Stereotyp každý den. Jsem pořád s malou, manžel pryč

janicka.ziv
13. črc 2008

Je mi jasné, že po přečtení mého příspěvku si řeknete, že nechápete, jak takhle může vůbec někdo žít ☹ I já jsem ze své situace nešťastná a bezradná.

Máme krásnou holčičku, kterou oba milujeme. To je asi tak jediné pozitivum.

Poslední dobou jsem ale vyřízená z každodenního stereotypu a všeho kolem. Když si čtu vaše příspěvky, tak závidím, jak se tady všechny máte krásně-štastnou rodinu, výlety, prázdniny, manžely apod. U nás toto není ☹
Manžel je celý týden v práci. Po práci se budto věnuje sportu-tak 3x týdně nebo je v práci do dlouho večera anebo jde na angličtinu nebo prostě něco. takže přijde, malou vykoupe, pomazlí se s ní a malá jde spát. Já jdu spát s ní. Přes víkend je vždy(!)jeden den pryč a sportuje. Nemá smysl se s ním o tom hádat, přijde mi,že sport miluje víc než nás 😔 Je zvyklý,že se o malou postarám sama a jeho vlastně nepotřebuju. Další den o víkendu taky někde je,anebo vyjímečně s námi stráví pár hodin. Co je malá na světe, nikdy jsme nebyli na výletě apod. Připadám si hrozně a stydím se za to.

Malou mi ani nemá kdo přes týden pohlídat. Opravdu nikdo.Tchýně daleko a té bych ji ani nesvěřila. U našich malá pláče. Takže nehrozí,že bych si zašla do kina, na kafe, někam sama. Manžel mi říká, at někam jdu,ale to znamená jít s malou a sami víte, že ne všude to jde.
Kamarádky mám,ale ne s dětmi a ty chodí do práce. Navíc malá začala strašně bojkotovat jídlo,tak je u mě problém si s někým něco domluvit.Nevím kdy a jak se malá nají a nechci to pak rušit a posouvat. Bydlím v centru města a není tady ani kam jít-všude samá auta, domy apod. Navíc chci malou krmit jen doma, protože je to ted fakt boj.
Manžel mi občas doma pomůže,ale jinak je dost pohodlný 😔 ☹ Má to po svém tátovi,který nebyl zvyklý doma nic dělat. Proto jeho rodinu nemám ráda. Strašně ho rozmazlili a on zpohodlněl. A nejvíc mě dostane, když mi jeho matka řekne, at si pořádně dupnu, ať se na ten sport vykašle. TO mě vážně dostane!! Já si umím dupnout až moc,ale nemůžu ho přivázat doma za nohu!

Omlouvám se za zmatený příspěvek, ale potřebovala jsem to někomu napsat.

janicka.ziv
autor
13. črc 2008

Připadám si na všechno sama. Fakt život na ho... Tím samozřejmě nemyslím malou ale vše okolo. S manželem se hádáme, jsem pořád sama, víkendy nikam nejedeme, před okolím se přetvařujeme, jak nám to klape. Máme malý byt, v okolí není kam jít. Navíc jak jsem začala brát rodičák, tak jsem dost omezená i finančně. Manžel mi sice peníze dává a mám něco i z toho RP, ale proti tomu,co jsem vydělávala je to fakt málo.Takže musím počítat každou korunu. Dovolená nám nehorzí-nemáme na ni peníe a manžel si radši pojede s kamarádama anebo k rodičům.
Prostě celkově je to na prd.

rendex1
13. črc 2008

Ahoj Jani.. jako bych to psala já, akorát já to mám zatím bez mimi... ale taky jsem pořád sama... Můj muž má zase jenom a jenom ten počítač.. takže co příjde domů je hned u něho a už se od něho nehne... Já s tím ale hodlám bojovat (neříkám, že ty nééé), ale třeba ti to trošku pomůže.. Hodlám, aby na mě můj manžel žárlil a pak se bude snažit (teďka to nedělá). Takže hodlám hodně zhubnout a snažit se vypadat dobře ... to je můj cíl, idkyž vím, že to bude strašně těžký.. prostě donutit ho k žárlivosti !!!!!

