Stěhování ze dne na den. Bydlíte v podnájmu?

monad
20. únor 2013

ahoj holky, chtěla bych se vás zeptat, jestli některá z vás bydlíte s dětmi v podnájmu..Máme se vystěhovat z rodinných důvodů z bytu, který je bratra mého manžela a on se sem chce vrátit nejlépe HNED!!!
**bydlíme tady tři roky, mám tady všechny doktory, malá tady chtěla nastoupit do školky.... je mi z toho na nic!!! na své bydlení samozřejmě nemáme finance, koupit si svůj byt.. a teď??? BABO RAĎ ... ☹ 🙄 🙄 jsem z toho fakt totálně vedle.. bydlíte některá v podnájmu?? nedovedu si to představit, co když nás bude i tam chtít někdo vyhodit...

evaviki
20. únor 2013

@ladik1 u nas nemusi mat rodic trvaly pobyt na skolku, uznavaju i najemni smlouvu, treba se zeptat ve skolce..

madormi
20. únor 2013

podnájem není tak děsný 😉 máme svůj byt, ale po narození dcery pro nás nevhodný, tak jej pronajímáme a samy jsme v podnájmu ve velkém. my jsme nájemníkovi dali výpovědní lhůtu 2 měsíce samy to máme taktéž, sposta lidí preferujedlouhodobý pronájem bytu a pokud s vámi nebudou problémy- neplacení, bordel a já nevím co, budou rádi že tam jste a nebudou vás chtít vyhodit.

jahodarka
20. únor 2013

@monad určitě seženeš nějaký rozumný nájem ve stejné lokalitě, abys nemusela všechno měnit, já mám svůj malý byt, do kterého jsme se prostě nevešli, tak bydlíme už dva roky v pronájmu, dokonce už ve druhém, protože jeden byt nám prodali pod zadkem, ale bytů je dost, takže vždycky se dá něco sehnat, my bydlíme pořád ve stejné ulici jako mám můj vlastní byt a je to pohoda. neboj se toho, není to špatné řešení, když na vlastní bydlení nemáte... nás to dokonce vychází lépe než hypotéka, tak to tak zatím necháváme.

romantika
20. únor 2013

@monad
no jestli te potesi tak my jsme takovy pripad, 20 let v najmu i s detmi. nemame v najmech ani trvale bydliste. ALe dneska jsou najmy slusne, malo kdo te chce vyhodit a hlavne to nejde ze dne na den. To jen pro hrube poruseni ci poskozeni. Mas smlouvu. Jestli ti najemce poskytne trvale bydliste je dobre zjistovat hned pri hledani. Bez toho treba v Praze na skolku nedosahnes apod.. Jenze se zmenou trvaleho bydliste mas taky desivou kopu starosti - prepsat vsechny doklady a tak. Ale my uz se za zivot stehovali cca 10krat, proste kdyz musis tak musis. S prvnim ditetem uz jsme ve ctvrtem najmu, ale z vlastniho popudu. Pro nas je vlastni byt jen sen. Nevim kolik je takovych rodin jako my, obvykle se citim dost mimo ze tak zijem a skoro mam pocit ze si to tak hodne lidi mysli ze jsme socky ikdyz jsme VS, pac kolem ma kde kdo byt, ale kdyz zivot nenadeli a osud nedopreje tak se zije jak to jde.
Vic bych se bala najmu jako mas ty nez u najemce. V najmu se obvykle ridis zakonem, u rodiny nikdy nevis.
Zavidim lidem co takove problemy nemaji ale ve vlastnim mas zase jine. Jinak kdekoliv jsme bydleli v najmu, tak krome jednoho jsme nikdy nenarazili na problem. takze 9 z deseti doporucuje 🙂

monad
autor
21. únor 2013

@zamilovanadonej no prosím tě!!! on se někdo obořuje?? nevim co to máte za moooresy tady na MK být vztahovačný to jsem ještě neviděla.. zastávat se není koho, a já tohle tady určitě řešit nebudu. o tom tahle diskuze není..

