Špatné manželství? Co mám dělat?

bjoucik.15
21. dub 2014

Omlouvám se,že vytvářím novou diskuzi,když je jich tady mraky. Ale můj problém zde nemůžu najít.

Mám manžela,jsme spolu zatím rok. Mám s ním 16m dcerku. Bohužel mi přijde že jsem na ní sama. Manžel má svůj svět, je svůj. Nemá rád změny a novinky. Má mě rád i malou. Můj problém je, že je s námi málokdy. Když je doma je u pc, nebo na gauči a kouká na tv a venku chodí na pivko než s náma třeba na procházku. Než se nám narodila malá nějak mi to nevadilo,ale teď mi to víc než vadí. Přijdu si jak domácí puťka :( lítám kolem dítěte,sporáku,pračky,psa apod. Manžel chodí z práce okolo půl 4 od pondělí do pátku a víkendu je radši v garáži.nebo na pivu.....

Jeho kamarád se mě i malé věnuje více než on a tak jsem zjistila,že jsem nejspíš nešťastná s manželem. Otevřel mi oči a ukázal mi,jak se má manžel starat o manželku a dítě :(
Nevím co mám dělat radši utíkám k našim než být doma.... Přijdu si jako špatná manželka,ale život si zkazit nechci... :(

andelka
13. kvě 2014

@somalicats jo, to je ošidné. Nicméně všem může být jedno jak to je bylo, co je komu do toho jestli si někoho najde hned po rozchodu, nebo za tři roky. Copak na to existují tabulky? Obvykle stejně pokud k tomu dojde do několika měsíců, tak všichni "naprosto jistě ví" že spolu byli už předtím. A co je jim po tom? Jejich život nikdo nežil, v jejích botách nechodil. Ať si každý myslí co chce. Zpovídat se nikomu nemusí, její život je její, a nebude přece odmítat někoho jen proto, že je to blbá doba. Ovšem připoutávat se k němu hned taky není dobrý.

somalicats
13. kvě 2014

@andelka Spíš jde o to nedat nikomu záminku k házení viny. Jinak je to každého věc, to pochopitelně.

andelka
13. kvě 2014

@somalicats kdo chce vinu na někoho házet, záminku si vždycky najde.

somalicats
13. kvě 2014

@andelka Jenže takhle dáš solidní příležitost. A může se najít někdo, kdo toho zneužije ve Tvůj neprospěch. Lidi dokážou být pěkný sv*ně.

andelka
13. kvě 2014

@somalicats to jo. Ale nevim proč by se měl člověk jimi zabývat. A upírat si společnost někoho s kým je mi dobře jen proto, že by mě mohli pomluvit. Je to složitý..na jednu stranu dát si pauzu od vztahů, odstup, srovnat si napřed život..to je určitě potřebné a správné. Ale jak dlouho čekat, kdy už je přípustné další vztah rozvíjet, to se taky nedá tak snadno říct.

vojtisek2007
13. kvě 2014

@bjoucik.15
@andelka
holky,přispěju Vám sem svoji troškou do mlýna...manželství mi bohužel taky nevyšlo,manžel měl vždy na prvním místě kamarády,zábavu (která se ovšem neslučovala s dětma), doma nic moc nepomohl, leda když už opravdu šlo do "tuhýho"...já se snažila, kolikrát jsem brečela,prosila, pak vyhrožovala,křičela...všechno marný, poslední rok jsem lítala jak cvok do manželský poradny, on to všechno odmítal, on nic špatně nedělá,já jsem hysterka apod....dneska jsme 3/4 roku rozvedení (po dlouhém, předlouhém prosení...), zůstali jsme ale spolu bydlet kvůli zázemí pro děti...máme jasnou dohodu, kdo co kdy,kolik a tak...a holky funguje to, já jsem spokojená, dá se říct šťastná...jenže, on to nikomu nechtěl říct, když se vlastně ani od sebe nestěhujeme...takže to nikdo neví a dva měsíce zpátky si našel přítelkyni, vedle z vesnice, mlaďounkou holčinu - budiž jim to přáno - jenže, nikdo neví (ani jeho rodiče!!!), že jsme od sebe, a on je teď postaven do situace, že mě podvádí, spousta (99%) lidí se na něj kouká skrz prsty a mě mají za tu, kterou podvádí manžel....já mám přítele o chvilku dýl,asi 4 měsíce jenže je zdál, nikdo nás nikdy spolu neviděl, jezdím já k němu....a nějak nemám sílu to každýmu vysvětlovat, možná tom vyzní blbě,ale když jsem se to dozvěděla, cítila jsem jakousi satisfakci, za ty roky k ničemu co byl k ničemu, ať se v tom teď vyráchá....