martinka79
13. črc 2008

Jani věřím, že jsi se potřebovala vymluvit a a postěžovat. Máš top asi hodně těžké a svůj život vložit do slov je těžké a komlikované.
RADA 1 najdi si nějakého koníčka třeba sport také pokud tě to baví. spinink. a oznam zkrátka manželovi, že v pondělí od nějakého času máš to a to. že musí hlídat atak. nebo když dáš malou spát. jíta za kámoškou a tak.
Asi bych nebyla pro aby jezdil sám na dovolenou když jako rodina nejedete. 😉
no a ohledně penězů víš ty dělají největší nesváry v rodině. tak co kdyby jsi zorganizovala nějakou večeři hlídání od kamarádky a pozavla manžela tam a pormluvili si. ono se mezi lidmi nedá hádat a řeší se spory lépe. jde o to mu říci to co cítíš, že ti sport nevadí,a le chtěla by jsi to a to..................... vážně to pomáhá.
no aohledně kamarádek tak zkus přes koníka či jnou inzerci najít maminu z Prachatic na procházky.
Určitě to půjde neboj. usměj se na svět a hned bude lépe. 🙂
měl by být tvůj život takto stále komplikovaný tak řešení je pouze úposlední a radikání rozchod, což bych ti vážně neradila. 😉 a nepřála. ☹

janicka.ziv
autor
13. črc 2008

Holky díky za příspěvky. Jsem ráda, že si alespon tady můžu ulevit a přečíst si něco.

Rendex manžel je dost flegmatik(a já pravý opak),takže i kdybych se sebou udělala kdo ví co a chodila kdo ví kam, tak s ním to nehne. ☹ Už jsem na to taky myslela a je to dobrá rada,ale prostě on by si tak nějak žárlil a tot vše. Prostě s tím jeho sportem a přístupem k rodině by to u něj nehnulo. Rikám si, že až bude malá větší, tak se jí snad bude více věnovat. Bude s ní a se mnou moci více jezdit, bude ji muset vyzvednout ve školce apod.
Marti díky za rady 😉 Ono to ale u nás fakt není tak jedoduchý. Manžel o sobě říká,že je svůj. Že jsem věděla, jaký je a že jsem si ho neměla teda brát. To je jeho argument a tím to pro něj končí. Pro mě by bylo kolikrát lepší, kdybych byla s malou sama 😔 nemusela bych se starat ještě o něj, prát, žehlit a vařit mu. On je prostě zvyklý,že doma vše zastanu, udělám, zvládnu apod. Dnes jsem po něm chtěla, aby dal malé triko a plínu a začal na mě křičet, že JA jsem na mateřský, tak at se starám! On ležel na gauči!! a já jsem šla mýt nádobí a chtěla jsem po něm tuto drobnost. TO mě fakt dostalo a doted brečím. Jsem naštvaná na jeho famílii, protože tu lenost má od nich. Tam se jen leží, matka všechno dělá a je z toho strhaná.

Kamarádku s mimčem jsem si našla přes net na seznamce. Byli jsme jednou venku a bylo to fajn. tak snad to bude pokračovat 😉

martinka79
13. črc 2008

Jani vidíš tak kamarádka je na světě. to je ejden bod a jinak jeho argumenty a to vše kolem je blbst a co ho tedy na chvilku vyřadit z provozu. jako více dělat věci sama. jeď sma na výlet busem něco se najde zkátka nějaké aktivity . radím ti mateřské centrum kde jsou maminky často také sami jelikož jejich manželé vydělávaí peníze. zkus ho najít na netu. 😉 on se probudí zjistí, že nemáš čas a pokud budeš více rpyč on přijde a ty nikde.
jako vařit můžeš ale kdyř´ž bdueš pryč tak to ne a on snad má také ruce. a nehádej se usměj se v aklidu si dělej svoji činnost. takové to drobné detailu mi říkej často : Miláčku prosím tě mužeš.... nebude ti vadit když zítra budeme s malou celé odpoeldne ve městě a přijdeme až večer..................
to zabere.
Rendex držím pěsti. já sjem s manželem už 11let a jsme pro sebe prvními partnery a mmusím říci, že malá žárlivot není na škodu a hejbne i s kliďasem. 😉

