Špatné manželství? Co mám dělat?

bjoucik.15
21. dub 2014

Omlouvám se,že vytvářím novou diskuzi,když je jich tady mraky. Ale můj problém zde nemůžu najít.

Mám manžela,jsme spolu zatím rok. Mám s ním 16m dcerku. Bohužel mi přijde že jsem na ní sama. Manžel má svůj svět, je svůj. Nemá rád změny a novinky. Má mě rád i malou. Můj problém je, že je s námi málokdy. Když je doma je u pc, nebo na gauči a kouká na tv a venku chodí na pivko než s náma třeba na procházku. Než se nám narodila malá nějak mi to nevadilo,ale teď mi to víc než vadí. Přijdu si jak domácí puťka :( lítám kolem dítěte,sporáku,pračky,psa apod. Manžel chodí z práce okolo půl 4 od pondělí do pátku a víkendu je radši v garáži.nebo na pivu.....

Jeho kamarád se mě i malé věnuje více než on a tak jsem zjistila,že jsem nejspíš nešťastná s manželem. Otevřel mi oči a ukázal mi,jak se má manžel starat o manželku a dítě :(
Nevím co mám dělat radši utíkám k našim než být doma.... Přijdu si jako špatná manželka,ale život si zkazit nechci... :(

tarra27
22. dub 2014

@andelka já ti rozumím, jenže tím, že mu bude doma vyhrávat tím domu tuplem určitě nepřijde...tím si nepomůže...

podle me potkala nekoho, kdo má prachy...manžel ji je málo.....má dojem, že by mohla nekde jinde žít líp.....navíc ji vadí, že sedí doma...má roční dítě...co čeká.....

jenže vzhledem k tomu, že má díte....už by mělla jednat zodpovedne...neříkám, kdyy ji chlap bil a nebo se vůec nesnažil....ale on se snaží...

andelka
22. dub 2014

@tarra27 snaží, ale pro ni a malou ne dost. Kdo určí míru jak moc se má snažit, aby byli spokojenější?
Je to těžký no. Každopádně v tom cítím přemrštěné požadavky, to určitě taky ano. A určitou nevyzrálost obou.

tarra27
22. dub 2014

@andelka není tto mimo....v tomhle případě to mimo není....je to sice přehnané, ale je to tak....

ona má díte s chlapem, který delá co chce....vše co řekne...ona doma vyhrává...a ted najednou co má kamaráda, tak má otevřené oči....

podle me chce za novým chlapem....jenže tohle si mela rozmyslet, než měla děti.....to mohla přecházet od chlapa k chlapovi při každém rozmaru.....ale ted by to delat nemela....

tarra27
22. dub 2014

@andelka snaží se....snaží....má je rád? má...tak co řeší...podívej se, jak ona píše....že pokaždé se to otočí proti ní atd...no proč asi...kdyby tobe pořád nekdo neco vyčítal....proč ys nešla do hospody...

partner není nesveprávná osoba, která poslouchá příkazy a jen domu nosí peníze....

