Stereotyp každý den. Jsem pořád s malou, manžel pryč

janicka.ziv
13. črc 2008

Je mi jasné, že po přečtení mého příspěvku si řeknete, že nechápete, jak takhle může vůbec někdo žít ☹ I já jsem ze své situace nešťastná a bezradná.

Máme krásnou holčičku, kterou oba milujeme. To je asi tak jediné pozitivum.

Poslední dobou jsem ale vyřízená z každodenního stereotypu a všeho kolem. Když si čtu vaše příspěvky, tak závidím, jak se tady všechny máte krásně-štastnou rodinu, výlety, prázdniny, manžely apod. U nás toto není ☹
Manžel je celý týden v práci. Po práci se budto věnuje sportu-tak 3x týdně nebo je v práci do dlouho večera anebo jde na angličtinu nebo prostě něco. takže přijde, malou vykoupe, pomazlí se s ní a malá jde spát. Já jdu spát s ní. Přes víkend je vždy(!)jeden den pryč a sportuje. Nemá smysl se s ním o tom hádat, přijde mi,že sport miluje víc než nás 😔 Je zvyklý,že se o malou postarám sama a jeho vlastně nepotřebuju. Další den o víkendu taky někde je,anebo vyjímečně s námi stráví pár hodin. Co je malá na světe, nikdy jsme nebyli na výletě apod. Připadám si hrozně a stydím se za to.

Malou mi ani nemá kdo přes týden pohlídat. Opravdu nikdo.Tchýně daleko a té bych ji ani nesvěřila. U našich malá pláče. Takže nehrozí,že bych si zašla do kina, na kafe, někam sama. Manžel mi říká, at někam jdu,ale to znamená jít s malou a sami víte, že ne všude to jde.
Kamarádky mám,ale ne s dětmi a ty chodí do práce. Navíc malá začala strašně bojkotovat jídlo,tak je u mě problém si s někým něco domluvit.Nevím kdy a jak se malá nají a nechci to pak rušit a posouvat. Bydlím v centru města a není tady ani kam jít-všude samá auta, domy apod. Navíc chci malou krmit jen doma, protože je to ted fakt boj.
Manžel mi občas doma pomůže,ale jinak je dost pohodlný 😔 ☹ Má to po svém tátovi,který nebyl zvyklý doma nic dělat. Proto jeho rodinu nemám ráda. Strašně ho rozmazlili a on zpohodlněl. A nejvíc mě dostane, když mi jeho matka řekne, at si pořádně dupnu, ať se na ten sport vykašle. TO mě vážně dostane!! Já si umím dupnout až moc,ale nemůžu ho přivázat doma za nohu!

Omlouvám se za zmatený příspěvek, ale potřebovala jsem to někomu napsat.

janicka.ziv
autor
15. črc 2008

Čím více to tu čtu,tím více mě irituje a uvědomuji si,že je to horší,než jsem myslela.

parybka
15. črc 2008

Jani, máš ho ráda? proč s ním jsi?

janicka.ziv
autor
15. črc 2008

Rada ho mám trochu. Víte ono není zase tak jednoduché odejít nebo s ním nebýt. Máme společný majetek,dítě, nemám vůbec kam jít apod. Vážně je pěkný když někdo hned řekne že by s ním nebyl ale to mám jít s minimem pod most?

johanda
15. črc 2008

Jani, vybal to na něj bez servítek. Uvidíš, jak se zachová. Pokud se mu nebude chtít rušit svůj klid, nestojí o tebe ani o malou, jen o sebe a své pohodlíčko a je to psychicky postižený člověk, s takovým šťastná nebudeš. Ty sama víš nejlíp, jestli ti vztah přináší alespoň něco,pokudi tě manžel pouze vysává a nevrací nic, je čas ho drsně upozornit na tvé potřeby, třeba i sbalením kufru a výměnou zámku.