lennis
13. črc 2008

Jani, jak to tady čtu, tak máš 2 děti a ne jedno! Obdivuji tě, jak dlouho jsi to už zvládla. Taky jsem měla problém s "líným" manželem, spíš bych to formulovala tak, že nebyl zvyklý doma nic dělat a první rok našeho společného bydlení jsme se hádali jen kvůli uklízení, možná to bude znít banálně, ale já v té době pracovala 12 hod denně,f urt někde na cestách, jedla narychlo rohlíky při jízdě autem, no prostě honička celý týden a když jsem přišla domů, tak jsem poznala co měl milostpán k snídani-talíř od párků a hořčice na stole, zbytek oběda u PC, pyžamo na zemi, postele roztahaný atd atd atd atd...no hrůza, já byla fakt vyfluslá, ale vyhádali jsme se, stanovila jsem pravidla a teď mi i pomáhá s domácností, ve slabých chvílích se mi přiznal, že z toho byl hotovej, když jsem po něm chtěla, aby si po sobě uklízel, než si na to zvykl trvalo to pěkně dlouho. Chlapi jsou všelijaký a moje zkušenost je, že si ho musíš vycvičit dokud je začátek něčeho - vztahu, nový byt, barák, dítě atd. Nedělat vše sama. To by mně teda jeblo. Je fakt, že přes týden mi taky moc nepomáhá, ale když potřebuju, stačí říct a je při ruce, bez vytáček. Hlavně nebrečet a pokud jsi už pomýšlela, že by ti bylo líp bez něj, tak třeba i JO a třeba by tebe i malou čekalo v životě i jiný štěstí ... jak psala Marti, chce to nějaký pravidla, nebo z toho zcvokneš a odnese to jen a jen malá, je jasný, že většina je vždy na mámě, nikdy to nebude jinak, ty jsi s ní doma celý den a celou noc, ale pomoc potřebujeme každá a i tu chlapskou podporu a nééé další dospělý dítě na krku. Já bych to teda takhle dlouho nevydržela jako ty, určitě jsi silná osobnost, když jsi to zvládla takhle sama tak dlouho 😉

simlenka
13. črc 2008

Ahoj Jani, u nás je to podobné - a přece úplně jiné - můj přítel je myslivec a žijeme na samotě, myslivecké sdružení má v místě našeho původního bydliště u rodičů a tak jezdí KAŽDÝ víkend (od pátku kdy přijde z práce do nedělního odpoledne) k nim - já jsem tu s malou sama, ale přiznám se, že mi to vůbec nevadí. -Bylo to tak už před miminkem a pokračuje to dál a já to toleruju, na druhou stranu, tím, že mu dopřávám volnost bez hádek a omezování, mám partnera, ktreého mohu kdykoli požádat a on s čímkoli pomůže. Je to o vzájemném porozumění, takže zkus pochopit ty jeho a třeba se dočkáš toho samého 😉

a taky to má výhodu, že se s prckem můžete zařídit podle sebe a neohlížet se na další osobu, zkus v tom najít to pozitivní a věnovat se sobě, když malá spí, s kámoškou to prober u kafča, dej se prostě do pohody a uvidíš, že se zlepší i váš vztah. Kdysi jsem taky bojovala proti lesu a myslivcům, dneska vím, že tím jsem škodila jen sama sobě

janicka.ziv
autor
13. črc 2008

Lennis jako kdybych četla o nás s tím uklízením. Přijde, ponožky a trenky hodí na zem, věci na židli. Když mu reknu, at to uklidí, tak prý si to zase vezme a nemá to cenu. Takže to budto nechám být anebo si to uklidím sama. Vezme si banán,sedne na křeslo a slupku tam zapomene. špinavý věci z posilovny hodí do chodby a konec. Maminka mu to totiž vždy vyndala, vyprala a srovnala do komínku zpět do tašky. A on nepochopí, že já teda tohle dělat nebudu. Poprosím ho,at si je alespon vyndá.

A mohla bych psát romány....

