Špatné manželství? Co mám dělat?

bjoucik.15
21. dub 2014

Omlouvám se,že vytvářím novou diskuzi,když je jich tady mraky. Ale můj problém zde nemůžu najít.

Mám manžela,jsme spolu zatím rok. Mám s ním 16m dcerku. Bohužel mi přijde že jsem na ní sama. Manžel má svůj svět, je svůj. Nemá rád změny a novinky. Má mě rád i malou. Můj problém je, že je s námi málokdy. Když je doma je u pc, nebo na gauči a kouká na tv a venku chodí na pivko než s náma třeba na procházku. Než se nám narodila malá nějak mi to nevadilo,ale teď mi to víc než vadí. Přijdu si jak domácí puťka :( lítám kolem dítěte,sporáku,pračky,psa apod. Manžel chodí z práce okolo půl 4 od pondělí do pátku a víkendu je radši v garáži.nebo na pivu.....

Jeho kamarád se mě i malé věnuje více než on a tak jsem zjistila,že jsem nejspíš nešťastná s manželem. Otevřel mi oči a ukázal mi,jak se má manžel starat o manželku a dítě :(
Nevím co mám dělat radši utíkám k našim než být doma.... Přijdu si jako špatná manželka,ale život si zkazit nechci... :(

laurital
22. dub 2014

@pajinka29 Naprosty souhlas, take mi tohle vlakno prijde jako zalozene jen z toho duvodu, ze zakladatelka chce pozehnani pro vztah s "kamaradem".Jakoukoliv radu ihned neguje s tim, ze se o to ani nebude pokouset, protoze vi, ze by na to manzel urcite nepristoupil.Navic mam bohuzel pocit, ze spise nez o reseni partnerskych problemu ji jde o hledani sponzora-to je same ja, ja, ja....ja mam pravo, ja chci, ja nechci..
Rozhodne se nezastavam manzela, ale vycitat mu, ze on ji kazi zivot mi prijde hodne zjednodusene.Nikdo ji do svatby nenutil, brala si ho az po narozeni ditete a vedela, koho si bere.Ze doufala v zazracnou promenu uz je spise naivni a neni to vina manzela.Navic v momente, kdy je clovek citove zainteresovan jinde, vidi na partnerovi predevsim to spatne.Tady mi to navic prijde jako vylozene hazeni veskere viny jen na partnera.Na vztah jsou ale dva a nikdy neni krach vinou jen jednoho.
Ano, v jeji situaci bych pravdepodobne od manzela odesla, ale kvuli sobe, diteti a vlastni sebeucte, rozhodne ne kvuli jinemu muzi, stejne tak jako bych se hned nehnala do dalsiho vztahu.

bjoucik.15
autor
22. dub 2014

holky vy jsem píšete,že to nestíhám. Tak jinak.... Šancí dostal nespočet. O malou se stará jen když řeknu, koupe večer ale má keci, s malou občas blbne,ale takový dát na nočník,nebo snídani, to moc ne. Já ho už nemiluju, teď nemiluju nikoho krom dcerky a psa. No a Kamarád? Hodně jsem se s ním bavila od listopadu... Pak jsem to utla,že takhle ne a cca půl roku nenapsala,nic. A pak jsem byla s manželem na kancertě, kde byl i klub a dozvěděla jsem se,že abych šla navrhl právě manželovy on! Takže bych asi ani nešla,nebýt jeho. S manželem nechodíme na večeře,kulturně žijeme jen občas,bluegrassový koncert, a jinak výlety o těch si můžu nechat zdát. Nemáme peníze. Mě přijde rodičák a z toho mi jde 5litrů do háje a 2 mám pro holku. Opět si to pos..l,když jsem muřekla že nemám plíny,on že ok,koupíme. Další den utratil prachy a když jsem už joo potřebovala,řekl mi,že na ně nemá,tak jsem si půjčovala na plíny od ségry a pak přijde s kartonem cigaret???!!! No jak píšu snesu hodně,ale tohle už je moc. Kamarád si mě všímá víc než on, jezdí za náma k našim, stará se o malou jak o vlastní, bere nás na výlety....ano, má peníze, může utrácet... Nechci být zlatokopka,ani ho využivat ,ale prostě život mám jen jeden

tarra27
22. dub 2014

@bjoucik.15 nečetla jsem všechny tvoje příspěvky, ale nemyslím si, že je chyba jen na jedné straně....