jarkakr
22. dub 2014

Přestala jsem číst u v polovině příspěvků (tam, kde vás začaly obviňovat), protože se mi začíná budit dcera a myslím, že k tomu mám co dodat. Můj muž je většinou sobecký a pohodlný chlapík, kterému se udělá beďar na tváři a hodinu je ko. Překročí deku na zemi, stěží každý den vyčistí kočku. ALE chodí denně do práce a má ji těžkou, celé dny řídí, dělá i dvanáctky a každý druhý víkend. Když za ním přijdu, obejme mě a zahřeje. Když má dovolenou nebo volný víkend, tak vaří, uklízí, stará se. Má moc rád dceru i mě a dokáže nás obě rozesmát. Přebalí, převleče, vykoupe, piluje nehtíky, učeše... udělá všechno, co Klárinka potřebuje - ale nejvíc když je mu dobře nebo má dovolenou nebo mi je tak špatně, že nemůžu a pozná to na mě. Můžu jít sama na nákup na hodinu a půl, protože kojím, ale jsem si jistá, že by to zvládl i celý den. V sobotu se bereme a já si myslím, že od života nemůžu chtít víc, než to, co mi dává a vůbec mi nevadí, že nebývá většinou nějak víc "použitelný" pro domácnost, vždyť pracuje a v nejhorším je na něj spolehnutí. Nevím, možná by někomu přišlo, že toho pro nás dělá málo, ale není to tak, je toho vrchovatě. Zkuste vzít prostě papír, napsat upřímně, co očekáváte od něj, co od dcery (je přece součástí vaší rodiny) a potom co od sebe a s pokorou se na to mrkněte. Řekněte si, kdo to tak vlastně taky má a třeba nakonec zjistíte, že jste na tom opravdu dobře. Já třeba vůbec nevěděla, jak muže trápí, že si nakládám na záda spoustu denních povinností. Přivedl mě do rozpaků, když mi řekl, že radši bude mít nevysáto, než abych se s ním nezasmála u oběda kvůli únavě. Důležité taky pro nás je, že si povídáme, když malá usne - zkuste zavzpomínat na společná témata a něco nastudovat. Protože mluvit a vyčítat něco muži je házení hrachu na zeď a rozhodně poslední a ultimátní možnost - podle mě. A taky si myslím, že důležité je umět partnera poslouchat, odložit všechno stranou a opravdu se s ním bavit i o práci. Je to teda kolikrát dřina a občas se mi při tom vzpouzí dítě na rukách, ale je to důležitý... Prostě dejde manželovi ještě šanci, jestli cítíte jen trošku svojí víry v něj, rozvod je v téhle době až moc jednoduchá záležitost. A zkuste nějaká ta videa nebo knihy o krizích v manželství. Nedělám si iluze, že po nich taky občas nesáhnu ;).

bjoucik.15
autor
22. dub 2014

no dobre jste se do me opreli 🙂 ale jako ze neberu rady, jedinou co jste mi dali je poradna... Znam chlapa a vim,ze me s ni posle kamsi...... Abych nedelala dusno? Co nereknu sam neudela... A dcera je taky jeho... Mozna by jste meli vedet,ze se zacal zajimat az v 10m jejiho veku... Vsechno jako koupani,kojeni,pozdeji krmeni, prochazky,doktorky byli na me.... Ja mu toleruju ze chodi do hospody kazde utery, dokonce mu toleruju,ze jakoukoliv praci v garazi dela u kamarada,ktery ma udelanou hospodu vlastne z garaze (je to slozity) proste a jasne kazdy denda pivo.... Kdyz jsde se psem a malou ven jde rovnou tam,takze prochazka zadna... Me to uz prestalo bavit, neprijdu si atraktivni,sama sobe se nelibim,sebevedomi kleslo pod bod mrazu.... Je pravda ze obcas prinese kytku,ale to je vse. Nic vic,zadne tobe to slusi,nebo uvarila si dobrre.... Jidlo hodnoti jako bud chvalitebny,dobry to je za tri,a hooodne vyhimecne vyborny..ja se muzu predrit doma,snazim se aby dcera mela vse,ale na sebe zapominam. Az kamarad a znovu ho zminuju me pomaha udrzet si alespon nejakou zenskost! taky nejsem svatousek a nikdy nebudu. A to ze jsem s kamaradem a manzel to nevi me opravdu nechava uz chladnou. Ja se snazila... A doted nechapu proc jsem si ho vzala...porad slybuje jak mi bude pomahat a skutek utek..... A ze jsem furie? Kdyz prijde domu reknu ahoj ale chodi v dobe kdy jsem bud venku a nebo se mi probouzi holka a jdeme ven. Malokdy jde s nama. Narocnou praci fakt nema, na nocni dokonce i spi,zvladne 3kafe a precist si co je na netu a pak uz je obed a ve tri konci kazdy den. Ale ja jedu od rana do noci kazdej den. Kdyz mu nereknu neudela to! A kdyz mu pak reknu ze me mrzi,ze mi nepomohl vyjede na me ze mu to musim rict! Takze kdyz nereknu neudela,kdyz reknu jsem furie... Kdyz chce jit do hospody a zepta se zda muze, neomezuju ho,rikam ja ti nebudu rikat co mas delat, to mas vedet sam a on uz je ve dverich.... Vyjizdim na nej kdyz holka rve a ja zrovna nemuzu k ni bezet a on klidne sedi a nevzrusuje hoto, tak to jsme zase v hadkach... Asi jsem nerocna,ale psychycky to doma nezvladam. Jen jsem hledala nekoho kdo to ma podobne.... Dite ze zdravotnich duvodu jsem mela brzo a on dite chtel a ja taky a byl jinej,to kazdopadne, svatbou jsem myslela ze se to zmeni..... :(

laurital
22. dub 2014

Podle meho nazoru je zakopany pes v tom, ze spolu neumi oba v klidu a bez vycitek komunikovat.A bohuzel fakt, ze se jim do toho montuje nekdo treti jen prileva oleje do ohne.Kamarad by nemusel byt spatny, ale v tom pripade, ze by pusobil jako mediator, coz se bohuzel nedeje.

