Stěhování ze dne na den. Bydlíte v podnájmu?

monad
20. únor 2013

ahoj holky, chtěla bych se vás zeptat, jestli některá z vás bydlíte s dětmi v podnájmu..Máme se vystěhovat z rodinných důvodů z bytu, který je bratra mého manžela a on se sem chce vrátit nejlépe HNED!!!
**bydlíme tady tři roky, mám tady všechny doktory, malá tady chtěla nastoupit do školky.... je mi z toho na nic!!! na své bydlení samozřejmě nemáme finance, koupit si svůj byt.. a teď??? BABO RAĎ ... ☹ 🙄 🙄 jsem z toho fakt totálně vedle.. bydlíte některá v podnájmu?? nedovedu si to představit, co když nás bude i tam chtít někdo vyhodit...

monad
autor
21. únor 2013

@andynka86 tak my jsme na tom ÚÚÚÚPLNĚ STEJĚ i s nájmen od města (ale byt je švagra), tak s podnikáním, autem atd atd, a jsme ještě k tomu v té insolvenci takže na dalších 5 let na prd, taktže jsme s na tom stejně i s současnými finančními prostředky, ono se řekne "šetři, šetři," ale když není z čeho šetřit, takto je taky na prd.. Pleny prostě koupit musíš, a dětem jogurty a ovoce zeleninu maso také.. já pro sebe nic moc nepotřebuji, ale děti ano a to je kolikrát o moc dražší než co si kupujem my, oni prostě potřbují kvalitu, nám to už může být fuk..
tak držím pěstí, taky ať to nějak dáte.. 😅

blahova_andrea
21. únor 2013

@kitinka76 přesně tak. ty jako majitelka nemovitosti mu ten trvalý pobyt máš právo zrušit, ale je to běhání a papírování na tvoje triko, když kapneš na blbýho nájemníka

monad
autor
21. únor 2013

@kitinka76 no to je divné.. fakt.. 😒 podle mě musí mít souhlas majtele.. ne??

bledulka
21. únor 2013

@kitinka76 když jsem si koupili nové bydlení, měli jsme tam trvale hlášené předchozí majitele,kteří bydli dlouhodobě v zahraničí a řešili jsme to,jak to udělat.. Oni nakonec přijeli brzy a přehlásili to,ale kdyby to neudělali, tak je může odhlásit prý majitel nemovitosti,kdy se může vyžadovat svědectví sousedů,kteří dosvědčí, že původní obyvatelé tam již nejsou...
takže by to jít mělo 🙂

monad
autor
21. únor 2013

@blahova_andrea přesněěěě a o to jde!!! aby byly děti šťastný, my na to měli a manžel mohl jezdit do práce.. sem tam něco jsem našla, ještě čekáme na známého radního, jak je to s těmy obecnými byty tady u nas na obvodě, i kdyby měli být na opravu, ale náš, asi bych do toho šla.. lepší, než se někde stresovat s nějakými třeba ne ale třeba blbými majiteli..

kamarádka šla takhle do podnájmu a majitel jí lezl domů i když tam nebyla (byl to snad úchyl nebo co) no děs běs, normálně si otevřel klíčem i když byla doma a dopředu jí nic neoznámill. atd atd.. no hrůůůza. tohle bych teda nechtěla

mataharyy
21. únor 2013

@monad No my jsme se stěhovali v létě ne ze dne na den, ale z týdne na týden a to ze SR do ČR, z baráku do bytu... A žijeme, člověk se někdy prostě musí přizpůsobit daným situacím, ať se mu to líbí nebo ne... Podnájem není nic hrozného, jasný vlastní, je vlastní, ale to máš většinou hypotéku. Podnájem má výhodu i v tom že jsi flexibilnější a můžeš se stěhovat za prací atp. Když to tak vezmeš, ve světě není tolik zemí, kde by bylo vlastní bydlení prioritou, to hlavně u nás. Naopak většinou právě lidé berou podnájem a pak můžou různě cestovat, jasně stěhování není kdo ví co, ale doba se mění 😉 Neviděla bych to tak černě a znáš to, člověk si zvykne na i na smrt 😎

kitinka76
21. únor 2013

@monad taky mi to přijde logické!!Že by k tomu majitel měl dát svolení, dám nájemní smlouvu jednomu, on se tam nakvartýruje se 40-ti příbuznýma, všichni si tam napíšou trvalý pobyt a já se z toho pak osypu...

