Styk dítěte s otcem po rozvodu. Může žádat o změnu?

janinaj20
17. črc 2011

Ahoj. Chci se vás zeptat, zda s tím máte někdo zkušenost.
Mám rozsudek, ve kterém je uvedeno, že mám svěřené dítě do výchovy, stanovené výživné, které má otec dítěte platit a dále styk dítěte s otcem DOHODOU. U soudu pouze sepsané 3dny v týdnu návštěvy dítěte v odpoledních hodinách.
Proti tomuto jsme se u soudu vzdali odvolání.

Nyní chce otec dítěte změnit návrh - styk dítěte s otcem. Chce si dítě brát, dítěti bude 8měs.
Jsou teprve 2 měsíce od soudního rozhodnutí.

Může podat otec dítěte návrh na změnu?

jarmilka123
21. zář 2013

Ahoj holky, potrebuji poradit, muze mi otec kecat do toho kdyz chci odhlasit syna z fotbalu? syn nastoupil do 1 tridy zs, a stezuje si ze je unaven. Boji se to otci rict ma strach ze ho zbije. Moc diky

freezie
31. říj 2013

Ahoj všem, neřekl by mi někdo zkušenosti? Manžel mě podváděl, když jsem na to přišla hned se odstěhovaal, nechtěl nic řešit. Máme spolu ročního syna. Otec ho chce vídat co nejčastěji s čím já nesouhlasím. S mým návrhem že ho uvidí každý druhý víkend oba dny na 3 hodiny a každou druhou středu na 2 hodiny nesouhlasí a nárokuje si ho mnohem víc. Vyhrožuje mi sociálkou pokud nepřistoupím na jeho podmínky. (i když podle něj nevyhrožuje, jen se prý snaží po dobrém dohodnout) Má na něco takového nárok? I když mi lidi kolem mě říkají že se nemám čeho bát, nějak se nemůžu zbavit špatného pocitu. Bere se v potaz že on zahýbá mě, že on rozvrátil rodinu, že se nesnažil něco vyřešit a hned odešel. Máte někdo zkušenost jak častý kontakt by přiklepl soud? Moc vám děkuju

ivular
3. lis 2013

@freezie Osobní zkušenost zatím nemám, ale řekla bych, že při rozhodování o styku nebude hrát roli kdo opustil koho 😖 Spíš bych sázela na to, že je syn ještě malý.. Držím pěsti!

lilli12
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kacerka81
5. srp 2014

Zdravím, mám na Vás dotaz: ex se rozhodl podat návrh na změnu styku s dcerou z dohody (kterou věčně porušoval) na pevné termíny s tím, že bude žádat aby dcera u něj byla přes noc. S tímto nesouhlasím a mám k tomu výhrady jaký je otec co si domluvil termín a pak ho den předtím zrušil páč se mu to nehodilo atd....... Další problém je jeho současná partnerka(což je ex mého nynějšího partnera) a její věčné sprosté útoky na mojí osobu jsou už dlouhotrvající již z dob něž se oni dali dohromady. Opravdu se mi nelíbí že by má dcera měla jezdit k otci kde bude v přítomnosti někoho kdo štve a očkuje vlastní děti proti mě a dceři. Navíc její starší syn má problém s mojí dcerou a poté co jsem ho přistihla jak jí kopl do břicha opravdu nevím zda si tohle moje dcera zaslouží ☹ Nechala jsem to asi dojít příliš daleko že jsem byla naivní a věčně mu ustupovala.

zamilovanadonej
5. srp 2014

@kacerka81 A čeho se konkrétně dotaz týká? Návrh na změnu styku dát může, a je jen na soudu ve spolupráci s OSPOD jak rozhodne. Můžeš argumentovat, ale věcně. Že něco "nechceš" ti bohužel spíš přitíží.

kacerka81
5. srp 2014

Na otce není spolehnutí nic nedodržuje, nerespektuje a vše na čem se dohodneme porušuje. Měl mít dceru 1x14 dní sobota či neděle-nemám problém od 9-16 tak to nefungovalo dceru přivezl ve 14 a hotovo. Příjezd pro dceru věčně pozdě, měla u něj chodit spát po O ani jednou to nezkusil a Xkrát jí přivezl dříve s tím že chtěla mámu.Tak kde mám jistotu že tohle nebude pokračovat když do ted si dělal co chtěl a jak chtěl. Není s ním řeč a myslí si že dělá dobře což já jsem opačného názoru.