Promluvit si s ním není jednoduchý. Musí mít tu dobrou náladu. Jinak mi řekne že je unavený z práce, at si nechám ty řeči a at ho nebuzeruju anebo že se se mnou o tom bavit nebude.
Abych ho jen nepomlouvala-on občas dojede na nákup, setře doma podlahu, hraje si s malou adpo. Ale nejhorší je, když chci po něm něco hned. TO neudělá z trucu. A pohádáme se. Jemu bordel bohužel nevadí a hlavně je zvyklý že maminka vše dělala za něj. Ze mu i chystala oblečení na sebe. To mi nedávno řekl a to mě málem položilo.

martinka79
13. črc 2008

Leni napsla jsi to dobře.
já svého patrnera také vychovala o obrazu svému pro náš život. jeho matak byla žena v domácnosti a on nikdy nic nedělal. a teď. musím říci, že dělá práce třeba nakupuje a já nemusím říci vůbec nic. jezdí na nákupy a dceru hlídal sám zcela automaticky dokonce s ní teď letí sám na dovolenou.
Jani přemýšlej co tě vlastně v tom vztahu drží dcera? peníze zvyk? dej si hodnoty pro a proti a uvidíš ale řešit to musíš. neboj se toho. 😉 konfrontace a střet zájmůje to nejlepší. 😉

janicka.ziv
autor
13. črc 2008

Simlenka to je dobře, že jste to uměly s Terezkou tak využít a líbí se vám to 🙂 U nás to takhle bylo i před mimi a taky jsem dost zvyklá na samotu a udělám si vše dle sebe. Akorát mě prostě mrzí ten stereotyp, to že nejezdíme na dovču, výlety, že se i ted dost hádáme apod.

martinka79
13. črc 2008

Jani koukni na odkaz a co třeba zkusit toto: 😉

http://www.portusprachatice.cz/

simlenka
13. črc 2008

a to my se taky pohádáme, ale jsou to vetšinou blbosti nafouknutý do obrovských rozměrů, to je asi všude - ideální vztah neexistuje a my jsme spolu osm a půl roku a na dovolený jsme byli dvakrát - jednou týden, podruhý tři dny - taky bych vyrazila, ale teď asi nepojedem, až příští rok protože se mu zdá na to Terinka malá (mně ne 😝 ) tak možná pojedu na pár dní na chatu s kámoškou, co má taky mimi - jestli chce sedět doma on, tak ať sedí, já pokud mi něco nevyhovuje a nejde se dohodnout, tak si to udělám po svém 😉

martinka79
13. črc 2008

simlenka dobré rozhodnutí a nikde není jenok kvítí občas je i bodlák a ten se časem zvadne takže bojujme za to co máme jinde je třeba i hůř. 🙂

janicka.ziv
autor
13. črc 2008

marti mrknu na to 😉

já se těším až bude malé víc, tak vyrazíme spolu k moři apod. Ted by to bylo moc složitý. Budem spolu jezdit do zoo apod když on nebude chtít, tak at si políbí zadek.

martinka79
13. črc 2008

Jani tak to má být máte to u vás moc krásné takže hrá užívat si krajiny určitě třeba s kámoškou. 😉

simlenka
13. črc 2008

jo a pokud jde o finance - nemáme nic moc - prakticky každý dáme do domácnosti 3,5 tis. a jinak si každý žije za svoje - zatím to tak fungovalo - teď už budu na sociálce tak nevím - ale nějak to snad spácháme - ikdyž já si o peníze říkat neumím, ale myslím, že je rozmnej a nenechá mě v tom 😀

