Špatné manželství? Co mám dělat?

bjoucik.15
21. dub 2014

Omlouvám se,že vytvářím novou diskuzi,když je jich tady mraky. Ale můj problém zde nemůžu najít.

Mám manžela,jsme spolu zatím rok. Mám s ním 16m dcerku. Bohužel mi přijde že jsem na ní sama. Manžel má svůj svět, je svůj. Nemá rád změny a novinky. Má mě rád i malou. Můj problém je, že je s námi málokdy. Když je doma je u pc, nebo na gauči a kouká na tv a venku chodí na pivko než s náma třeba na procházku. Než se nám narodila malá nějak mi to nevadilo,ale teď mi to víc než vadí. Přijdu si jak domácí puťka :( lítám kolem dítěte,sporáku,pračky,psa apod. Manžel chodí z práce okolo půl 4 od pondělí do pátku a víkendu je radši v garáži.nebo na pivu.....

Jeho kamarád se mě i malé věnuje více než on a tak jsem zjistila,že jsem nejspíš nešťastná s manželem. Otevřel mi oči a ukázal mi,jak se má manžel starat o manželku a dítě :(
Nevím co mám dělat radši utíkám k našim než být doma.... Přijdu si jako špatná manželka,ale život si zkazit nechci... :(

pluba
14. kvě 2014

@vojtisek2007 Rozumím. Nebudu Vás nutit. Jen dvě informace, berte je jen jako doplněk. Jakéhokoliv zážitku se dá zbavit tak, aby nám neznepříjemňoval život. A je to dobré právě pro to neznepříjemňování života bez ohledu na vztah s bývalým. Jinak přeji pěkný den a ať se Vám dobře daří.

vojtisek2007
14. kvě 2014

@pluba zas dík za vaše slova, víte,já se těch zážitků ani zbavit nechci, díky nim jsem dneska tam kde jsem, posunuly mě dál, dá se možná sobecky říct, že jsem je potřebovala, život mi neznepříjemňují, dnes už ne 🙂

andelka
14. kvě 2014

@vojtisek2007 jsem na tom stejně..poučila jsem se z nich, bylo to tak jak to bylo, neco to ovlivnilo, ale taky mě to nakoplo a posunulo dál..neberu to jako něco nevypořádaného, co by mě nějak stahovalo, trápilo..vyřešila jsem si to. Sice mě to mrzí že to tak bylo, ale co se dá dělat. Snažím se jít dál a necítit zášť a nevytahovat staré věci.

bjoucik.15
autor
17. kvě 2014

@orchidis
@misha82 tak nějak se teďka dal dohromady, ale až když mu teče do bot 😒 Tak, jak se chová teď se nikdy nechoval, tak hezky, mile, starostlivě...dítě koupe a krmí jen on, chodí s ní ven. No prostě vůbec netuším kdo to najednou je... Ale i tak odejdu k našim,alespoň na nějakou dobu... Když mi ukáže, že se dokáže takhle starat,ikdyž nebudu doma, třeba bude za námi jezdit apod.. tak to zvážím.... tam je problém, že já k němu necítím to, co on ke mě.... proto musím zmizet a být chvíli sama....

andelka
17. kvě 2014

@bjoucik.15 hm, takže taky to najednou jde že? Fakt zajímavé. Snad mu to dlouho vydrží, už kvůli malé. Mně by zajímala jeho motivace..jestli je to jen kvůli něčemu, někomu..nebo opravdu vnitřní.

lamiaaa
18. kvě 2014

bjoucik.15: Nečetla jsem celou diskuzi, jen kousek na začátku, a podle tvého popisu přesně vidím mého otce a mojí maminku, přesně takhle to u nás doma vypadalo: žádné výlety, morous táta u televize nebo na pivu, mamka uklízela, vařila a starala se o mě. A já jako malá jsem samozřejmě dost vnímala, co se okolo mě děje a vycejtila jsem, že je mamka smutná a že by to tak být nemělo. Nakonec když jsem vyrostla, tak jsme si s mamkou "vystačily" samy, byly jsme rády, když si táta odešel na to svý pivo a my měly doma "klid."
Jenže jsem se bohužel odstěhovala, a mamka zůstala sama. Doslova, protože táta se samozřejmě nezměnil, a teď to vypadá tak, že táta stále tráví čas u piva nebo u televize a mamka si bere v práci odpolední a víkendové směny, aby s ním nemusela být. Otázka je, jestli chceš, aby to nějak podobně dopadlo i u vás. Nevím, jak a jestli vůbec by se takový člověk dokázal změnit, netroufám si odhadnout.