pokud tebe i malou má rád, měla by jsi to hodně zvážit....protože jednak jsi vedela od začátku do čeho jdeš....jednak problemy, které máte, dost velká pravděpodonost, že nastanou i s někým jiným - že nemáte finance atd atd....plus navíc budeš řešit malou a vztah k novému příteli, popřípadě i jeho dětem atd atd...

pořádne si rozmysli jak dál....doporučuji na youtube najít přednášky od jeronýma klimeše o probblémech v partnerství a rozchodech a rozvodech...

ono mezi náma a to se neuraž, že třeba nemáte peníze a co jsi dokázala v životě ty? jakou práci jsi dělala? kolik finančně přispíváš ty? ono je jednoduché říci že se nepostaRAL..... ale v závěru a to nemyslím špatně, máš dítě a není ti asi 20....a že by ženský na mateřský s dítětem byla takové terno pro chlapa bez dětí, finančně zajištěného.....to ych byla opatrná.

Co ty jako ženská nabídneš ve vztahu??? Nad tím se zamysli...

a pokud jste šli na koncert, já ych nevyčítala to, že to nadhodil ten tvůj kamarád a manžel to udělal...udělal to? udělal.....

ono zase pořád jen vyčítat a hádat se...co jsi udělala ty, aby to fungovalo?? a snažit by ses měla, když sis s ním pořídila dítě...

a pokud by jsi byla radeji sama - a zapomen na kamaráda, ted myslím jako sama....s dítetem....než se třeba časem nekdo objeví....tak fajn....ale jen že kamarád ti otevřel oči....to podle me není kamarad...kamarad by do tebe valil, at se snažíš a taky něco děláš ty...at vyčerpáš všechny možnosti, popřípade at tomu dáš čas......to je kamarád....

tarra27
22. dub 2014

@bjoucik.15 holka ty řekneš at vykoupá a manžel to udělá....tak na druhou stranu co chceš??


já mám dojem, že peníze....tobě se líbí to, že kámoš má peníze....

já ti to nemám za zlé, ale...kde máš jistotu, že ty peníze bude mít i za rok, dva.....že se vám bude věnovat i pak?

tarra27
22. dub 2014

@bjoucik.15 podle me kdyby jsi nepotkala toho svýho kamaráda, je klid...manžel by udelal vše jak chceš....sem tam nejaká krize by byla....ale jako všude....

takhle vidíš šanci s ním.....a láká te to....

a mezi náma, kdybych já měla chlapa a nějaká kámoška jezdila za ním pořád....a k rodičům....tak to by videl....to není uplně vpořádku

bjoucik.15
autor
22. dub 2014

hm,jistotu nemam, ale kazit si zivot tim,ze sedim doma a nikam nechodim, ze jakokoliv prochazka skonci v hospode a kolikrat chodim domu sama a manzel zustava, ze je radsi v garazi,nez s nama a ze kdyz ho o neco poprosim, musis je jooo doprosovat aby to udelal!! Ze chodim vsude s maloi sama, ze mi vycita a otaci proti me kazde nase vyrikavani, ze si neumime normalne pokecat aniz by to skoncilo nedorozumenim co hadkou, ze on chodi do prace a ikdyz ma hafo casu tak ne na malou a dalsi a dalsi veci..... Je zarlivej,ma nas rad, miluje nas,ale tim to konci jsem taky jen clovek a ne sluzka a chci taky poznavat svet, jezdit ns vylety a ne jen na pul hod! Ze budu rada za nejakou jakoukoliv pomoct s malou,ale musim mu neustale rikat, kdyz ma mala horecky radsi jde na pivo a na me veskera starost pada.... Nic proti,ale kamarad je uz opravdu posledni zachrana! To ze jsem si ho vzala si doted vycitam,byla to momentalni kravina! Ja nejsem svatousek,ale dlouho jsem sebou nechala vlacet a uz me to proste prerostlo pres hlavu.... Jo a jen s kamaradem jsem ted posledni tyden co jsem u nasich, jezdime na vylety,ale ne kezdy den a fakt me to strasne pomaha. Manzel se ozve jednou za den....tak nevim ale urcite neni chyba jen ve me, jen chci proste pro sebe dobre a pro malou! Kdyz jsem v Praze tak tteba mesic sedim doma na zadku,protoze se nikam nedostanu,max sama!

