Styk dítěte s otcem po rozvodu. Může žádat o změnu?

janinaj20
17. črc 2011

Ahoj. Chci se vás zeptat, zda s tím máte někdo zkušenost.
Mám rozsudek, ve kterém je uvedeno, že mám svěřené dítě do výchovy, stanovené výživné, které má otec dítěte platit a dále styk dítěte s otcem DOHODOU. U soudu pouze sepsané 3dny v týdnu návštěvy dítěte v odpoledních hodinách.
Proti tomuto jsme se u soudu vzdali odvolání.

Nyní chce otec dítěte změnit návrh - styk dítěte s otcem. Chce si dítě brát, dítěti bude 8měs.
Jsou teprve 2 měsíce od soudního rozhodnutí.

Může podat otec dítěte návrh na změnu?

ria80
17. črc 2011

Ahoj, my už jsme si psaly. Důležitý je to, co je v rozsudku. Jestli otec chce změnit návrh, může si podat žádost k soudu, tím ale rozjede nové řízení. protože máte od rozsudku krátce, zvlastní zkušenosti vím, že než bude vůbec nařízeno jednání, může to trvat hodně dlouho. Do to doby, než bude platný nový rozsudek, bude platit ten současný.
Jestli není v rozsudku uvedeno, si otec má právo dítě brát třeba na víkendy nebo o samotě, což v tom tvém nic takového není, nejsi povinna mu dítě takhle dávat a on nemá možnost, jak to napadnout.

amj
24. črc 2011

holky prosim radu.... mam dceru 4,5 roku. jeji otec s nami nezije...cca 3,5 roku. za tu dobu o ni jevi minimalni zajem. Loni se videli naposledy v kvetnu cca 5 minut. tot za cely rok 2010. ve 2009 cca 4 krat. a ve 2008 asi take tak... nekupuje darky, nejsou v kontaktu, neplati alimenty. dluzi neco pres 80 tis. vloni jsem podala trestni oznameni - v dubnu - cely rok a pul se nic nedelo. Neplati. nic. ted najednou je soud o alimenty. a hned za nim je druhy soud - on chce moji dceru do sve!!!! pece. Vzhledem k tomu, ze vim jak fungujou ceske soudy, a jak je to dobre podplatitelne...mam strach. Vdala jsem se a zijeme s manzou mimo cr. Muj ex se take ozenil a vyzenil 2 deti a sam ma take 2 deti, o ktere se staraji jeho rodice. Dcera si samo mysli, ze jeji tatinek ten co s nami bydli. Nema paru o nikom jinem... a ted co.... vubec nevim na co ji pripravit. Jestli mu ji daji, nebo do stridave,nebo navstevy...nevim. Nevi co ma rada, nikdy ji nemel sam... nikdy nespala u cizich lidi. a on je pro me cizi..pardon ze to tak reknu, ale je... od r. 2008 spolu nezijeme...

jana85
29. dub 2012

Ahoj, mužete mi nekdo prosím poradit? Muj přitel ma dceru a chce si ji brat v liche vikendy ale jeho ex mu ji naschval v tyto vikendy nechce vubec davat, maji už soudne určene že zustane v peči u matky a alimenty jinak o tom kdy si ji muž brat nic nemaji. Druhe stani teprve budou mit. Tak si musi podat žadost o upravu styku? A kdy? Muže už ted nebo až po rozvodu? A jakou ma šanci že mu soud vyhoví?Předem moc děkuji za rady. Vubec nevime co mame delat s ex neni žádna řeč pořád si trva na svem.

slunecnice209
29. dub 2012

@jana85 Samozřejmě pokud s matkou dítěte není domluva / a někdy je lepší si to pojistit i když domluva je/ si soudně požádat o úpravu styku. Určitě požádat již nyní a soud samozřejmě ten styk upravit musí, není to jen že by měl otec jen povinnosti, ale má také svá práva a tím styk s dítětem je. Podá návrh, kde zdůvodní jak a proč chce styk upravit..vše ostatní se doladí již při stání, musí se přihlížet k tomu, aby to vyhovovalo oběma stranám, pokud se nedohodnou na kompromisu, určí to soud jak uzná za vhodné. Takže pokud to není nějaký vyvrhel 🙂 soud styk upraví a matka dítěte toto bude muset dodržovat 😉 .

jana85
3. kvě 2012

@slunecnice209 Děkuji za odpoved.

jana85
3. kvě 2012

A ješte sem se chtěla zeptat když se bude ta žadost podavat kolik se za to u soudu platí? A jestli teda přihledne soud k tomu když tam napiše že ma přitelkyni ktera ma deti a ty ty druhe vikendy chodeji k otci ( chceme s detmi společně jezdit na vylety atd.) a že chce dceru vzit taky k prarodičúm ( ty o těch druhych vikendech pracuji). Nebo co byse tam mělo napsat jako ten duvod. Jeho exmanželka nejspiš nechce aby se naše deti stykali? Předem děkuji za odpoved.

