Taky vám mámy radí, jak máte vychovávat své dítě?

pepibubu
29. dub 2009

Tohle téma budiž odnoží tématu o matce horší než tchýně a "rodnou sestrou" tématu svokra - asistent pri výchove.

Moje drahá rodička mě totiž stále nebere jako dospělou, natož pak matku, zásobuje mě nevyžádanejma radama - podle ní už bych např. měla malýmu dávat vločky, když jí řeknu že ne, že ještě nedávám lepek, svrchovaně se na mě podívá, pronese citát z nadpisu a završí to slovy "tys to jedla od tří měsíců a nic ti není." Další příklad - ohřívač lahviček, nechci ho, mám mikrovlnku která umí ohřívat opravdu pomalu... "musíš ho mít, já ho měla a jak to bylo fajn..." to jsem se už neudržela "ty jo mami tys před třiceti lety měla i mikrovlnku???" 🙂

Ovšem maximálně mě pobavily s tetou, když se do toho daly, já je poslouchala bez komentářů, a teta řekla - vždyť máš první dítě, musíš nás poslechnout... Hele kdyby jedna měla tři děti a druhá taky tak, ale obě mají po jednom dítěti, navíc když ony měly dítě tak byly jiné možnosti, názory atd...

Takže jestli některé z vás máte taky takové rádkyně a taky vám to tak pije krev, honem sem!

popelka.miri
5. kvě 2009

Pepibubu, s tím jsem se taky setkala. Až po třetím porodu mi sestra dala malou k prsu už na sále,nádhera 🙂 Po císaři normálně nosili děti na kojení-já teď naposled byla na pokoji se 2 po císaři a kojili taky 😒 . Po prvním porodu mi kluka dali na nedonošence- já byla sama v porodnici a 2.den se mi začali nalévat děsně prsa až jsem měla teploty. Z dětského dr. mi řekl, že mě malý potřebuje tam na kojeni a tak. Ale jedna dr. mě nechtěla pustit, nebýt primáře, tak jsem snad dostala zánět 😠 a bylo po. Kojila jsem až 3. den a měla mlíko i na uskladnění 🙂 . Po druhém porodu vše proběhlo v pohodě, ale malou mi k prsu nedali ☹ a donesli mi ji až druhý den ráno, což taky nechápu..Dneska už bych se nedala!!!!!! 😠

pepibubu
autor
5. kvě 2009

holt první děti jsou pokusný králíci, u dalších budu taky vědět CO, JAK, PROČ a KDE NE 🙂 a budu mít porodní plán, u prvního jsem to považovala za drzost když jsem neměla šajn co mě čeká

popelka.miri
5. kvě 2009

Pepibubu, já měla taky porodní plán až u třetího dítěte, ale nikdo se tam ani nekoukl, vůbec nepostupovali podle toho a to jsem tam ležela 3 dny, než jsem rodit začala, takže na tom to taky nestojí 🙄 , ale dneska bych se za malou taky rvala jak eskymáckej pes 😀 😀

pepibubu
autor
5. kvě 2009

dneška by še maminka ráda pšišla podívat na to švoje žlato, tak uvidíme, s čím zae vyrukuje... 😀

popelka.miri
5. kvě 2009

Pepibubu, ale na druhou stranu je to hezký, že má babička zájem..to u mě to tak nebylo 😒 ..až když se mi narodila 3. tak se začala víc těšit z mimča, a´to mě přemlouvala, abych šla na potrat!!!!! 😠 Já! nikdy!!!!!! 😠

pepibubu
autor
5. kvě 2009

Nakonec nedorazí... zahanbeně přiznávám, že jsem zajásala 🙂

popelka.miri
5. kvě 2009

Pepibubu, já tě naprosto chápu, neboj 🙄

hupcza
5. kvě 2009

takjá se za porodní plán přimlouvám -u mě se jim řídili v plném rozsahu

ad tchýně a potrat - toje u nás taky kapitolka sama pro sebe - aleuž jsemto tady tuším psala - jak srovnávala můj samovolný potrat, kdy jsempřišlaochtěné dítě s jejím potratem antikoncepčním, kdy se zbavovala nechtěného ..nakonec potrat jako potrat, že ..kráva