andelka
22. dub 2014

@bjoucik.15 no, nevim...jestli myslíš že ho už nemáš ráda a že bez něj by ti bylo líp, tak si to promysli a jednej.
Ad sezení na zadku..mrzí mě, že netrávíte víc času společně, to je pro rodinu důležité a vím jak to bolí, když chlap odmítá. Ale nemáš třeba kamarádky? Ty přece taky nejsou pořád s partnery. Každá máma na RD je hodně sama a má omezené možnosti.
A taky vím, že chlap může tvrdit jak miluje..ale když jsou to jen slova, a chová se úplně opačně, tak je těžké tomu věřit.

pajinka29
22. dub 2014

@bjoucik.15 Já ti uplně rozumím. Nechtěla bych manželství, jako máš ty, ani za nic. Přijde mi normální, že volný čas trávíme všichni spolu, výlety, společné akce atd...taky ráda sportuju, jsem akční a rpoto jsem si vybrala muže, který to vše dělá rád. Rozumím ti, že se ti to takhle nelíbí. Ale věděla jsi to už dopředu, jaký muž je. Nemůžeš se ted divít, že on se diví, co ti vadí, když se vlastně vůbec nic nezměnilo. není horší, než byl, má vás pořád rád. Ty jsi jidne a vlastně o záchranu nestojíš, chápu..a chápu, že kamarád otevřel oči..ale myslím si, že nebýt ho, tak to tak neřešíš...musíš být k manželovi upřímná a rozhodnout se pro sebe a malou. Ale ne tak, že plynule přejdeš ke kamarádovi, který očividně chce víc, než jen kamarádku. není to košer, tohle se nedělá...

lucyanek
22. dub 2014

@bjoucik.15 Osobně chápu, že ti vadí, že furt sedíš doma i ty ostatní věci. Žijeme jen jednou a tudíž bych jezdila na výlety s tím, kdo má o to zájem 😎. Nevím, zda si některé přispěvovatelky výše přečetly vše, cos napsala? Že ti píšou že se nesnažíš, vidíš jen peníze a v podstatě chceš jen schválení vztahu s kamarádem. Jak vám řekl, že jde radši do hospody než aby byl s vámi doma a když nejste doma tak naopak do hospody nejde a ty kecy o úklidu??!! To si snad dělá srandu! Zjevně měl manžel dost šancí, které prosra*, tak co jako čeká že bude? Že tak budeš žít napořád? To by mě osobně teda fakt strašně bavilo... To je snad ještě horší, než kdyby byl člověk bez manžela. To by sis mohla v podstatě dělat co bys chtěla, ale takto máš doma takovou "osobu" a nic z něho nemáš. Však nikdo neříká, že se musíš hned na kamaráda pověsit, ale když o vás zájem má, tak proč to "nevyužít" a čas ukáže 😀

@pajinka29 @bjoucik.15 Mě teda zase nepřijde košer, že má doma malé dítě a netráví s ním volný čas. Je jasné, že se nějak choval před dítětem, ale to dítě by ho sakra mělo aspoň trochu změnit, ne? Aspoň v tom, že nebude myslet sám na sebe, nebude línej jet na výlet a celkově se bude snažit!! A ne chodit po hospodách! Ještěže ten můj do hospody neleze!!

pajinka29
22. dub 2014

@lucyanek ten můj by tohle v životě neřekl, ale troufám si říct, že každý svého osudu strůjce a je dost naivní si myslet, že se chlap změní. Nezlob se na mně, ale pokud ty chyby na chlapovi vidíme už před dítětem a svatbou, tak nechápu, proč do toho svazku potom jdeme...a hlavně, myslíš, že zakladatelka stojí o radu? To je to hlavní, co jsem komentovala. Ona všechny rady hodila rovnou, že ne...tak co po nás chce? Je přesvědčená, že s ním být nechce, tudíž je jasné, že od nás chce jen schválení jejího rozhodnutí. Jednak nám tohle nepřísluší soudit a hlavně mi vadí to, že v tom figuruje "kamarád". Není to čestné chování. Kdyby nebyl, tak by neměla dost koule na to od něj odejít. A to mi přijde sprosté.