andelka
13. kvě 2014

@vojtisek2007 ty brďo..to je ale divný že to nikdo nevěděl..to je pak právě to, že si lidi myslí něco co není pravda, a zbytečně pomlouvají a tak. Si vem kdybys měla přítele taky z vesnice..

somalicats
13. kvě 2014

@andelka Jasně že nedá, mně by jen přišlo dost ujetý odejít od manžela a hned si začít s jiným. Tuhle jsme trochu popíjely se ségrou a z ní vylezlo, že si celou dobu, co jsem rozvedená, myslela, že to bylo kvůli mému současnému partnerovi a to, co se u nás v reálu dělo, že byly jen zastírací manévry. A to jsem se svým současným partnerem začala chodit a žít rok po rozvodu... V době rozvodu jsem teda měla myšlenky různý, ale chlapy jsem nechtěla ani vidět jinak, než jako kámoše, co mi pomáhali stěhovat a podobně.

vojtisek2007
13. kvě 2014

@andelka víš co, my už dlouho žili tak nějak "odděleně" - na jedný straně já a děti a na druhý straně on, když jsme se objevili někde spolu, spíš se tomu i lidi divili....já mu to říkala, že to prostě máme pustit do světa, že nejsme spolu,ikdyž vlastně spolu zůstáváme bydlet kvůli dětem...bylo by to teď lehčí, no na druhou stranu, a´t se v tom vyráchá, a že teď lidi na něj hází špínu...no a vzhledem k tomu, že tady a v blízkém okolí jsou bohužel typy jako je můj exmanžel, tak tady přítele fakt ne....vždyť i on má 20ti letou holku - páč ženská se zdravým rozumem a kusem života za sebou,si myslím, že by mu na ty jeho žvásty neskočila....a hlavně ho tu každej zná...a ta chuděra mladá si myslí, že ho změní...pomáhej jí bůh a všichni svatí

andelka
13. kvě 2014

@somalicats no, vidíš..vlastní ségra a taková domněnka. Kdyby měl člověk řešit všechny lidi okolo, co si kdo myslí nebo bude myslet, tak zcvokne.

andelka
13. kvě 2014

@vojtisek2007 no, chudera. A jak to plánujete dál? co děti, ty ví jak to je? Co tvůj přítel, nevadí mu že žiješ s ex?

vojtisek2007
13. kvě 2014

@andelka jo chuděra to je, navíc jí znám a je to fakt hodná holka....děti - ví to nejstraší (15) menšín 7 a 6 zatim vědí, že se o ně střídáme, ale tak chováme se k sobě hezky, nepomlouváme, neintrikujeme, nehádáme se....dál to zatím neplánujeme, až jeden z nás bude toho mít po krk, nebo bude chtít budovat další vztah, zase se domluvíme, co dál, co s bytem apod.... Příteli to nevadí, zatím, vysvětila jsem mu jak, to je, na jakémn principu fungujeme a hlavně, je to čerstvý, zatím jsme se viděli párkrát, je z dál, jak jsem psala, má taky dceru z prvního manželství, kterou má ob víkend, takže toho času pro sebe moc nemáme,ale zatím je to fajn....a vím a ujasnili jsme si hned na začátku,že kdyby to vadilo, řekne mi to,....tak doufám, že to tak i platí....

andelka
13. kvě 2014

@vojtisek2007 děkuju za objasnění..moc držím palce aby pořád šlo všechno domluvou 🙂
A myslíš že až se jeden z vás bude stěhovat, tak to děti přijmou? Že jakoby jsou zvyklé na to uspořádání? Nebo jim to přijde normální a tudíž ani neví že takový vztah vlastně být nemá?

misha82
13. kvě 2014

@bjoucik.15 Ahoj,necetla jsem vsechny prispevky,takze mozna budu neco opakovat. Z toho, co pises,to na me pusobi, ze kazdy vyjadrujete a prijimate lasku jinym zpusobem. Ty touzis po jeho pozornosti a pomoci s domacnosti... Pp cem touzi on? Citi od tebe nejake projevy lasky?Jak reaguje,kdyz jej ocenis,pohladis,pochopis... A jak se citis ty sama se sebou? Umis si uzivat cas se svou dcerkoz i bez manzela, nevo se bez nej citis prazdna a bez smyslu...? Premyslim,ze sama k sobe nemas vyrovnany vzta koth a doufas,ze manzel te bude milovat a starat se o tebe. Je nutne zacit u sebe a venovat se predevsim sobe. zajit s kamoskana vinko,na kosmetiku,na masaz. Domluvit s manzelem hlidani a dvakrat do tydne si bez vycistit hlavu. Muz neni rad v pritomnosti zeny,ktere si nevazi. a vazit si muze pouze takove zeny,ktera si vazi v prve rade sama sebe. Jeho chovani se pak zacne zazracne promenovat...

