Taky babičky upřednostňují nejmladší vnoučata?

elgreco
29. led 2013

Zdravím, taky Vaše babičky od vnoučat upřednostňují nejmladší vnoučata? Konkrétně moje tchýně, má čtyři vnoučátka a teď se narodil švagrovi syn a je nejmaldší a začala mít zájem už jen o něj, ostatní vnoučata má taky ráda, ale když tam přijdeme na návštěvu a všichni se tam sejdeme, tak furt lítá kolem malého a ostatním se vůbec nevěnuje. Docela mě to trápí a mrzí kvůli mým dětem, že je tak odsunula. ☹

sabuse1
29. led 2013

ne u nás jen o nejstaršího, ostatní 3 jdou stranou

maybe72
29. led 2013

u nás ne, všichni (spíš všechny) rovným dílem, babičky jsou rozumné 🙂 🙂

adelkav
29. led 2013

U nás se upřednostňuje nejstarší. Ale jak mi jednou řekla mamka, tak je to podle toho jak vychází s rodiči vnoučat. Takže ségry děti jsou na prvním místě a pak moje a bráchovy.

vendullka
29. led 2013

Jsem na tom podobně jako @sabuse1 a @adelkav . Babička z manželovy strany (jinu bohužel děti nemají) upřednostňuje dvě nějstarší vnoučata od manželovy sestry ve všech směrech.

elgreco
autor
29. led 2013

No ono s tchýní je to těžký, prvně se narodil švagrovi syn a byla z něho hotová, pak nám za rok dcera a nějak moc to neřečila, pak se narodil nám syn a byla taková nestraná a všem se věnovala a stejně je dělila. No a nedávno se narodil opět syn švagrovi a z něho je zase hotová a všechny vnoučata odstrčila a má už jen jeho 😒 .Moje děti tím docela trpí, babička je hodně šidí, moc si jich nevšímá a zapomíná kdy mají svátek a tak, tak jsme z toho smutná.

ined77
29. led 2013

@elgreco ...třeba to bude jen dočasné. prostě je to další miminko v rodině, však ono taky vyroste 😉 .

brisalek
29. led 2013

@elgreco no kdyby se když jsou tam všichni ostatním moc nevěnovala tak mi to nepřijde až tak hrozné, prostě třeba ty miminka má nejradši🙂. Ale, že zapomíná na svátky... to už je docela blbý☹. Ale jak tady zaznělo hodně dělá vztah tebe a tchýně podle mne... i to jak často které vnouče vidí.... Prostě s někým s kým toho víc prožívá ...má hezčí a kvalitnější vztah. Většinou to však spíš bývá, když má dceru a syna...pak vnoučata od dcery jsou prostě "její" a od syna jsou hold jiné ženy ☹ , ten vztah snacha -tchýně je málokdy tak dobrý jako matka -dcera, tak blízký, důvěrný...

NAše babička maličko upředňostňuje spíš ty prvorezené (sestřina staršího syna a naši malou). My další nemáme, tak nevím jak by to bylo s druhorezeným🙂. Ale jinak by se rozdala pro všechny, rozhodně by na svátek, narozeniny ...nikoho nezapomněla...jen prostě tomu nejstaršímu malinko nadržuje a je to její miláček (brání ho , když se o něco dohadují...). Ale musím přiznat , že i pro , proti tomu mladšímu je ten starší synovec mnohem bližší (jako by byl můj). Když byl malý neměla jsem vlastní děti a měla spoustu volného času ....byla jsme jeho milovaná teta, která mu kupovala hračky, usínala s ním, blbla s ním, tancovala s ním ..jezdila s nima na hory...., když se narodil ten mladší byla jsem těhotná...sestra s mamkou mě nechtěli nechat , abych ho chovala...(byl totiž od narození pěkný cvalík..) To vše má vliv na vztah, ale všíchni jsou naše🙂

sabuse1
29. led 2013

u nás je to přesně jako u @vendullka je to teda jeden syn od švagrové, druhý jde stranou jako naše děti, už to neřeším, ale až tam jednou naše děti nebudou chtít jezdit a nebudou s ní mít takový vztah tak mi to asi bude jedno, děti nejsou hloupé a vycítí a poznají to celkem rychle...dřív mě mrzelo když jsme tam byli všichni a babička si vzala nejstaršího,že jdou na houby, ale naší Nelinku,že sebou nechce,že by je brzdila a tak podobně a takových situací je mnohem víc takže ať se pak nediví

brisalek
29. led 2013

@sabuse1 přesně. Je to smutné, ale líto to bude jednou podle mne i té babičce. Naštěstí u nás by tohle nikdy nikdo neudělal, že některé dítě někam nevezme, když chce...a podobně

sabuse1
29. led 2013

@brisalek: ano asi bude, ale nesmí se pak divit, ona je zase naopak taková,že jí právě moc neberou miminka - je s nima moc práce a žádná zábava🙂)) takže jsem to tak něják brala dokud byla Nelinka malá, jenže ona vyrostla a moc se toho nezměnilo, synovec u nich víceméně vyrůstá protože rodiče na něj nemají tolik času takže na jednu stranu se nedivím, ale co mě štve,že se u nich chová jako doma přitom tam mají všechny děti stejná práva. Takže teď to řeším tak,že tam jezdíme na střídačku abysme se tam moc nepotkávali a se švagrovou se vídáme tady protože to probíhá naprosto v klidu

elgreco
autor
29. led 2013

@brisalek No, pravda je, že švagr se švagrovou se dětem moc nevěnují a raději je odloží ke tchýni a tak jsou tam často. My navštěvujeme tchýni, tak 3x za měsíc, ale nechce se nám tam právě už vůbec chodit, pač když tam přijdeme stejně lítá kolem dětí od švagra a naše jsou prakticky vzduch. Jinak tchýně měla dva syny, takže dceru nemá.