misulinka2410
3. srp 2012

Ahoj chtěla bych poprosit o radu,mám přítele který má 4letou dceru rok spolu nežijí,dcera je přidělana do výchovy matky otec na ni platí výživné tak jak má ale dceru za celej rok viděl snad 10min když se domlouval že si jí vyzvedne v sobotu na jeden den do zoo nebyli doma telefon nezvedala tak to bylo i s poutí i po dohodě že se staví nebyla jako doma.Jak by se měla napsat žádost k soudu,myslím že když radně platí a na Vánoce,svátky,narozeniny,velikonoce atd kupuje darečky že zájem oní má ale bejvalá co slyším říka že nejeví zájem.Děkuju za radu vubec nevíme jak nabo co k soudu napsat.

ria80
3. srp 2012

@misulinka2410 Ahoj, tak jestli nemá přítel stanovený styk s dcerou, první co musí udělat, je podat k soudu návrh na úpravu styku. Až bude styk stanovený a matka nebude dítě předávat, je možné pak styk vymáhat.

misulinka2410
4. srp 2012

@ria80 Ahojky no pravě že v rosudku o styku nic nemá....tak napíše žadost.Díky

ria80
4. srp 2012

@misulinka2410 Do návrhu ať popíše stručně celou situaci, jak to vypadá a proč je potřeba styk upravit. Pak ať tam napíše svoji představu styku. Ale to už vám asi poradí váš právník.

misulinka2410
25. srp 2012

Ahoj tak žádost jsme poslaly a ted by nás zajímalo zda soud bude ověrovat nák kde bydlí posílat pracovnici třeba jestly jsou pro dítě dobrý podminky když se jedná o víkendy????

paegaska
26. srp 2012

@misulinka2410 ano, sociální pracovnice by měla navštívit otce i matku v jeho bydlišti a pak píše posudek o poměrech, kvůli případnému bydlení-přebývání dítěte.
Pokud už někdy v bydlišti otce nebo matky byla a místo je pořád stejné, tak si jenom pozve otce nebo matku do kanclu a poptá se na jejich vyjádření k návrhu o úpravu styku. Zda souhlasí nebo nesouhlasí a důvod.
Posílají korespondeční lístek.

Neboj, nejde o to, aby dítě u vás mělo vlastní pokoj,neočekává naklizený byt, ale jen, že soud nevydá dítě do nějakého nevhodného prostředí. Prostě zkontrolují zda nebydlíte pod mostem 🙂

misulinka2410
26. srp 2012

No jde o to že přítel co od byvalky odešel má trvalý pobyt na měste,bydlí u mě ja mám byt pronajatej tak jestly nejde oto kde má trvalý pobyt a jestly stym nebudou náky problémy...jinak u mě klidně svuj pokojik mužeme zařídit velký je to dost ale aby pak nebyli naky problémi jako že není hlášenej u mě atd....

paegaska
27. srp 2012

@misulinka2410 určitě nevadí, když bydlí u tebe. Ale pokud bereš nějaký sociální dávky a přítele nemáš hlášeného, tak bych neriskovala.
Přítel může nahlásit, že bude dítě brát ke svým rodičům.

bigdog88
26. kvě 2013

Ahoj,chci požádat o radu,protože si připadám bezmocný ☹ Mám před rozvodem,s manželkou jsme splodili nádhernou holčičku,které je nyní 2 a čtvrt roku,mám k ní velmi silný citový vztah,zkrátka jí miluji!Od narození jsem se o dcerku řádně staral,pracoval atd.,avšak poslední rok jsem začal bojovat se svojí závislostí na alkoholu,která se i díky nefungujícímu vztahu prohlubovala.Podstoupil jsem tedy půlroční protialkoholní léčbu s následným doléčováním.Nyní žiji v jiném městě,úspěšně abstinuji,pracuji a řádně na dcerku platím.Manželka mi sice ve styku s ní nebrání,ale omezuje ho jen na pár hodin v bytě v její přítomnosti,což mi nestačí.Chci jí vzít ven na procházku,na hřiště,prostě si ji užít,to že mi to nedovolí mě dohání k slzám.Podepsal jsem předrozvodovou dohodu,pak se mi ex vysmála,že jsem blbec,že záleží jen na ní,kdy malou uvidím.Naivně jsem věřil,že postupem času budu vídat malou postupně víc a víc i tomu se vysmála!!!Prý nejsem normální a nedůvěryhodný,chápu její obavy,ale nechci se malé odcizit.Musím tedy čekat,až na úpravu styku soudem?Předem díky za info 🙂