kaculka46
22. dub 2014

Chlap je prostě jinak nastavenej živočišnej druh. Nemůžeš čekat, že ti bude vidět do hlavy, oni to mají jinak . Chceš aby něco udělal? Musíš to říct, nechceš aby šel do hospody? Tak řekni ať je s tebou doma. Občas donese kytku a to je všechno, říkáš. Pro některé manželky je to velký projev pozornosti. Chceš být chválená, ale jak často chválíš ty? Nevyjížděj zkus být milá.Nejde k malě když ty nemůžeš?Zkus nevyjet jen zavolej "zlato mohl bys ji vzít?" Co když jde pryč proto aby nebyl pořád peskovanej? Když připravíš v úterý malý pohoštěníčko, lehkou košilku napustíš vám vanu, neříkej ,neříkej že uteče do hospody. 🙂

teeerez
22. dub 2014

@bjoucik.15 Ahoj, tak jsem docetla a utvorila si nazor a ta poradna neni vubec spatny napad nahodou - ale nemusi tam oba, skoc si tam ty 🙂 Nemyslim to spatne, ale prijde mi, ze problem ve vztahu neni ani jen v manzelovo chovani - to se nezmenilo, ale v tom, ze te priserne s..e a skoro si nejsi jista ze ho mas rada. Treba takova kytka je nahodou bomba vec, ja je nedostavam moc casto :D (tak 2x za rok :D)

Takhle kdyz to napises tak jop, vypada to hrozne, ale jake je to opravdu? Ja se treba vcera s manzelem desne pohadala . Muzu popsat sileny den, jak jsme od rana byli v sobe, nejdrive kvuli tomu, ze chtel odjet na velikonocni pondeli do prace (kam nemusel) + navic jsem mela 25. narozeniny, vubec mi nepopral a pak jsem jeste zjistila ze mi lze. Muzu k tomu dodat, ze to neni zadna vyjimka. Ze pravidelne chodi do prace sice na 9, ale cele rano jen telefonuje, snidani misto abychom si ji dali spolu sni sam otoceny ke svemu monitoru, odejde prakticky bez rozlouceni a vraci se pravidelne az po 9 vecer, pusti si zpravy a pak si zase sedne ke svemu monitoru, vubec ho nezajima jaky jsem mela den, co mu chci rict, nic. O vikendech to same. Velmi malokdy spolu nekam jdeme, naposledny kdyz jsme byli v zoo, tak asi 15 minut, pak zazvonil telefon otaceli jsme se a bezel do prace. Narozenim ditete se nic nezmeni, budu na nej vicemene sama a jeste ode me bude cekat ze mu budu pomahat s jeho praci.

Muzu to napsal ale tady jinak. Jsem ve 4 mesici, straaasne se mnou triskaji hormony. Co se tyce nasi vcerejsi hadky, tykala se hodiny zapnuti topeni kdy rikal ze se nezapne a ono se zaplo, me se to spojilo s labilnim okamzikem nalady a vuubec nevim co jsem to predvadela. Dokonce jsem po nem hodila vazu :D (ale malou a opatrne :D) - to najednou nevypada pro chlapa tak spatne jako kdyz proste napisu, ze mi v "necem" lhal... co se tyce prani k narozeninam - nepopral, ale to proto, ze oslavu mame dneska. Naopak mi vcera vymyslel darek a navrhl, ze bychom ho treba ve ctvrtek mohli zajet koupit. Pro nekoho 0 romantika, ja jsem naprosto stastna, ze vymyslel darek, ktery je presne pro me a vim, ze nad tim musel premyslet dlouho. Co se jeho pracovniho vytizeni tyce, je obrovske, ale moje bylo taky. Nemuzu po nem chtit, aby nechal prace jen proto,ze ja jsem ted doma a nudim se... Vim do ceho jsem sla, kdyz jsme se brali.