honzinecka
15. črc 2008

Přece je to taky jeho dítě a nemůže Tě ani soud nikam vystěhovat. Musí vás obě zabezpečit i po rozvodu...já bych takhle žít nemohla...teda ani bych to nenazívala žitím...ale poradím ještě jeden osvědčený recept FACKA nebo KÝBL VODY.Pokud facku vrátí není co řešit....normálně bych nechala malou doma, oblíkla se, hezky namalovala a vypadla pryč...ani bych mu nic neřekla...jen prosté "tak se měj, ahoj"

johanda
15. črc 2008

mmch proč bys měla jít pod most? V nejhorším případě máš rodiče. Píšeš, že máte společný majetek - odejít přece může on. Je to samozřejmě krajní řešení, ale je třeba promyslet všecky eventuality. Jakmile na něj udeříš, možná na povrch vyplavou docela hnusné věci.

honzinecka
15. črc 2008

hele a chodila jsem 4roky s něčím podobným...jeho maminka byla v domácnosti, tatínek v cizině...a on čekal, že já budu taky žena v domácnosti...to jsem tenkrát studovala vysokou školu...chtěl at vařím každý den...a sám odjel třeba na týden, nebral telefony, a pak dojel a jako by nic...je nikdy neřekl kde byl...a pak když jsem jela domů, tak už měnil zámky...odešla jsem na Vánoce 3roky zpátky...nechala jsem tam vše...moje skříně, křesla...a odešla hrdě....jen tak s batohem..bohu díky, že jsme neměli děti....ted jsem štastná jako nikdy a můj skoro manža je prostě nej...chlap, co znám....dokonce i mamka mi ho závidí...a zároveń přeje...

zanett
16. črc 2008

jani; ci je byt (dum)? Mate nejake uspory? Chapu, ze materialni zajisteni muze byt problem, ale pokud s takovym volem opravdu nevydrzis (a kdo by vydrzel, ze?), tak kvuli majetku prece nestravis cely zivot (a cely zbytek mladi, ktery ti uz nikdo nevrati) s nim? Muj otec je podobny. Neutrhuje se na mamu sice tak zostra, ale vsechno ostatni na nej jinak sedi...pri vsi ucte musim rict, ze s takovym clovekem nikdy! Mame je ted dost pres 40 a ted lituje tech ztracenych let, ktery mohla prozit jinak, kdyby tenkrat byvala mela silu odejit...ted rika, ze uz to nema cenu....ja myslim, ze nikdy neni pozde, ale sama vis, ze on se nezmeni, tak na co ztracet drahocenny cas (nepochop me spatne, ja vim, jak tezce se odchazi ze zajetych koleji dlouhodobeho vztahu, specialne, kdyz clovek nevi, kam jit a co bude dal, pricemz ve stavajicim vztahu mas jednu jistotu: manzel se nezmeni a ty budes donekonecna nestastna a za nedlouho se k tomu prida i tvoje dcera, ze ktere bud vyroste submisivni chudinka nebo ji domaci atmosfera otravi natolik, ze se nebude moci dockat dne, az z domu vypadne (tak tomu bylo u mne)...

honzinecka
16. črc 2008

zanett má pravdu....já jsem se těšila na den, kdy otec bude zase celý den v práci a nejen já, ale i moji dva bráškové...viděli jsme jak se chová a maminka nám to nemusela říkat...před námi na něj v životě neřekla křivého slova...taky říkala, že zůstává kvůli nám a pak když jsem studovala, tak jsem si řekla a dost a sedla si s mámou, napslaly jsme spolu žádost o roźvod a bylo...ted je to 6let, co jsou rozvedení...máma má užasného přítele, užívá si, protože dřív musela vymyslet výlety ona, vše kolem obstarat a ještě poplatit...a ted to vymýšlí její přítel...no a co tatka? No žije v domečku, v pěkném nepořádku a je mu to.....jedno... ☹ jediné, čeho lituje, že přišel o úžasnou a skvělou a milující ženu...člověk někdy prostě musí udělat to nej...aby si ten chlap uvědomil, co je za pitomce... 😠

