Stres a problémy z nedostatku sexu a citů?

terezatko
14. lis 2013

Ahojky holky. Mam problém. Jsme spolu 2,5 roku. Jen chvilku manželé. Máme 15 měsíční dceru. Na začátku to bylo hezké, ale trvalo to pouze krátkou chvilku. Největší zamilovanost a city se hrozně rychle vytratily. Bojovala jsem s tím. Přítel je o 12 starší. Asi po 4 měsících se nám začala snižovat častost sexu. Pak jsem otěhotněla. Tím byl sex skoro pryč. Asi od 5 měsíce už jsme spolu nespali. Po porodu jsme spolu nespali asi půl roku. Muž říkal, že v těhotenství měl strach. Po porodu, že zážitek z porodu s ním moc hnul a nejde to. Pak to jednou bylo a pak zase asi 3 nebo 4 měsíce nic. Jednou řekl, že už na to nemá chuť, pak z něj zase vypadlo, že je to kvůli tomu, že už nejsem tak hubená. Byl to pro mě silný impulz a tak jsem zhubla. Jenže se opět nic nezměnilo. Občas si říkám, že si na to asi zvyknu, ale pak mám na to takovou chuť že bych se zbláznila. Rozhovorům se vyhýbá jak jen to jde. A mám pocit, že z toho pramení všechny naše další problémy. Hrozně si mě chtěl vzít a mít se mnou dítě. Pak se malé skoro vůbec nevěnoval. Teď už je to lepší aspoň s věnováním se malé. Štvalo mě, že chodil dost často do hospody. To kvůli mě snížil jen na jeden den ve všední dny a pak občas o víkendu. Po narození malé jsem to udělala tak, že jsme každých 14 dní odjeli s malou k rodičům a on měl volný víkend. Ale nějak zvlášť to v ničem nepomáhalo. Jen v tom, že jsem nemusela pořád poslouchat jak je unavenej a jak se musí vyspinkat. Což říká stále. A to že bych se občas potřeboval vyspat já je mu celkem fuk. Pořád dělam ústupky, vymýšlím různé aktivity a už mě to opravdu moc neba. Takhle z toho života vůbec nic nemám. Žádný sex a i kdyby měl nějaký sex přijít, tak jsme bez toho oba tak dlouho, že ani nevíme jak máme začít. Žádné mazlení, líbání. Vždycky jen pusa a tím to hasne. Prostě to vše nějak moc rychle vyprchalo. Já jsem teď pořád podrážděná, nepříjemná a ve stresu. Vůbec nevím co mám dělat. Teď už ho posílám úmyslně do hospody abych byla doma v klidu a sama. ☹ Nechci na něj být zlá a nervovat se. Vše mi vadí. A to mě pak docela štve, protože jsem na něj opravdu často zbytečně nepříjemná. Na štěstí to není konfliktní člověk a moc se nehádáme. Ale i nerad řeší problémy, je to takový začarovaný kruh. ☹ Nejde mi se nad tím vším povznést. Snad to bude později lepší. Jestli je to jen nějaká ta krize po 1roce dítěte. Nevím. ☹

veronika.deskova
14. lis 2013

@terezatko To mi je líto. Ale podle mě to bez vzájemné komunikace nevyřešíte ☹ Neexistuje žádný recept na šťastné manžeství ... Já jsem s manželem 11 let, 3 roky v manželství, děti tedy ještě nemáme ... ale tohle by mě taky štvalo jako tebe ☹ Asi je těžký udělat první krok a tak se manžel zdráhá. Vem to do svých rukou a zkus udělat první krok - navrhni mu, abyste si popovídali. Uvidíš kam to povede a budeš mít hned jasno, jakým směrem se to bude ubírat. Hodně sil a držím palce!

terezatko
autor
14. lis 2013

@veronika.deskova No jeden čas jsme o tom mluvili(a) dost často a pokáždé mi muž vše odkýval a nic se stejně nedělo a nebo mě jen vyslechne abych měla radost a on měl už klid. Je hrozně hodnej jen nějak neumí řešit problémy a tím pádem se v tom pořád plácáme. Neumí se k tomu nikdy vyjádřit... Očas se mu něco nelíbí a on mi to ani neřekne, abych nebyla naštvaná. A pak se to dozvídam od přátel. Je chyby na obou stranách, ale já si to umím přiznat, ale nevím co s tím dělat, když neznam názor druhé strany a naše problémy se neřeší. Opravdu začarovaný kruh 🙂

orangis
14. lis 2013

@terezatko Ahoj, víš, ony to některé holky nerady slyší, ale vztahy mezi muži a ženami jsou ve většině případů spokojené, je-li uspokojivý sexuální život partnerů, takže to prostě je o sexu. A z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že čím méně sexu je, tím vzdálenější si partneři jsou, i když jinak se třeba mají velmi rádi. Na to se následně skutečně nabalují další problémy, problémy v komunikaci nevyjímaje. Na tvém místě bych zkusila s partnerem promluvit, rozhodně bez křiku nebo vyčítání, že si myslíš, že Vaše problémy pramení z nedostatku intimností a že ti na něm velmi záleží, a proto bys chtěla postupně k sobě navzájem najít zase cestu. Nečekej, že se to spraví ze dne na den, budete muset znovu budovat důvěru a znovu se vzájemně objevovat. Pokud se to ani posléze nezlepší, problém bude zřejmě někde jinde...

laurital
14. lis 2013

@orangis Souhlasím, někde jsem četla, že ve spokojeném vztahu má sex důležitost maximálně dvacet procent, ale v nefungujícím až osmdesát.