jancip
6. srp 2014

@kacerka81 Návrh na soud opravdu dát může, záleží na soudu, zda mu vyhoví nebo ne. To, že ji přivezl dřív, že chtěla mámu podle mě není vůbec na škodu, spíše naopak. Raději prostě přijel, než aby mu doma brečela....Problém může být spíše to, zda ho současná partnerka případně i on popuzuje proti Tobě. Pak je ale komplikované dokazování, mohou se dělat i znalecké posudky.

nalja
6. srp 2014

Syna mám svěřeného do péče, styk s otcem je dohodou. Vycházím mu vstříc přesto, že se mi některé věci nelíbí( bydlení po studentských bytech, častější střídaní partnerek, nevýchova - vše je legrace a syn může všechno ) Matyáška mu dávám od pátku do neděle a pokud mám cestu vozím mu ho nebo si ho vyzvedávám. Ale ex ho chce každý víkend s čímž já nesouhlasím a snažím se s ním dohodnout na jednou za 14 dnů a pokud ho chce vidět v týdnu nebráním mu - jenže má prý moc práce......moje argumenty, že i já chci se synem na výlet nebo na návštěvu za rodinou o víkendu okamžitě potápí tím, že ho mám v týdnu a mám si to zařídit během pracovního týdne. Pokud by požádal soud o úpravu styku může vysoudit víc než jen víkend za 14 dnů a možná nějaký den v týdnu????

jancip
6. srp 2014

@nalja Možné je v podstatě cokoliv. Může vysoudit i to, aby byl týden u Tebe a týden u něho. Vždy záleží na mnoha okolnostech.

tulikiss
6. srp 2014

@nalja je to velmi malo pravdepodobne, zvlast pokud budes(budete) argumentovat treba pracujicimi prarodici

tulikiss
6. srp 2014

@jancip tak stridava pece je zase o necem jinem, ale o tu mu ocividne nejde..ale neznam nikoho kdo by mel vsechny vikendy, to by uz z logiky veci musel byt soudce vul

nalja
6. srp 2014

@jancip Pochybuju, že by šel do něčeho jako je střídavá péče, má časově náročnou práci a doufám, že by sociálka nesouhlasila s tím aby syn s ním přežíval ve studentským bytě s dalšíma šesti nájemníkama.

@tulikiss díky, trošku si mě uklidnila, nechci mu do nekonečna posluhovat a řídit svůj život podle toho jak se ex ráno probudí, už mi to stačilo. První dva roky života o malýho nestál a jen mi vždycky připomněl, že mi ho udělal abych ho neotravovala a měl klid na svý věci a najednou se snaží aspirovat na otce roku.

tulikiss
6. srp 2014

@nalja a nemas nahodou noveho partnera, ono by to totiz odpovidalo tomu ze on je nespokojenej a zavidi ze ty si treba stastna.. vetsinou to ti chlapy delaji z trucu, protoze uz z logiky veci nemuze cekat ,ze ty se budes starat pres tyden a on bude mit vzdy vikendy.

lenkaef
6. srp 2014

@nalja pokud máš dítě ve své péči a výchovu máte dohodou,beru to jsko tu "lehčí"formu soudního rozhodnutí.Mám to s bývalým manželem stejně.Ta "horší" forma je přesné určení dní a hodin,kdy partner může vídat dítě....

A pokud budeš nucena požádat soud o určení dní,kdy by bylo dítě s ním,pochybuji,že by soud souhlasil,aby ho měl každý víkend.To je nesmysl.

Můj manžel má z prvního manželství dceru a má možnost si ji brát každý druhý víkend a jeden den v týdnu.A tak to většinou odklepnou více žadatelům o úpravu styk.
Navíc ji má 14 dní v srpnu a 14 dní v červenci.

nalja
6. srp 2014

@tulikiss Mám nového partnera, čekáme miminko, stavíme dům, budeme se brát. Prostě si plním sen o šťastné rodině, ale i on má přítelkyni, která je prý jeho druhá půlka, tak nechápu proč vyšiluje, ale možná to v něm prostě dřímalo a teď si chce vybít zlost.

nalja
6. srp 2014

@lenkaef Taky myslím, že by měl být rád, že mu vycházím vstříc a nedělat problémy, protože to co chce mu stejně žádnej soud neumožní.

andelka
7. srp 2014

Já znám případ, kdy dali dvojčata matce na všední dny, a otci na všechny víkendy s tím, že děti jsou malé (něco přes rok), matka je na RD a tudíž je jedno jestli je má přes týden nebo o víkendu. Logicky je to blbost, už třeba jen kvůli návštěvám příbuzných apod. ale rozhodnuto takto už bylo.
Jinak běžně se dává víkend co 14dní a pokud je to možné, tak i jedno dvě odpoledne v týdnu, třeba i s přespáním (pokud to jde, kvůli práci otce, blízkosti bydliště, školce apod.)
Chlapi jsou potvory, kolikrát dělají problémy jen kvůli ješitnosti a závisti, která s eprojeví v tu nejnevhodnější dobu, klidně x let po rozchodu. Neustojí že je žena šťastná i bez nich, případně mají obavy o "vyšoupnutí" novým partnerem (v očích dítěte).

