Taťka původně malou nechtěl

anushka111
13. led 2013

Dobrý večer všem maminkám a tatínkům,

před dvěma dny jsem se dozvěděla, že partner, původně nechtěl naší teď již tříletou dceru. První rok s ním a s malou byl skutečně krušný, on si "zvykal" že je taťkou a většina toho byla na mě. Malá se mi narodila v mých 21. Dneska je to ten nejlepší táta pod sluncem. A je to i fajn partner. Vím že rozebírat to s ním, proč vlasntě malou nechtěl, nemá teď již cenu. Nejsem na něj za to naštvaná, když to vím až teď a vidím jak krásně se o malou stará, ale potřebuju to ze sebe nějak dostat. a od toho právě teď využívám koníka. Budu ráda za každý ohlas, názor. Je to pro mě zkrátka teď takový šok. Z mého těhotenství byl vedle, ale vždy tvrdil, že miminko chce, tak mě to, že to tehdy bylo jinak hodně překvapilo a přiznám se, že mě to dost mrzí. Partnerovi tehdy bylo 25.

lea641981
14. led 2013

ani moj chlap nechcel dcerku ale syna a ked sme na sone videli ze to je dievcatko dost ho to vzalo ale narodila sa a tiez ju nesmierme lubi a je vyborny otec 🙂
a co? 😅

maruska24
14. led 2013

@anushka111 ale prosím ťa, len sa zlakol a teba nechcel stresovať, preto ti vtedy vravel že je to ok. A vidíš, stres a šok opadol, jeho predstavy ktoré mal vtedy v mysli sa neuskutočnili a dcéru má rád. Už to nerieš, je to zbytočné. 😉

sarkar
14. led 2013

@anushka111 Ahoj, myslím, že málokterý chlap dítě doopravdy chce, třeba tak, jako by chtěli nové super auto 😀 Manžela jsem na miminko taky musela svým způsobem uprosit, taky bych asi ještě dlouho čekala, než by se rozhoupal. Zatím to vypadá, že bude fajn táta, stará se o mě, mluví s malou v bříšku, no tak snad to dopadne dobře.
Myslím, že na dítě není 100% připravená ani žena (výjimka asi potvrzuje pravidlo) - já se třeba na malou strašně těším, ale někdy v noci když nemůžu spát tak ležím a říkám si, jestli jsme ještě neměli počkat, bojím se toho, co bude, bojím se, aby byla zdravá, spokojená, měla pěkný život, ale zároveň nelituju, že jí čekáme. Nevím, jestli chápeš, co tím myslím...
Navíc matka má k dítěti trochu jinačí vztah než otec a vůbec protože jsou ženský jiný, tak se o to dítě umí postarat a dát mu lásku i když ho třeba ani nechtěly (zase výjimky potvrzují pravidlo), chlap je ale naprogramovanej jinak a tak se často musí do těchle věcí dotlačit a pak nakonec s překvapením zjistí, že to vlastně není tak hrozný, jak si to představoval...
Tak to neřeš, nemysli na to (mě si ale taky nasadila brouka do hlavy, jestli mm miminko chtěl, a jsem přesvědčená, že by mu nevadilo ještě čekat), buď ráda, že je takový fajn táta 🙂

kofinka
14. led 2013

@anushka111 vím že to pro tebe teď musí být šok, ale klobouk dolů před ním, že dokázal být tak ohleduplný a tenkrát nic neříct a postavit se k tomu jako chlap. Jen si to mohl nechat pro sebe napořád no, Ale co už. Důležité je, že je dobrý táta, na ničem jiném nezáleží.

kykka
14. led 2013

Nebud z toho smutna, tvoj muz ma pekny charakter. Urcite ho to samo mrzelo, ze sa tak sam citil voci vlastnemu dietatu a mal hrozne pocity vycitiek a chaosu... Ale prekonal to a teraz je velmi dobru otec a aj nim uz ostane. Tes sa, ze teba ani miminko v tej dobe nenechal a neutiekol od vas, akoby to riesilo vela inych chlapov. On ostal s vami, tu neistotu prekonal a teraz si svoju rodinu vazi. Mas pravo sa citit smutna kvoli minulosti, ale ked to raz prekonas, tak z teba ta tarcha opadne...