Co tim chci rict a proc jsem se tak rozepsala o svem vztahu - slouzi jako priklad. Kazdeho je mozne vylicit spatne a i si to o nem muzeme skutecne myslet. Ja vim, ze sveho muze ve skutecnosti naprosto miluji za to, jaky je (az se stydim za to, co o nem pisu vyse, protoze si o nem myslim jen dobre, ale zaroven je to pravda a muzu ty veci bez sirsich souvisloti vylicit osklive, zvlast na internetu.....) Nikdy by nedovolil abychom se meli spatne, potom co po nem hodim vazu me obejme a zacne uklidnovat, nemusi to rikat, proste vim ze me miluje a ze bude dobry tata a pak ty dalsi veci jako ze jsme vlastne uplne stejni, mame stejne zajmy, temata,......
- zkus si nas tou samou veci zapremyslet u sveho manzela. Nehodnot co dela nebo nedela, ale co ty k nemu proste citis a jak se citis, kdyz jste spolu. Kdyz to vyjde spatne, asi bych odesla.

Mam podobny pripad ve svych rodicich - vydrzeli spolu 20let, ale tata je spise domaci typ, hrozne dobre vari a je rad s grilovackou na vlastni zahrade s kamarady (a rodinou). Mam je pro zmenu aktiv, nejradeji by cely vikend byla nekde po vyletech. Meli pekne manzelstvi a ja jako dite jsem v nasi rodice byla naprosto spokojena, ale nakonec se stejne rozvedli. Mama ma tatovi porad za zle, ze 20 let nezila zivot ktery si prala a ktery by obsahoval prace ty pravidelne vylety, lyzovani, kola......
Takze na rozchodu pokud mas pocit, ze tam je zasadni rozpor nevidim nic zas tak spatneho a nemyslim si, ze je dobre v kazdem pripade zachranovat vztah za kazdou cenu, ale zaroven souhlasim s tim, co ti tu nekteri napsali. Rozejdi se s nim spravedlive, bez obvinovani, ze je vsechno jeho vina protoze neni a bez srovnavani s kamaradem.

tarra27
22. dub 2014

@kaculka46 trefný příspěvěk 😉

misaskul
22. dub 2014

@bjoucik.15 Řekla bych podle toho co píšeš, že jste se oba někde na vaší "společné cestě" rozešli. Povahově jste tak odlišní, že k sobě tu cestu už nedokážete najít. Tebe dítě posunulo někam jinam, kdybyste dítě neměli, asi by to bylo v pořádku. Manžela dítě neposunulo nikam, nebo maximálně úplně někam bokem. Podle toho, co píšeš, mi poradna nepřipadá jako dobrý nápad. Pro tebe možná, ale manžela netipuji, že se by se rozběhl do poradny štěstím bez sebe.

My jsme spolu s manželem již 5 let svoji (ve vztahu téměř dvojnásob). Máme spolu 2 děti a myslím, že už jsme si toho zažili dost. Jsme si hodně podobní povahově a děti nás naopak ještě více spojily. Ale tento víkend jsme prožívali velkou "ránu" v podobě úmrtí v rodině a vypadalo to u nás jako těsně před rozvodem. Toto jsme zatím nikdy neprožili a absolutně jsme nevěděli jak se k tomu stavět a jak se stavět jeden k druhému. Jediné co nám pomohlo bylo několikrát si o tom promluvit, naprosto otevřeně a naprosto o všem. Probrali jsme to od A do Z od toho co nás trápí, štve, vadí nám, mrzí, bolí apod. Toto bylo to jediné, co nám pomohlo. Promluvit si o tom. A ne jednou, ale víckrát dokola. Až ta poslední diskuze nám "pomohla" nejvíc.

Pokud ale máte problém s komunikací a jste každý už tak moc jinde, je možné, že už ani toto vám nepomůže najít k sobě zpátky cestu. Někdy prostě až tato "zkušenost" otevře oči a ukáže tu pravou tvář a pak je lepší to skončit. To se stává, jen je třeba si tuto možnost připustit a začít se s ní smiřovat.