karot
16. črc 2008

Pokud máte společný majetek,tak by to snad šlo při rozvodu na půl,ne?................. 😕
Já bych do toho rozvodu šla.Ujasnila bych si s ním jaké kdo bude užívat místnosti(bydlíte v domku nebo v bytě?)a rozhodně bych mu už neděla služku.Soud mu určí,kolik peněz na dítě a domácnost Ti bude dávat a Ty už nebudeš mít tolik práce s vařením,uklízením apd.A navíc se můžeš poohlídnout po lepším chlapovi. 😉
Nemysli si,...............já to měla podobné,možná horší.Manžela vychovala babička a ikdyž barák byl mého může,bez její konzultace jasme tu nic nemohli dělat podle sebe(manžel na ní dost dal a moje slovo nemělo nikdy moc velkou váhu ☹ ).Bydleli jsme jen v jedné místnosti a museli s ní sdílet domácnost.Neexistovalo,abych uvařila něco podle sebe,převěšovala po mě prádlo a když jsem byla třeba v půlce žehlení,přilítla ze zahrady s větou:"Tak to teda ne!Půjdeš mi pomoct na zahradu!".............. 🙄 (Švagrová (25) se celý den vyvalovala u netu nebo TV)
Navíc nám kecela do všeho...............kdy a kolik dětí si máme pořídit,že mám manžela podporovat v jeho koníčkách a rozhodně ho neučit samostatnosti.Jednou od sousedky dostal vojenskou košili a místo aby si jí dal do skříně,hodil jí na schody.Babička jí vzala a donesla mi jí se slovy:"To jsi teda naivní hospodyně,když si myslíš,že si chlap bude uklízet prádlo do skříně.".................. 😅
Musela jsem to snášet 4 roky,než jsme dodělali podkroví.Když jsem jsem konečně otěhotněla,tak babička onemocněla a když byly Adamovi 4 měsíce,umřela.Takže jsem se po 7.letech manželství dočkala "svobody". 😵
Nemám to s manželem jednoduchý,ale pracuju na našem vztahu.V jádru to není špatný člověk,ale je dost naivní a flegmouš.Lepší se to,ale ještě to není ono. 😉

zanett
16. črc 2008

Karot, ty bys uz mela mit svatozar...byla jsi s manzelovou babickou ve stejne situaci jako moje mama s tchyni (nasi bydli uz od svatby s tatovymi rodici)....Jako dite jsem videla, jak mama nesnasi, kdyz ji babicka (tchyne) dirigovala, co ma delat, jak to ma delat, kdy to ma delat atd 🙄 Ja ji mela rada jako babicku, ale mamce tchanovci otravovali zivot (a stale 'otravuji' 🤐 )...a k tomu jeste mela za chlapa tatu 😒 ...takze nejenom vlastni manzel, ale i tchanovci....z pripadu vlastni matky jsem se opravdu hodne poucila a udelam, co bude v mych silaach, abych takhle nedopadla 😝 ..ja byt v tve byvale kuzi, karot, tak to s nim celou tu dobu nevydrzim a odpiskala bych to behem prvnich par mesicu....ale ty jsi ted zase rada, ze mas Adama, ktereho bys treba jinak nemela, takze vsechno spatne je prece k necemu dobre 😉 Takze pouceni pro me do zivota: nejhorsi jsou maminciny (babiccini) mazanci!

pitrska
16. črc 2008

Zdravim vas vsechny....
Tak jak to tak ctu,je jasny,ze tahle situace je docela vazna,ale ikdyz tvyho chlapa JANI neznam a tebe taky urcite je neco co ho zlomi,kazdy ti radi vynadej mu rekni mu to,odejdi ale to je jedina mozna vec co by si taky mela udelat co jinyho kdyz ho zajima sport,a jde raci s kamosema,ja jinou radu taky neznam kdyz se neumi chovat,a hlavne te neposloucha co vic neumi se vzit do tve situace tak at si s prominutim poliii 😀 (promin)
Ja jsem vybusna povaha a delam obcas hned sceny a vím,ze to nei dobry,ale jednou ma rodinu a musi se podle toho chovat ty si jeho manzelka a nikdo jinej mu to natvrdo rict nemuze nez ty,kdyz to nejde po dobrym musi to jit po zlim,a takovy ty reci ,ze si si ho brala takovyho to je pekne ubohy a hlavne trapny,kdyz ho asi milujes a mas s nim dite,neznamena,ze musis respektovat vsechny jeho debilni moresy,to nechapu.
Muj chlap je tyden v praci jezdi pozde vecer a tyden rani coz jde,ale zase vecne chrape,vim musi si odpocinout,takze ma vzdycky hodku a pak chodime,nebo jezdime ven,ale musim rict,ze me to stalo nekolik nervu a hadek nez jsem ho dokopala,ze s nama proste ven chodit bude 😀 Zni to hnusne,ale proste jsem to vyhrala,a kazdej uzna,ze se to musi uz od zacatku kdybych zacala po roce tak by bylo pozde a mel by to na haku,nechci o nem spatne psat Miluju ho a on nas,ale chci tim rict,ze co koli mi vadi,tak obcas to v klidu resit nejde chlapi maji tendenci,vse udelat jednou a mysli,ze maji splnino 😀 😉

