Stále sedí u PC her. Jak to řešit?

19. čer 2020

Dámy, lehce jsem se sesypala a opravdu už nevím, kudy kam. Máme s partnerem hezký vztah, rozumíme si. Doma i se synem funguje. Navzájem se podporujeme.
Jen on denně, opravdu denně, několik hodin sedí u PC a hraje. Zkoušela jsem fakt všechno možné i nemožné. Nemluvit. Mluvit. Tolerovat. Říct, co a proč mi vadí a jak se cítím. Vždy pak "šlape" tak týden dva a znova se to vrátí zpátky. Společné večery prostě nejsou a když už, většinou on vybere film a tím to zhasne. Argumenty, že mám aspoň čas pro sebe, už neberu. Je to z jeho strany alibismus. Mám ho ráda. On mě taky. Ale tohle už mě nebaví. Je to neustále dokola. Dá se to nějak řešit? Jsou všichni muži sobci? Já vím, že mají koníčky. A ano, nechlastá (páč nemůže, jinak by si dal). Ale denně? A kdyby hodinu. Ale on u toho sedí denodenně i víc než 5 hodin. Mám své zájmy, koníčky i přátele. Ale taky bych ráda, aby si mě všímal. Když si nevšimnu já, nedostanu vlastně ani pusu...

jade85
20. čer 2020

Můj muž taky hraje, nevím, kolik hodin denně/týdně, asi tolik jako ten tvůj ne, ale necítím to jako problém. Když hraje a já navrhnu jinou společnou aktivitu, tak mě nikdy neodmítne, to je pro mě asi zásadní. Společné aktivity navrhuje i on, není to tak, že by si každý večer sedal ke hře. Jak je tohle u vás? Zkoušela jsi jít na něj i pozitivně? Tzn. nevyčítat mu, že hraje, ale navrhnout mu něco jiného?

autor
20. čer 2020

@jade85 ano vždycky to dopadne stejně, vždycky prostě nějakou dobu funguje a potom ne... a za poslední 2 týdny jsem se ptala večer co večer... nic, film, pokecat, neco zahrát (deskovku), sex, nic, mě už se nechce doprošovat, je to pro mě ponižující, bejt pořád odmítaná

kacenka115
20. čer 2020

Chápu, držím palce! 😉 Musím přiznat, že v korona čase, kdy jsme se synem nikam nechodili a já neměla pořádný sociální kontakt, tak mě to taky lehce štvalo. Což bylo naštěstí dočasný. Chlapovi jsem taky vysvětlovala, moc to nepochopil, ale sám řekl, že když něco vymyslím, tak to zkusí. Problém bylo něco (krom hraní, filmu a sexu) vymyslet. 😂 Na hraní si hodně zvykl, když jsem k rodičovské po večerech pracovala a musel se zabavit sám. Teď už sice nedělám, ale fantazie, když jsme večer oba unavení dochází (on hodně pracuje, já těhotná). Tak než abych něco vymýšlela, tak koukám jak hraje s kamarády, povídám si s nimi u toho a jsme vlastně spokojení oba. 🙂

kacenka115
20. čer 2020

Hej když už ani sex nechce, tak to je fakt blbý. Můj pokud není vyloženě sedřenej, tak sex by neodmítl.

te_reza
20. čer 2020

Ten můj je pro změnu 5 hodin úplně mimo barák, ani nejde z práce domů. A to i 3x-4x v týdnu. Dorazil mě prohlášením, že on žádný volný čas nemá. Chodí trénovat fotbal, z jeho vlastní vůle, je to jeho koníček. Teď děláme oba, já mám k práci ještě brigádu, holku mám v práci od půl 3 a je se mnou do večera. Volný čas 0.Zacla jsem jsem sepisovat hodiny, tak za týden mu ji ukážu a budu chtít ukázat "můj volný čas" jsem zvědavá 😂

autor
20. čer 2020

@te_reza to mě taky napadlo, mu to sepsat, ale nakonec jsem zaujala taktiku, že doma absolutně nic nedělám
@kacenka115 díky

jade85
20. čer 2020

Když se ty snažíš a on odmítá, chápu, že je to problém. A upřímně, pokud se takhle chová dlouhodobě, opustila bych ho. Být neustále odmítaná, zvlášť pokud se to týká i sexu, je hrozná rána pro sebevědomí a sebeúctu a dlouho trvá se pak z toho dostat (tady bohužel mluvím z vlastní zkušenosti z předchozího vztahu).