Určitě nenajdeš životní radu ("co dál") na koníkovi. Zavři oči a sama si řekni, co bys chtěla. Pak za tím jdi - a s komunikací to jde mnohem líp, jde o to, aby to tak vnímal i manžel. Sama totiž vztah nezachráníš.

Hodně štěstí!

sedmiteckas
22. dub 2014

Holky jak to tady čtu, a jak čtu podání "autorky", těžko fakt říct, kde je chyba. Kdybych se nenaučila u svého přítele přehlížet některé věci, co se mi nelibi, kdybych se nenaučila je hodit za hlavu se zatnutyma zubama, tak už spolu dávno nejsme. Ne každý chlap je takový, že se postará o dite, pokud se mu neřekne udělej to a to. Někteří chlapi to v sobe mají, ale je jich pár. Záleží na Tobě "bjoucik.15", do jake miry chceš o ten vztah bojovat, zkus třeba fakt být víc vkladu, nemyslím to zle, pochválit ho, že okoupal malou atd...Můj táta pil, a když s nim mamka šla do manzelske poradny tenkrát, řekla jim psycholožka, že je chyba v mojí mamce, protože tátu zahrnuje požadavky atd.a on si pitim ulevuje. Mamka byla tenkrát na dně a psycholožka tomu ještě přidala, když hodila vinu na ni, pak už ani nevím, jak to bylo, ale dneska, o 20 let později, jsou naši pořád spolu, táta nepije a jsou v pohodě, překonali to. Tim jen,chci říct, že hodně věcí jde překonat, ale musí se chtít. Je to fuška, vztahy.

budouci_maminka
22. dub 2014

tak se rozveď a začni si na vážno s kamarádem.. stejně k tomu všechny tvoje příspěvky směřujou.. a nebo zabojuj o manželství. pokud máš pocit, že na boj už síly nemáš tak to vzdej, prohra neni ostuda, jen začátek nové cesty..

bjoucik.15
autor
22. dub 2014

@tarra27 asi jste nečetla,že veškerou výbavu kupuju já?!Ani že mi z rodičáku nic nezbyde ale na sebe si nic nekoupím? A nebo že na plíny jsem si musela půjčovat,trapně,protože neměl peníze a pak si koupil KARTON cigaret!! nejsem furie a nikdy jsem na nikoho nebyla,ale na hlavu si sr*t nenechám....
Je pravda brát jsem si ho neměla,asi prozatimní zatmění, nebo naivita..... Ale prostě stalo se,stalo....

bjoucik.15
autor
22. dub 2014

@tarra27 asi jste nečetla,že veškerou výbavu kupuju já?!Ani že mi z rodičáku nic nezbyde ale na sebe si nic nekoupím? A nebo že na plíny jsem si musela půjčovat,trapně,protože neměl peníze a pak si koupil KARTON cigaret!! nejsem furie a nikdy jsem na nikoho nebyla,ale na hlavu si sr*t nenechám....
Je pravda brát jsem si ho neměla,asi prozatimní zatmění, nebo naivita..... Ale prostě stalo se,stalo....

tarra27
22. dub 2014

@bjoucik.15 tvůj manžel je strašný hajzl, debil, despota a sobec....ty se prosím tě seber a bež od něho, máš s ním strašný život, 4 roky na ho....dítě, o které se stará líp cizí chlap a zajisté ho i víc miluje, než jeho vlastní otec....takže honem nohy na ramena a utíkej co to dá k novému kamarádovi, který je báječný a hlavně Ti otevřel oči!!! S ním se udeš mít Ty i tvoje dcera daleko líp než kdekoliv jinde.....protože on má nejen že peníze, ale i cit!! a snahu s ženskou od kamaráda a cizímu dítěti dělat rodinu, jezdit je chlácholit k cizím lidem....dělá to vše hlavně pro tvoje dobro.....je to charakter!!! to se musí nechat......a s ním budeš mít na růžích ustláno......