bjoucik.15
autor
18. kvě 2014

@andelka ano, najednou to jde a bez keců.... no říká, že mě moc miluje a nechce o mě přijít... dokonce svolil, že si pořídí kolo a bude s námi jezdit 😀 ale jen pár víkendů, jinak že bude jezdit na mašině, když bude hezky... takže tomu moc nevěřím, ale uvidíme...já si kolo pořídím určitě a budu jezdit s tím, kdo jezdit bude chtít,ať to bude on či ne... Bojím se, že se nezmění...je to jen na týden a chvilkový a až budu pryč budou to výmluvy proč za námi nemůže přijet ☹ no to už předbíhám uvidíme....

@lamiaaa tak to je mazec, nechtěla bych takhle dopadnout, to určitě ne 😒 a proto odcházím, abych viděla, jak to bude dál,ikdybych měla čekat 6měcíců...... 😖 Tvoji mamky je mi moc líto....

misha82
18. kvě 2014

@bjoucik.15 Co k nemu necitis? Nemilujes ho?

schnek
18. kvě 2014

@bjoucik.15 Ahoj, nečetla jsem celou diskuzi, jen kousek začátku. Pokud bych měla vyjádřit svůj názor, poradila bych ti, aby sis v první řadě pečlivě rozmyslela, jestli chceš se svým mužem být, a to bez ohledu na cokoli okolo (rodinu, dítě, peníze atp.). Pokud ano, popřemýšlej o tom, co považuješ za problém a s manželem to prober nebo navrhni řešení - určitě je dobré vyhledat i odbornou pomoc, třeba domluvit společnou návštěvu poradny nebo psychologa. A pak musíš být trpělivá a manžel by se měl začít snažit. Zároveň bych si stanovila hranici, za kterou už bych nechtěla jít. Pokud s ním být nechceš, začni pracovat na odchodu. Já sama se v nefunčním manželství pleskám 6. rok. Byla to největší chyba mého života. Manželovi krátce po svatně přeskočilo a to všechno, čím jsme si museli projít... nepřála bych to nikomu. Letos jsem začala chodit k psychiatrovi (už jsem to nemohla vydržet) a doufám, že nejpozději v době, kterou jsem si stanovila, to budu schopná dořešit.

andelka
18. kvě 2014

@schnek držím palce. 6let nefunkčního manželství a tři děti během té doby..jak u nás..a pak každý řeší, že to určitě nemůže být tak zlé, když máme děti. 🙄

@bjoucik.15 doufám že mu to vydrží a že bude sám iniciativní. Myslím že tys už mu dala šancí až až, aby se zapojil.

schnek
18. kvě 2014

@andelka no u nás taky... loni se děly takový věci, že to prosáklo i dál do rodiny, psycholog jasně doporučil okamžitě jít co nejdál od sebe, no a nakonec se naši postavili na stranu manžela a mě potopili 😔

andelka
18. kvě 2014

@schnek ty brďo..u nás to takhle vyhrocené není, ale taky spolu nemůžem být, jeho osobnost nedávám a bohužel jsme se neznali dost a co pak vyplouvalo, bylo těžké s tím nějak naložit..a taky..málokdo je při mně. Nevidí do toho a mají pocit že jednám unáhleně, nebo že jsem rozmazlená 😔

schnek
18. kvě 2014

@andelka jj, jsem rozmazlená, neempatická, neumím řešit problémy, od všeho uteču, nemyslím na děti a taky na svojí rodinu, jak oni k tomu přijdou, abych se jim s dětma pověsila na krk atp. Poslechla jsem si toho docela dost. Tak nezbývá než ještě rok vydržet, dodělám školu a jak jen to půjde, rozvedu se.

orchidis
21. kvě 2014

@schnek Můžu se jen zeptat, jak to dávají děti? Já mám pocit, že u nás na jakoukoli krizi (třeba jen hádku, nebo dusno způsobené nějakým těžkým obdobím - moc práce, nebo tak něco) děti okamžitě somatizovaly, byly protivné, nemocné, atd. Nedovedu si představit, být v nefunkčním vztahu s dětmi tak dlouho ☹ .