andyskarsgard
21. čer 2020

Mám to stejně doma. Přijde z práce hraje hry, hraje hry do 1 do rána každý den. Nepije, doma mi i pomůže. Ale každý večer chodím spát sama. Jediné kdy semnou mluví je u oběda. Teď jsem navíc těhotná takže vůbec nic nezvládám. Ještě mi našly velký hematom, tak se teď dost bojím. Řekne že se klidně na film semnou bude dívat ale jen na co on chce, že ho ty hovadiny co mě baví nezajímají. A já zas nemám ráda ty jeho válečné a vážně filmy. Tak prostě nic. Jdu raději spát večer. V noci mě 1 vzbudí když jde do postele jak všude triska. No prostě děs. Nikdy nic nepomohlo, I když jsme se hádali. Vždy řekl že je to moje vina že nemám své koníčky

sudylichozrout
21. čer 2020

@andyskarsgard A jakoze hrani her je konicek, jo? Tak mu povez, ze je to jen zabijeni casu. Bezduche, prazdne. Neni to nic, co by cloveka obohacovalo, delalo to jeho zivot zajimavejsi, pestrejsi. Je to jen sezeni pred kusem plastu otocenym svetylkama od zdi a je to samota.
Nicmene me zarazi, ze je tu tolik zenskych, co si porizuji deti s naprosto nevhodnymi kusy. Myslis, ze se zmeni a narozenim ditete prestane hrat? Ne, neprestane. Ty budes stale na vse sama a jeste budes vyrizena z miminka.
Proc, proste proc jste do toho sly, i kdyz jste videli, ze je to partner na prd, to je pro me zahada.

ai30
21. čer 2020
autor
21. čer 2020

@sudylichozrout a co kdyz to tak nebylo vzdy? Co kdyz se to v prubehu vztahu zmenilo? Co kdyz to pred tim treba nebylo tak videt, protoze ruzovy brejle / unavena mama od kojence? Tohle, co pises, nepomaha. Muj muz neni “spatny kus”. Se spatnym kusem jsem zila pred tim. Ma nejaky problem, mam ho i ja. Momentalne nemam moznost to probrat s nekym jinym. Chtela jsem nahled jinych zen, zkusenosti, tipy. Zpracovat si emoce, obavy a rozhodnout se (pokud mozno vedome) v klidu, co s tim. Vim, ze nejsem jedina, proto i napad, poradit se tady, kde muze poradit nekdo, kdo tim prosel, pripadne to muze nekomu dalsimu pomoct. I kdyby jen ulevit. Ja nejsem ta spatna. Ale ani on. A je to tezke. Muj pritel funguje. Jen v necem vice a v necem mene, pripadne vubec. Zloba a odsudky, nebo pristup “muzes si za to sama, tak nebruc” tady nepomahaji, opravdu ne. Neni to cernobila situace. Nejsem ani zadny koste, ktery “si upichlo sviste s prvnim kdo ho pretahl”. 🤷‍♀️

kukysenemyl
21. čer 2020

Můj manžel vždycky hrál a vždycky hrát asi bude. Od té doby, co máme rodinu, hraje v noci, máme společný večer a většinou kolem 22 hodiny jde hrát, protože já stejně odcházím spát, on je stejně sova, takže by čučel. Vůbec mi to takhle nevadí a ničemu to nepřekáží, ale máme možnost toho, že má manžel vlastní pokoj, je to vlastně jeho herna, kde i spí a má tam všechny hrací krámy. Ale je pravda, že skoro vůbec nehraje onlinenovky, to je asi víc omezující. Beru to, jako jeho koníčka k odreagování. Času s námi tráví opravdu hodně (dokonce rok zvládal práci i dvouleté dítě celodenně doma sám), i když si myslím, že hraje skoro každý den. Tak co zkusit nastavit nějaká časová pravidla, když mu to samotnému nedojde...