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bjoucik.15
autor
22. dub 2014

@tarra27 asi jste nečetla,že veškerou výbavu kupuju já?!Ani že mi z rodičáku nic nezbyde ale na sebe si nic nekoupím? A nebo že na plíny jsem si musela půjčovat,trapně,protože neměl peníze a pak si koupil KARTON cigaret!! nejsem furie a nikdy jsem na nikoho nebyla,ale na hlavu si sr*t nenechám....
Je pravda brát jsem si ho neměla,asi prozatimní zatmění, nebo naivita..... Ale prostě stalo se,stalo....

tarra27
22. dub 2014

@bjoucik.15 no nejsi určitě fůrie, ty jsi žena k pohledání a výhra v loterii....s dítetem a co při problemu hned mizí.....vítáš svého muže s usmevem a dobrou náladou a vůbec ta pohoda z tebe vyloženě je cítit....

kdybys místo házení vinny na svého muže, který za vše může a nikam to s ním nevede byla soudná a narovinu si přiznala, že tě láka být s někým jiným, s někým kdo má prachy.....

duvi21
22. dub 2014

Dovolim si napsat svou zkusenost: Ve vztahu je to vzdy 50:50. Dnes, kdyz mam problem ve vztahu, zeptam se (po tom, co me prejde vztek a jine emoce, ktere asi musi byt 😀): Co je tech mych 50 procent v teto konkretni situaci? Kdyz si to dokazu uvedomit, mam vyhrano, protoze zacnu delat neco jinak a ejhle: on i partner jinak reaguje... Proc neresim jeho 50 procent? Protoze to proste nejde! Vztah je prace, ne prochazka ruzovou zahradou. Ale STOJI TO ZA TO. A jeste jedna zkusenost, za kterou dnes dam ruku do ohne: Co si nevyresis na sobe (kde delas chyby) v jednom vztahu, stoprocentne se projevi ve vztahu dalsim. Je to zakonitost, ktera funguje naprosto spolehlive. Zkus se nezamerovat na "chyby" partnera, at jsou jakekoli, ale treba jen na par dnu premyslet o sobe. Uprimne. A pak treba i zkusit pojmenovat na partnerovi neco hezkeho. A pak i na sobe. Tak a ted si uvedomuju: tohle vse pisu, pac pocitam s tim, ze Ti na vztahu zalezi. To se mozna pletu. Taky mi pripada, ze momentalne vlastne nestojis o to, aby vztah fungoval. Bud k sobe uprimna a pak k partnerovi. To je teda jedina uzitecna rada, kterou jsem schopna Ti dat. Podotykam: Nerikam, ze delas vse spatne. Opakuji 50:50. Za tim si stojim 😀 Jinak preji hodne sil. Vim, ze je to tezke, moc tezke... Ale to je zivot.... A partner byva ten nejlepsi ucitel...

petricka83
22. dub 2014

V tomhle těžko radit. Já bych s chlapem, který není schopný se o mě a dítě postarat, nebyla. Ať ti otevře oči kdokoliv (rodina, kamarád...), hlavní je, že ti je někdo otevřel. Dle mého názoru by ženská neměla chlapovi trpět všechno a říct mu, že nemám na plíny, ať je koupí a místo toho přitáhne karton cigaret a pak na plíny nemá - šel by sviňským krokem.. Jednou jste se rozhodli založit si rodinu, tak ať se podle toho chová. A to že jsi na peníze (jak tady někde zaznělo - což mě velmi pobavilo) si teda rozhodně nemyslím. Já sama beru 30tis., jsem na MD, utáhnu bez problémů hypotéku, domácnost, syna a i si hodně kupuju pro sebe, ale nikdy by mého přítele nenapadlo mi nedat peníze na domácnost a dítko, ikdyž to utáhnu bez problémů sama. A na peníze rozhodně nejsem, ale podílet se mají oba... Názory některých pisatelek fakt nechápu. Přijde mi, že se sem na MK chodí hodně uživatelek akorát hádat nebo "rejpat". Naprosto se zakladatelkou soucítím. Prošla jsem si doslova peklem a oči mi musel otevřít taky někdo jiný a teď jsem naprosto spokojená a šťastná partnerka i maminka 🙂 Bjoucik.15 řiď se svým srdcem a pokud ve vztahu nejsi šťastná, odejdi z něj, pokud chceš zachraňovat manželství znovu, obrň se nervama, protože chlapa nikdy nezměníš. Hodně štěstí!