tarra27
22. dub 2014

@bjoucik.15 heled ještě mi to nedalo a dočetla jsem všechny tvoje příspěvky, abych ti nekřivdila.....

na mě to dělá dojem i ten, že ty si diktuješ a on má poslouchat, ale o tom vztah není....a jestli třeba nedeláš doma moc dusno....proto utíká do hospody...jestli on přijde a spustíš na něho ve dveřích, co neudělal a měl udelat a kde byl a kdesi cosi, není divu, že domu nespěchá,,.,

a že je na zemi díte a on ho překročí...a kde jsi byla ty? a to neer rýpavě.....a ono mezi náma, já bych to jako takovu tragedii zase nevidela...tak se válelo po zemi no...nechal ho tam lézt....

pokud ty řekneš a on vykoupe nebo i pohlídá...a vadí ti jen že musíš říci a on to neudělá sám...to je podle me prkotina...přestan na neho tlačit a bude to lepší....

tarra27
22. dub 2014

@bjoucik.15 sedet doma na zadku....máš dítě a malé....co jsi čekala, že budeš dělat??

já si myslím, že mu doma vyhráváš a on utíká....a ted jsi potkala chlapa, který má prachy....

pokud by to byl takový debil, tak s ním nebudeš x let, to se na mě nezlob....

a já být chlap a aby mi bába pořád cosi vyčítala a ještě se stýkala s kámošem a tahala s ním i naše dítě a on jezdil za ní k rodičům, když se pohádáme...to se na mě nrzlob, to jako je neco hodně blbe a nemyslím si, že na manželově straně

laurital
22. dub 2014

@tarra27 Ja jsem si to zkusila predstavit naopak 😉 .Predstavme si, ze zenska prijde po praci utahana domu a chlap do ni zacne vandrovat, ze Marus odvedle, ktera je mimochodem kamaradka jeho zeny, je daleko hezci, hubenejsi, umi lup varit, dostala venem barak a v praci vic vydela, nehlede na to, ze je daleko akcnejsi a porad neco s detma vymysli a jak ma ty deti vychovane 😀 😀 .Ja byt ta manzelka, tak si naleju vino, dam sluchatka na usi a poslu manzela tam, kde slunce nesviti..treba za Marus nebo se sbalim a pujdu do te hospody take 😉
Navic ten "kamarad" mi prijde jako pekna sketa, ja si neumim predstavit, ze bych se takhle pletla nejake me kamaradce do vztahu a jezdila s jejim muzem na vylety.Tohle se proste fakt nedela.

andelka
22. dub 2014

@laurital
@tarra27 no, já nevím, ale já bych aspoň zauvažovala, jestli ta manželka nemá náhodou v něčem pravdu, a trochu bych se s tou Maruš posrovnávala. Chápu že jeden má práci, druhý má práci doma, ale dítě je společné a o vztah se musí pečovat. Ne si dát sluchátka a dělat že se mě to netýká a ať si druhý kecá co chce.

tarra27
22. dub 2014

@laurital přesně....to by mě s**l....

já ji neberu, že potká chlapa, u ktereho se ji líbí prachy atd...ale měla si to rozmyslet dříve, když neměla dítě...ted už jedná i za dítě...a ono mezi náma, je jí 26, je s ním 4 roky, navíc kdyby mimi nechtela, brala by antikoncepci, takže nejspíš mimi bylo plánované....a dříve ji jako chlap tak nevadil...

ted má vidinu lepšího života s někým, koho dobře nezná, není otec dítěte, ale má prachy...

ano, může ji mít rád, ale jestli mu časem ude takhle vyhrávat, tak s ní bude raz dva hotový a pak už neude tatínek dcerušky dělat a skákat aby udelal co chce - vykoupal atd....

já bych ji doporučila zbrzdit, přestat dávat příkazy a trochu se změnit a začít u sebe....

