Tchyne a peníze. Chtěli byste je po ní?

lussy90
26. kvě 2023

Ahoj, já už nevím, co si myslet a nevím, jestli má pravdu manžel nebo já. Manžel před měsícem a půl odletel do Španělska na víkend a jeho máma mi sem přijela pomahat s dětmi. Máme ještě dva psy. První den jsem jela s malým na fyzioterapii a houpala na mě do auta, ze vezme psa a já ji říkám, ať jdou jen nakonec do ulice ještě s druhým starším synem a zpátky domu. Pak tak jsem jí chtěla ještě volat, Aby se na tu procházku vykaslala, ale uvědomila jsem si, ze mobil nechala vevnitř, ze ho na zahradě neměla. No a přijela jsem z fyzio domu a řekla mi, ze se stal pruser , ze nás pes kousl pani když byli dole , no proste šla sama se psem a synem dolu na procházku a nedavala na ni pozor a když ukazovala synovi zlatý déšť, procházela okolo pani a ona ji rafla. Strašně mě to nastvalo, ale neřekla ze ji to je líto, ani ze se omlouva, proste nic, já jsem se s pani spojila, omluvila jsem se a druhý den jsem jela na veterinu pro papír, Paní jsem papír přivezla omluvila jsem se jí, pak jsme ji přivezli i květinu. Tchýně si pořád myslela a myslí že to je chyba toho psa že ona vůbec nic neudělala a že z dobrý vůle jí vzala ven když neměla. Muže za to i manžel, který se svoji mámy boji a nic ji neřekne, řeší problémy stylem, nebudu o tom mluvit, samo se to vyřeší. Takže ji vlastně ani neřekl, ze udelala něco špatně a pani jsme dali nedávno 8000, byla tak hodna, ze to nenahlasila. Ty peníze byli na naši dovolenou k moři a donutila jsem manžela ať ji něco napíše, aby ji třeba napadlo nám dat půlku ( bydlí daleko od nas) no a ona nic, proste ignoruje to. Když by někdo přes zákaz vzal psa kam neměl, chtěli byste alespoň půlku peněz po něm? Děkuji

lussy90
autor
26. kvě 2023

@veronicka89 má 30 kg a nemeli nikdy psa a je tezky se s ni dohadovat, rak jsem řekla jen nakonec ulice a zpět, syn jezdil na traktoru a myslela jsem, ze pojede na traktoru a dojdou nakonec ulice a zpět ( bylo v plánu, až prijedu z fyzio , ze ji vezmu do lesa)

lussy90
autor
26. kvě 2023
veronicka89
26. kvě 2023

@lussy90 chces nam tou fotkou neco naznacit 😀

🤔😅😏

👉 ( | )

lussy90
autor
26. kvě 2023

@veronicka89 neeee😀 jen důkaz, ze chodíme v lese 😀 sakrys, vždycky má ocas níž 😀

veruuu_kubesovic
28. kvě 2023

@lussy90 tvoje argumenty coby majitelky psa, to se mi snad zdá 🤔🤦‍♀️🤔

knuffel
28. kvě 2023

Pes je pes, měl mít košík na hubě, když není 100% jistota... Kecy typu chodím tam, kde nás všichni znají, jsou o průser už samy o sobě. Buď ráda, že nedorval nějaké dítě. A mimochodem každý už by v dnešní době měl mít pojištění odpovědnosti k pojistce domu/bytu, takže jsi to mohla nechat běžet přes pojistku. Ale možná ji nemáte... Chápu, že jsi naštvaná, ale pes je Tvůj, Tvoje zodpovědnost. 🤷

llluckaaa
28. kvě 2023

Hele, tohle jsi fakt prestrelila, podle mě je chyba jednoznačně na tvé straně. Pokud je tvuj pes zvyklý na procházky do lesa a jen s tebou, bez kohokoliv jiného, tak byla přece blbost povolit venceni tchýni, navíc s deckem a do jiného prostředí. Kdyby ona měla pojistku na blbost, tak bych chápala, ze to vzit přes ni, ale takto je to mimo. Pouč se z toho a prosím te, v tom lese fakt raději nahubek. Nemůžeš vědět, ve kterým křoví se schovává houbař nebo člověk, co cura. Stačí rychlý nečekaný pohyb a muže to dopadnout mnohem hůř nez teď.

xxx3d
30. kvě 2023

ano, měla by se ti omluvit.