popelka.miri
5. kvě 2009

Hupcza, moje tchyně, kravajzna, mi vykládala, že potrat nic není, že proč s tím tak nadělaj!!!! Prý byla 2x!! a že to bylo jako jít pro chleba- prostě lehla, roztáhla nohy a bylo..FUJ 😝 ..Když jsem se ptala, jestli měla nějakou antik., tak prý ne, že proč jako?!!!!!! 😠 Já na to asi proto, abys nebyla v tom a nešla zabít svý dítě..Já jsem totiž naprosto proti (jen ve vyjímečných případech). Ona má 3 děti jako já a nemá v tomhle zábrany, což jako máma s 3 dětma nechápu 😒 Moje matka mi řekla několikrát ať jdu na potrat, že 3 děti jsou moc a to ani netušila, že můj ex je hajzlík..Jenže já svý dítě prostě nedám!! 😠 Když nechci dítě do háje, tak si aspoň vemu něco, abch do toho nepřišla, ne?..Vysvětlete tohle mý ex-tchyni 😝

janicka006
5. kvě 2009

Ahojky
prosím mám dotaz na pepibubu
na str 1 jsi psala o termoregulaci....to mně moc zaujalo,protože my jsme doma zvyklý v zimě tak na 20 stupňů....vím,že jednou s mimísem budu asi muset trochu přidat,ale kamarádka co bydlí vedle ve vchodě mi tvrdí,že musím mít minimálně takové vedro jako má ona (tipla bych si tak 26-27 stupňů)...jenže to s partnerem asi scípneme..nejsme na to zvyklý.....když jsem u ní na návštěvě,tak jsem během 5 minuto totálně propocená!!!!
Kamarádka je na tohle téma docela háklivá,tak ho s ní neřeším,ale neveřím,že je třeba i kvůli obranyschopnosti organismu nutné mít takhle(dle mého názoru)přetopeno.

popelka.miri
5. kvě 2009

Janicka, to je blbost takhle horko, naopak, toho mrňouse tak zhejčká, že bude furt marod..Normální teplota v pokoji s mimčem je kolem 20° a v noci na spaní i 18°..TAkže klídek 🙄 Ani na nedonošencích nebylo takhle vedro, když jsem tam ležela 😉

pepibubu
autor
5. kvě 2009

Hupcza, bože co může srovnávat ztrátu milovanýho dítěte se zbavením se nechtěnýho????

Holky, já bych taky na potrat nešla, mně stačilo vidět tu centimetrovou šmouhu který usilovně tlouklo srdíčko 😵 dneska ta "šmouha" měří 76cm, má skoro devět kilo a je to moje největší radost 🙂

ALE!!! Jsem zásadně PROTI zákazu interrupcí, každý jsme jiný a zákaz nic neřeší... zkrátka já bych to nepodstoupila, ale nechci ostatním brát právo volby... snad jsem to řekla srozumitelně.

janicka006
5. kvě 2009

Popi moc díky...já si to taky myslím...
Důkazem je i to co jsi napsala...že bude furt marod.....to je totiž jejich příklad....navíc si to pak předávají stále dokola...malá velká táta...malá velká táta....
Tak ještě jednou dík 😉
Hezké maminkování,snad se taky co nejdřív přidáme 😀 😀

pepibubu
autor
5. kvě 2009

JANI, prosím tě, řiď se sama sebou! optimální teplota pro spaní miminka je tak 18 - 20 stupňů, přes den tak 22 - 24 stupňů - slova naší mudry... děcka standardně mívají studený pacinky i tlapky, takže není důvod ho nakulit jak eskymáka... Pepča od miminečka spí při otevřeným okně, na škvíru, ale otevřeno... když byla zima, tak měl: Dupačky, mikinu s kapucí, spací pytel, a dýchal čerstvý vzduch. Na mikroventilaci bylo jen když teplota padla pod -10. Do kočáru ho taky nijak přehnaně nestrojím, a - ťuk ťuk ťuk, abych to nezakřikla - ještě mi nezastonal.

