Spory s rodinou kvůli jídlu dítěte. Jak to řešíte?

zuzik24
29. led 2010

Ahoj, zakládám toto téma kvůli tomu, že s mojí mámou a babičkou řeším téměř pořád jídlo pro malou. Dneska jsem se zase pěkně vytočila, ale abych to tak shrnula a nastínila, co se u nás děje.

Verunce je devět měsíců, od šestého měsíce dávám příkrmy. Kojila jsem ji plně do pátého měsíce a poté tak dvakrát denně, jinak byl Sunar. I nyní se ji snažím kojit, leč prso stále více bojkotuje ☹ Problém je v tom, že již od nějakého čtvrtého měsíce stále slyším, že má málo jídla (prospívá, roste, neřve hlady - zkrátka spokojené miminko) a ať jí zkusím dávat krupicovou kašičku. To byl první spor a pak už to jde jen v rychlém sledu. Pacholíka jsem ji měla dávat už od pátého měsíce, neuškodila by jí ani čokoláda, PIVO!!!, svíčková, marmeláda, med, máslo, smetana místo mlíčka atd.... Vždy jim vysvětluji, že je ještě malá, ale dostanu odpověď, že já už v půl roce baštila pacholíka, o měsíc později už jsem dostávala omáčky všeho druhu s knedlíkem! Jenže nevím, kde je chyba (jestli nerozumí česky nebo co), ale prostě oni moji odpověď NE vůbec neberou. Vždycky se kvůli tomu pohádáme, tak si říkám, že si dají pokoj a ono prd. Naopak to ještě stupňujou, vždy se na Verunku otočí s takovým soucitným pohledem a řeknou něco ve smyslu, že je chudinka, že ji máma šidí a podobné hlášky, kdy mi rupnou nervy a začne hádka 😠 Tuhle máma přišla s tím, že o měsíc starší holčičce už dávají svíčkovou s knedlíkem, tak jsem jí opáčila, že tohle jíst Veru ještě nebude. Tak utichla a za chvíli z ní vylezlo (mimoděk), že Dianka má narvané tváře, že je taková tlusťoučká. Tak jsem se jí zeptala, z čeho to asi má, že??? No a začala nová hádka.

Dneska to ale vyvrcholilo. Potřebovala jsem vytřít podlahu, tak jsem dala malou babi a dědovi na hlídání (bydlíme v domku s mými prarodiči). A když tam přijdu, tak malá měla od něčeho pusu (za chvíli měla jíst). Ptala jsem se, od čeho to má a dostala jsem odpověď, že jí dali omáčku z roštěnek!!! 😠 Vím, co tam babička dává, že solí rozhodně nešetří, cibulí také ne a ještě tam cpe tunu sádla a grilovacího koření kvůli barvě!!!! 😠 Tak jsem jim v klidu řekla, že si nepřeju, aby jí tohle cpali, že to pro takhle malý organismus není vůbec vhodné. No a opět jsem dostala sáhodlouho přednášku, že se to dneska moc řeší, že dřív se jedlo všechno atd. atd. Už jí nacpali tajně puding z větrníku, kus čokolády z croissantu a nevím, co všechno. Proč nikdo nerespektuje moje přání??? Vždyť těhle věcí si v dospělosti může dopřávat tuny, tak proč to do ní nacpat v jednom roce života???

Máte taky někdo takovéhle problémy? Jak to řešíte? U nás totiž domluva totálně nepomáhá, koukají na mě jak na úzkostnou a hysterickou matku. 😠 😝 Prý jsem zblblá z netu...

aponchie
3. únor 2010

berusko nepochopilas me neobvinuju te jen zasnu ,ze nekdo je takovej vul 😲

beruska24.9.
3. únor 2010

aponchie - máš pravdu, asi jsem to špatně pochopila. No, jsem dost utahaná, tak mi něco občas nedochází 😀 Také jsme se divila. Řekla mi na to, že každý si to udělá podle sebe. Jasně, každý se může rozhodnout zda kojit či nekojit, ale tohle?! Zdá se mi, že jde z extrému do extrému. Sama posoudit nemůžu, máme 4 měsíce, já málo mlíčka, tak !po poradě s Dr.! máme přidaný sunar - z flašky 😲 krmit lžičkou nebo stříkačkou bych to klubko hadích ocásků 😀 prostě nezvládla ☹ No, posuď sama: v 1 měsíci pribináček a pak v 9 či 10 měsících dávala stále mixovanou stravu (dítko už mělo zuby), banán škrábala lžičkou na kašičku. Tohle jsou příklady, které jsem sama během krátkých návštěv viděla. Víc uvést nemůžu, když jsem tomu nebyla přítomna.