Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

TCHYNĚ A 3MĚSÍČNÍ MIMINKO. Co myslíte, že bych měla udělat?

13. dub 2021

Dnes mě má tchýně dostala... Nechci dělat zlo ale zřejmě už jednoduchá a stručná domluva není nápomocná...
Půjčila jsem malou tchýni na procházku mezi krmenim (zatím každé 3 hodiny Hipp) a ať mi ji za 2 hodiny doveze. Já si chtěla jen na oko poklidit a hodinku si zdřimnout.
Vzbudila jsem se, 2 hodiny už uběhly a stále nic.
Tchýni jsem telefonovala, telefon vypnutý, myslela jsem že se jí vybil, šla bych k ní, ale bydlí ve vedlejší vesnici, takže bych mohla propást její příchod. 4 hodiny dávno pryč a já už v pláči nevěděla co mam dělat.
Po 5 hodinách mi tchýně konečně zavolala, že se omlouvá, že se jí vybil mobil. Ptala jsem se proč mi malou nedovezla ( uklidnila jsem se, když jsem slyšela že jsou v poradku).
To co mi řekla mě dostalo. TCHÝNĚ mi Řekla, že malá začala po hodině plakat a byli blíž k nim domu, tak si Řekla, že si ji vezme domů.. Koupila si vlastní Hipp a kojenrcké vody, a malou si doma nakrmila a uspala v jejich cestovní postýlce. VZTEK ve mé vaří, ale jsem klidnější, jelikož jsem si pro dceru konečně šla hned jak zavolala...
Nechci to říkat příteli, jelikož svou maminku taky těžko zkousává, a kdybych mu to Řekla, zřejmě by ji "zabil". Zároveň ale chci aby malá byla s babičkou ve styku Nicméně asi to nedopadne podle mých plánu, jelikož tohle nechvi už nikdy zažít a tchýně mě zdá se nerespektuje...
Myslíte, že bych měla na chvíli přetrhat pouto, nebo ještě zkouset, už párkrát bylo, že mi ji nedovezla na čas, ale ještě nikdy tohle.... Jsem vyřčená a nechci jednat pod návalem emocí, ale nevědět co je s mým dítětem bylo peklo, což tchýně asi nechape

autor
13. dub 2021

Děkuju všem za názory a rady

klokanka31
13. dub 2021

Jen to příteli řekni. Já nikdy teda takhle malou na vození nikomu nedala. Ale kdyby, a tohle mi někdo udělat, tak bych udělala pěknou scénu.

janinasm
13. dub 2021

Ty jo tak to bych ji malou teď hodně dlouho nepůjčila. Jí ruplo v bedně ne? To je fakt drzost.

somalicats
13. dub 2021

@klokanka31 Ja nemela problem s tim dat nekomu z rodiny kocar (problem byl spis v tom, ze prvni extchyne, ktera by rada vozila, byla daleko, druha extchyne se k nicemu nemela, soucasna tchyne velmi spatne chodi, takze vozit ted muze max manzel nebo moje mamka, a ta si nejvic uzila prvorozenou, protoze to k nam mela kousek). Ale zakladni pravidlo bylo, ze prochazka max na dobu, kterou jsem urcila, nebo do place, pak hned domu. Nikdo nemel problem s tim to dodrzet, takze postupne se intervaly prodluzovaly, jak deti rostly.

klokanka31
13. dub 2021

@somalicats Tak pokud jsi s tím neměla problém a věřila jsi tomu, kdo vozil, pak je to v pořádku 🙂

priefi
13. dub 2021

Já být na Tvém místě, tak jí sežeru za živa a dítě už nikdy nedám. Tohle se prostě nedělá. Řekla bych, že se jí mobil nevybil, ale vypla si ho. A příteli to určitě řekni.

jako_mala_holka
13. dub 2021

Já bych silela a určitě by malou nějakou dobu neviděla... Hlavně pokud té nerespektuje už nějakou dobu, a tímhle by to zabila

somalicats
13. dub 2021

@klokanka31 Tak bez te duvery to nejde. Moji rodice byli co se deti tyce zodpovedni ( tata uz nezije, mamka ano), prvni tchyne taky. Druha nemela zajem, tu holky zacaly zajimat az pozdeji, ted si je obcas bere). Soucasna tchyne je taky zodpovedna, bohuzel na tom neni zdravotne nejlip, takze i kdyz by rada hlidala, tak sama uz to nezvladne. Zase na druhou stranu my jsme s manzelem zvykli na to, ze hlidani defakto nemame (mamka je od nas pres 200 km), a to, co podnikat chceme, delame s ohledem na deti, takze no problemo.

jako_mala_holka
13. dub 2021

@fouskovi promiň, ale já bych 3m dítě nikomu na 5 hodin nedala... Chápu, že to má každý jinak, ale není špatně, když někdo nechce... Navíc je jasná domluva třeba na 2h, to je stěžejní... Naše malá má 10m a ještě nebyla sama s nikým mimo mě a manzela

vikinkav
13. dub 2021

No me by kleplo! Ja bych ted tak mesic pockala, nestykala se s tchyni, pak ji treba malou pujcila za presne dohodnutych podminek a pokud by to nedodrzela, tak opet utrum, a delsi :( Jako zas tak moc se sice nestalo, ale mohlo, a co ty mas vedet kdyz nevis kde dite je a nikdo se ti neozyva... Mohlo je treba nekde srazit auto nebo kdovi co... Tohle se nedela a nedopustila bych to ani u starsich deti.