kitinka76
21. únor 2013

@bledulka já když jsem se nastěhovala do našeho bytu, tak se předchozí nájemník neodhlásil. Já byla na MD a neměla jsem nárok na dávky, protože mi do toho počítali i jeho příjmy 😒 naštěstí jsem ho sehnala a on se přehlásil...

monad
autor
21. únor 2013

@kitinka76 tak to mě rozesmálo... 😀 😀 😀 no třeba to tak může i skončit, ale neeeeeeeeeeeeee to si nemyslím

kitinka76
21. únor 2013

@monad naši nájemníci si po domluvě vyměnili zámek 😉

monad
autor
21. únor 2013

@mataharyy hmm já víííím, on si člověk musí zvyknout na vše, ale mam z toho fakt děs, nejsem moc cestovací typ teda, a když mi manža řekl, že se budem muset stěhovat vícekrát,než budem mít vlastní, tak to jsem totálně vedle, jsem tady sama, nikoho neznám tak jsem ráda alespoň za pokec a podporu tady. hned je mi lépe 🙂

blahova_andrea
21. únor 2013

@monad fuj, to teda měla kamarádka pěknou smůlu. nás se domácí hnedka ptali jestli nám mají nechat udělat x klíčů a kolik nebo jestli si budeme chtít vyměnit zámek (tudíž jim bylo jasné, že by se sem ani náhodou nedostali) a když po roce přišli na "kontrolu", tak si v podstatě dali jen kafe, popovídali jsme si, jak se nám u nich bydlí a zase šli. byla jsem v šoku, protože ani nenakoukli do jiných místností, jestli tam není otlučená zeď, urvané umyvadlo nebo co já vím 😀

mataharyy
21. únor 2013

@monad Neboj nic, ono není to kdo ví co, ale fakt se to zvládnout dá. My jsme se stěhovali vlakem, s dvěma mláďaty a byla jsem těhotná a fakt jeden den jsme zjistili že manžel bude bez práce a cca týden na to jsme měli zabalené to nejnutnější a seděli jsme ve vlaku směr Praha 😉 A žijeme, teď jsme v podnájmu, sice to není kdo ví co a schází mi zahrada a pár lidí, ale zase držet se někde zuby nehty za jakoukoliv cenu je hloupost, lidí je hodně, když budeš chtít kamarádky si vždy najdeš a když zvolíš dobrou lokalitu, ani s prací to nebude tak složité... 😉
@kitinka76 To že se neodhlásil byla hloupost toho co byt pronajímal, protože on pak měl jít normálně na úřad a odhlásit ho na základě ukončení nájemní smlouvy 😉 Jináč to je důvod proč pronajímatelé nejsou moc happy když si chce někdo hlásit trvalý pobyt (ale zas je to v rozporu se zákonem, nájemníkovi to zakázat), protože potom je to minimálně o jednu návštěvu úřadu víc (a ne vždy to jde úplně snadno, záleží na úřadech/úřednících).

blahova_andrea
21. únor 2013

@kitinka76 tak to nejde napsat tam pak i příbuzný. úřednice tam napíše jen osoby uvedené výslovně v nájemní smlouvě, popř. pak třeba jako u nás, narozené dítě

kitinka76
21. únor 2013

@mataharyy tenkrát to byl městský byt 😉

kitinka76
21. únor 2013

@blahova_andrea takže pokud je nájemní smlouva napsaná jen na otce rodiny (nikoliv manželku a děti) tak si tam trvalý pobyt může napsat stejně jen ten chlap??

mataharyy
21. únor 2013

@kitinka76 Tak obec je blb 😀 😀

kitinka76
21. únor 2013

@mataharyy nevím jestli obec, ale úřednice asi jo 😀 😀 😀

gepe
21. únor 2013

@monad z jakeho duvodu jste v insolvenci? Vy u toho bratra platite nejaky najem a bezne poplatky typu - plyn, elektrika td.?
Jo a jen dodam, ze se taky zastanu @kapljhgf a @zamilovanadonej , chapu Tvuj aktualni psychicky stav, ale reakce Tvoje byla neadekvatni.

benjik
21. únor 2013

Holky,jen jestli můžu malou technickou,podnájem přes realitku má dnes i měsíční výpověd,má to babička.

monad
autor
21. únor 2013

@mataharyy ♥ tak to tě obdivuji.. vždycky může být hůř já vím...

