Syn chce spát u babičky obden, moc s tím nesouhlasím

lenulka79
18. led 2013

Ahoj holky, chtěla bych poradit. Bydlíme ve společném domě s manželovými rodiči - horní a dolní patro. Nyní malej (4 roky) přišel s tím, ž ebude večer spát jeden den doma a jeden u babičky. Já s tím moc nesouhlasím. Nejsem proti občasnému přespání, ale takhle... Jak řešit s ohledem na malého a tchyni, která s tím hned souhlasila? Díky moc za názory.

medvide1
18. led 2013

Ahoj je to mysšleno asi jako na celý týden se střídat se spanim jeden den doma a jeden u babi!?Ja bych byla asi proti...nevim jestli ti malej chodi di školky a když ano vubec bych toto nepovolila v týdnu...dobře o vikendu ano!Ale jinak asi ne!Muže u babi být o vikendu a nebo když jsou prázdniny a nebo se nic nemusi jako jit do školky apod...Takhle bych to asi řešila ja...a nějak bych se to snažila vysvětlit jak malemu tak tchýni!Držím pěsti at se povede ke spokojenosti všem! 😉

kitinka76
18. led 2013

Super!! Aspoň si zvykne spát i jinde než doma. Myslím, že každý druhý den je moc. Navrhni jednou týdně 😉

chrisula
18. led 2013

parada,vikendy staciii 🙂

ivaanka
18. led 2013

Ja jsem pro vyuziti hlidani na maximum, ale myslim, ze takhle bys s tim dost organizacnich starosti.Nechala bych to na vikendy nebo treba 2 dny v tydnu a pak zase doma treba 3 dny. S tim stridanim bys mela blazinec.

dezyre
18. led 2013

Já bych ho asi nechala jen víkendy - hlavně kvůli té školce..

maudn
18. led 2013

já bych s tím nesouhlasila, ale já mám taky tchýni, která by se podepsala na jeho vývoji a zdraví, ale v tvém případě bych souhlasila třeba jednou za dva týdny víkend přespání, to mi přijde akorát,

peff
18. led 2013

Ještě pohled z druhé strany. Jsem babička a na víkendy si beru od dcery 4 ročního vnoučka. Od pátku do neděle ( s výjimkami ).Takže u nás spí 2x a bohatě to stačí. Asi bych nápad tvého malého poopravila, že to není možné tak často, protože jeho domov je u vás. Od těchto let si asi nemůže určovat takovéhle zásadní věci. Babička by tě měla podpořit. I já jsem zažila dobu, kdy má dcera, jako 1.dlouhoočekávané vnouče, tíhla ve stejném domě víc k babičce než domu. Žárlila jsem a pro sebe jsem si řekla, že si dítě nenechám odloudit, ovlivňovat a vychovávat dítě od tchýně ( byla generál ). Sama respektuji to, že mi malého půjčují ( mají ještě 3/4 chlapečka ), miluju ho, ale kdyby mi ho chtěli dávat jen jednu noc za týden, pochopila bych to.

anetka1701
18. led 2013

Tyjo, já bych byla proti takovýhlemu striktnímu pravidlu - střídat obden... Ale myslím že víkendy+prázdniny - proč ne :o)

ladik1
18. led 2013

No jestli tchýně hned souhlasila bez porady s Tebou, tak je to blbý z její strany. Zkus mu vysvětlit, že u babičky se spí třeba jen o víkendu - udělat mu z toho hezkej zvyk na kterej se bude těšit. Vysvětli mu, že každej pátek odpoledne si zabalí svoje nejoblíbenější hračky a půjde si s nima hrát (i přes noc) k babičce 😉 Stálý přespávání by dlouhodobě určitě nedělalo dobrotu, o víkendu proč ne 🙂

zuny
18. led 2013

jak radí ostatní, max na víkend, ale každej asi ne. Na druhou stranu je super,že tam chce jít. Mám skoro čtyřletého syna, který od malička jezdí k babičce (mojí matce), protože si ho ráda bere, ale k druhé babičce - tchyni - ho nemůžu dostat, tam zase nechce, i když jsme tam do jeho dvou let bydleli 😖 Je to taky od přístupu babiček - máti si všechno uvaří a udělá dopředu, aby se mohla věnovat jen jemu a tchýně u něj vaří, tak moc času nezbývá a teď si to syn začíná uvědomovat a mít svůj názor... 😀

