Stěhování ze dne na den. Bydlíte v podnájmu?

monad
20. únor 2013

ahoj holky, chtěla bych se vás zeptat, jestli některá z vás bydlíte s dětmi v podnájmu..Máme se vystěhovat z rodinných důvodů z bytu, který je bratra mého manžela a on se sem chce vrátit nejlépe HNED!!!
**bydlíme tady tři roky, mám tady všechny doktory, malá tady chtěla nastoupit do školky.... je mi z toho na nic!!! na své bydlení samozřejmě nemáme finance, koupit si svůj byt.. a teď??? BABO RAĎ ... ☹ 🙄 🙄 jsem z toho fakt totálně vedle.. bydlíte některá v podnájmu?? nedovedu si to představit, co když nás bude i tam chtít někdo vyhodit...

kapljhgf
20. únor 2013

bydlet v podnájmu je úplně v poho a pokad tě z něho bude chtít nikdo vyhodit tak je zákoná lhůta na vystěhování min. 2 měs. někteří majitelé mají i delší lhůtu a co doktory atd. si přendáš do nového bydliště

monad
autor
20. únor 2013

@kapljhgf hmm to se ti řekne, tobě je dvacet, ale já mam dvě děti a jsem z toho fakt na nerva, nebude to naše samozřejmě a jiný věci... ☹

kapljhgf
20. únor 2013

Moje máma nás měla 5 bydlela s náma celej život v podnájmu a problém to nebyl a ted už má u sebe jen 5 letou ségru a 8 letého bráchu a bydlí stále v podnájmu

kapljhgf
20. únor 2013

a neměla bys soudit dle toho jestli ti poradí člověk kterému je 20 když nevíš jakej měl život

mandragora10
20. únor 2013

ahoj, mame 2 vlastni male byty 2+kk, ktere pronajimame a sami bydlime v podnajmu 3+kk se dvema detmi....proste na vetsi vlastni jsme nemeli a male byty mely zafixovanou hypoteku. Ve smlouve je vzdy stanovena minimalni vypovedni lhuta, obvykle 2 mesice.

monad
autor
20. únor 2013

@kapljhgf ale jdi ty!!!! nikoho přeci nesoudím, co to píšeš za nesmysly.. jen se ptám, zda-li někdo tak bydlí, že já jsem z toho na nervy je to nejistota prostě pro mě...a jakej měl život??? no hele kapljhgf, nechci se hádat ani dohadovat...

monad
autor
20. únor 2013

no právě že vůbec nevím, nemůžeš tam mít zřejmě trvalý bydliště a většinou jsou ty byty (domy) zařízený a to také nevím kam by jsme teda daly ty věci naše..achjooooooooooooo

monad
autor
20. únor 2013

@mandragora10 a jak to máte s bydlištěm atd?? a jestli se můžu zeptat, kolik let už tam bydlíte a jak to vlastně máte?? na dobu neurčitou?? to je konec faktll ☹

ladenka
20. únor 2013

a na hypotéku byť třeba na menší, ale svůj byt, byste nedosáhli, když nemáš v podnájmy takovou důvěru?

xpila
20. únor 2013

@monad Plno lidí bydlí v podnájmu i s trvalým bydlištěm. A některé byty se pronajímají i nezařízené. Vždycky tam je výpovědní lhůta.

monad
autor
20. únor 2013

a ještě ty ceny těch podnájmů to je taky konec. nemůžu ani nic hledat, ptž nejsem pražská a vůbec netušim co je v okolí prahy - východ, nebo západ atd... jsem trochu hysterická, takže se omlouvám kapljhgf za nepřiměřenou reakci

kapljhgf
20. únor 2013

jo ae já tak právě taky bydlím a museli jsme se jen stěhovat z toho bytu kde jsme byli předtím jelikož tam nesměli být děti v celým baráku vůbec a bylo to tam malý ted jsme v podnájmu sic s 1 dítětem ae musela jsem se stěhovat 2 měsíce před porodem a přitom majitelka celého domu věděla od začátku že jsem těhotná a nábytek jsme kvůli tomu museli jí prodat jelikož tento byt byl zařízen ae alespon jsme díky tomu nemuseli řešit jak sehnat peníze na kauci a trvalej pobyt ten tu díky bohu šel udělat. a to s tím souzením jsem myslela tak že nemůžeš říct že se mi t o řekne když mi je 20 i pač i 20 letej člověk může mýt víc zkušeností jak např. 90 letej 🙂

monad
autor
20. únor 2013

@ladenka hmm ne jsme v insolvenci bohužel..