berenika39
14. led 2013

NO jako nejdůležtější bych považovala to, jak je to teď. nekoukej zpátky, ono to moc nemá význam, protože není v tvých silách minulost změnit. A partnerovi bych přičetla k dobru, že to zvládnul zodpovědně a je skvělý táta. Ono jim to chlapům naskakuje někdy později, ale důležité je, že to tatínkování přijde. tak at se vám daří a koukej dopředu🙂

sissy27
14. led 2013

@anushka111 keď som ja svojho času otehotnela a môj dnes už ex sa zachoval všelijako, len nie nadšene, tak môj otec mi povedal - jeho teraz nerieš, chlapi sú z toho viac v šoku ako hocikto iný a potrebujú si to v hlave zrovnať, a niekedy im to trvá hodne dlho 😉 a mal pravdu... síce ex sa predviedol v plnej paráde, ale to je o inom... tvoj partner sa nakoniec ukázal v tom lepšom svetle a nič lepšie sa nemohlo stať, častokrát je to presne opačne - že sa chlap teší a zo začiatku aj stará a potom zrazu hop a je problém od neho dostať 20€ na plienky a radšej svoj čas venuje nejakej 18ročnej cudzej dcérenke, ako vlastnému dieťaťu... užívaj si prítomnosť a nerieš minulosť, aj keď možno nevedel dať najavo svoju radosť vtedy, ale neotočil sa k vám chrbtom a zachoval sa zodpovedne a to je dôležité 😉

bubbles
14. led 2013

@anushka111 skopirujem co napisala @sissy27, lebo je to dolezite: "možno nevedel dať najavo svoju radosť vtedy, ale neotočil sa k vám chrbtom a zachoval sa zodpovedne a to je dôležité."
tu to mas vysvetlene, k tomuto niet co dodat 🙂 teraz je s Vami.. vtedy sa len nevedel prejavit, mozno mu vrtalo v hlave, ako Vas uzivi, ako to budete zvladat.. preto posobil, akoby sa netesil 🙂
ja napr. neviem prejavit city, ked som smutna.. nedokazem plakat pred ostatnymi, ani na pohreboch.. splačem sa doma do vankusa, trapim sa, ale nedokazem to vypustit von, ked som s niekym.. uz som pocula, ze som bezcitna, ze mi dany clovek nechyba atd.. vaz si, ze je muz s Tebou, s Vami.. a minulost uz neries.. nespravil nic zle, neodisiel, nevycital.. len nezareagoval, ako si chcela.. 🙂 ale to nie je podstatne

anushka111
autor
14. led 2013

Díky všem za příspěvky,
já samozřejmě koukám dopředu, jen mě to prostě zaskočilo. Vždycky říkal jak děti chce, dokonce je chtěl i v té době kdy mu bylo 25,ale rozhodli jsme se počkat (především kvůli financím). Já pak měla celé těhotenství rizikové a musela ležet, naštěstí doma. V té době si nechtěl moc povídat, natož něco řešit, na předporodní kurz jsem šla s kamarákou, protože jemu se nechtělo. Zřejmě jsem to měla celou dobu před očima, ale naštěstí mi to nedošlo (naštěstí - protože to by mě v té době dostalo fakt na kolena). Jsem tím fakt jenom zaskočená, tohle mě nikdy nenapadlo. To že je z toho nervózní, neví co dělat, učí se "jak být tátou" to všechno mi bylo jasné, ale myslela jsem, že i přes to všechno celou tu dobu malou chtěl. Mluvili jsme spolu o případném druhém dítěti,ale právě kvůli tomu času těhotenství a prvnímu roku jsem si nebyla jistá, jestli je to dobrý nápad. A tohle to ve mě nějak zazdilo. Před prvním těhotenstvím taky nadšeně mluvil o tom, jak bude taťkou, jak se bude starat a vozit atd. Tak mám teď strach, aby to v případě druhého otěhotnění nebylo zase to samé. Je mi jasné, že to neví nikdo a rozhodnutí je jenom na mě / na nás, ale zkrátka jsem se o to potřebovala s někým podělit.
Ještě jednou vám děkuju za všechny příspěvly!

lujza123
14. led 2013

@anushka111 vela ludi zisti ake krasne a naplnujuce je mat deti az ked sa stanu rodicmi.....
Pozri ja svoju dceru milujem nadovsetko ale kym som ju nemala tam sa mi male deti (batolataˇ) doslova hnusily, nechapala som co niektore moje kamosky mamicky na tym malych uslintanych cudach vobec vidia. A ked mi dr potvrdila moje tehotenstvo tak som aj dva tyzdne plakala ze co ja budem s dietatom robit, ze niesom pripravena, ze nemam peniaze , ze deti vobec nechcem.......a niesom ani prva ani posledna co to takto citila