Tchánovci a jejich vztah k vnoučatům.Co si mám myslet?

katyx
19. pro 2008

Zakladám toho téma hlavně proto, že potřebuju znát názor někoho dalšího, poradit i se vypovídat.

Asi nemá smyl Vás tu zatěžovat celým svým životem, tak to napíšu jen ve zkratce a hlavně to, co mě nejvíc trápí a mrzí...

Přítelovi rodiče jsem viděla jen jednou v životě, ale vědí, že spolu žijeme a máme děti, jejich vnoučata (jejich první a zatím jediný), starší dítě mám z předešlého vztahu a proto od nich vůči němu nic nečekám.

Ale co mě zaráží a překvapuje, že se nijak nezajímají o své vnoučata, nevzpomenou si na narozeniny, svátky, vánoce nic, nečekám od nich dary, ale jen když by si vzpoměli a ikdyby měli poslat jen sms-ku.
Zrovna včera mojemu od nich přišel pohled k Vánocům, adresovaný jen jemu! Mě nemusí mít rádi, já ani od nich nic nečekám a nechci, ale strašně mě to mrzí vůči dětem.

Snažila jsem se s přítelem o tom promluvit, ale vždycky to skončilo jen hádkou a mě jen řekl, že si něco pořád namejšlím,že to není pravda.
Ale v zápětí mluví se svým sourozencem a do telefonu říká, že se jeho rodiče vůbec nezajímají o vnoučata

Přitom, když u nás byli letos v září (poprvé, co sme se viděli), tak bylo vše v pořádku.

Nevm, co si o tom myslet, jsem z toh špatná, hlavně teď před Vánoci.

mercy
19. pro 2008

Možno sú to takí ľudia, ktorých vnúčence nezaujímajú
Možno sa boja, že niečo od nich budeš chcieť
Možno nesúhlasia so synovým vzťahom...
Ťažko povedať.

katyx
autor
19. pro 2008

Když měl přítel dovolenou, tak se jehi rodiče ptali jen , jestli přijede ON, ani zmíňka o tom, jestli přijedeme, nebo ať přijedeme taky nic.
Tak tam přítel každý rok jezdí sám, bez ohledu na nás...

janica..
19. pro 2008

tý jo tak to je síla, ale asik to bude v nich, jsou prostě jiní, to nechápu 😒

mercy
19. pro 2008

Katyx, ale to je možno aj jeho chyba.Možno by sa mal ohradiť, že ste jeho rodina a prídete buď spolu alebo vôbec 😠 Z tohto mi vychádza, že sa im asi"nezamlouváš" ty.

berynka
19. pro 2008

katyx, promiň, ale jak to bylo před 9 lety? 😕 😅

zdenallicka
19. pro 2008

Katyx, tak to je mi lito.. ALe vis, co bych udelalla ja? Provokovala je.. POsilala obrazky od deti, fotky z ruznych akci, vyletu, vanoc, narozenin, posilala jim prani k narozeninam jmenem deti.. neco jako: MIla babicko, prejeme ti vsechno nejlepsi k narozeninam, Alexis a Barnabas + obrazek, ktery namaluji deti...... atd...

Myslis, ze yb to zabralo?

zdenallicka
19. pro 2008

Katy, cekate zase dvojcatka?

mercy
19. pro 2008

Zdenka, to nie je zly napad...🙂Možno by vyvolala aspoň konfrontáciu

zdenallicka
19. pro 2008

Urcite, ja si myslim, ze by to babiznu s dedkem /musela jsem to tak napsat, prominte) zvedlo ze zidle, mozna by se jim rozsvitilo a mozna by se zacali zajimat...

Kazdopadne si myslim, ze by se mel o to hlavne postarat tvuj muz, katyx... Prootze ty sama nic nezmuzes... Opravdu by se za tebe mel postavit a mel by jim rict narovinu, jak se veci maji: Ze jiluje tebe a mate spolu dve krasne deti, dalsi je/jsou na ceste a ze vy jste jeho rodina... Ze oni (rodice) jsou taky jeho rodina, ale vy jste soucasti jeho... Proste udelat proslov na tema rodinne vztahy...

katyx
autor
19. pro 2008

zdenallicka: to my jim posíláme přání k narozeninám, svátkům, na vánoce k přání přidáváme fotky, zveme je k nám, ale nějak už mě nebaví se jim vnucovat

já jsem se mojeho ptala, jestli mají něco proti mě, řekl, že ne

ale vždyť mě neznají a já je taky ne, tak nemají důvod mě nemít rádi

zdenallicka
19. pro 2008

A nechapu ani to, proc te k nim nevzal hned, kdyz jste spolu zacali chodit... Vubec nerozumim tomu, ze jste se potkali po nejakych 4 letech dejme tomu... 😕 Zijete v zahranici?