sudylichozrout
21. čer 2020

Dobre, tak to neni "tak spatny kus", ale porad ma k normalnimi partnerovi asi hodne daleko. Co chces slyset? Ze to bude dobry, vzdyt 1678. promluva urcite zabere? Tipy na toto nejsou. Na toto je pouze naprosta netolerance takoveho chovani a velmi razantni postup. Protoze on svym jednanim ohrozuje i sve dite, ktere v nem ma spatny vzor. Uvidi otce zewla, co doma temer nehne prstem a honi po placce jednicky a nuly. Co si s nim nehraje, necte mu, nestavi bunkry, nevypravi. Proste sorry, ale tak to je. Tvuj muz je v tomto ohledu normalni zewl a ty to akceptujes, protoze jsi jeste neodesla, pripadne ani nedala nuz na krk.
Ne, ja ti proste nebudu matlat med kolem ust. Ty mas vas osud ve svych rukach, zalezi i na tobe, jake vase dite v budoucnu bude.

ai30
21. čer 2020

Me hlavne zarazi tvoje definice 'hezkeho vztahu' a 'fungovani', jak ho na zacatku popisujes. A pak to zacne - nevsima si te, o cas ve dvou nestoji, ven nechodite, kdyz uz, tak z donuceni, na vylety nejezdite, kdyz uz, tak z donuceni. Kdyz je s vami, tak se jen trese na to, az s vami nebude a bude moct hrat. Pres den u toho sedi vic nez 5 hodin. Kdy teda presne funguje? Chodi vubec do prace?
Zkus se zamyslet nad tim, jak by podle tebe takovy hezky vztah mel vypadat. A potom to srovnej s tim, co mas doma.
Nerikam se na nej hned vykaslat, mate dite, stoji za to, to resit. Ale neres to domluvama. On ma problem, je zavisly, musi to resit s odbornikem.

pellullinka
21. čer 2020

Ono je asi uplne jedno jestli hraje na pocitaci, fotbal nebo jezdi na kole. Muj jezdi na kole a to je taky na x hodin denne, kdyz je pocasi, najizdeji kilometry, odjizdi s klukama na soustredeni atd. Nevadi mi to. Takze je to asi jeho zaliba 🤷🏼‍♀️ je blby, ze nebere zretel na tebe a nejde se nejak rozumne domluvit, to je hloupe...

ariadna12
21. čer 2020

Chci se zeptat zakladatelky - byl partner s tim hranim takovy i driv, kdyz jste se poznali? Asi bych patrala po pricine, proc hraje ted tak dlouho, kdyz ma partnerku a te se nevenuje. Chapu potrebu relaxu, mozna i vzruseni ze hry, ale cas straveny hranim neni umerny tomu, ze nezije sam. Pochopila bych to u pubertaka, ne u dospeleho zraleho chlapa. Hral i driv? Co konkretne hraje za hry? Vzdyt musi byt rano unaveny, hrat 5 a vic hodin, nema z toho problemy v praci? Pozor na online sazky a hry, abyste neskoncili v dluzich.

misaella123
10. zář 2021

NADMĚRNÉ UŽÍVÁNÍ MODERNÍCH TECHNOLOGIÍ DĚTMI A DOSPÍVAJÍCÍMI

• Tráví Vaše dítě příliš mnoho času na mobilním telefonu, tabletu,
počítači, herní konzoli nebo u televize?
• Máte pocit, že užívá Vaše dítě moderní technologie nadměrně
nebo je na nich závislé?
• Je Vaše dítě ve věku 6 až 19 let?

Jmenuji se Michaela Koukolová a jsem studentkou magisterského oboru psychologie na Univerzitě Palackého. Pro účely projektu na Katedře psychologie hledáme rodiče, kteří by byli ochotni se podělit o své zkušenosti s nadměrným užíváním moderních technologií jejich dětmi.

• Rozhovor bude anonymní
• Možné je sejít se osobně či online (např. přes Skype)
• V případě zájmu Vám budou poskytnuty výsledky tohoto
výzkumu

Pro více informací napište na email michaela.koukolova01@upol.cz

Předem děkuji za spolupráci!
Mgr. et Bc. Michaela Koukolová