blahova_andrea
21. únor 2013

@kitinka76 takhle nějak jsem to pochopila, když jsme se šli se smlouvou zapsat my na úřad. ale je fakt, že možná to jako vždy vidí všude jinak. my máme smlouvu kde jsem já nájemce, přítel spolunájemce a dítě automaticky pak napsali ke mě, to je jasný. podle mě je blbost, aby byla smlouva na jednoho člověka a on si tam pak na ni napsal i babičku nebo tetu z kdo ví kterého kolena. ale takových blbostí v čr funguje ☹

monad
autor
21. únor 2013

@gepe ano normálně platíme celý nájem což dělá se vším všudy 14tis, není to tak moc na to, že je to 1+4

andynka86
21. únor 2013

@monad Ty jo, tak to je pěkně prekérní situace! ☹ Co budeme dělat? 😉 Chápu, že pro ty děti je potřeba úplně jiných hodnot a neodbývat je nějakýma levnýma sr....a. Já mám strach už teď, jak to vše dopadne. ☹ Jak to malé uživíme. Asi budu muset chodit do práce hned po porodu. 😠 Držím ti palečky, ale nevidím ani u mě ani u vás nějaké jednoznačné východisko... Tady v tom našem debilním státě to je tak postavené, že stát se stará jen o ty, co nikdy do práce nechodili a mají kupu dětí a my normální ať se o sebe postaráme jak chceme!! Kde je nějaká podpora pro rodiny s dětmi?? To bydlení je tak předražené, jídlo, oblečení, hygienické potřeby... Přeci to nemůže fungovat tak, že kdo chce dítě, ať si na něj 10 let šetří a kdo nemá peníze ať si žádné nepořizuje?!?! Pěkně mě to rozčiluje. Asi si půjdeme stoupnout někde ke kostelu a žebrat. No co, vždyť to tak dělá dneska každý, kdo nemá. Podívej se ve zprávách a na internetu kolik koluje žádostí o finanční pomoc. 😎

monad
autor
21. únor 2013

@andynka86 ježíííš neblázniii!!!!!!! mám dvě malé děti a rodičák jen 3800 a dá se to!!!!! než půjdou do školky a pak ty do práce, pak to bude ok.. děti mi nějak nestrádají, mají vše co zdraví dítě - batole - mimik potřebuje!!!! NEBOOOOJ DÁ SE TO!!!! taky ty kecy nesnášim, nepořizuj si děti, když na to nemáš, ale tak to neni, vždycky se to dá!!!

andynka86
21. únor 2013

@monad Já jsem to nemyslela doslova. 😀 Jen že mě štve, že v tom našem státě to je dost složité, co se nějaké podpory týče. Jen ta situace bydlení je dost hrozná. ☹ Nás město vystěhuje a dělejte si co chcete, protože jiný volný městský byt prostě nemáme!! ☹ Já vím, že to nějak zvládneme, musíme. Ale mrzí mě, že mu nebudu moct dopřát žádný luxus. Třeba jet na dovolenou... To nemůžeme už teď a dohromady vyděláváme 30 tisíc.Co potom, až já budu dostávat 7000.-?? Prosím tě a ty sis připlácela nemocenskou? Já si ji sice připlácím, ale co z toho dostanu za PPM?? Ze 145 korun ti vypočítají asi 4000 měsíčně po dobu 28 týdnů a pak mám nárok na rodičák, že?

zamilovanadonej
21. únor 2013

@monad Vztahovačná jseš ty. Když ti někdo chce poradit tak ho nekritizuj.

evaviki
21. únor 2013

@monad co sa tyka skolky, uz som to vis psala.. napr. nase nejlepsi skolka v okoli sice pozaduje TP, ale ked sa znamy reditelky zeptal, tak povedala, ze misto toho uznavaji najemni smlouvu. Ze ji je jasne, ze lidi bydli jinde nez maji TP a ze takto by nedosiahli na skolku.. a je to v Prahe.. Takze ked sa prestahujes, treba obehat skolky, vysvetlit situaci a urcite sa najde skolka, kde to uznaj..

monad
autor
21. únor 2013

@andynka86 já na živnosťák neděám, jen vypomáhám manželovi s eshopem, takže ne nepřiplácím si vzp..a s tímhle ti opravdu nepomůžu, já mám rodičák už od začátku, jelikož rok před dítětem jsem nepracovala nikde na smlouvu..

monad
autor
21. únor 2013

@zamilovanadonej bože no tak jooo, tak já jsem vztahovačná... 🙂 🙂