bjoucik.15
autor
22. dub 2014

@tarra27 asi jste nečetla,že veškerou výbavu kupuju já?!Ani že mi z rodičáku nic nezbyde ale na sebe si nic nekoupím? A nebo že na plíny jsem si musela půjčovat,trapně,protože neměl peníze a pak si koupil KARTON cigaret!! nejsem furie a nikdy jsem na nikoho nebyla,ale na hlavu si sr*t nenechám....
Je pravda brát jsem si ho neměla,asi prozatimní zatmění, nebo naivita..... Ale prostě stalo se,stalo....

tarra27
22. dub 2014

@bjoucik.15 o tom, že nejsi fůrie přesvědči sama sebe a ne mě...

mě je to jedno, jen si myslím, že tě laká jiný život s někým jiným, kde ovšem není nikde dáno, že s ním se budeš mít dobře...

navíc píšeš o cigaretách, ale taky píšeš, že udělá vše co řekneš...že tebe a tvoje dítě má rád...

jestli chceš "požehnání" k tomu, aby jis odešla s kamarádem, podívej, je to tvůj život, já jsme jen napsala svůj názor a i z tvých příspěvků je jasné, že ani ty se nechováš uplně fér...

a já tě nesoudím, nehodnotím, jen si myslím, že ten tvůj chlap Ti dříve tolik nevadil, když sis s ním pořizovala mimi....a ted už máš odpovědnost i za dítě a už to není jako třeba dřív, že přijde někdo na první pohled lepší a ty se sebereš a jdeš....už neseš odpovědnost i za dítě...

mě by taky chování tveho muže štvalo, ale sáhni si ty sama do svědomí, zda tvojhe chování za ty roky bylo vždy košer....

a aby jsi pak neplakala.....mě ten tvůj chlap podle toho jako ten, se kterým se nedá pracovat a domluvit....

a jakmile máš dítě, a vůbec s tím chováním, co popisuješ tady, já mám dojem, že mu dost vyhráváš a on utíká do hospody před tebou....

marukm
22. dub 2014

@bjoucik.15 Poučení pro příště? Pokud možno se podobným diskuzím vyhýbat. Vždycky z toho vyjdete jako ta nejhorší.;)

smolinek
22. dub 2014

@bjoucik.15 Tak to tu pročítám, nejdřív jsem nechtěla přispívat, ale tak trochu se tě mohu zastat, protože moje sestra je v tom podobně. Švagr není zlej chlap, ale jak my řikáme nemá buňky pro rodinu a vidíme to jako sobeckost, lenost atd... Sestra není žádná furie a přesně co mu neřekne to neudělá ( a když mu to řekne, tak to nějakej ten měsíc trvá a nebo si prostě dělá chlapský práce sama ).Hospoda je každý týden, o žádnou oslavu nesmí přijít, jejich rodinné slavnosti se slavili u nás na zahradě, než nám ostatním došla trpělivost a trošku jsem to usměrnili, atd... O děti se zajímal až tak okolo 2,5 - 3 let, protože nevěděl prostě co s nima. Teď se to zlepšuje. Přijde mi, že on se cítí nedoceněný, ale bohužel ono není moc za co chválit, přesto se sestra nějak tak se zaťatými zuby snaží. Navíc jsou tu další věci a já jako pozorovatelka vidím, že někdy přestřelý sestra, ale většinou švagr. Taky jsem se ji ptala" to si neviděla před svatbou"? 😀 Oni přijdou starosti o děti a to jak se zachová chlap, tak o tom trošku napovídá charakter, ale někdo se prostě postará jiný hází za hlavu a zůstává vše na ženské. Já nejsem člověk, který by šel do poradny, upřímně to přiznám, raději komunikuju doma a otevřeně a očekávám, že i manžel bude komunikovat. Než jsem se vdala, tak jsem koukala jak se partneři chovají k cizím dětem a na tom se dá poznat dost. Kamarád ti otevřel oči, protože to v jiném vztahu může chodit jinak, ale tohle není dobrá cesta ke spokojenosti, jednou by tě to dohnalo a ikdyž je manžel jaký chce, tak bych s ním jednala na rovinu. Finance jsou dnes jedna z důležitých věcí, bohužel a když je nedostatek, rojí se problémy. Manžela nezměníš, protože si se změnila od základů ty, což chlap nevnímá, nevidí ti do hlavy ( chceš mít útulný domov, chceš dávat lásku a přijímat, chceš spokojenost a on to vidí třeba někde jinde v jiných věcech než ty, jim prostě stačí, že ví že přijdou domu a někdo tam je, atd... Dát radu je težké, ty sama musíš cítit jak to chceš a krok k tomu všechno hodit za hlavu je snadný, ale nezapomínej, že máš s manželem dcerku a vždycky tam to pojítko mezi vámi bude. Jestli ses z části rozhodla pro rozvod, asi bych to dělala šetrně v mezích slušnosti a po dobrém a nejspíš po rozmluvě a domluvě obou. 😉