monad
autor
21. únor 2013

@ladik1 ano právě, s těmi školkami je to všude stejný a moc děkuji za reakci. 😉

monad
autor
21. únor 2013

@jahodarka děkuji moc za povzbuzení a za reakci. dívala jsem se tady kolem a ty byty no děs. za 1+3 14tis. bez poplatků, to platíme teď za 1+4 i s nimi.. no uvidíme ... 😖

monad
autor
21. únor 2013

@romantika no právě!!! my jsme se dostali teď do insolvence, všechno je na prd. ty jo 4x s prvním prckem stěhovat, to bych se asi zbláznila. jsem fakt asi hysterka, ale když by nám nic jiného nezbývalo.. ☹ bože z toho mam fakt nervy.. Taky chci to nej. pro děti takže jsem z tohodle mimo od doby, co to vím, což je přes týden. nespím.. no moc děkuji za tvou reakci
Uvažujem, že bychom si pronajali nějaký domek na kraji prahy, nájem je tam stejný nebo podobný jako v tomto bytě, ale je tam i zahrada navíc pro děti.. no uvidíme. ty finanční možnosti jsou také teda nic - moc Ještě jednou díky

monad
autor
21. únor 2013

jinak holky díky moc všem za vaše reakce, dost mi přinesly.. 😉

shalis822
21. únor 2013

@monad Ahoj, vubec se neboj, jak tady u znekdo psal, on vas nemuze jen tak vyhodit na ulici, mate smlouvu a i kdyby ne, je to osetrene zakonem, navic vam musi dat psanou vypoved a vypoved.lhuta je vetsinou 2-3mesice a navic se to zapocitava dalsi kalendarni mesic, tudiz kdyby chtel, abyste vypadli co nejdrive, musel by vam vypoved dodat jeste ted v unoru, aby jste meli ty 2mesice na vystehovani, tzn. ze do konce dubna (pokud spravne pocitam) mate cas. Co se tyce stehovani a pronajmu - taky nejsme ve vlastnim, sice v rodine mame asi tri nemovitosti, ale dve z toho malickate a jedna je barak, ale je tam babicka a tam nepujdem. Jsme v pronajmu se trema detma, o hypotece premyslime do budoucna, kdyz to nevyjde, nevyjde, zivot jde dal, mame zdrave a krasne deti, manzel i ja na RP praci...neber to negativne, hlavu vzhuru, vse se da vyresit, neboj! Jsou mnohem horsi veci, no tak! Hlavne se nenervuj, vyreste to v klidu, poradte se s nekym, hledej na netu...bude to dobry, uvidis!🙂

kitinka76
21. únor 2013

@xpila neznám nikoho kdo byl dal podnájemníkovi trvalé bydliště!!!

jahudka80
21. únor 2013

@monad ze zákona je výpovědní lhůta 3 měsíce! Tedy máte 3 měsíce na to najít jiné bydlení a odstěhovat se. Nikdo vás nemůže ze dne na den vyhodit! 😉

monad
autor
21. únor 2013

@shalis822 jéé děkujii ♥

monad
autor
21. únor 2013

@kitinka76 a vidíš, to já měla. Teď ale nevím jestli to byl pronájem nebo podnájem, ale když jsem skončila VŠ, šla jsem bydlet sama do jiného města a udělali mi tam trvalé bydliště i jsem si přihlašovala veškeré energie na vlastní jméno. tu trvalou adresu mám doteď--!!!!!!!!

kitinka76
21. únor 2013

@monad energie ano, ty se na uživatele bytu píšou docela běžně, aspoň majitel bytu nemusí řešit nedoplatky. Ale trvalý pobyt nechce dát nikdo - nebo spíš dají čestné vyjímky, protože pak je opravdu problém nájemníka s trvalým pobytem vystěhovat...

monad
autor
21. únor 2013

@jahudka80 ano, tak doslovně to asi nebude, měli jsme tu možnost bydlet dá se říct neomezeně, ale teď začal na nás tlačit, takže koukáme, sháníme joo.. nebude to asi o tom kdy a jak, ale o tom ŽE PROSTĚ jinam.. jsem hysterka.. 😀

monad
autor
21. únor 2013

@kitinka76 ano právě to je pravda, když už jsme u toho, byl to vlastně majitel 12tipatrového domu s byty, tak možná proto.. taky bych se právě divila, kdyby dávali trvalé bydliště už i kvůli exe atd.. nojoo.nedá se nic dělat, možná je to tak i lepší, ale ty školky atd..to je blbý noo..

