Tchánovci chtějí dceru učit být beze mě. Nelíbí se mi to

ladybugie
9. pro 2010

Ahojky, mám takové dilema. Bydlíme s tchánovci v jednom domě, ale oddělených bytech. Nedávno vyjádřili přání, že by si rádi brali dceru k sobě na delší dobu - 2hod denně. Odůvodnili to tím, že ji naučí být bez mámy. Dcera, když je beze mně, tak pláče. Nechce se mi jim jí dávat, protože za celých devět měsíců, co je malá na světě, tak ani jednou nepřišli nahoru si s ní hrát. Nechci ale vyvolávat zbytečné konflitky, avšak můj názor je takový, že v devíti měsícíh patří dítě k mámě a na nějaký odnaučování je času dost. Jak byste to řešily vy? Dík

kristi
15. pro 2010

nse mela 7 mesicu, kdy jsme ji nechali u babicky na tyden a jeli na opozdenou sv. cestu...jinak ji davame k rodicum kdykoliv chceme a muzeme, protoze ji to u nich bavi a oni jsou z ni uplne vyprdeny, takze spokojenost na obou stranach...sami rikali, ze si zadny vnouce ani vlastni dite neuzili tak jako nasi Miu ( podotykam 3 deti a 7 dalsich vnoucat 🙂

pattie
15. pro 2010

Osobně klidně. I na dýl... 🙂 ale záleží na každém jak to vidí. V tomhle věku jsem běžně malou dávala na 2-3 hodiny sřídavě k oboum babičkám (chodila jsem na jazykový kurz cca od 4. měsíců věku naší holčičky), ale byla na ně zvyklá...

hancazivocich
17. pro 2010

Od začátku sleduji a pořád přemýšlím, jestli napsat nebo ne.. Ono záleží hlavně na vztazích v rodině, na důvěře atd... Já osobně jsem na malou víceméně sama..
Chápu maminky, které dávají na hlídání.. Ale.. No - u nás jsem se o to pokoušela několikrát (udělat vstřícné gesto) - protože mi bylo řečeno, že na tu holku mají nárok.. Ale - dvakrát se zlila vlažným kafem a tři horký jsem zachránila (přes opakované upozorňování a prosby - dávej to kafe dál, nenechávej ho tady, atd... Ne - oni přece dvě děti vychovali a já jsem de*il, protože jim furt něco radím... (moji rodiče).. Když jsem v době chřipek vlítla do Tesca na nákup a domluvila se s mámou, že pohlídá a bude jezdit po chodníku před tescem, vyjdu ven, kočár nikde - zlítala jsem kde co... Pak letím domu a ona malou na zemi, že si chtěla doma odpočinout - ani mi nezavolali, že jedou domů, ani sms, nic.... A hlavní bod, proč prostě nehlídají, že jsem s mámou a malou šla jednou domů k nim a malé rostly zuby, byla protivka protivná, sama nevěděla, co chce, nechtěla za ruku, ale šly jsme po chodníku, kde to bylo bezpečné a normálně hopká sama. Ale babička chtěla, aby s ní šla za ruku... No a malá začla brečet a pořád opakovala šama, šama, šama, posím.... No a máma vypěnila, že nám ten spratek brzy přerůstá přes hlavu a že by s ní byla rychle hotová - že by s ní nejradši třískla o zem a ještě na ní šlápla!!! 😖 😒 ☹ A že jim jí mám dát na výchovu - že by z ní byla normální holka velmi rychle.. To jsem nevydejchala, otočila se a šla s malou domů..
Podotýkám, že malá nemá volnou výchovu, zákazy, příkazy, určité věci prostě respektovat bude. Kde je to nebezpečné, tak za ruku půjde, i kdyby se stavěla na hlavu.. Ale řvát tohle na dítě, kterému není dobře.. A její výchovné metody si moc dobře pamatuji na sobě a z dob, kdy jsme hlídali synovce. Děkuji - ne.. U téhle babičky na delší dobu a sama nebude.Neříkám, že mi není líto, když vidím hrdé babičky tlačit kočár apod.. Ale ať už šlo o totálně bloklý záda (s odmítnutou hospitalizací), 40tky při zánětu prsu, střevní chřipku, cokoliv - kdy jsem pomoc potřebovala (přítel býval v práci celý týden, jezdil na víkendy), kdy jsem i o pomoc slušně požádala, opravdu slušně... Bylo mi řečeno, že mám, co jsem chtěla - když mám chlapa na h***o. A že když jsem si vybrala takový způsob života, ať si to užiju. Tak si to užívám. Tenkrát MP nakoupil o víkendu co šlo, pro něco jsem se doštrachala s kočárkem, něco nakoupila sousedka, atd... A v něčem pomohli tchánovci...
Vlastně - vlastně když to tady píšu, tak u toho skoro brečím, protože si říkám, že asi bude nějaká chyba i na mé straně. Já už se prostě na tu mámu po tom všem nedokážu dívat normálně - pořád to mám před očima. Nepomáhá si promluvit, nepomáhá dělat uraženou - jí to nevadí, já pak couvnu, protože malou nechci okrádat o milovanýho dědečka (toho má opravdu moc ráda). A ONA to bere jako moje selhání - jako že jsem já uznala chybu a přilezla..S tchyní si tykám, občas nad jejíma názorama kroutím hlavou, ale vydejchám to.. I jsme se chytly,ale dokážem si pomoct, dokážem se domluvit.. Malá je na ně zvyklá, když jsem byla u doktora, tak hlídala, nebo k nim jezdíme na celé víkendy na chatu..