snilek1984
27. kvě 2013

Dobrý den, mám prosbu.Jakou máte žkušenost s výši styku otce s dítětem dle soudu.Když malému jsou ještě necelé 2 roky.Děkuji

kitinka76
27. kvě 2013

@bigdog88 ano, pokud chceš dítě vidět častěji než exmanželka povolí musíš požádat soud. A narovinu, nevím jak dlouho abstinuješ po skončení protialkoholní léčby, ale dvouleté dítě bych krátkodobě vyléčenému alkoholikovi bez dozoru taky nedala. Důvěru si musíš zasloužit!! 😉

kitinka76
27. kvě 2013

@snilek1984 je lepší se s otcem na styku domluvit a pouze nechat soudce ať dohodu schválí. I u takto malého dítka může soud určit každý druhý víkend, nebo jak má kamarádka - střídavou péči 😒 záleží hodně na otci i soudci

kikimaruska
27. kvě 2013

@snilek1984 souhlasím s kitinkou, nejlepší je dohoda a tu nechat schválit. Můj expřítel si malého bral od roka, kdy ani nechodil...byl stále jako miminko se všema potřebama...každých 14 dní od pátku do neděle plus týden v zimě, 14 dní v létě, po Vánocích....ale víceméně se vždy dohodneme kdy a jak podle vzájemných potřeb.

bigdog88
28. kvě 2013

Já vím,abstinuji teprve 11 měsíců.musím být trpělivý 😉 díky

jarmilka123
26. črc 2013

Ahoj potrebuji poradit, mam po soude s otcem deti jsme se dohodli, ze budu mit deti v peci a soud mi je sveril. Ted otec mi vyhrozuje ze zazada o deti do sve pece.ma nejakou sanci ze deti dostane? Dekuji za odpoved

jancip
26. črc 2013

@jarmilka123 Ano, je to možné, ale musel by k tomu mít nějaký důvod. Např. prokáže-li, že u Tebe děti neprospívají, že chtějí více být u něho, že třeba piješ, že mu bráníš ve styku s dětmi apod. Pokud by žádný důvod neměl, je málo pravděpodobné, že by mu soud vyšel vstříc.

jarmilka123
26. črc 2013

Zadny nema nepiju na rozdil od nej, nenasel by zadne pochybeni co se tyce deti!

jarmilka123
26. črc 2013

a mam podezreni ze jede v drogach i se k tomu priznal bude se u soudu k tomu prihlizet?

cabrakovaeva
2. srp 2013

@jarmilka123 Dobrý den,myslím si že o děti nemusíte mít strach že je svěří soud do péče otce,můj přítel chtěl do své péče syna protože se matka o něj až tak dobře nestará a stejně neuspěl.

sarkad2856
4. srp 2013

@misulinka2410 bývalý přítel má taky adresu na uřadě a po rozvodu u něho byla sociální prac se jen podívat zda má kde být když bude mít na víkend děti.Tam se hlásí adresa kde přebývá.

sarkad2856
4. srp 2013

@jarmilka123 Zmínit to u soudu můžeš,ale aby je svěřil jemu musí mít trvalou práci,bydlení 😉 jinak nemá šanci,soud vždy většinou vyhoví matce

jarmilka123
31. srp 2013

ahoj holky, chci se zeptat na par otazek, mam deti v peci a otec mi od soudu nedal ani korunu jak mam postupovat? u soudu rikal ze mi do 30.6 da dluh a nedal a po doruceni dopisu mi mel dat alymenty do 3 dnu a taky nic! a ta dalsi otazka je jestli ma narok mi mluvit do toho kam si dite prihlasim na skolu? moc diky

kitinka76
2. zář 2013

@jarmilka123 vem rozhodnutí o výživném, doufám, že na něm máš razítko, kdy nabylo právní moci!!! a běž na okresní úřad, odbor péče o dítě (či jak se to teď jmenuje) a řekni jim, že chceš zažádat o exekuci na plat, protože otec neplatí. Pomůžou ti se sepsáním a to si podáš k soudu. Zaměstnavatel mu pak bude alimenty automaticky strhávat z výplaty. Jen se připrav, že to nebude hned, tady všechno dlouho trvá. Pokud neplatí dýl jak 4 měsíce, tak vem rozsudek a rodné listy dětí a běž to nahlásit na policii, je to trestný čin zanedbání povinné vživy. Když to začnou policajti vyšetřovat, tak se chlapi leknou a většinou zaplatí.
Ke školce - mluvit do toho může, je to otec, ale poslouchat ho nemusíš.... po mně 100% ve škloce nechtěli souhlas otce 😉

jarmilka123
3. zář 2013

Dopis mi ze soudu dosel a nabyl pravni moci, jake razitko myslis?