on ji musí vyhledávat, ale neude to delat, když doma neustále něco řeší a vyhrává....
pokud nejdou na procházky i jen tak, aniž by se chytli....v závěru no a co, tak se jdou projít a skočí si při tom na pivo někam na zahrádku...co je na tom??

já si myslím, kdyby ona změnila své chování a doma nedelala dusno, že se změní i on...

laurital
22. dub 2014

@andelka Pokud tohle slychas den co den tak verim, ze to kazdeho prestane bavit.On se neozenil s vychovatelkou z MS, jeho zena vedela, koho si bere.Navic resit problemy tim, ze utikam nekam s kamaradem jeste nikdy nic nevyresilo.

tarra27
22. dub 2014

@andelka jenže je to chlap...a pokud i ty budeš chodit domu a ude ti nekdo neco pořád jen vyčítat, tak za chvíli toho udeš mít až až....

ona mu řekne at vykoupá deti a on to udelá....ona neco řekne a on to udelá....tak proč mu vyčítá všechno....

to samé, když každé vyříkávání se otočí proti ní...proč ona si z toho neco nevezme???

tarra27
22. dub 2014

@laurital přesně...žádná vychovatelka...on je svéprávný...a pak se nabízí otázka, dovolila by si tohle k jakémukoliv jinému cizímu člověku?

někdo, kdo chodí do práce a když něco řekne, on to udelá a ještě dostane sodovku???

otázkou času, než si nekoho jiného nenajde...než nepotká babu, která ho pochválí a on se pro ni přetrhne....

andelka
22. dub 2014

@laurital no, věděla..kolik může mít taková holka kousek po dvacítce zkušeností? Asi jako já, velký kulový. Já teprve až teď, i díky dětem, poznávám jaká opravdu jsem, co opravdu potřebuju, co dokážu tolerovat a co ne..A ano, teď zpětně vím, že to na co jsme nakonec dojeli se projevovalo dávno před svatbou a před dětma, bohužel neviděla jsem to tehdy až tak černě, dokud jsme neměli děti, neprojevovalo se to až tak. Lidé se časem můžou měnit, některé věci se prohloubí, zvýrazní, někdy pozitivní, někdy negativní..ale pokud s eoba nesnaží komunikovat, jednat spolu s úctou, pomáhat si, společně pečovat o děti, vnímat se..pokud jednomu se dlouhodobě něčeho nedostává, tak pak si nemyslím že to je vina jen toho, co je nespokojený, protože si kdysi zřejmě špatně vybral.

andelka
22. dub 2014

@tarra27 protože to negativní je vždycky víc vidět, člověk si to víc pamatuje a víc ho to zasáhne. Je rozdíl, když je vztah víceméně spokojený a občas tě chlap naštve, nebo když se ve vztahu cítíš dlouhodobě špatně a občas chlap teda udělá něco co chceš.

laurital
22. dub 2014

@tarra27 Mas pravdu, nejsem ve vztahu rozhodne nijak podrizena, ale uz nase babicky vedely, ze na med se nalaka vice nez na ocet 😉 .Ja si jen umim predstavit neprijemnost situace, kdy kazdy den vis, ze te zase nekdo sprdne a bude te s nekym porovnavat,Stejne jako argument s penezi...chlap nelezi na gauci, ale chodi do prace, úplati urcite bydleni, to prece nelze porovnavat se svobodnym chlapem bez zavazku, ktery nezivi manzelku a dite.
@andelka Ale tu nikdo nerika, ze je to vina jen toho nespokojeneho, jen si myslim, ze nelze hazet vinu za vse, co se nepovedlo, jen na toho druheho, zvlaste v obdobi nekritickeho obdivu k nekomu jinemu.

tarra27
22. dub 2014

@andelka jenže jelikož si naplánovala dítě, je s nim x let, tak asi zase tak špatný dlouhodobě nebyl....

dříve ji tak moc nevadilo, že nesportuje a že nedelá tohle a tamhleto....