bjoucik.15
autor
22. dub 2014

@marukm máte recht 🙂 ale jsou tací,kteří mě nechávají chladnou 🙂

bjoucik.15
autor
22. dub 2014

@smolinek ještě šanci mu dávám, týden a něco mě ani malou neviděl,tak doufám že se bude trochu snažit. Promlouváme si co každý týden,protože jinak je u nás tichá domácnost :( zatím nejsem rozhodnutá na 100%...uvdiíme jak to všechno půjde... Děkuju 🙂

tarra27
22. dub 2014

@bjoucik.15 hlavně se začni snažit i ty a to nemyslím rýpavě....začni i ty být jiná....a zkus chvíli vypnout, neřešit a nech ho dýchat, protože pokud je tichá domácnost a nebo pořád něco řešíte, tak si to zkus vzít i naopak...to není divu, že utíká do hospody...a ty pak jinam...

já netvrdím, že on je dokonalý a nejlepší muž na světe, ale už máš dítě a samozřejmě to neznamená být za každou cenu s chlapem jen proto, že s ním mám dítě...ale snažit se musíte oba....a výčitkama nebo tichou domácností nedocílíš ničeho....neříkám lezt mu do postele když tě štve, ale vše řešit v klidu...a hlavně se snažit, aby s tebou mu bylo dobře a spíš než do hospody spěchal za tebou.....když mu budeš vyhrávat, tak doomu spěchat nikdy nebude....

tarra27
22. dub 2014

@bjoucik.15 a ono i sjiným chlapem, nemysli si, že nebude mít zase něco jiného....bud budete řešit jeho rodinu nebo jeho dítě a vztahy s nima...nebo bude dělat zase něco jiného, třeba ne hospodu ale bude mít málo času z jiného důvodu...a pokud je to jeho kamarád, nechci te desit, ale vrána k vráně sedá....uvědom si, že ted ti nadbíhá, ale za rok, dva tři,...kdo ví jak by se choval...

smolinek
22. dub 2014

@bjoucik.15 To musíš mít nervy ze železa 😀 Sestra sice žvatlá, ale prostě už je to asi u nich o zvyku. Jako on ji staví před hotovou věc a je flegmouš, začala stavět ona i jeho a po pár kompromisech to nějak tak koulej, on si chybu nepřizná ( byl tak vychovanej ) a ségře pomáhá, že se vyzpovídá u nás, někdy ji vynadáme, že se měla zachovat jinak, né to tak rozmazávat, ale když někdy přihlížím těm situacím, musim odejít, do toho se jim motat nechci, ale pusa mě bolý, jak ji křečovitě držim a asi bych v její kůži nereagovala jinak.
Ona vidí ty rozdíly nejen u nás, funkčnost tý rodiny, soudržnost, lásku a myslim, že ji to hodně mrzí, ale prostě to tak je, manžel ji nebije, nechlastá, přispívá na domácnost, o děti taky začal projevovat zájem a rozvádět by se asi nechtěla, neni z toho neštastná, jen ji prostě někdy zvedne tlak 😀 Ty si mladá, ji už táhne ke 40cítce a už těch 10 let spolu jsou, navíc ji ke štěstí stačí zahrádka a děti, manžel je jen taková okrasa 😀 Když to napíšu tak odlehčeně.
Držim palce, je težký soudit, ale vím, že tenhle druh chlapů existuje a lehký to s nima není, ale maj taky city a emoce, i když to někdy neni ani znát.

laurital
22. dub 2014

@smolinek Mozna by sestre pomohlo, kdyby problemy resila tam, kde vznikly-doma, misto ventilovani u sestry a rodicu.Tohle nikam nevede a na rovinu rikam, ze mne osobne by se podobna akce ze strany meho muze velmi dotkla.