monad
autor
20. únor 2013

@kapljhgf ježíííš no to je hroznýýýýýý!!!!!! to by mě už vezli asi

monad
autor
20. únor 2013

@xpila noo to já právě vůbec nevím asi proto plaším.. bydlela jsem v podnájmu, když mi bylo náct a bez dětí, takže mi to bylo šumák ☹

monad
autor
20. únor 2013

a myslíte, že je lepší si ten podnájem sehnat sám, nebo je lepší realitka?? díky moc za vaše reakce

kapljhgf
20. únor 2013

co jsem měla dělat vyřešit jsem to musela

bulinka
20. únor 2013

@monad a jak jste to měli s tím bráchou domluvený? Přijde mi to od něj dost nefér, vás vyhnat ihned

alkena
20. únor 2013

@monad Klíííd. 😉 V podnájmu se dá žít, i když každej měsíc platí člověk nemalý peníze někomu cizímu. Holt ne každýmu se povede mít bydlení bez nájmu nebo splátek hypotéky. V podnájmu zásadně trvat na smlouvě, je tam výpovědní lhůta, takže vás nemůže nikdo vyhodit ze dne na den. V současném podnájmu bydlíme čtyři roky, je nám tu skvěle, jen až bude na pořadu dne druhé dítě, bude nám tu těsno, tak budeme muset hledat dál nebo začít řešit vlastní. Doktory jsem si svoje i pro malou hledala v okolí. A trvalé bydliště? Já i malá ho máme cca 250 kilometrů, a žijem, návštěvy úřadů plánuju dopředu, co nejvíc zaráz, formuláře vyzvedávám i několik měsíců dopředu, abych to měla vše připravené (samozřejmě, když to tak dopředu vím) a sfoukla to zajednou.

mandragora10
20. únor 2013

@monad trvale bydliste ma manzel ve svem byte, co poridil za svobodna, ja taky ve svem, a deti automaticky jsou psane se mnou....bydlime v podnajmu cca rok a pul....smlouvu jsme meli na rok a ted jsme si ji prodlouzili...vetsina majitelu bytu se snazi o spolehlive najemniky, co vcas plati, takze vystehovani nehrozi...my teda ted resime koupi vlastniho vetsiho....smlouvu jsme puvodne meli na dalsi rok, ale s majiteli jsme se domuvili, ze az neco najdeme, tak jim dame vedet a budeme mit lhutu 2 mesice na vystehovani a oni na hledani novych najemniku.

monad
autor
20. únor 2013

@bulinka no domluvený tak, že prostě si něco časem najdem až budou malý 3roky budem hledat pomaloučku, nikam prý nemáme spěchat, on má totiž kde bydlet.. noo a teď tohle.. jsem z toho fakt na nervy noo.. a neche se mi odtud, je to tady fain, prostě jsem si zvykla, a až se tedy odstěhujeme, nechci s ním mít nic společného.. 🙄

monad
autor
20. únor 2013

@mandragora10 tak to jste narazili i na dobré majitele dá se říct ne??

bulinka
20. únor 2013

@monad a proč, když má kde bydlet chce aby jste se vystěhovali?

monad
autor
20. únor 2013

@bulinka protože je to prostě debil noo.. nevím.. je to rozmazlený spratek a je to zamotaný.. a já bych chtěla taky jako pryč, abych nemusela poslouchat ty jeho keci,ale odtud s mi nechce a bojím, se do toho podnájmu

monad
autor
20. únor 2013

@alkena hmm ale kvůli školce třeba je to na prd co??

zamilovanadonej
20. únor 2013

@monad Ono Vám evidentně nic jiného než podnájem nezbývá. A musím se zastat
@kapljhgf , nevím proč se na ní obořuješ kvůli věku, když ti chce poradit na to, co se ptáš. V podnájmu žije spousta rodin a zvládají to, jelikož musí.

kapljhgf
20. únor 2013

@zamilovanadonej přesně tak

kapljhgf
20. únor 2013

@zamilovanadonej a dík za zastání

alkena
20. únor 2013

@monad No vidíš, to asi jo. Nedošlo mi to, protože jsme to zatím nemuseli řešit. Tak ještě záleží na školce, jaká má kritéria.

ladik1
20. únor 2013

Problém se školkou, alespoň u nás, je spíš s tím, že Ti dítě vezmou jen když máš trvalý bydliště na jejím území. Jinak máš smůlu... ☹ Já s podnájmem nemám dobré zkušenosti. Raděj jít do pronájmu (tyhle 2 věci jsou totiž úplně něco jiného!), ale ani tam Ti nejspíš majitel nepovolí trvalý pobyt, aniž byste tam nebydleli dýl. JInak kdo dneska bydlí ve vlstním? Nebála bych se toho, ale smlouvu mít musíš!