martinka79
13. črc 2008

to si nedovedu představit, ale asi to jde. 😉

kortanova
13. črc 2008

Ahojky Jani,musím říct, že po přečtení této diskuze před tebou tak trochu smekám. To já bych asi takhle dlouho nerozdýchala. Neznám tě,ale možná jsme tak trochu podobný.Mám manžela hasiče, jak profesionálního, tak dobrovolnýho, který ještě tady u nás vede oddíl mladých hasiců a dorostu.Navíc je starostou dobrovolných hasičů a naší malý obci dělá takovýho slouhu, pořádáme koncerty, zábavy a tak.Takže spousta času v čudu.Do toho ho zajímá úplně všechno,příroda,motorky, stavíme garáž - všechno dělá sám. Moc času na nás mu nezbývalo. Teď je Vítkovi 11měsíců a od 9měsíců chodi. Doma s ním neudělám nic, neuvařím, neuklidím, protože nechce být sám. Jakmile ho dám do postýlky nebo na zem, tak si hraje tak 5minut a pak ječí, pláče, vzteká se a stejně nic neudělám. Nejde mi to, když on křicí mama, mama a má nudli až na bradu.
Taky jsme měli s manželem pár konfliktů a musím říct, že teď když vidí, že toho mám fakt plný kecky, tak vezme Vítka na dopoledne ven (je fajn, že má dobrý směny a je dost času doma - i když ne pořád snámi) a já aspoň uvařím nebo tak. ALe všechno to chtělo čas. Oblečení po něm zásadně neuklízím, je to jeho ostuda, i když me vadí ponožky u židle, tak tam prostě jsou dokud je neuklidí. řekla jsem mu kolikrát, že nejsem služka, že on po mě taky neuklízí. To jsou ale prkotiny. Když je třeba, tak uklidí všechno celkem perfektne, z domova je na to zvykllý, takže to moc nejde srovnávat s tvým manželem.
Moje rada - asi bych po něm neuklízela a postupně ho nutila, aby se nad sebou zamyslel, nebo si najal paní na úklid, že ty nejsi jeho maminka ani služka či otrokyne. On po tobě taky neuklízí. Nech mu vysavač, hadr na podlahu či na utření prachu, ať taky něco udělá, když přijde domů. Nebo když bude mít volno, tak mu dej malou, ať se stará půl dne sám. řekni mu, co jí má dát jíst a tak a jdi třeba ven. Oni to nějak zvládnou, a když ne, tak je to důvod k zamyšlení co dál... 😒

kometka5
13. črc 2008

Jani, tak to žiješ asi s mým chlapem 😉
Nějaké nesrovnalosti tam jsou, ale pod většinu bych se podepsala....
S tím bordelem, ponožky, trička...to je to samý...a já to prostě nevydržím, jdu a hodím to koše...jenže chyba, zvykl si na to, a už se ani nenamáhá...to samý jako každý den mu říkám, aby sklízel po sobě talíř (nejvíc miluju talíř se zaschlou horčicí 🙂 )a každý ráno je stejně v obýváku a jelikož se na to přece nebudu koukat celý den, tak to uklidím...jednou za čas mi to přeleze přes hlavu a pak je z toho hádka, která je o ničem, protože on jako flegmatik, s ním nic nezatřese a stejně si to neuklidí...
Pak má den, když třeba přijdu domů z procházky a je uklizenej celý byt a musím říct, že takhle bych asi neuklidila ani já...ale pak jsou dny, kdy se z gauče a od tv ani nehne...
já chápu, že toho má za celý týden dost, pracuje tak do 7h do večera, někdy i víkendy, pokud ne, tak sportuje...ale když už je doma, tak s malou hodně pomůže...vím, že když já někam odejdu, tak on mě 100% zastane, ale já taky nemám kam jít, všechny moje kamarádky jsou v práci a já mám přece jenom trochu jiný starosti.
A náš vztah jde trošku víc k ledu...já jsem naštvaná, že není doma, a že když přijde, tak je to jakoby nebyl doma a on je naštvanej, že mu něco vyčítám...takže bludný kruh, z kterýho nevím, jak ven...

Pořád vím, že on je ten můj Muž s velkým M, že jsem hrozně moc ráda, že zrovna s ním mám dítě, ale někdy mi to prostě leze na nervy. věřím, že kdybych chodila do práce, je to o něčem trošku jiném....

A jinak dovolenou budeme trávit tak, že jedeme na týden s partou, kde se nejvíc těší na to, jak bude celý týden v bumbat 🙂 a já se vlastně budu starat o malou stejně jako doma a pak jede s rodičema a s rodinou nic... ☹

a je fakt, že jeho taky hrozně moc zkazila maminka...doteď když tam přijdeme, tak by mu pomalu zouvala i boty...prostě je na to zvyklá, jí to dělá radost a on je na to zvyklý...jenže takhle já dopadnout nechci, ale někdy si říkám, že by bylo možná lepší se s tím prostě smířit... 😒