zanett
16. črc 2008

no jo no, ale ty hadky a rvani pomuze jedine tehdy, kdyz se toho dotycny chyti a udela neco. Ovsem v tomto konkretnim pripade to vypada tak, ze janicka ho treba serve a dudpne si, ale nema to vyznam, pac on stejne nic neudela. Bohuzel jsou dulezitejsi ciny, nikoliv slova. Moje mama taky rvala, triskala dverma, jecela jak sirena, ale na otce to nemelo zadny vliv, on si flegmaticky delal svoje a jeste ji tim daval najevo, ze k ni ma nulovy respekt...takze i kdyz janicka manzela cas od casu zdupe a serve, neni ji to k nicemu platne, protoze on stejne nic neudela, ani kdyby si vyrvala hlasivky, akorat bude nakonec za nervni hysterku 😒

pitrska
16. črc 2008

Honzinecko 😀
V tomhle mas recht,ja jsem byla vzdycky takovej ten typ,co nebyl nikdy doma pak jsem si nasla jeho ,otehotnela a zustala doma a on byl taky takovej typ co rad coural po vecerech domu prjit za dva dny atd,,,no a tim to pro nas koncilo a kdyz jsem byla tehu a on sel s kamosi ja to nemohla vystat no,ale co zmuzu tak jsem si rekla,az nebudu tehu a kojit vse mu vratim,jednou byl zase nekde mala byla uz vetsi a ja se oblekla namalovala a on me nestihnul chytit ,rekla jsem jen at da na malou pozor a sla do vedelejsi hospody no byl hotovej 😀 😀 ,a schvalne mi zamknul a usnul tohle ja bych mu neudelala 😀 😀 ale mela jsem radost,ze mel stek a ja to vratila nebudu si prece nechavat sr...na hlavicku 😀

pitrska
16. črc 2008

zanett ten muj sedi kouka na me a rika jen MAS PRAVDU 😀 ja jsem ta co nadava,on je taky flegmous,to me vic vyburcuje,ale jestli je este horsi jeden z nejhorsich flegmatiku nema cenu se stakovym dohadovat at si ma teda svuj zivot kdyz je zakomplexovanej a stoji si za svoji tvrdohlavou povahou,a neumi povolit to nechapu to ma takovou hrdost nebo co je to za cloveka...!????
At je rad,ze snim nikdo je a ma zdravou holku 😒

karot
16. črc 2008

Zanett.................když já zase nejsem tak zbrklá.Navíc nemám v rodičích takovou oporu,abych si mohla rozvod dovolit. 😅 Ještě by se mi málem vysmáli do očí. 🙄
Kdyby ten barák nebyl manžela,tak se k němu ani nenastěhuju. 😅
Víš,..............já jsem taková,že věřím na Boží Mlýny.Už kolikrát se ukázalo,že ti,co jakýmkoliv způsobem ublížili,tak na ně časem došlo.A taky všechno zlý je pro něco dobrý. 😉
Přitom manželova babička měla tchýni,která byla úplně stejný generál,..............jenže ta umřela asi 3 roky po jejich svatbě.Nechápu proto,proč byla taková na mě,když si to sama zažila. 😖 Já se s ní(v dobré vůli)snažila vycházet,ale je fakt,že jsem to kolikrát obrečela. ☹
Z manžela dokázala akorát vychovat chlapa,který si umím max.uvařit čaj a ohřát párky.Numěl si ani sám nabrat jídlo na talíř,vybrat si oblečení na sebe,najít si sám zaměstnání,............ 😀 Když srovnám dobu před 7 lety a teď,musím být na sebe pyšná,že jsem z přerostlého dítěte vychovala celkem zodpovědného chlapa. 😎

janicka.ziv
autor
16. črc 2008

Karot, tak v tomhle si naše tchýně mohou podat ruce: Z manžela dokázala akorát vychovat chlapa,který si umím max.uvařit čaj a ohřát párky.Numěl si ani sám nabrat jídlo na talíř,vybrat si oblečení na sebe,najít si sám zaměstnání,............