jaa
17. pro 2010

@hancazivocich nevím,co je myšleno delší dobou,ale dítko do dvou let bych nikde déle,než od krmení do krmení nenechala..Ted malou hlídá prababi a to jen,když jedu do školy od 15 do 19 hod.Babička z mm strany o nás ani o děti nestojí..Má děti od švagra...A my jsme ti nejhorší ap...Tam bych ji nedala a naši na to nemají čas.Oba chodí do práce a táta je nervák...takže si radši poradím nějak sama... 😉

slavkah
18. pro 2010

@murynka ja ziju v Nizozemi, jsem tu za exota, ze spi malej s nama v loznici, ze chci byt rok doma, ze jeste kojim, .... no at si to kazdy dela po svem, ted je tu silena afera s pedofilem co zneuzival deti v jeslich, at si ty jejich jesle nechaji ja budu rok doma a pak se uvidi, jinak malyho mi tu nema kdo hlidat, rodina pritele nema zajem, kamaradky jsou vetsinou v praci, musim rict, ze uz se tesim az prijede na par dni mama, ne ze bych nechtela s malym byt ale obcas troska casu pro sebe neuskodi

didi07
22. pro 2010

to asi jak to cítíš ty sama. Mně naši malou občas hlídali, tak 2x týdně na pár hodin - dodělávala jsem si vejšku celý první rok po porodu - a bylo to ke všestranné spokojenosti, a to mám fakt mamánka...ale záleží na tom, jaký je mezi vámi vztah, my mále super, naprosto jim věřím a malá babi i dědu zbožňuje (a naopak). Jako se mnou fakt např. do dílny hoblovat nepůjde a "pracovat" s dědou je její nejoblíbenější činnost 😉.
Jinak osobně je pro mě delší doba třeba víkend - ale to malá začala až ve třech letech občas na chalupu. Jinak souhlasím s tím není nutné hlídat jen u vás - naši hlídají taky daleko radši u nich, kde se cítí doma - já osobně občas hlídám bráchovi dcerku a taky jsem radši u nás než u nich.

terka_85
25. pro 2010

Ahoj holky. Jen by mě zajímal Váš názor. Čekám své první miminko.
Bydlíme v dvougeneračním domku s mými rodiči, takže v případě potřeby nebude problém, když k nám mamka přijde a na chvíli malého pohlídá.
Mám trochu problém s tchýní. Ona je sice celkem hodná, ale nedávno přišla s tím, že si koupili dětskou autosedačku (úplně tu malinkou na novorozeně). Zatím jsem s ní o tom nemluvila, i když jsem jí řekla, že mi to přijde zbytečné, ale stejně si jí koupili. Ale pořád mi vrtá hlavou, na co oni potřebují autosedačku. Doufám, že si nemyslí, že si dítě odvezou domů a tam ho budou hlídat. Až bude mnohem starší tak samozřejmě proč ne, ale novorozeně? Přijde Vám to normální aby si kupovali autosedačku? Zajímalo by mě od kolika let, popř. měsíců jste nechávali dítě na delší dobu tchyni. Díky!

zuzik_p
25. pro 2010

@terka_85 Myslim, ze by ses v prvni rade mela zeptat tchyne na co si tu autosedacku koupili.