Je to asi hodně zmatený, ale mám toho v hlavě tolik, že to snad neumím ani poskládat do vět, tak doufám, že je to aspoň trochu k pochopení... 😉

janicka.ziv
autor
13. črc 2008

kortanova děkuji za příspěvek 😉 každý chlap je jiný a budto jsem já mimo anebo on. těžko se to tady vše vypisuje. On je flegmatik, bordelář a navíc není doma a tudíž mu bordel nevadí protože stejně není doma. a i když je, tak mu to je jedno. A já miluju pořádek, preciznost a čistotu. Jediný,co pořád "uklízí" je on sám-dá li se to tak nazvat. Sprchuje se 2 x denně, to jo,to se mu líbí. Takže at uklízím po něm nebo ne, at mu to říkám nebo ne, výsledek je stejný. A když mu řeknu, že tady po něm akorát uklízím, tak se na mě oboří, co kecám, že to není pravda a že jsem stejně celý dny doma a nic nedělám.
Jo jo zní to hrozně ale je to tak. On si neuvědomuje,co vypouští z huby. Někdy je sám s malou (to zas jo) a pak mi asi 2x řekně, že mě obdivuje,ale rychle na to zapomene a je to ve starých kolejích.

Včera malá moc nechtěla jíst a já z toho byla uplně na nervy. On byl celý den pryč sportovat. A večer v devět přijel a já skoro z malé brečela a on mi nezapomněl dnes v hádce řict, že malou nezvládám, že jsem hysterka a co prý celý dny doma dělám když jsem pořád doma?!! že mám mít nastudovaný jak na malou a na to její jídlo. A že prej jsem SI JI neměla dělat, když na ni nemám. Jo holky, je to hrozný,ale toto mi řekl. Neměla jsem SI ji dělat! To je vrchol. stydím se za něj.

johanda
13. črc 2008

jani - moje zásada je - manžela zbytečně neopečovávat. Takže žádné žehlení, teplé večeře, úklid pohozených svršků apod. Musí mu stačit, že má doma milou usměvavou ženu, která mu občas z lásky vydrbe záda ve vaně, udělá masáž unavené šíje a zad, udržuje rodinný krb přiměřeně teplý a spoléhá na jeho chlapskou svéprávnost a šikovnost v péči o sebe, domácnost a děti. Vím, že povznést se nad bordel je někdy sakra náročné, ale doporučuju - nech nějakou dobu byt jako po výbuchu pumy a pokud bude mít řeči, sladce řekni, že mateřská je určená k péči o dítě, nikoli o domácnost.
Ještě mám otázku? Proč s ním nejezdíš na ty jeho sportovní mače? Co kdybys mu oznámila "miláčku, chci se podívat, jak ti to jde, jedu s tebou"? Budeš mu fandit a zabavíš se.

janicka.ziv
autor
13. črc 2008

Kometka nemám ted už moc čas psát, ale vážně mi přijde, že jsi právě psala o mě. to uklízení, maminka a pod, to je přesný

johanda
13. črc 2008

Jani - přístup tvého chlapa není normální, takhle se nechová milující manžel, promiň, že se ptám, co sex?

janicka.ziv
autor
13. črc 2008

johanda-sex nic. ne že bych neměla chut, ale poslední dobou to nejde.psychicky mám zábrany. Aby na mě ráno křičel a večer sex? ne to prostě ne.
A na ty jeho mače nejezdím proto,že to je na celý den, mě to nebaví, malá tak dlouho v kočáru nevydrží, musím odsávat mlíko a malá má problémy s jídlem a tam by se nenajedla už vůbec 😉

janicka.ziv
autor
13. črc 2008

pro dnešek se loučím. už zase brečím když si uvědomím,jakej hnusnej život jsem si s ním zavařila. nevím, jak z toho ven. Jeho nic nevytočí, prostě flegmatik. i kdybych odešla, tak mu to je nejspíš jedno a byl by asi rád. Jediný co má doma rád je malá.

kometka5
13. črc 2008

Jani, já už taky nevím, jak dál...u nás to není asi až tak hrozný, jelikož mi neříká, že jsem na mateřský, že nic nedělám atd...ale malá dneska skoro celý den plakala, vůbec nepapala, teď usnula a naposledy trošku jedla v 5h., tak jsem z toho hotová a on dělá jakoby se nic neděle...jakoby ho to nezajímalo...i když proč taky, ráno vstane z postele a celý den bude pryč...