karot
16. črc 2008

Jani,..............ale zase nebydlíte spolu(nebo jo? 😕 ),tak to je PLUS pro Tebe. 😉
Ona babča se se mnou snažila soutěžit(někdy mi to až připomínalo scénku z folmu "Ecce Homo Homolka"............co je víc,babička nebo manželka? 😅 ),ale já na to nehrála.Bylo by to pod mojí úroveň.Nehledě na to,že by manželovi imponovalo to,že se o něho "rveme". 😔
Strašně jí kolikrát žralo,když mi manžel něco koupil jen tak.Třeba se mi(v dubnu 03)rozbily hodinky a on mi je koupil nové,protože jsem je prostě potřebovala.Ona to okomentovala větou:"A to si jí je nemohl koupit až k narozeninám(mám je v květnu 😉 )?!"............... 🙄
Neustále mě podezřívala z toho,že jsem manželovi nevěrná a když se Adámek naodil,měla neustále hemzy typu:"Adámek má pršáček.To je divný,........Pepa ho nikdy neměl!".............. 🤐 🙄 Jako kdyby všechna miminka neměla po narození pršáček,že?! 😉
Tohle mě snad žralo nejvíc,.........ten důvod,PROČ? 😖
Když umřela,tak jsem se dozvěděla od sousedky,že byla manželovi ve svých 40.letech nevěrná s kolegou z práce.Alespoň mi spadnul kámen ze srdce. 😀

pitrska
16. črc 2008

Podle sebe soudim tebe 😉 to byla pekna mrcha co??

karot
16. črc 2008

No,jo...............no. ☹
Já jen doufám,že budu lepší než ona,.............jak pro sebe, svoje děti,jejich partnery a svoje vnoučata. 😉

pitrska
16. črc 2008

To uz asi ses ne?? 🙂

honzinecka
16. črc 2008

No to je děs....tady mám snad normálního chlapa jen já 😔

zanett
17. črc 2008

karot, znis jako rozumna zenska 😉 Jeste k tem tchynim; matka MP mela (ma) taky svych dost much - hodne perne to bylo zejmena na zacatku naseho vztahu s MP (pred 3 lety) - ona je proste kapitola sama pro sebe, ale pote, co nam v dobe nasi nepritomnosti predelavala domacnost (nebydli s nami, nastesti) a pote, co me narknula z toho, ze se snazim podobat pritelove byvale (nechala jsem se tehdy ostrihat aniz bych si byla vedoma, ze pritelova ex ma podobny uces 🙄 ) - pote jsem udelala doma toco a doslova dala MP nuz na krk (i kdyz to normalne nedelam) - bud si matinku srovna, nebo ja jdu (pac bych tak zit nemohla). No nastesti je MP sectely, samostatny a taky o dost starsi nez ja, takze si jeho matku srovnal a je to v rychtyku (mozna az moc 😀 , pac ona k nam ted ani nejde a zastavi se, kdyz vi, nebo si mysli, ze nebudu doma, proste se mi vyhyba, ale zase si rikam, ze tim lip, alespon nemusime resit zadny spory)...