andrejka191
25. čer 2015

Dobrý Večer, chtěla bych se zeptat mám 5 mesičního syna a za necelý mesíc nás z otcem malého čeká soud. Otec malého se o něho vubec nezajíma byl zanim jen dvakrat když malému byli 3 mesice a to jen na 5minut. Tak by mě zajímalo jestli stim mate nekdo skušenost,jak soud rozhod o styku z otcem?? Předem vám moc děkuji 😉

hania2401
20. bře 2016

@amj dobry den mohu soukromou sz jak jste dopadli? mam stejny problem dekuji

janaa1
20. bře 2016

@hania2401 O styku nemusí soud rozhodovat striktně - může to být na dohodě rodičů, čili na vás obou záleží, kdy se dítě s otcem uvidí a na jakou dobu. K úpravě styku soud obvykle přistupuje až tehdy, jestliže rodiče nejsou schopni se ohledně styku dítěte s druhým rodičem domlouvat...

hania2401
20. bře 2016

@janaa1 to je problem u nas prave,psala sem mu zda se muzem dohodnout aby dojel ,nenapsal ,tak sem psala zas zda muzu dostat odpoved a napsal jen ze jo ze muzu ale az on bude mit cas

amj
20. bře 2016

@hania2401 máš to ve zkratce v SZ

mukevka
9. dub 2016

Ahoj. Jestli resite neplacení výživného tak při nezaplacení jednoho nebo i více částek je lepší podat Návrh na exekuci. Pokud to řeší policie čeká se 4měsíce kde nesmí přijít ani koruna pak teprve podat trestní oznámení.

hebasi
22. čer 2016

Dobrý den,
Taky bych měla dotaz..
Máme 7m syna a přítel se vrací z5 k mamince 300km daleko..nechci mu syna dát na víkend,tak vyhrožuje soudem.. myslíte,že mu soud dovoli odvézt tak malého kluka ode mě tak daleko.?? Říkám si,že když teď ještě kojím,tak snad ne.. ale až přestanu kojit.?

cudlina
18. říj 2016

Dobry den prosim moc o pomoc pritel ma 6letou dceru a matka se sni odstehovala 200km pryc s tim ze jednou na 14 dni jedeme pro ni my a priste zase ona jede sem samozdrejme to nefunguje my jezdime ona ne furt vymluva nemam ridicak sem v praci a jestli ji chces tak se sem dostan jak chces.Mame nikde zastani treba na soude nebo fakt budem kazdejch 14 dni jezdit v patek 400km tam s v nedeli 400km zpatky?predem moc dekuji

uzivatelkapetra
18. říj 2016

Být přítelem obrátila bych se na právníka, který má s rozvody a dětmi zkušenosti. Mimoto pokud má v papírech, že má ona dítě jednou za měsíc přivézt osobně, volala bych pokaždé co nepřijede policii, ať má záznam a důkaz k případnému soudu, že neplní co jí bylo nařízeno. Hlavně bych nezahálela, aby si pak i soudci neřekli, že ho to nezajímalo a pak najednou začal něco řešit.

olikaberk
3. lis 2016

Dobrý Den měla bych takový totaz je to pár dní co jsem měla soud s bejvalým a mám svěřenou do péče dcerku 3měsiční a on bude dávat pravníkovy nebo k soudu návrh na testy otcovství chci se zeptat jak to chodí, a bejvalý řekl když se potvrdí že je otec biologický tak bude naléhat aby dcerka byla svěřena mu do péče nebo aspoň střidavka chci se zeptat jesly by mu na to soud přistoupil, a nebod by se za něho přomluvila rodina

uzivatelkapetra
3. lis 2016

@olikaberk Nevím jak s testy otcovsví, ale pokud je on otec a bude žádat dcerku do péče nebo do střídavky, bude hodně záležet na posudku soc. pracovnice a soudci a jeho názoru a přístupu.
Sehnala bych si odbornou pomoc.
PS: Pokud kojíte je to asi jasné, že ZATÍM s ním být nepřetržitě nemůže být.

hhbdndjd
24. kvě 2019

Prosím mám otázku když mám otce který se rozvádí s mamkou a otce smím vidět jen když je střízlivý ale já ho chci vidět kdy chci jde nějak jak bych mohl vidět otce i když pije??