kristi
26. pro 2010

@terka_85 hm, to je fak divny, novorozene bych teda z ruky nedala, na to je dost casu

zanet2009
26. pro 2010

@terka_85 😲 , já bych teda nedala dítko ani mojí mámě,natož tchýni 😅 , min. do 9měsíců do roka bychho na delší dobu nikomu nedala.Natož aby si ho sami odvezli 😲

irasek
29. pro 2010

@terka_85 - novorozence na delší dobu ani náhodou, vždyť budeš snad kojit, ne??

didi07
30. pro 2010

novorozeně bych taky z ruky nedala, větší mimčo (3měsíce a víc) bych max půjčila do kočárku na prochajdu nebo třeba pohlídat dvě hodinky doma, ale určitě ne do auta jinému řidiči /to abych si pak mohla nadávat sama sobě, kdyby náhodou něco/... Ale každý je jiný - moje švagrová má 3 týdenní miminko a dává ho hlídat mojí mamce na půl odpoledne...(nekojí, je na UM) a jde nakupovat nebo jdou s manželem na večeři - takže asi jako kdo cítí.

ivasad.
30. pro 2010

@terka_85 no tak to naprosto nechápu na co si tu sedačku prarodiče kupovali... I kdyby mysleli že si dítě odvezou, tak přece sedačku mít budete vy, ne.... no nechápu, a já bych teda dítě nikomu taky k odvežení nedala. Dávám malou max. pohlídat od krmení do krmení, cca dvě hodiny, když opravdu někam musím - lékař, úřady apod. A to buď s kočárkem na ven, nebo u nás doma. Na noc jí mám v plánu dát hlídat nejdřív v roce, a to ještě záleží na tom jak bude společenská, nebo bojácná. (a pokud ještě budeme kojit - tak až po odstavení pochopitelně). Určitě jí nenechám nikde hlídat aby to tam propalakala. V létě, až jí bude rok, tak chci jezdit občas na pár dní k našim (manžel kvůli práci nebývá často doma - tak býváme doma samy). A až si zvykne spinkat u babí tak uvidím a třeba bych zkusila jí tam nechat jednu noc beze mně, když bude v pohodě. 😉 Určitě ne žádné násilí, to se pak dítě blokne a tuplem se nebude chtít nechat hlídat

morgan
4. led 2011

Rodiče nebo tchánovci jsou někdy strašně iniciativní 😀, já si myslím, že ani úplně přesně nepřemýšleli kdy přesně tu autosedačku využijou, ale asi se těší na vnouče a chtějí být připravení na všechno (i na nemožný 😀), i když zvláštní to samozřejmně je 🙂

dexonka
4. led 2011

@morgan taky bych to tak videla,nekdy je lepsi nehledat ve vsem to spatny.....

blandik
8. led 2011

tak to s tou autosedačkou taky nechápu...ohledně toho hlídání a nároků babiček zejména - ono je to pro ně dost těžké, když my jsme byli děti, tak jejich rodiče měli ve výchově asi dost velké slovo, taky se hodně spoléhalo na jejich pomoc a tak oni pořád jedou v těch starých kolejích, kdy předpokládají, že děti budou několikrát týdně hlídat téměř po jeho narození...

terezzz_zl
16. říj 2012

Ahoj, naučit mimčo nebýt závislé jenom na mamince je fajn, ale ...... V tomto případě, vzhledem k fixaci maličké na Tebe a tomu, že sami zatím nepřišli k vám do bytu, bych jim navrhla, aby nejdřív přišli na "návštěvu". Prostě aby nějaký první pokus na toto téma proběhl v prostředí, které dcerka zná. Aby tam nebylo moc faktorů najednou - čili prarodiče, se kterými tak moc není a navíc v prostředí, které nezná, bez možnosti dovolat se mámy. Může to vypadat tak, že si s ní budou hrát u vás doma, zatímco Ty třeba budeš vařit. Kdyby se něco dělo, budeš poblíž. Když si na toto zvykne, můžou s ní jít třeba ven atd. Začít postupně, tak jak to navrhují oni hned každý den na dvě hodiny mi nepřijde moc fajn, byl by to moc velký skok. Ať vám to dobře dopadne 🙂

terezzz_zl
16. říj 2012

@hancazivocich - tak tato babička by s vnučkou "nejradši třískla o zem a ještě na ní šlápla!!!" ????? Ech....no to bych nedala a malou bych jí už taky nedala. Zřejmě autoritářský typ, který má vždycky pravdu. K nemocnému dítěti je třeba přistupovat jinak, my jsme jeden takový incident také měli a maloch potom hodně brečel, i v noci se budil s pláčem a proto už tam jezdíme jen minimálně. Ani ostatní chování této dámy vůči dítěti a Tobě by se mi nelíbilo.