@laurital přesně .))

tarra27
22. dub 2014

@andelka NAVÍC JE POTŘEA SI UVEDOMIT, ŽE VŠUDE BUDE NĚCO.....A POKUD MÁ RÁD DÍTĚ I JI A DĚLÁ VŠE JAK CHCE...HODNĚ BYCH ZVAŽOVALA, ZDA ODEJDU....

pajinka29
22. dub 2014

@andelka Píšeš to vše velmi pěkně...a taky se snažíš najít řešení, nabízíš zakladatelce různé alternativy, ale ona vše odmítá. V podstatě je rozhodnutá a je to bohužel jen tím kamarádem..to je to, co mi vadí. to, že v podstatě chce, abysme jí řekly, s prominutím "tvůj manžel je debil, dej se dohromady s tím kamarádem." Bude to mít pěkně posvěcené a bude....jestli takhle uvažují všechny ženy, že bez snahy o nápravu přejdeme klidně k dalšímu vztahu a pak k dalšímu, tak se potom nemůžeme divit, že je rozvodovost na takové úrovni, jaké je a dětem dáváme pěkný příklad toho, jak se dají řešit partnerské krize. Já neříkám, že vždy je možné něco napravit a je nutné zůstávat ve vztahu za každou cenu, to ani náhodou. Jen mi vadí, že zakladatelka už nechce vidět to pozitivní, proč si svého muže jednou vzala a založila s ním VEDOME rodinu a chce přejít jinam, ačkoliv nám to tady bude popírat, že se jedná jen o kamaráda.

andelka
22. dub 2014

@laurital to ano, to je pravda. Za vše určitě ne. Pokud se člověk nepouří z vlastních chyb, udělá je v dalším vztahu zase.

@tarra27 mohl být dlouhodobě špatný a časem se to mohlo zhoršovat. Člověk sám snese a překousne dost, ale pro dítě pak chce třeba víc..aby se otec dítěti věnoval apod.

andelka
22. dub 2014

@pajinka29 toho kamaráda bych taky vynechala..pokud rozchod, tak proto že spolu ti dva nemůžou být (minimálně jeden opravdu nechce), ne proto, že vedle je někdo kdo náhodou je přesný opak manžela.

tarra27
22. dub 2014

@pajinka29 přesně....navíc všude bude neco a pokud ten chlap má rád ji a hlavně i dítě.....nikdo neude mít rád jejich díte jako otec a matka....

takhle chodit mezi chlapama a přecházet, to mohla delat v době, kdy nemela dítě.....ted by měla myslet...

a já věřím, že jsou veci, které ji vadí, ale měla by začít u sebe....co na může změnit aby bylo manželovi dobře....a jít trochu podorém a ne mu pořád vyhrávat....se nedivím, že zmena vydrží jen týden...

a taky nevěřím, že manžel je takový de.....dřív ji byl dobrý, dokonce tak, že s ním dítě chtěla.....ale najednou je tu nekdo kdo má prachy...

a muže se stát že i další chlap se na ní vyprdne....a co pak?? chudák holka bez táty....

tarra27
22. dub 2014

@andelka dlouhodoě špatný, ona neštastná a proto s ním zůstala a pořídla si ve 25ti díte?? to nemyslíš vážně....

první dítě si nepořídíš s někým, protože s ním jsi neštastná a on je hrozný...

kdyby byl tak špatný, nedelal by veci, ktere ona po nem chce...

možná by si zakladatelka teto diskuze mela podívat do jiných rodin....kde chlapi nedávají peníze vůbec, bijí své ženy, nebo nepomáhají vůbec.....mají milenky atd...

andelka
22. dub 2014

@tarra27 no, já jsem nečetla že vše..mně by taky vadilo, že sedí v hospodě a jsem pořád sama atd. Ale je fakt, že některé věci (třeba že sedí s malou doma) jsou přirozené a to zakladatelka si musí uvědomit, že za spoustu nespokojeností si může sama svým přístupem.

andelka
22. dub 2014

@tarra27 tak to je myslím hodně mimo..protože jinde je to mnohem horší, tak u mě to nebude lepší jen pro to. Takhle se to brát nedá.
A ano, já jí rozumím docela dost, spousta věcí se citelněji projeví až později. Zpočátku to negativní tak nevidíš a upřímnš věříš že spolu budete spokojení..ale pak tě to časem začne drtit.