Soukromá oslava narozenin - jen babička a děda s vnuky

keckemet
13. bře 2014

Dobry den mamky...rada bych znala Vas názor...radsi se stokrát poradim o capine, nez si vycitat, ze jsem se rozhodla impulzivne a ve vzteku....Tak tedy...moje matka, mame otresny vztah od vždycky. Myslela jsem, ze se to s prichodem vnuku zlepsi , nikoliv. kluky si bere jednou za asi 4 mesice az pul roku. Nafotit, obejit cele město, pochlubit...pak klidne par mesicu nezavola, jak se deti mají...ale to tu resit nechci...Nase vztahy jsou dost vyhrocene....ted jsem napr. resila i zde na koniku, ze dala na fb fotky nasich kluku, kde jsou nazi ve vane...Nejdriv jsem se snažila ji požádat, at to smaze a z jakeho duvodu. Diskuze nula. Takze jsem ji označila a fb ji smazal profil. Ted mají naší kluci narozeniny...presto jsem ji s tatkou pozvala. Napsala, ze musí odmitnout ( je na mne samozrejme napalena a chce mne vytrestat...) Jeji požadavek ale zni, zda mohou s vnoučaty oslavit jejich narozeniny další vikend jen oni................ pristpupily byste na to?dekuji moc za reakce

japona
15. bře 2014

Pěkné☹ Rozhodně bych jí děti samotné nepůjčila, bůhví, co by jim hustila do hlavy..☹ Dětem říct, že babičce do toho něco vlezlo, rozhodně jim neříkat o babičce nic špatného. Nejsou hloupí, časem si chování babky přeberou sami.

karotky
16. bře 2014

@keckemet ,......................nechala bych to být a už se v tom nepitvala-kvůli dětem.My naše před klukama také neřešíme,protože potřebuji,aby si o nich udělali svůj vlastní úsudek.Myslím si,že Mikuláš je už velký kluk a brzy mu dojde,že jeho babička hraje jen divadélko a s opravdovými city to nemá nic společného.Jinak mu k dnešním narozeninám přeji všechno NEJ 🙂

zelva
16. bře 2014

No ten návrh tvé mamky je určitě podivný. Brala bych, kdyby je chtěla vzít na nějaký výlet k narozeninám - třeba do zoo nebo tak, ale slavit s nimi narozeniny jako takhle zvlášť mi přijde fakt podivné.. 😕

keckemet
autor
16. bře 2014

@karotky my pred detma taky neresime........

keckemet
autor
16. bře 2014

@zelva jo,je to na truc.....kdyby to myslela uprimne a treba z duvodu,ktery i Ty pises,nevidim v tom v zasade problem....

keckemet
autor
16. bře 2014

@japona Svůj názor na jejich soukr.oslavu jsem ji rekla...., ze na na to principialne nepristoupime... Oslava je tehdy a tehdy, je pro všechny, byli zvani. Ze neprisli, jejich volba...Ted budu asi cekat co se stane.....je dost mozne, ze mi prijde například domu sociálka, pac moje matka, je ze msty, schopna snížit se k čemukoliv :-/

japona
16. bře 2014

Ty blaho, to mi hlava nebere, co jsou někteří lidi schopni udělat☹ Bych se s ní stykala co nejmene, maximalne pozvat na nějakou oslavu nebo spolecnou procházku. Ale žádné hlídání dětí o samotě. Nenechat děti fotit ani jinak obtěžovat, sem tam ji dat fotku (ideálně s ní🙂), kterou se může chlubit.. Když zavolá socialku, tak se nic nestane ne? Uvidí, ze jste ok, situaci vysvětlis (ukážeš fotky děti s babičkou, ze je normálně vídá🙂) a příště ji pošlou do háje sami. Pochopitelně tento přístup předpokládá, ze na ní nejste nijak závislí - nebydlíte u ní, nezivi vás, atd...

amallie
16. bře 2014

@keckemet čoveče myslím, že tomu staršímu se už dá vyložit, že babička nepřijela, protoře se zlobí na maminku, nebo tak, co myslíš? A klidně bych i vyložila, co se stalo. Každopádně s tím telefonátem to bylo skutečně ubohý, stejně tím nic nezískali. Nebo možná jim šlo o to vám to zkazit a to se asi povedlo, což ☹

keckemet
autor
17. bře 2014

@amallie jo,povedlo..teda nedali jsme nic znat...ale mne bylo vecer tak zle,ze jsem házela jednu avli za druhou do jedne do rana :-/tezko rict z ceho...skoro jsem nejedla,uz vůbec nepila alkohol..sklenka vina,voda,kafe...salat.....jinak nic...neb´vim,,,,mozna se jen projevil stres ź minulych dni..............o mati nechci klukum zatím nic rikat...ja ji doma nezminuji,deti si ani nevzpomenou...uz to o necem vypovida...ze vztah babicka deti,neni prirozeny........když si na ne kluci sami nikdy nevzpomenou....naopak druhou babi a dedu miluji...a oni je,navzdory tomu,ze jsou to tchanovci...toz smutne,ale i tak jsem za tento jejich vztah nesmirne vdecna...opravdu!!

keckemet
autor
17. bře 2014

@japona nene,socialka u nas samozr,ok 🙂))))))))))))))))))))) Bydlime na samote u lesa,deti nejsou nemocne...psychomotoricky az moc vyspele...vse v poradku 😀 Pediatr mi da tez skvele reference,z toho strach opravdu nemam ani za mak...proto se taky sve matky nebojim!! At si dela co uzna za vhodne a k cemu se snizi..........jen se na to event.snazim pripravit.....ze je toho schopna.....bydli 20km od nas,takze jakakoliv zavislost na´ni,neni,nic takového....

hehena
17. bře 2014

@keckemet povolila bych jedině, pokud by s vnoučaty měli opravdu bezva vztah, tzn. brali si je častěji a tvoji kluci jejich přítomnost vyžadovali. jakože bych prostě chápala, že mezi sebou máte momentálně nějaký problém, tak že než se to usadí, nechtějí tě moc vídat, ale zároveň nechtějí, aby se to nějak dotklo kluků.
.....mě by teda dost zajímalo, co si o tomhle myslí tvůj táta?
staršímu bych osobně nic nevykládala, neb tvoje máti, tak jak ji popisuješ, to pak může otočit pěkně proti tobě! 5 let je sakra málo, aby mu tyhle věci došly tak, jaké opravdu jsou a pokud by to pak zas tvoje máti vyložila vnukovi po svém, měl by z toho pěknej maglajz a ještě by byl španej, že někdo mluví zle o jeho mamince. na to se vyprdni, neb myslím, že v tomto fakt dost času na takový vysvětlování. to teda soudím z vlastní zkušenosti. mě hromada souvislostí, co se vztahů v naší rodině týkalo, dochází ještě teď....

já to vidím sama. ty následky svojeho chování si každý prostě jednou ponese.