vojtisek2007
13. kvě 2014

@andelka toho se upřímně dost děsím....co na to potom děti, to jsme zatím nepromýšleli, tak manželova přítelkyně má před seboun 5let vejšky, do tý doby nehodlají prý budovat společný bydlení a já ho nehodlám budovat už nikdy s nikým...takže máme 5 let na promyšlení co pak 😀 ....a to už zase budou větší...fakt nevím, jen bych jim v tom nerada udělala nějakej hokej do budoucna, aby je to nějak blbě neovlivnilo v jejich vztazích...budeme to muset ještě asi probrat s psychologem....

andelka
13. kvě 2014

@vojtisek2007 5let..to je dobrý teda. Porada s psychologem je určitě dobrý nápad.

athelaj
13. kvě 2014

@bjoucik.15
Problém toho je, že pokud se tobě něco nelíbí a manžel je ve fázy že si to neuvědomuje - nebo uvědomuje ale nic s tím nedělá - to znamená nemá s tím problém jako ty - mění situaci jen na základě tvého požadavku - tvé představy - tudíš mění něco pro TEBE a ne pro sebe to nebude mít nikdy dlouhého trvání - něco slíbí aby měl klid a pak se vrací stejně to starých zajetých kolejí.

Takže když dáš nůž na krk a řekneš co ti vadí a chceš řešení - on udělá řešení jen pro tebe - u sebe neshledá žádnou chybu, nebo na to prdí a měnit se nebude - tady je základem toho aby ten impulz přišel od něj ne od tebe - nikoho nepředěláš ani nezměníš - on musí sám na základě svého pocitu.

On musí sám chtít doma něco dělat, pokud už je mezi vámi energie že ty jdeš proti němu jak je neschopný určitě nebude mít chu´t být ani schopný - nedělej vše za něj nech taky na něm něco - hodně lidí ve vztahu dělá velkou chybu že nadává na druhé - ale pak vše dělá a vybíjí totálně svou energii nauč se některé věci nedělat ať je vidí, že jsou potřeba udělat - nech kus zodpovědnosti na něm - netahej to celé sama - protože pokud to potáhneš sama a nedáš mu tu důvěru nikdy se nepohne z místa.

Přeji ti hodně sil - sama to znám více než dobře

kristyn.g
13. kvě 2014

@vojtisek2007 ty jo, to jsou hezké vztahy s bývalým partnerem, já být ale dítě, tak stále doufám že se k sobě vrátíte...

orchidis
13. kvě 2014

@bjoucik.15 Koukla jsem jen na úvodní příspěvek a prý špatná manželka 😀.

Povím Ti, jak je to u nás:

Ráno vstanu, vypravím starší dítě do školky, mladší dám k babičce, pak pracuju z domu, v poledne si pro ně jedu, odpo se jim věnuju, chodíme na hřiště, písek, ke kamarádům, do cukrárny. Večer manžel přijde v šest (někdy i později), vstává v pět ráno. Přesto si, okamžitě bez řečí bere obě děti, je s nimi v pokojíčku, věnuje se jim, dělá s nima blbiny. Já mezitím udělám něco k večeři, spolu se najíme, já koupu mladší, on starší, pak povídá pohádky, uspává. Potom opět sám od sebe pomáhá s nádobím, v klidu vymeje i ledničku, nebo je v zahradě. Pak si sednem, pokecáme, dáme skleničku. A tak každej den. V soboty se dělá na baráku (pokud to jde, má u sebe starší dítě, učí ho pracovat, pomáhat, stará se o něj). V neděli jezdíme na výlety.
A tak každý den.
Bez řečí, bez her a sezení u pc. Vydělává nadstandardně.
Teď u nás půl roku bydlela sestra, která se rozváděla se ČTYŘMA dětma (v tom i malý dvojky). Neřekl ani půl slova, teda řekl, už mu to lezlo na nervy, ale respektoval, že jí chci pomoct.
Tak to chodí v jedné obyčejné rodině.
Můžeš to mít taky tak. Jsi mladá, péče a pozornost manžela není nadstandard, nic co si musíš "zasloužit".
Uvažuj nad tím - to je moje rada a nenech si zkazit život.