brisalek
29. led 2013

@elgreco jo jo pochopila jsme , že jsou dva kluci s manželem právě proto je to trochu divné🙂. Ale kolikrát dělají rodiče rozdíly i u dětí když jsou dospělé...jednoho živý a druhá nic.....Je to ale smutné

klaraemma
29. led 2013

tak u nás je to přesně naopak, naše děti jsou nejmladší a babička už asi z malých dětí a starostí kolem vyrostla, takže jedině ostatní vnoučata se kterýma není práce, sednou si k PC a je od nich klid. 😠

luclik
30. led 2013

u nás je to,že moje mamka nedělá žádné rozdíly holky bereobě dvě akorát tchýně ta dělá šílené rozdíly ale vždy je dělala a dělá mezi svejma dětama tak je dělá i mezi vnoučaty. Ona akorát dokáže vždy se předvádět,když někde přijdu s děckama třeba na mikuláškou besídku a ona tam dojde tak mi je sebere a hraje si na hroznou babičku aby to všichni viděly,že ona je ta dobrá. Jinak tchán a tchýně mě rádi moc nemají tak tam nejezdíme tak jednou za půl roku a bydlíme 2km od sebe

garfie
30. led 2013

No naše jsou nejmladší pro obě strany 😀 takže těžko hodnotit.....ale myslím že u nás to neplatí, babičky jsou rozumné. Je jasné, že z miminka jsou poprděné trochu víc, ale určitě ne na úkor ostatních vnoučat. I když u mojí mamky to platí vlastně jen u toho současného-je to chlapeček a navíc narozený relativně brzy po smrti táty, který neměl ani syna, ani vnuka.....tak je to takové emočnější.

@elgreco možná bych si s ní zkusila promluvit-jakože tobě je to ukradený, ale děti jsou smutné.....

aja123
30. led 2013

Dcerka je jedinné vnouče z mé i manželovy strany, ale v březnu a květnu se to změní, tak jsem zvědavá 😕 🙂

elgreco
autor
30. led 2013

@garfie No, už jsem s ní o tom jednou mluvila a bylo mi řečeno, že prostě žárlím, což je taky z části pravda, ale koho by to netrápilo. Myslím, že by právě babičky měli být spravedlivé, aby prostě snachy nežárlili.

garfie
30. led 2013

@elgreco jojo, to se dalo čekat-proto musíš zdůraznit, že tobě je to ukradené 😀

elgreco
autor
30. led 2013

@garfie jj,máš pravdu, že se to možná tchýni líbí mě takhle trápit, pač ví, že mě to deptá. Vždycky mi ukazuje, co koupila druhým vnoučatům a tak, aby mě to mrzelo. Občas jsem jí vyčetla, že zapoměla na svátky dětí, ale jinak se na to nikak netvářím, spíš jsme smutná. Asi se v tom vyžívá.

garfie
30. led 2013

@elgreco Tak to je drsný.....moje tchýně, ta si dokonce i píše kolik do kterého vnoučete investuje peněz, aby to bylo spravedlivé.....i emočně to má vyrovnané, hlavně se u ní málokdy sejdou vnoučata najednou, takže i kdyby někomu nadržovala, nebude to tak zřejmé.....hm, to máš fakt na levačku. Asi se na to chce povznést....aspoň na oko.

elgreco
autor
4. únor 2013

@garfie máš štěstí na tchýni. Já jsem ráda, že aspoň funguje moje mamka jako poctivá a spravedlivá babička 🙂.

petrajurinova
4. únor 2013

Tchyně se nejvíc zajímá a stará o nejstarší vnučku (manželovu dceru z prvního manželství) a moje mamka zase preferuje bráchovu dcerku a to je věkově její prostřední vnouče. Nějak to neřeším, když babičky nemají o naše dva rarášky velký zájem, aspoň nám nekecají do výchovy a nenarušují zavedené zvyklosti.

marketastankova
17. únor 2013

Tak rozdil je u nas taky,kdyz jsme cekali malou a oznamovali tak nemeli vubec zadnou radost a delali jako by nic. Kdyz se mala narodila tak delali jakou maji radost ale bohuzel jim to trvalo pouhych 6 nedel a pak videli malou pouze jednou za 3 mesice a to jsme jim museli prijet mi.Od doby co se jimnarodilo druhy vnouce tak maly nenapsali k svatku ani k narozeninam a k vanocoum zadny darecky. Takze je to smutny . ☹ Ale je pravda ze mame klid a zijem si krasne

pajusa
18. únor 2013

tak kupodivu jen moje mamka upřednostňuje mého nejstaršího syna. začíná mi to docela vadit, takže už jí brzo asi něco řeknu (donedávna to nebylo tak markantní). naštěstí ostatní babičky, i když jsou třeba částečně nevlastní, tak toto nedělají 😒

marketastankova
19. únor 2013

My take spis mame ze babicky mezi sebou souperi a to dost okate,me to lezlo na nervy a pak jsem to rekla jedny i druhy a obe na me koukali co jsem si to vlastne dovolila rict.

vipeta
12. čer 2023

To mi připomnělo postoj dědy, tedy mého taťky, k našim klukům. Starší syn je první a je ten šikovnější, rozumnější, chytřejší atd. nad toho mladšího... Děda to sice říká že srandy, ale jednou už jsem ho musela uzemnit, když furt prohlašoval, že si bude hrát jen se starším, protože mladší se ještě počůrává, neumí chodit apod. Samozřejmě má vnuky oba moc rád, ale tak nějak furt upřednostňuje toho prvního vnoučka 🤷 zvláštní...🙂