavit aspoň s vnučkou. Skrz to, že se nebavíme, tak nemá zájem o malou už vůbec. 🙄 Ale stejně bych ji vnučku jen tak nedala. Oslava je tehdy a tehdy a zdar. Nechceš, nechoď.

ebsian
14. bře 2014

@blahova_andrea A doufám, že to jednou pochopí ona sama, že se ochudila o vnouče. 😉

blahova_andrea
14. bře 2014

@ebsian já doufám a myslím, že pochopí. přítelovi rodiče se takto okradli o prvních 8 měsíců života našeho syna a když ho viděli poprvé, tak měla babička slzy v očích a myslím, že jim to pak fakt docvaklo, jak už je velikej a co všechno propásli a tak...no naštěstí "dostali rozum" včas 😅 dneska by ty začátky nikdo nepoznal. syna milují jako ostatní vnoučata a těší se na další. no už jsem si i minule dělala srandu, že snad nás pozvou na návštěvu dřív jak v 8m 😅 syn si je taky zamiloval a ano...nejsme ve všem za jedno, ale to je normální. hlavní je, že spolu vycházíme a na obou stranách je vidět snaha 🙂

iq_test
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
keckemet
autor
14. bře 2014

@ange_de_la_morte vnimam to podobne :-/

keckemet
autor
15. bře 2014

Vsem maminkam mnohokrat dekuji za jejich názor...Je prinosne znat i pohled nezucastnene osoby.....moc zatím dekuju!!!!

keckemet
autor
15. bře 2014

Mamky tak vite jak to dopadlo? Ještě v noci jsem tatkovi psala sms s opakovanym pozvanim na naší oslavu....Neodepsali. Dnes prisli na obed babicka a deda druzi, a naší si to zrejme casove perfektne rozvrhli, pac telefonovali na manzeluv mobil a době, kdy bylo jasne, ze uz tady všichni jsou...aby mohli delat chudáky, a museli každému z nasich deti, prat k narozeninam do telefonu, před publikem.....Takze naší hosi tady místo oběda stridave pochodovali s telefonem u ucha..... a Miki- ten strasi , jsem zaslechla, jak se pta, proc neprijeli......pak mi řekl, ze mu babicka do telefonu rikala, ze pry az bude vetsi, ze mu to vysvetli....no skoda slov, tady., fakt.

zuzi.111
15. bře 2014

@keckemet Tak to je vazne ubohe... Hraji na city. Zvlastni je, ze oba. I tata je v tom s ni, ze? A k tomu babiccinymu vysvetleni - no treba mu pak i vysvetli, proc se chovala jako koza, kdyz byl malej a tesil se na babicku. Co vic na to rict :-/.

keckemet
autor
15. bře 2014

@zuzi.111 Jako uprimne.....i když mam s matkou takle blby vztah....normalne mne mrzi, ze neprijeli...Ze jim ani ti vnuci nestali za to, kousnout se a prijet jim poprat...Ze radsi trestala a mstila se....to je cela ona.......a ještě hraje na city, jak rikša.....Jsem presvedcena, ze s pranim telefonovali schvalne, az si byli jisti, ze tu u nas budeme všichni nastoupeni...aby to vypadalo, jak to vypadalo :-/ No je mi z toho prste na nic............fakt na nic...... Jakoze kluci, kdyby nezavolala, si na ne ani nevzpomneli....ani naznak toho, proc tu není babicka s dedou druzí.....
Na druhou stranu mne teda dost i vytočilo, ze se vlastne v malem (ten co je starsi-...) pokusila vyvolat takovy ten pocit te ublizene babicky...jak kdyby jim snad někdo zakazal sem prijet...no je mi uplne zle....ne z nasrani, spis z te bezmoci...uplne se mi vybavuje ten pocit z detstvi s ní ☹

ange_de_la_morte
15. bře 2014

@keckemet : co k tomu dodat ... newím co na to říct, snad bych to jen zkusila nějak rozumně oswětlit klukům, nebo alespoň tomu staršímu ať z toho nemá brouka w hlawě, alespoň že druhá babi s dědou fungují