bjoucik.15
autor
13. kvě 2014

@misha82 no to jsi opravdu toho moc nečetla... Takže to že si nevážím sama sebe a sebedůvěra mi utekla je díky němu. dřív jsem takováhle nebyla.. měla jsem byt v kterém jsem sama bydlela, uměla jsem se sama o sebe postarat-vždycky! až co jsem na té mateřské nejde to, ale on se taky moc nepostará.. přijdou mu peníze a do týdne jsou v háji..tedy aspoň to říká, pak si kupuje cigára a benzín do motorky apod nevím za co 😒 ale je to jedno, dokážu uživit sebe i malou z mateřské sama. Já když ho hladím (když jsem hladívala) jen tak tak se mu to nelíbí. Má svůj svět,třeba když se kouká na filmy nebo hraje na kytaru nesmím na něho mluvit 😒 on mi taky odchází z cesty, prý aby nepřekážel,ale bohužel pro něj je to do garáže nebo mimo mě a malou a nepochopil že to je špatný... hezky už na něj moc nemluvím, je to drsnej motorkář,nemá to rád 😀 a já to od něho taky nechci v nějaké velké míře... už jsem psala jsme každej jinde... on má rád svůj klid a já jsem aktivní člověk....

bjoucik.15
autor
13. kvě 2014

@orchidis nevím zda jsem to pochopila dobře... mám sedět nic neříkat a neničit si život??? když to neudělá (ano úklízí,skleničku si taky dáme) ale mě to nestačí... chci si ten život užít a né sedět doma na prdeli a čučet do zdi, starat se kolem holky, chodit s ní ven a znát jen procházku do hospody nebo do našeho parku?? tady jde o to,že poslední dobou spolu nemůžeme ani nikam vyjet na akci,protože já se nesmím bavit, a on se bavit nechce..tak kde to jsme?? každej jinde,opět..je to jen jeden z příkladů....

orchidis
13. kvě 2014

@bjoucik.15 Nepochopily jsme se🙂. Já usuzovala z úvodního příspěvku. Podle něj jsem pochopila, že si m. žije pro sebe, nepomáhá a o malou se moc nezajímá. Teď píšeš, že pomáhá, moc to nechápu na co si teda vlastně stěžuješ. Prostě ti leze na nervy a nemáš ho ráda, nebo co?

No a dítě je prostě omezení, to nechápu, co je ti na tom divné 😉. To není chyba partnera. Když se chceš bavit, není dobré pořizovat si v nízkém věku děti 🙂.

No, já se nějak ztratila... reagovala jsem na tvůj úvodní příspěvek a jak vidno, v průběhu diskuze vyplynulo, že problém je asi někde jinde, než bylo v začátku popsáno 🙂.

Tak nic, mizím a držím palec, ať to dopadne hlavně ku prospěchu malé... 😉.

misha82
13. kvě 2014

@bjoucik.15 V tom pripade vubec nechapu, o co ti zalozenim teto diskuze jde. Ale zrejme pouze o soucit a hwzeni spiny na tveho muze. Svuj zivot si tvorime samy a na vsech partnerskych neshodach nesou vinu vzdy oba. Pokud jste kazdy jinde,jak sama pises,proc od nej neodejdes?

vojtisek2007
14. kvě 2014

@kristyn.g no paradoxně máme teď daleko lepší vztah než za manželství....

andelka
14. kvě 2014

@vojtisek2007 a nedáte to teda zase dohromady? Když to tak funguje..
U nás to taky vypadá že snad to bude dobrý, že se nějak časem na všem domluvíme a budeme se respektovat..ale to fakt není partnerský vztah, a už teď mám osypky při představě že takhle vedle sebe žijem dalších x měsíců.

vojtisek2007
14. kvě 2014

@andelka ne, to určitě ne....já ho respektuju jako tátu mejch dětí, mám ho ráda dá se říct jako kamaráda,ale představa něčeho víc mezi náma, tak to mám zase osypky já...ještě za manželství,když se "blbě" napil, blbá opice, co mi všechno dokázal říct, to jak se ke mě choval...fuj, to se prostě nezapomíná.....

andelka
14. kvě 2014

@vojtisek2007 tak to máme podobně. Akorát že někomu by to i stačilo..a zdánlivě pak vypadá všechno v pořádku..

pluba
14. kvě 2014

@andelka Pokud tak chceš žít dál, tak si vyřeš to, co na tom cítíš negativního, nebo co negativního do budoucna očekáváš, aby ses nemusela trápit. Cítíme se podle toho, jak věci hodnotíme, ne podle věcí samotných.

pluba
14. kvě 2014

@vojtisek2007 Pokud je to jediný problém mezi Vámi a jinak si myslíte, že by to mohlo dál fungovat dobře, mohu Vám pomoci. Jde o to, jestli se chcete toho zážitku zbavit nebo ne. Já umím zbavit Vás toho (na mém blogu v příspěvku z 1.5. v komentářích je hodnocení mé práce).

vojtisek2007
14. kvě 2014

@pluba upřímně, děkuju za nabídku, ale jediný problém je, že se ke mě manžel choval vždy jako ke služce, zážitkům s ním se nezbavím do nejdelší smrti, to vím, jeho jsem se "zbavila" a on se ke mě začal chovat jako k rovnocennému partnerovi...my máme vyřešeno, naštěstí