Švagrové mě pomlouvají, tchýně o tom nechce mluvit

katjuskal
21. únor 2014

Ahoj,
chci se zeptat na váš názor na naší nastalou situaci.

Nedávno jsem zjistila, že mě mé švagrové docela solidně pomlouvají - to že jsem špína, jelikož jsem přinesla z porodnice vši, jsme prasata, jelikož máme kočku v pokoji s malým dítětem - to byly ty mírnější věty. Malý údajně není partnerův, (dle dr. jsem měla šanci na otěhotnění tak 5% a najednou to šlo), v den termínu porodu jsem spadla na schodech, tak prý škoda že jsem nepotratila, že ony by se chovali k dítěti líp - kor kdyby měly problémy s otěhotněním a uvažovali o adopci . . . .prostě hoodně hezké věci. Když to zjistil partner, samozřejmě vylít a jeho sestra dostala lepáka (má stejně malé miminko jako my), jelikož vše s čím jsem se jí svěřila poslala rodině dál, . . . . Žijeme v jednom baráku s partnerovými rodiči a rodinou jeho sestry. Celá rodina ted řeší, jaký je partner násilník, že natáhl sestře (ano vím, to se stát nemělo), ale už nikoho nezajímá proč to udělal a co tomu předcházelo. Když jsem si o tom chtěla promluvit aspoň s tchýní, se kterou jsem byl až do ted bez problémů bylo mi řečeno ok, tak zítra - samozřejmě že ze zítra se stalo dnes již 14dní a nic, ani za malým se nejde podívat, jelikož je moooc unavená (přijde z práce a kecne si k PC/TV nebo si jde hrát s ostatními vnoučaty a tchán cokoliv se mu poví do pěti minut vypustí z hlavy. Je mi z toho strašně smutno, hold když je problém, tak se má řešit - promluvit si s tou osobou - jenže co když ta osoba nechce?

. . . .. je to celkem zmatené co? 🙂

mauren
21. únor 2014

@katjuskal co tchyni napsat dopis? I kdyz ja bych se s takovyma lidma nechtela "kamaradit". Takhle se rodina nechova 😒

pepina123
21. únor 2014

taky mám tak milující švagrovou a věř mi, nic s tím neuděláš. A tchýně pokud to nechtěla řešit doteď, tak ji to je stejně ukradené a řešit to ani nebude. Je to smutné,ale bohužel. A nezávidím ti, že jste v jednom baráku. My jsme 100km od ní a stejně to peklo máme :D a jsme ti nejhorší. Tak hlavu vzhůru a i když je to těžké, protože já to třeba taky vždycky hrozně řeším, tak se musíš přes to povznést. Přeji hodně sil 🙂

laurital
21. únor 2014

@katjuskal Tak pokud partner "natáhl" sestře kvůli tomu, že tě pomlouvá...pro mě by to omluva nebyla, ale snad bych to byla schopná pochopit.Jinak NE, vlastně asi ani tak ne..
Odstěhujte se a bude klid a mmch argumenty a drahém podnájmu neuznávám, klid je přední.

elvira
22. únor 2014

Tchýni bych nic nevysvětlovala, jela bych si dál svůj život - byla bych k ní slušná, ale pochybuju, že by chtěla slyšet kritiku na své dcery...
Švagrové bych ev. řekla, že ta facka se neměla stát, ale ať si uvědomí, co říká a proč to říká a omezila bych s ní styky, nesvěřovala bych se jí...
Ráda tě asi mít stejně nebude, vnucováním docílíš jen toho, že budou mít co drbat.
Mj. jen by mě zajímalo, kde ti lidi na takové informace chodí? Předpokládám, že to všechno není pravda...

lenkaef
22. únor 2014

@katjuskal rychle pryč.Nikdy nedělá dobrotu,když je celá rodina pohromadě.Kor,když je to rodina tvého manžela.
Rodiče řešit nic nebudou.Proč?Jejich děti jsou dospělé a jejich problém to není.
Je dobře,že se manžel za tebe postavil.
Teď musíte vymyslet,aby jste co nejdříve našli jiné bydlení.
Jinak se budete plácat ode zdi ke zdi.
Navíc manžela může za chvíli přestat bavit řešit tyto problémy...

adelka21
22. únor 2014

No, nevím, na manžela bych nebyla hrdá za to, že "vrazí" ženě facku. Měl by se omluvit, to přece do společnosti nepatří. Nechci moralizovat, ale násilí prostě nemám ráda, a vůbec ne k ženám.Švagrové bych na rovinu řekla, co jsem se doslechla, že mě její pomlouvání mrzí a ubližuje, at mi vysvětlí, co ji k tomu vede.

kakamilca
22. únor 2014

Máš tři možnosti. Buď vypozorovat vhodnou chvíli a prostě si před ně stoupnout a říct na to svůj názor a co si o tom myslíš. Neptat se nikoho jestli se s tebou někdo chce bavit nebo nechce. Očividně nechce takže podle mého názoru bych se o to nesnažila. Ať si každej myslí co chce jak chce i když je to rodina. Každej má svůj život a ikdyž je to rodina nemusíš se nikomu zpovídat, ale slušnost je slušnost a ani pomluvy za zády a ani fackování do rodiny nepatří. Druhá možnost je tedy žít tak, že je ti jedno co si o tobě či tvé rodině myslí a mít radost ze své rodiny. A třetí možnost se odstěhovat a mít klid...