zanett
17. črc 2008

honzi; nene, muj MP je taky normalni 😀 😉

karot
17. črc 2008

Zanett,..............babča nám taky(asi měsíc po svatbě)rabovala v pokoji.Jenže já o tom neměla ani tucha.Vždycky,když jsem přišla domů z práce(půl hodiny před manželem),bylo krásně ustláno a na mou otázku:"Kdo to tu tak krásně ustlal?".................manžel přitakal s úsměvem:"Já."......... 😉
Věřila jsem mu to,ale jednou jsem vstoupila do pokoje a myslela jsem,že bude po mě.Vypadalo to tam jak po výbuchu atomovky-peřiny byly rozházené po nábytku,moje noční košile vysela na kličce od okna za záclonou(takže byla vidět z ulice 😅 ),...........tak jsem to nechala jak to bylo a počkala jsem si na manžela. 🙄
On se zmohl na jedinou větu:"Aha,............on asi dneska stlal děda.".............. 😕
Nakonec z něho vylezlo,že nám tam stele babička a dělá nám "pořádek" v oblečení a dokladech. 🙄
Nikdy jsem nebyla zvyklá někomu narušovat soukromí a byla jsem alergická na to,když to někdo prováděl mě.Tak jsem zahrozila rozvodem,manžel se "lekl" 😀 a ihned běžel koupit fabku. 😀
Od té doby jsem s ní byla na kordy. 😔
Holky,............ale ti chlapi za to(z 50 %)nemůžou.Jsou holt tak vychovaní.Já jsem s manželem chodila rok,než jsme se vzali,rozuměli jsme si ve všem,............ale tohle holt vyplave na povrch až po svatbě,když se začně sdílet domácnost s jinými lidmi. 😖
Neměla jsem to s ním a s jeho povedenou rodinkou sice jednoduché(ale je fakt,že v hodně případech stál za mnou),ale jsou na tom ženské ještě hůř,když mají třeba doma alkoholika,děvkaře nebo násilníka. ☹

pitrska
17. črc 2008

Honzinecka::Laska je obcas slepa 😒 😀

lennis
17. črc 2008

Karot, přesně tak. Jak jsem tu psala, my se "zžívali" dohromady jeden rok společnýho bydlení, ale je to vše už pryč. Já bych k jeho rodičům nikdy bydlet nešla, ani nejela na víkend. Stačí mi to 1-2x za týd - návštěva. Holky, taky máte někdy takovou náladu, že máte všeho po krk a lezete si sama sobě na nervy? Asi musím začít sportovat, jinak mně mrskne. Někdy bych se nejradši nechala vypustit, jak v tý inteligentní reklamě na Ferneta!

martinka79
18. črc 2008

Jani jen ty sama víš jak moc je to hrozné a zda se to dá zvládnout či ne, také zda takový život chceš. to to je jen debata a ty řešení a realitu vidíš sama doma tvého muže. 😉
Každá máme jiné hodnoty a jiné partnery.
Já vážně nemohu na svého muže mluvit křivě a že mě občas také točí, ale to je normální a od začátku našeho vztahu jsem věděla co dělat rozhodně nikdy nebudu. 😉
tchýně to by byla debata na dlouho děs, ale já jsem ráda od svých i manželových rodičů. z,latá samostatnost. 😉

scalia
24. srp 2008

narazila jsem tady na to téma a u nás je to podobné. Manžel je líný,leží celý den na gauči. Když má jít něco udělat, musím mu to říct mnohokrát a dopadne to tak,že na mě křičí ať ho neustále nebuzeruju.

Už jsem dost na dně. Např. dnes. Od rána ležel na gauči, koukal na tv. Já celé odpoledne včera vařila, uklízela, převlíkala peřiny,starala se o malou. Dnes ráno to samé. Snídala jsem až ve čtvrt na jedenáct. Prostě jsem se nezastavila. Vyčerpaná jsem padla. Pak jsem mu dala polévku a on na mě po ní začal řvát,jak to,že není ještě druhé jídlo. Tak jsem jo šla dodělat. Začali jsme se hádat a já jsem mu říkala,že jablkem sváru je u nás to,že celé dny leží. A on na mě vždycky spustí, že doma stejně nic nedělám...že vařím jen někdy, že to moje uklízení za nic nestojí, že těch pár kousků,které vyperu a vyžehlím taky nestojí za řeč. Mě to srašně uráží. Sami ženský víte, jak je domácnost s dítětem náročná a onmi řekne toto a sám u toho leží na gauči!!!!!!!!!!!!!!
Už nevím, jak na něj a jak dál...At doma nedělám nic anebo všechno, výsledek je stejný. On moji práci nikdy neocení. Opravdu výsledek je stejný ať dělám vše či nedělám nic. Dnes se mnou v hádce hodil na gauč a řval na mě hodně sprostě.

Omlouvám se,že to sem píšu,ale nemám se kde vypovídat. Pořád jen brečím a už nemůžu.

lenulin
24. srp 2008

no tak si to zkuste na týden vyměnit/myslí role nech si chvilku hraje na maminku/ nech si zkusí to tvoje nic nedělání když si myslí že je to taková brnkačka