popelka.miri
5. kvě 2009

Pepibubu, jasně, že když někdo znásilní 15letou holku, nebo jde o incest, tak je potrat možnost, ale když je ženská dospělá, zdravá a klidně i sama, opuštěná, tak by to dítě mělo mít možnost..Jo to srdíčko je přece život a já potrat viděla v tv z ultrazvuku a bylo to STRAŠNÝ, radši bych ohrozila svůj život, než toho mrňouse zabila 😢 , nehledě na to, že se ty ženský z toho často psychicky zhroutí

pepibubu
autor
5. kvě 2009

Popelko, jasně, vnímám to stejně jako ty, ale je spousta lidí kteří to mají hozený jinak, a radši ať to podstoupí u lékaře než někde pokoutně jehlicí, jako to bývalo před sto lety... A nechme toho tohle my dvě nevyřešíme 😉

hupcza
5. kvě 2009

popel: ona měla 3 potraty - taky jako antikoncepci - měla dojem, že jsme na tom stejně ... co k tomu dodat 😅

pepi: ona nemá kouska citu, empatie ...opravdu si to myslí
jinak souhlas - vidím to stejně

ad teplota - spíme u 19, přes den tak 22, když se opře sluníčko tak i víc, ale to není vytápění, že 🙂

pepibubu
autor
5. kvě 2009

hupczi - už jsem si všimla ve vícero tématech že uvažujem o lecčems dost podobně 🙂 a vzhledem k tomu jak tě v některejch tématech za odvahu říct názor cupujou... 🙂

Potrat jako antikoncepce - chci li zůstat v rovině max obecné češtiny a neuchýlit se k argotu (nadávky,) tak v tom případě NO COMMENT... 😠

hupcza
5. kvě 2009

pepi: 😉

kamarádka má 4 děti - její manža už 4 nechtěl ..a docela jí psychycky týral
když mělanevolnosti a zvracela tak kolemní chodil a jen tak trousil: a jak málo bystačilo aby ti zas bylo dobře
brrr - a přitom to je jinak fajn chlap ...
ale taky se nedala - holt se jim zadařilo - a ono to je dost brutus jen tak jít "vyškrábnout" si toho človíčka - jako když už vidíš co všechnomá vyvinuté ....
navíc prý bylo natočeno, že ten zárodeček uhýbá před kyretou!!! - má už pud sebezáchovy - strašné

pepibubu
autor
5. kvě 2009

a jak manžel kámošky to nejmladší teď bere? nebo je ještě těhu?

popelka.miri
5. kvě 2009

Hupcza, to jsem právě viděla, jak uhýbá a otvírá pusinku 😢

hupcza
5. kvě 2009

pepi: už má 3/4 roku a je z ní pokakaný ...vlastně obrátil hned, když už nebylo možné jít na potrat a užili si i zbytek těhu ..ale i tak si užila

popelka: no já to neviděla ..ale viděla jsem svůj utz..a to mi stačilo- tohle zabít .brr

pepibubu
autor
5. kvě 2009

nic, holky, jdu spát 🙂 dobrou a zítra ahoj 🙂

pepibubu
autor
12. kvě 2009

Ahoj, hlásím se s novinkou.

Malej už hezky stojí (v ohrádce, s držením se za špryncle) a dělá tany tany... Matička dneska do telefonu:
Tak kdy mu koupíte boty?" Vypěnila jsem, protože tímhle mě láduje pomalu už od tří měsíců. Říkám
"NE, boty NEBUDOU."
Ptala ses na to? protože podle mě by je mít měl.
Ano, ptala. Chceš to písemně a s razítkem?
Nebuď dětinská
Nejsem dětinská ty nebuď umanutá, když ti říkám že boty ne, tak ne
Ale já nemyslela kožený, já myslela jen takový ty proužky, aby to hezky vypadalo
....

na to jsem neměla slov. Jasně že až mu koupíme boty tak budem chtít hezký, ale dokud je nepotřebuje, tak mu je cpát nebudem A dávat mu botu jen aby to hezky vypadalo...