Asi je pravda, že by to chtělo prostě po něm neuklízet, možná by se chytl za čumák...jenže to já bych z toho bordelu asi zešílela... ☹

lennis
13. črc 2008

Jani, tak takhle se utrápíš a život je na to dost krátkej, taky mám dny a depky, lezu si sama sobě na nervy a někdy jsem taky bulila, ale vždy si uvědom, že máš krásný a zdravý dítě a pro něj tady musíš být vždy a nějakej chlap ti za nervy nestojí, na jednom chlapovi život nestojí. Bude určitě líp, tak nedepkuj a raduj se z malý. Já vždycky, když jsem měla divný dny a pocity, tak jsem si uvědomila, že jsou lidi co mají děti připoutaný k lůžku a hůř...., že já mám vlastně tak obrovitánský štěstí, že mám chlapa na celý život - i když mu je jen 14 měs a je ten nejúžasnější na celým světě 🙂 a ty máš určitě úžasnou kamarádku i když zatím špatně papá a je malinkatá, ale tohle všechno ti brzy vrátí v tom nejlepším slova smyslu.

karot
13. črc 2008

Janicka,................já mám sice manžela každý den v 15:30 doma,ale nic to pro mě neznamená.Jde buď něco dělat na zahradu,nebo si leští auto 😀 a nebo(tím tráví hódně času)si jede fotit letadla na letiště. 🙄
Jediné,v čem mi pomůže je to,že mi večer napustí a vypustí vaničku. 😅 Co se týče komunikace,...........jeho nezajímají moje mateřské "problémy" a mě zase ta jeho letadla. 😀
I jsem mu nedávno řekla,že bych i ocenila,aby si našel takovou práci,aby byl v týdnu v tahu a přijížděl jenom na víkendy.Ono by to tiž vyšlo na stejno 😎 ,..............akorát by měl víc peněz a já míň práce(vařím kvůli němu skoro každý den obědy 🙄 ). 😀
Jenže u mě je ten rozdíl,že si ten stereotyp vychutnávám.Adámka mám vymodleného,takže jsem ráda,že si ho můžu užít. 😵
Kino mi nechybí(s manželem jsme svoji 8 let a nikdy jsme v něm nebyli),dovolená(byli jsme akorát jednou u moře 😅 a jinak doma),.............možná bych ocenila pár víkendových výletů. 😔
Na hlídání taky nikoho nemám,takže jsem s Adamem 24h. denně. 😝

dzej
13. črc 2008

janicka.ziv můžu se zeptat, vy jste malou plánovali, manžel chtěl mimčo nebo to přišlo samo?

niki2
13. črc 2008

pridam jen par poznatku, protoze jinak by to bylo taky na hodne dlouho.
uklizet nemuzu prestat, kdyz mam doma male deti, z toho jedno leze v lepsim pripade po ctyrech, v horsim se plazi...
manzel je bud v praci (dela na smeny) nebo se venuje letadlum (zdravim Karot 🙂 ). Z prace je unaveny, takze musi odpocivat. Ja doma nic nedelam, maximalne namacim podlahu, dle jeho slov, pouzivam totiz mop a ne hadr.
Posledni dobou jsem v podstate rada, kdyz tu neni. To si totiz volame, protoze se nam styska, ale jak je doma, uz najednou nevim, co delat a nemam ten svuj klid. Planuji si dost akci s kamaradkama nebo jen tak s detma, 2x tydne chodim cvicit. To mi chodi hlidat mamka a to nekdy i kdyz je doma manzel... Starsiho jeste pohlida, ale mladsiho se mu nechce.
A jeste k tomu bordelu, coz u nas neni az takovy problem, zatim mate deti male, ale az trochu povyrostou, budou ponozky na zemi povazovat za normalni. V tom musim taky manzela pochvalit, ze uz si na to jakztakz dava pozor.
Na dovolenou asi taky nepojedeme, navic s detma to pro nej neni dovolena, on si potrebuje odpocinout... Je mu sice jedno, zda bychom s sebou brali moji nebo jeho mamku, ale ja babicku za zadkem zkratka nechci.
Jo a obe deti jsou vice nez vymodlene.