loafeer
22. únor 2014

Tak fackovat se jak malé děti- nic moc, nicméně jsem toho názoru, že za tak nenávistné řeči ( tohle mi už nepřijde ani jako pomluvy ), si švagrová nezasloužila nic jiného:o(...Uhodil ji její bratr, ne ty...Spíš než s tchýní bych si to šla ale vyříkat se švagrovou. Asi jste se musely ,,kamarádit,, když ses jí svěřovala....Normálně bych na ni nastoupila a chtěla slyšet, proč o mně takové nenávistné pomluvy šíří...a to že si s bráchou nabančili...to ať si vyřeší spolu....Za to ty přece nemůžeš

salot
26. únor 2014

Bojím se, že tchýně bude držet se švagrovýma, ani bych se nesnažila jí něco vysvětlovat. Po těch pomluvách bych si asi hledala nějakou jinou - lepší společnost. Je hrozné, když se takto lidi k sobě chovají, tím spíš příbuzní.

t_novotna
26. únor 2014

A nezkoušela jsi s tím za tchyni zajít, když ona za tebou nepřišla? Bohužel moje zkušenost je takova, ze dcera je pro tchyni za všech okolností víc než synova manželka, dcera i kdyby ji po hlavě skákala, tak bude stejne vždycky jednička a snacha se muze snažit sebevíc, ale když se má tchyně rozhodnout, na čí stranu se postaví, vlastní dcera vždycky vyhraje...

Jinak rady typu "odstěhujte se" jsou logické, ale my, co bydlíme s tchyni v jednom baráku, do kterého jsme narvali spoustu peněz, víme, že není jednoduché se sebrat a jít nekam do podnájmu, že jo? 😉

baris
26. únor 2014

@katjuskal zde je jediná pomoc - ODSTĚHOVAT SE a to fofrem.

Nepomůžou dopisy, mlluvení, vzkazy, volání .... Nic. Tvé švagrové si už na tebe udělaly svůj obrázek (ať už je pravda jakákoliv) a ty to už neovlivníš. Tchýně vždycky bude stát na straně své dcery - to se nezmění).

A i když se odstěhujete, tak nečekej radostné návštěvy, úsměvy a mazlení s tvými dětmi. Hlavně si ušetříte nervy a zbytečné hádky - hlavně mezi sebou.

iva205
2. bře 2014

@pepina123 ahoj koukám že mám stejný problém jako ty,moje švagrová bydlí sice daleko ale jednou za 14dní přijede domů a tak se vidíme,.na je zlá mě si vůbec nevšímá a z mojí malé dcerky je uplně hotová,furt ji ¨něco kupuje hlavně že když jsem ji nosila v bříšku tak ji řekla at ji dám pryč:( přesto jsem to zvládla i když mi dělala peklo snaží se nás rozeštvat i ted,pomlouvá mě kde může atd.

vinamuska
2. bře 2014

já ztratila tchýni , tchána a švagrovou, jen proto, že se můj manžel ve 33 letech neporadil se svými rodiči, zdali se může po druhé oženit. Kartářka jim řekla,že nejsem ta pravá. no jo, ještě, abych byla. když můj muž musel svou matku do 33 let poslouchat a pak jsem nastoupila já?! dnes žijeme 300 km od nich a je nam dobře.. čekáme mimčo a to, že tchýně nebude mít ani vnoučátko, je její problém neé můj. Vy to máte horší o to víc, že s nimi žijete. Nemůžete se nějak osamostatnit?

pepina123
2. bře 2014

@iva205 můžu napsat SZ? 🙂

iva205
2. bře 2014

ano můžeš

zazulka
2. bře 2014

@katjuskal holka, nečtu ostatní příspěvky, nechci nasávat negativní energii, ale.... pro hloupého každý hloupý a těžko s tím něco naděláš. Mě se osvědčuje obracet se k tý svojí malý rodině, manželovi a synům a snažím se ostatní příliš neřešit. Vztahy jsou složité, i když jsou dobré a ty špatné...jen vysávají a velmi špatně se řeší. Tohle je určitě strašně těžká situace, ale. Lidi, ať už jsou jakýkoli, prostě nedonutíme být lepší. Když je někdo hlupák, tak jím prostě a obyčejně opravdu zůstane. Soustředila bych se na to, aby to nevyvolalo krizi mezi mnou a partnerem a zbytkem bych se pokusila nezadusit. Hodně sil! Ale tenhle boj je předem prohraný ☹

krizecek
3. bře 2014

Nezávidím ti tuhle situaci.. Nejlepší by bylo odstěhovat se.. tchýni bych do toho asi nezatahovala, jen bych jí vysvětlila že tvůj manžel měl své důvody proč sestře natáhnul a pokud chce ty důvody vědět je pouze a jen na ní..

Já zažila něco dost podobného. Švagrové dokonce chodí sem, tisknou co tu píšu a nosí to tchýni na přečtění.. Tchýně pořád jen řeší kdo řekl na jednu nebo druhou to a to, to co řekly někdy ony se samozřejmě neřeší.. Hlavně jsem prostě nikdy nepochopila proč ona to za ně řeší, proč to neřeší ony.. Takže já tam úplně přestala jezdit. ignoruju je, manžel je z toho sice špatný, ale jiné řešení fakt nepřichází v úvahu. Nabourávají nám náš život, naše manželství, prostě všechno a tohle já si líbit nenechám.

a_lexa
3. bře 2014

Souhlasím s tím co tu už padlo. ODSTĚHOVAT SE. Vysvětlovat bych se taky nepokoušela - dnes už vím že by to nemělo žádné efekt, protože tím pádem budeš před ní očerňovat její dceru a to se nebude líbit žádné mamině. Nakonec to bude tak, že ani tvůj chlap za to nemůže, protože je vlastně pod tvým vlivem, nebo co je s tebou tak se změnil, nebo nebýt tebe, tak se to nestalo.......apod. Takže doporučuji omezit kontakt na nezbytné minimum, chovat se co nejvíc slušně a neřešit to. Tím že to budeš řešit budeš jen rozfoukávat oheň a přikládat pod kotel.