singid
8. led 2010

ahojky,
tak já mám staršího manžela o 13 let, tudíž i když mě je teprve 27 tak tchýni už mám pomalu ve věku babičky.... ☹ byla bezvadná dokud žila 150 km daleko, pak ušla, když se sestěhovala k nám do města... co máme malého tak je dost příšerná... je to bývalá zdravotnice z novorozeného (ale před 40 lety 🙄 ) a bohužel takové má i rady... kojit i s pomazlením max. 30 minut - po předčasném porodu jsem se nemohla rozkojit, takže nám to s prďolkou trvalo déle, než se nabaštil... 😠 dodnes jí mám za zlé, když u nás byla na návštěvě, byla jsem doma z porodky asi týden, a musela jsem nakojit, a jí už pak přišlo dlouhé, když jsem 40 min kojila, tak vešla do ložnice a začla kázat,... odpověděla jsem jí, že dokud je prcek přisátý, tak prostě kojíme.. na to mi odpověděla, že to mu pak musím zacpat nos, aby se pustil!! 😖 😖 no můžu vám říct, že jsem to pak ořvala a do konce šestinedělí zakázala veškeré návštěvy, každý akorát radil.... prča je, že manža nebyl kojený vůbec, protože to tenkrát nebylo v módě 😒
teď mi má zazlé, že jí nechci půjčovat kočár (abyste pochopili, já jsem všeobecně "divná", protože nevyžaduji pomoc, uvařit, uklidit, pojezdit s malým, prostě zvládám to sama), takže do mě akorát rýpe a tím dosáhne toho, že se opětovně přesvědčím, že kočár neeee... malýho kolikrát bere "profesionálně" do ruky tak,že fakt trnu a ona z toho má vyloženě prču, že mě může tímhle štelovat.... pořádně neslyší, takže křičí, nevidí, tak klukovi vše strká div ne do nosu a rozčiluje mě, jak na něj mluví... i když to myslí asi ze srandy tak věta typu: no co čumíš... to se mi fakt pro malý mimino nehodí (i když je u dětí spíše důležitý tón než obsah, tak i tak, ona to na něj tak vyštěkne.... chudák kluk)
jinak další "rady":
- nechovat, rozmazlí se
- nechodit k němu když brečí, protože časem přestane (oni tenkrát na novorozeneckém měli "samotku" kde děti nechávaly vyřvat, aby měly klid, doufám, že to už snad dnes neexistuje)
- proč nedělá to a to, když už by měl....? (prča je, že jak špatně slyší a na kluka dost huláká tak on si od ní nechce nic brát a jen jí vidí, tak řve, což je špatně, protože si nic nebere = tak to neumí) 😝

prostě poslední dobou vůbec nemám chuť k ní jezdit, protože to akorát slyším, jak to děláme blbě, jak bychom to měli dělat, a že jsem úzkostlivá matka, a jak se své dceři starala o kluky hned od narození (jo jenže to byla o dvacet let mladší a byla to její dcera)

moje máma má také občas rady k neupotřebení, ale zatím naštěstí funguje to, že jsem si přečetla /nebo dr. poradila/ že se to dělá tak a tak a máma to respektuje.... 😉 někdy je to holt boj

PS: sorry za román, ale některé věci jsou tak čerstvé, že to prostě muselo ven 🙂

jana.sun
9. led 2010

Singid, tak to je teda síla!!! drž se!!! co manža - zastane se tě aspoň?

u nás je to zatím v klidu - ale mamku i tchýni mám 150 km daleko - tak to bude asi tím. 😵 sice mi říkají, jak co bylo, ale nevyžadují, abych to taky tak praktikovala - navíc já jsem zářný příklad toho, že to správně nebylo - jsem alergik a atopyk - o to víc se ony bojí Matymu něco dát nebo udělat, co nedovolím, páč by to mohl po mně podědit - tak to nechtějí podporovat. Navic se mi kolem roku osypal, takže citlivější asi bude - tak to je ještě víc varovalo, že to co já nedovolím, tak ne!!! I když...kdo ví, co se děje, když u toho nejsem, že? 🤐 🤐 🤐