jajina.c
14. lis 2013

@terezatko jako kdybych četla o svém vztahu. Už spolu nejsme, nedávala jsem to. A rady promluv si s ním nepomůžou, když totiž nechce mluvit, tak se sním nehne, kdo nezažil nepochopí. Přeji, aby se to urovnalo, já na to po 3 letech neměla už nervy. Se mnou nespal 2,5 roku a já mu byla věrná. Dnes sama sebe nechápu.....

mimco
14. lis 2013

@terezatko je až neskutečné, jak se tvůj život podobá tomu mému, je to slovo od slova stejné. Otěhotněla jsem strašně rychle a tak jak to všechno začalo intenzivně a vášnivě, tak rychle to taky skončilo. Navíc, já jsem se za ním přestěhovala ze severní moravy. Navíc jsem byla ještě vdaná, ale s manželem jsme už nějakou dobu nežili. Měli jsme se rozvádět, ale jemu se udělalo jednoho dne zle, skončil v nemocnici se strašnou diagnózou, nebylo mu pomoci. To nás dalo zase do hromady, ale jen po kamarádské stránce, snažila jsem se sním být až do konce, no bylo to strašné, já těhotná s jiným, u postele umírajícího manžela, připadala jsem si jako ten největší odpad, zvládl tři měsíce. Myslím, že mě to dost změnilo, už nejsem usměvavý a veselý člověk. Jsem sama v cizím městě, s mužem co mě nechce a jediné co mě drží je moje malá holčička. Nevím jak z toho ven.

lenus202
15. lis 2013

@veronika.deskova Přesně, důležitá je komunikace...zažila jsem něco podobného, nesmíte se brát jako samozřejmost, on tě tak asi bere, když se tak chová. Mě manžel totiž řekl, že mě tak bral, ale když jsem to začala řešit (skoro jsem odešla), tak se mu rozsvítilo a pochopil, že pro vztah musí dělat taky něco i on...u nás je to v komunikaci, manžel se to už naučil a problémy jsou pryč 🙂 teď čekáme rodinu a jsme šťastní...přeju hodně štěstí @terezatko

ninaduskova
15. lis 2013

@terezatko Příjde mi,že nějak popisuješ můj život. ☹ Manželé nejsme,ale jinak sedí všechno dokonale. Otěhotněla jsem po 3 měsíčním vztahu.Ze začátku jsem si nevěděla rady...hospoda a kamarádi pro něj byla prioritou. ☹ Teď už to není tak hrozné,do hospody chodí jen občas....přesně asi tak jako tvůj manžel.Je hodný,ráda se s ním směju,ale co se týče sexu a citů....je to na bodu mrazu. ☹ Nespíme spolu cca od 6. měsíce těhotenství....nejdříve mi tvrdil,že se bojí kvůli malé...potom přiznal,že ho nepřitahuji kvůli tomu jak jsem přibrala ☹ Připadám si někdy jako odpad.....Komunikace u nás probíhá asi tak,že já mu vše vylíčím a on mi to jen odkývá někdy něco řekne,uklidňuje mě,že nás má rád,ale city najevo mi nedá skoro nikdy....dostat od něj pusu...to je jako svátek! ☹ Strašně se bojím,že po porodu to zůstane úplně stejné.... ☹

superkousky
15. lis 2013

@terezatko
@ninaduskova
Milá děvčata - říct mi chlap že se mnou nespí,protože jsem přibrala (navíc po jeho dítěti),tak bych byla ráda,že sex nechce 😉.
Nedovedu si představit,milovat se s hulvátem.
Takové hezké ženské - kampak se stratila hrdost 😕 .

terezatko
autor
15. lis 2013

@superkousky No je pravda, že on mi to sám ani neřekl. Nějak to z něj vydolovala kamarádka. Je fakt, že to bylo už skoro rok od porodu a já si pořád hledala nějaké záminky proč bych teď ještě z hubnutím nezačala. Po porodu jsem se dostala na svou váhu, ale pak jsem zase postupně tloustla a už se to nelíbilo ani mě. A to byl dobrý impulz s tím začít. Ale tím, že to v ničem moc nepomohlo, tak se teď jakž takž držím na tom co jsem zhubla. Ráda jím sladké když mám nějaké problémy.

terezatko
autor
15. lis 2013

No uvidíme jak to s náma vše bude. Někdy mi hrozně vadí úplně vše. Vše co udělá je špatně a pak mi zase hrozně chybí. Je to fakt zvláštní. Možná je chyba ve mě nevím. Třeba se to po Vánocích zlepší. Vím, že mě miluje a já miluju jeho. Jen nám prostě něco chybí. ☹

terezatko
autor
15. lis 2013

Omlouvám se za chyby. Pak vždy když to zpětně čtu, tak se divim co sem to tam napsala. 🙂 😖

kocour1
16. lis 2013

Ahoj s manželem jsme necelé dva roky, z toho půl roku manželé. Máme roční holčičku. Také se frekvence sexu rapidně snížila jak při těhotenství, tak i po porodu. Ani nevím čím to je. Myslím, že manžel není tak moc na sex, do toho starost o dítě - než usne, pak se vzbudí apod. (už není čas jen náš) a do toho samozřejmě lehké vyprchání prvotní zamilovanosti, kdy jsme na tom mohli ležet každý den třikrát🙂. Je to nejspíš normální, ALE. Chápu tě, že tě to štve a že ti chybí ne jen sex, ale vzájemná blízkost, která je ve vztahu důležitá! Já jsem zkusila navrhnout nějaké pravidelné dny - např. středa - není to moc romantické, ale účel to splní🙂...důležité je nějak se rozjet a najít nějakou střední cestu, která bude vyhovovat obou🙂. Držím palce a netrap se! Všude je něco a důležité je, že se jinak máte rádi, že si rozumíte a že je ti s ním fajn🙂