jahudka80
21. únor 2013

@monad no člověk si těžko zvyká, já tu docela šílím už bych se zas stěhovala jinam a to tu ještě nebydlím ani rok 😀

monad
autor
21. únor 2013

@jahudka80 achjooo, tak přesně takhlena tom budu určitě já.. ☹ kord s dvěmi dětmi coo?? tak snad se budete mít co nejdřív lépe 😉

jahudka80
21. únor 2013

@monad snad jo je to jen o penězích a o tom že se nám nedaří prosat starej byt ☹

xmarg04
21. únor 2013

@kitinka76 No mozna neznas, ale v soucasnosti po novele zakona uz nepotrebujes souhlas majitele bytu k trvalemu pobytu, staci ti predlozit najemni smlouvu a muzes se tam nahlasit. Taky me to prekvapilo (i kdz me jako pronajimatele), ale je to tak. Zjednodusene treba zde... http://www.pronajem-bytu.com/pronajem-bytu-a-tr...

xmarg04
21. únor 2013

@monad Jinak ja doporucuju hledat pres www.bezrealitky.cz, ja tam pronajimam a mam super zkusenosti. a navic se vyhnes poplatkum realitce, jen tu najemni smlouvu bych radsi dala zkouknout pravnikovi, kdyz to nikdo negarantuje. A taky pozor na najem versus podnajem...😉

blahova_andrea
21. únor 2013

my jsme taky v podnájmu a dost těžko se nám hledal. nikde nechtěli rodinu s dětmi, všude smlouva jen na rok a pak se uvidí, bez trvalého pobytu atd...nakonec jsme měli štěstí a máme nájem na 5let a pak se uvidí. domácí drží byt pro dceru, které je myslím 12let, tak záleží jak se bude učit a kdy se bude chtít osamostatnit a třeba i my se časem nějak jinak zařídíme. máme trvalý pobyt, děti i zvířata a jsme relativně v klidu. ale ty nervy před tím. vůbec ti nezávidím. já se hrozím toho až se jednou zase budeme stěhovat odtud. ty máš dva drobky, určo spoustu věcí. držím palce ať máte stejné štěstí jako my a něco rozumnýho najdete 😉

andynka86
21. únor 2013

@monad Ahojky, řeším teď dost podobný problém jen rozdíl je v tom, že byt který máme v nájmu od města se nám od červne zdraží o 3-4 tisíce a já navíc podnikám, tudíž nemám skoro nárok na mateřskou. Vůbec nevím, co budeme dělat, protože platíme nájem,energie, půjčky, spoření, auto... Je toho šíleně moc a do toho se narodí na podzim to malé a já budu brát nějaké 4 tisíce a můj přítel vydělává 15! Chtěli jsme to vyřešit tak, že by jsme si vzali hypotéku a koupili něco malého svého a spláchli v tom i dluhy a platili jednu půjčku, ale zatím se nic nenaskytlo a pochybuji, že teď na hypo dosáhneme... ☹ Ale jediné možné řešení bude jít do podnájmu za nějaké rozumné peníze a škudlit jak se dá, než se to narodí. naši bydlí celý život v nájmu a je nás 6 dětí a taky to zvládly, tak musíme i my... 😉 Ať ti to dobře dopadne.

monad
autor
21. únor 2013

@xmarg04 děkuji mooooc!!!! ♥ musím se tedy na to mrknout. nemám vůbec zkušenosti, už mi někdo psal, že je v tom rozdíl. podnájem-pronájem... mrknu na to..

monad
autor
21. únor 2013

@blahova_andrea tak to jste měli opravdu štěstí !!! 🙂 no nic, budu hledat a hledat... a děkuji moc za podporu ♥

blahova_andrea
21. únor 2013

@monad exekutor může kamkoliv, ne jen do trvalého bydliště povinného. ze zákona může sepsat majetek kdekoliv, kde očekává, že ho povinný může mít, takže stačí nájem bez trvalého pobytu, nebo svědek, který napráská, že tajně bydlí půl roku u kamaráda, babičky atd...všude může zazvonit a začít pátrat.

kitinka76
21. únor 2013

@xmarg04 tak to je masakr, ale co když se mi pak takový nájemník odmítne odhlásit??? 😕 já se pak do bytu vrátím a takový nájemník pak bude společně posuzovanou osobou pokud třeba půjdu žádat o dávky. Jen příklad, ale co pak?? 😒

kitinka76
21. únor 2013

no už to vidím, budu se tahat po úřadech a žádat, aby mu ten pobyt zase zrušili 😒

blahova_andrea
21. únor 2013

@monad my nakonec museli do jiného města, ale s dobrou dopravou a děti jsou tu šťastné 😉 když jsem nemohla sehnat a porod se blížil, dala jsem nám inzerát na internet a na ten se nám ozvali naši dnešní domácí, tak třeba zkus i to. nám to vyšlo.