sabinecka
11. led 2010

Závidím lidem co mají tchýni takhle daleko my máme rohový barák a tchýně k nám chodí přes terasu (přes naši ložnici , naše soukromí a vůbec ji to nepřijde divné)a chodí nejenom ona ale i manželův bratr s rodinou.
Tohle jsem vydýchala do tedka a ještě jsem to nevydýchala. Já se neopovážím vlézt nikomu do ložnice jak mi je to blbé.
Tchýně se minula povoláním měla být učitelka pořád někoho poučuje každému chce všechno vysvětlit na všechno má psychologickou odpověd a radu.
Nejraději řeší partnerské problémy nás všech, dělá nám manželskou poradnu (takže to odcházím , neposlouchám nemám na to nervy).
Ted se nám narodilo mimčo takže neustále zkoumá zda nemá opruzený zadeček , jakou teplotu mlíka dávám, kdy chodím koupat a začne mi tu všechno organizovat.
Neustále mi tu cpe dceru manžela z prvního manželství , která mě ale nemá ráda protože maminka (ta měla snad všechny chlapy tady v okolí , ale asi se nedá použít výraz chlapy když ona má 38 a jejich maximální věk je 22let (jejímu synovi z prvního manželství je 19let 😕 ) takže asi takhle) takže se rozvedli tak ji nakecala že se rozvedl kvůli mě a že za všechno můžu já a kdyby nebylo mě tak by by byli ještě všichni spolu a byli by moc štatní prostě kecy takže mě za to nenávidí a že má dcera z předchozího vztahu je vlastně jeho že si ji se mnou udělal a ještě má tu drzost si nás tady přitáhnout no prostě děs a hrůza.

Do toho tchýně která mi kontroluje zda mám uklizeno ,navařeno, vypráno apod. Manžel je o 12let starší a jeho maminka je od ledna v důchodu tak ji tu mám pečenou vařenou. Vyloženě upřednostnuje svoje vnučky a na moji Sabinku je pěkně hnusná a říká ji Sabino ale svoje vnučky oslovuje hezky.
A ted je venku hnusně tak ani nemůžem pořádně ven abychom někam vypadli.

haniplanetka
30. led 2013

Já mám dominantnější mamku a dominantnější pratchýni.. ale naštěstí 50km daleko. Už teˇd, před porodem, zkouší manipulovat, radit, organizovat přestavbu bytu... vždycky zabere, když mamce řeknu: a dost mami, tchýˇnovatíš! Tchýně, ta se docela dá, nechce si nikoho rozhádat, mám ji moc ráda. Ale babička partnera, která jde u nás chodbou a povídá: jé, proč jde ta skříˇn blbě zavřít? Otevře skříˇn, aby se tam podívala a začne vykládat, že by se to tam mělo předělat.. s tou budou po porodu ještě procesy, abych si ji vykázala do určitých mezí. Přítel zvažuje, že se časem přestěhujeme do rodného městečka, kde obě rodiny sídlí, ale mně je dobře tady, padesát kiláků od nich, mám ráda své soukromí bez ženských generálských zásahů do života. Já mám jeho rodinu ráda a vážím si jich, ale poslušná nanynka tedy fakt nebudu.

pepibubu
autor
30. led 2013

ahoj holky, tak u nás změna jedině taková, že už na to kašlu a nevnímám to...

Poslední šlágr byl, že jestli nepojedeme v sobotu na ten karneval, můžou kluci k ní - měli jsme jet za kamarádkou do Jablonného, ale kluci oba lehli s kašlem - doprčic to si fakt myslí, že jí dám marodný děti, když obzvláště v nemoci každej potřebuje nejvíc vlastní postel a mámu na dosah?

monyliny
30. led 2013

@haniplanetka Mám to úplně stejný jako ty.Babička mého muže je šílený generál a jakmile není po jejím,tak dělá zle.Pomlouvá,hází špínu a atd.Teď má prvního kluka v rodině(pravnouče)a to jsou rady,to je děs. ☹ že bych ho měla přivazovat k postýlce na nočník,že její děti byly dávno bez plen.....A Atd.To,že mi brala jídlo z ruky a chtěla malého nakrmit...že už by měl dávno chodit a dělej tohle a tamto.... 😝 😝 😝