veruska007
18. led 2013

Já bych nechala víkendy. Kamarádka měla zavedeno, že v pátek odpoledne šel malý po školce k babičce (bydlí patro nad nimi) a vyzvedávali si ho v neděli při obědě. A nemohli si to vynachválit, chodili do kurzu tance, do sauny, plavat, do kina, divadla... úplně jsem jim to záviděla. A ono to taky není navěky 😉.

melca
18. led 2013

Max.asi na jednu noc 2x měsíčně třeba? Nevím,my babičkám nedáváme hlídat ani přes den,v noci ani omylem,ale u nás je to o nedůvěře,malá má necelé dva roky a nevidím nic na tom,že spinká jen doma,tam kde má mámu a tátu 😵 Každý to máme jinak,někdo hlídání vyžaduje,my ne,tak záleží na Vás na Vás na rodičích,jak to určíte,tchýně může max souhlasit a syn taky 😉

beponka
18. led 2013

tak do toho bych nešla. max. 1x týdně možná měsíčně 🙂

kamila1979
18. led 2013

U nás si je automaticky, mamka bere každý pátek po školce, bydlí asi 10 km od nás a od listopadu se tam hrne i malý Matyášek a Ondra si tam nacpe i kamaráda. 😀

boban
18. led 2013

Jak píšou holky..dala bych maximálně na víkend..přes týden né 😉 je ještě malý nato,aby si určoval jak co bude 😉 musí vědět kde je domov 😉 myslím že by to nedělalo dobrotu a pak by chtěl být více u babičky než doma a vy byste se zbytečně trápili 😉

tymothy
18. led 2013

Mě s tím občas přijde domů dcera také (babička bydlí v domě hned vedle nás). Pokud babička souhlasí a malá nejde do školky (ať už je víkend nebo prázdniny), klidně ji tam přespat nechám. Ve většině případů to totiž stejně dopadne tak, že se mi kolem 10 večer vrátí, protože se jí stýská. 😉

leni78
19. led 2013

Normálně bych malýmu vysvětlila, že každý člověk má svou postel, to, kam každý večer uléhá k odpočinku a že je to strašně důležité. Navrhla bych mu, že jí můžeme klidně ještě zútulnit a zasmála bych se, že vymýšlí nesmysly. Dítě potřebuje hranice, takže to přijme. Babičce bych řekla, že nápad je to zajímavý, ale kravina až na půdu a smála bych se, že jakpak by to vypadalo, když by pak v životě ani nevěděl, kde je jeho postel. .-)

haniplanetka
30. led 2013

občas ok, nastálo bych to nechtěla. Dítě má mít svou postýlku a vědět, kde je pravé "doma", do toho bych nechtěla od tchýně zasahovat, ztratíš vazbu a část autority..

sariel
31. led 2013

Jéééj, to to by u mě ani náhodou nepošlo. Jsem Elenkomil a její maminka a já chci, aby se mnou (a přítelem) trávila většinu času. babičky mají smůlu a budou jí mít vždycky, protože přespávání dovolím možná tak 2x měsíčně, ale ta až za hooodně dlouho. 😀

blahova_andrea
31. led 2013

to je zvláštní...moje nevlastní děti to mají doma taky tak. sebíček 9let škola neškola je raději dole u prarodičů než nahoře s mámou. což tedy v jeho případě už docela chápu, ale jen částečně. možná je to nějaký běžný vývoj, když se žije takto pohromadě. my tak zatím bydlíme taky (nevím na jak dlouho, do dob školy asi už ne) a malej mi už teď v roce kolikrát čapne za ruku a dotáhne ke dveří a řve baba baba a dělá mi papá. každopádně být v tvé situaci, asi bych si se všemi v klidu promluvila a jak se psalo výše, o víkendu a prázdninách občas klidně, ale takto často a když se jde ráno do školky a školy tedy ne.