zdenallicka
19. pro 2008

NO, na druhou stranu ani nemaji duvod pro to, aby te radi meli... 😒 Moc tu situaci nechapu... ALe pokud uz delate to, co jsem poradila, pak me zadna dalsi rada nenapada.. ☹

katyx
autor
19. pro 2008

nene, ted už dvojčátka nečekáme, jedny bohatě stačí 😀

zdenallicka
19. pro 2008

Ze tam mas tolik jmen, vis? Tak me to vedlo automaticky k dvojcatum... 😉

katyx
autor
19. pro 2008

oni žijí v zahraničí, ale minulý rok tu byli k nám ani nepřišli jen k bráchovi (jejich druhému synovi) přitom sme je taky zvali, jak tu letos byli, tak jeli zase jen k druhému a pak jen k nám přiši na pár hodin, z prců byli unešení, hráli si tady s nima, prostě to nechápu

zdenallicka
19. pro 2008

Josu divni... Moje mamina se může z mého muže poprdět a jeho mamina i se segrou zase ze me a poad nas uhani o miminka, ze nemaji komu kupovat darecky a hlidat... Kazdy je jiny... Nejak to dopadne, jen je blby, ze deti prichazeji o babicku s dedou... ☹

katyx
autor
19. pro 2008

zdena, už jsem to trošku poupravila 😀

zdenallicka
19. pro 2008

Aha, uz chapu...:o))) Krystof i Rozarka se mi libi... Memu muzi nikoliv..:o)

zdenallicka
19. pro 2008

MOje mati taky zije v Nemecku,a el svym vnoucatum se venuje, co muze, dokonce ma jedno v peci (segra je blba).. Vzdycky, kdyz prijedou, nemuzem ji od deti odtrhnout..:o) A vsechny chteji koupani a krmeni od Dafi (mamka je Dagmar, vsichni ji rikaji Dasi, decka tedy taky.. 🙂 )... Vola jim, kupuje darecky, bere si je na prazdniny...

zdenallicka
19. pro 2008

Katy, zkus si popovidat s muzem a poporosit ho, jeslti by mohl kopat odted za VASI RODINU... Ze je to pro tebe dulezite (a to jiste je) a ze to nedelas pro sebe, ale pro VASE DETI... A dej mi sem vedet, jak jsi dopadla...

katyx
autor
19. pro 2008

oni tedy bydlí v zahraničí, ale to je přeci nijak neomlouvá, volají si a píšou sms-ky pořád

já fakt nečekám dárky nebo dokonce peníze, přítel vydělává dost na to, aby nás všechny uživil a nijak nestrádáme, ale jde jen o to si "vzpomenout" když posílají pohled jemu, přece není problém tak dopsat třeba "přejeme všem" to stačí

zdenallicka
19. pro 2008

Presne, mluvis mi z duse... Ted uz je na tobe, abys rekla muzi, co a jak a pak uz jen vyckavala, jak se zachova... Moje mati taky bydli 600km od nas a je tu co tri mesice a venuje se jak svym detem, tak i vnoucatum... Kazdy je jiny... 😖

zdenallicka
19. pro 2008

Hodne stesti a pekne Vanoce, Katy...

Zkus si promluvit s tatinkem deti a uvidis, jak se to bude vyvijet.. Kazdopadne se tim nestresuj.. A uzivej klidnych a pohodovych svatku vanocnich... 🙂

katyx
autor
19. pro 2008

zdeni, díky určitě dám vědět 😉

katyx
autor
19. pro 2008

i Tobě hezké Vánoce 😉

zdenallicka
19. pro 2008

Nemas zac, rozumim ti.. A jak se tu kdosi ptal, jak to bylo pred deviti lety - NENI TO JEDNO??? Ja jsem taky rozvedena a kdyz jsem zacala chodit s nynejsim muzem, rekla jsem jeho cele rodine, jak se veci maji a vsichny jsem tak usadila.. Dnes nikdo muj byvaly vztah neresi...

Nema na to ostatne nikdo pravo.. A at to bylo, jak chtelo, je to minulost a se soucasnym vztahem to nema co delat, nemam pravdu, Katy? 😉

zdenallicka
19. pro 2008

Dekuji... 😉

katyx
autor
19. pro 2008

zdeni, přesně taky s přítelem se známe snad už 12let, chodit sme spolu začali když bylo Damínovi asi půl roku, tak spolu sme vlastně cca 8let ... jen já nechtěla hned další dítě, přece jen mi docela dlouho než jsem si to všechno v sobě urovnala a sama sebe jakoby přesvědčila, že může být rodina,i bez toho, že Damík není jeho ... Ale přítel ho bere jako svého a mezi dětma rozdíli opravdu nedělá

zdenallicka
19. pro 2008

Tak je to spravne.. nedelat rozdily mezi detmi... 🙂 Zvladnes to.. Nebud smutna, promluv si s nim tedy a napis mi treba i do IP, jak to dopadlo... Jsem napnuta jak male gatky... 😀

PS: Muzu vedet, odkud jsi??

katyx
autor
19. pro 2008

zdeni IP