pipi_puncocha
13. dub 2021

Teda, obdivuju, že jsi se zachovala tak jak píšeš, dokonce uvažovala, že bys to příteli neřekla. Vůbec si neumím představit tu bezmoc a strach, rozhodně si stůj za svým, takhle klidná a tolerantní by většina maminek včetně mě nebyla. Snad se tchyně poučila, pokud by se to ještě opakovalo, tak bych pak už dítě nedala...

teeerez
13. dub 2021

Ja jsem fakt hodne tolerantni, snazim se mit pro tchyne pochopeni kdy jen to jde a jsem velmi vdecna, kdyz si nekdo alespon jedno z deti na chvilku vezme. Take si vazim vztahu v rodine. Kdyby prisla za 2 hodiny misto za hodinu, tak ok, stane se. Ale 5 hodin, bez telefonu, bez toho abych tusila, kde jsou a jestli se nestalo neco vazneho bych mela hodne ostrou reakci. Uz jen protoze bych byla 4 hodiny mrtva strachy, tohle se opravdu nedela

izz76
13. dub 2021

Vadilo by mi hodně, že nevím kde mám dítě, jestli se něco nestalo, proč to zpoždění.. Od tchyně je to k mamince malého miminka velmi neomalené, každý normální člověk ví, že každá máma je na své dítě v tomto věku fixovaná.. Asi bych tolerovala, že udělala rozhodnutí jít k sobě domů a nakrmit dítě, že ale nezavolala je neomluvitelné.

codal
13. dub 2021

Tohle je nepřijatelné, zvlášť pokud to vypadá, že to bylo dopředu plánované a ještě se ani neozvat, nebrat telefon, ani náhodou. Tohle se prostě nedělá a zvlášť u tak malého miminka. Tchýni bych dala jasně najevo, že tohle bylo opravdu naposledy!

michaela1990xx
13. dub 2021

Nikdy bych ji dítě uz nesverila.

janina228
13. dub 2021

Jej to já bych jí to dala sežrat.. obdivuji tvoji reakci.. já bych asi vyhlásila pátrání - zapojila bych širokou veřejnost a s nehranou obavou že se něco stalo bych ji zajistila takovou ostudu,že už by se to rozhodně nikdy znovu nestalo.. každopádně - došla domů.. to doma nemá nabíječku aby si telefon zprovoznila a zavolala?!

lenda93
14. dub 2021

Já bych asi udělala to, že bych chodila na procházku s nima a tečka. Pak bych nechala dítě pohlídat třeba od svých rodičů,prokud je ta možnost a je tam větší respekt.

vitezove
14. dub 2021

Je to takový ten generační střet. Už jsem se s tím setkala i u kamarádek... jedné kamarádce nastoupila tchýně domů, že se jde starat o děti. Ptala se jakože co? A ona že její tchýně se starala o její děti, aby ona mohla pracovat nebo se starat o domácnost, tak že ona jde teď teda taky. No tak pak byla tchýně těžce zklamaná, že se chce snacha o dítě starat sama 😀. A je možné, že to máte taky. Že babička prostě chce se starat víc - nakoupila si mlíčka a lahvičky. Chce si víc vnouče užívat v soukromí. Někdo by to možná ocenil, ale někdo prostě ne (já taky ne). Chce si to ujasnit a říct si jak to je. Babička nemá jinou možnost než se smířit s tím, že svoje dítě už měla a teď se musí přizpůsobit.

ina10
15. dub 2021

Autorko, teda jaks psala, že se chce tchýně starat o tvé dítě, to je síla (a že ji nerespektuješ? To už si dělá opravdu srandu? Zkouší na tebe hranice? je přece rozdíl starat se a povozit v kočárku...). Ty jsi matka, ty máš MD a RD od toho, aby ses o něj postarala. Jestli se chce tchýně starat, narodila se ve špatné zemi, měla si vybrat Filipíny nebo Malajsii či jinou podobnou zem, tam rodiče dětí makají (zejména v zahraničí), takže prarodiče mají na starosti svá vnoučata (která mohou mít maglajz v tom, kdo je rodič a kdo prarodič, že)...ve zdejších krajinách až tak není zvykem, aby se prarodiče starali o vnoučata, ale spíš je "rozmazlovali", toto bych tchýni zdůraznila. S tím telefonem se mi to taky nezdá, že by se ji vybil zrovna ve chvíli nejvyšší nouze? Bych měla teda megastrach, co se jim stalo.

klokanka31
15. dub 2021

@ina10 Podle mě to měla ta baba moc dobře naplánovaný. Jako pochybuju, že normální člověk jde ven s vybitým mobilem, a pak s miminkem letí koupit mlíko, vodu, lahvičku...