kometkak
30. kvě 2023

Já mám asi jiný názor než většina tady.. a to, že za psa zodpovádí ten, co ho veme ven. Pes má být na vodítku a s náhubkem a ten co ho venčí, ho musí uhlídat, děj se co děj.. Musí být o tomto ale poučen majitelem. Pes je vždy jen pes a může ho popadnout cokoli.. i toho sebehodnějšího a vycvičeného.. Když si někdo veme Vaše auto a nezabrzdí ho a auto někoho přejede.. je to chyba majitele auta? Spíš bych řešila, čí je chyba, že pes neměl náhubek..

budouci_maminka
30. kvě 2023

@kometkak pokud by auto nedobrzdilo protoze ma sjety gumy tak je majitel idiot ze takove auto pujcuje a nema ho v poradku. Uplne stejny pripad jako tady se psem..

xxx3d
30. kvě 2023

@budouci_maminka jak souvisí sjetý gumy u špatně zaparkovaného auta?
s tím idiotem bych přibrzdila 🙂

rencinka87
30. kvě 2023

@budouci_maminka to si myslim, ze se pletes.. Pokud zpusobis nehodu vlivem spatneho technickeho stavu vozidla, je tvoje chyba, zes do toho auta vubec sedla a jela. Ty si jako ridic musis zkontrolovat, v jakym je to auto stavu. Stejne jako ridic zodpovidas za to, ze jsou v aute vsichni pripoutani, nezodpovida za to majitel. Majitel nemuze ovlivnit, jestli vec, kterou ti zapujci, pouzivas spravne a v souladu s pravidly. Pes uz sice neni uplne vec, ale urcite v tom okamziku nezodpovida majitel, ale osoba, ktera mela toho psa na starost. U toho auta - ridic bude souzeny za ublizeni na zdravi (napriklad), majitel by podle me mohl maximalne dostat pokutu ve spravnim rizeni, ze mel auto ve spatnem technickem stavu. Na tobe jako na ridici je, jestli to auto budes ridit nebo ne.

j.kriv
30. kvě 2023

Já bych teda jen poradila, že v tomto případě je fajn mít pojistku, pak nemusím řešit stránku financí a uplácet, aby se to nehlásilo. Druhá věc je to, že tchýně asi psa nezná tak dobře, podcenila situaci, bohužel. Přesně z tohoto důvodu bych nenechala svého psa nikým venčit, alespoň ne ve městě, protože já přesně znám její reakce, vím, co zvládá v klidu, čeho se bojí atd. Poučení pro příště pro všechny...

llluckaaa
30. kvě 2023

@rencinka87 zajímavé srovnání s tím autem. Takže když se te nekdo zeptá, jestli si muže půjčit auto. Ty mu to povolis a přitom zatajis, ze skopce selhávají brzdy a ty jezdíš jen po rovině. Až někoho cestou skopce kvůli selhání brzd nabourá, z pohledu práva bude viníkem řidič. Pritom majitel mohl te nehodě zabránit a neudělal to.

xxx3d
30. kvě 2023

@llluckaaa to jsou hrozný konstrukty
ale když už, tak někdo si chce od tebe půjčit auto, ty mu řekneš, že jo, když pojede jen po rovině, protože prostě blbnou brzdy, a on, přesto, že ví, pojede s takovým autem z kopce a něco nemilého se stane - tak takovýhle srovnání je to, co řeší autorka diskuze

llluckaaa
30. kvě 2023

@xxx3d Je to prave zajímave, jak máme různý pohled. Podle me právě neřekla podstatne informace a podcenila riziko, ta situace se přece mohla odehrát i blíž k domu. Důležité bylo, ze pes není zvykly, aby ho venčil někdo jiný, pes musí být při venceni plne pod dohledem a to se tezko děla, když se bere i dite, pes je zvykly se vencit v jiném prostředí. Takže NE, nemůže ho vyvencit. U auta s tema nefunkcnima brzdama taky nestačí říct, ze muže dojet jen do Lidlu a zpět.

sinicka
31. kvě 2023

Škoda způsobená zvířetem je upravena v občanském zákoníku (zákon č. 89/2012 Sb.) v § 2933 – § 2935. Hned ustanovení § 2933 obsahuje základní pravidlo, že pokud zvíře způsobí škodu, nahradí ji jeho vlastník. Dále se dozvídáme, že je jedno, zda to bylo pod dohledem vlastníka nebo osoby, které vlastník zvíře svěřil. Stejnou povinnost má také vlastník, když se jeho zvíře zatoulá či uprchne a způsobí škodu. Dále v tomto ustanovení máme, že osoba, jež bylo zvíře svěřeno nebo která zvíře chová, či jej jinak užívá, nahradí škodu způsobenou zvířetem společně a nerozdílně s vlastníkem.