Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

dludli
autor
30. led 2007

jo to je presne ta posledni veta, blbe je kdyz se do vztahu s manzou odrazi spatne vztahy ☹

lucisa
30. led 2007

jojo, dludli, jak už jsem psala výš, tak můj manžel si také nemá prakticky co se svou mamkou říct.
protože oponovat ji nemá smysl, ona má stejně svou hlavu a on ji nedokáže říct ani takovou banální věc, jako, že když použije záchod, tak by si měla opláchnout ruce.
ona je prostě taková ta babka z dědiny, kde dávají lišky dobrou noc, doma mají kadibudku, myje se tak jednou za týden (a to ještě děda, když žil, hudroval, že je to škoda vody 😖 ) a pak se divili, že u nich nechceme zůstat dýl, než hodinku, natož přenocovat... 😒

když byly holky miminka, úplně jsem trnula, když jsem viděla, že přišla z wecka a hned se sápala po děckách, chtěla jim utírat oslintané pusy rukou... nedokázala jsem to, jednoduše jsem manžela nechala, ať ji řekne, že se musí nejdřív umýt. nejsem nějaký hnidopich, ale na záchodě je tolik bacilů a tohle bych nevydýchala.
dnes je to tak, že ji na umývání napomíná starší dcerka 😉 i na splachování, oni to prostě nějak nebrali, že se splachuje, vždyť na co, škoda vody 😲

lucisa
30. led 2007

jo, ještě chci dodat, že s tou hygienou je to zvláštní, protože manža říká, že to taky nechápe, když byli se sourozenci malí i větší (a bydleli doma), tak se normálně koupali, používali záchod...
pak se odstěhovali každý po svém a táta nějakým šíleným způsobem usoudil, že na co záchod, normálně ho zrušil a postavil si na zahradě kadibudku.
až někdy 2 roky zpátky si pořídili domů takové to chemické wc pro návštěvy, protože já odmítla vejít na zahradu do kadibudky (všude kolem jim pobíhali slepice, kačeny a husy - a já mám ze všeho takového opeřeného panickou hrůzu 😔 )

nevím, jestli je to jen můj dojem, ale ti starší lidé jako by přestali nějak dbát nejen na hygienu, ale vůbec na sebe. na co si koupit nové kalhoty, sukni, triko, když mám ještě tohle (20 roků staré, seprané, vytahané 😠 )

jednu výjimku přitom mám ve své 80leté babičce, ta není líná se jít i 3x za den vysprchovat, když je v létě horko. na svůj věk je čiperka, proto nechápu, že tchýni to nedojde...

dashak
30. led 2007

Dludli, ta BABA by byla dobrá 😀 Odráží tvůj vztah k ní a třeba by se jí rozsvítilo. Můj manžel to vyřešil jednoduše - začal moji mamce nadrzo tykat. Ona mu samozřejmě tyká od začátku a tchýně mě taky, ale já teda zas tak od rány nejsem. Využil toho, když přišly výsledky plodovky, tak ji zavolal, zatímco já trůnila na záchodě a říká ji - tak se musíš polepšit, žádné kouření a tak, budeme mít holku a bude zdravá. Mamka jak byla radostí bez sebe, že amnio je OK, tak ani nestihla zaprotestovat. A já jsem si na tom záchodě říkala - s kým on to telefonuje? U nich nikdo v rodině nekouří ani kamarádi, tak jsem si říkala kdo to může být, když tomu člověku tyká. Říkala jsem si, že asi volal s mojim bráchou. Tak se ho ptám a on mi říká - volal jsem Anežce 😀 A Anežka už pak nemohla protestovat když mu neřekla hned ze startu nic.

Lucisa, s tou hygienou si mi taky něco připomněla. Akorát to mytí ruk po WC nenaučili ani mého manžela, takže ho vždycky buzeruju. A taky jsem kolikrát na mrtvici, když tam přijedem a tchyně vyběhne v zašňupaném tričku, ona snad vaří a ruce si utírá do trička, nebo nevím jak k tomu přijde. Nějaké mytí ruk tam nehrozí, natož po WC. Holt vesničani.

lucisa
30. led 2007

jo, přesně, tchyně zase nosí přes oblečení takovou zástěru - což je zástěra, utěrka, ručník a nevím, co ještě v jednom. a mám podezření, že je to tak na týdenní nošení.

a podobné to bude asi i se spodním prádlem. chtěli jsme ji na vánoce koupit nějaké bombarďáky, ale protože je dost fortelná a bydlí fakt kus od nás, tak nemám tu míru v oku, tak jsem se ji v telefonu ptala, jakou vel. kupuje a ona, že kalhotky nepotřebuje, že jich má dost, tak jsem se zkusmo zeptala, kolik je dost a ona, že má celé dvoje kalhotky 😀

dashak
30. led 2007

No, tak to je komediantka, třeba myslela dvoje na týden 😀 Jinak jsem se teda dívala na to téma 37 let a snaha o mimi. Četla jsem teda jen pár příspěvků ze začátku. Ale čučela jsem, že někdo tam má 5 synů a ještě chce holku. Jak to ti lidi živí? A taky jsem hleděla, jak tam někdo radil půl lékárny nějakých vitamínů, aby ta holka otěhotněla. Já myslím, že nejhorší je, když se na to člověk moc fixuje a pomalu ani nemyslí na nic jiného a už u toho sexu se vidí pomalu s břichem. To pak ani vitamíny nepomůžou. Mně se to kecá 😀 , já jsem otěhotněla na přání, hned na první pokus. Ovšem to těhotenství bylo už méně vydařené, ale hlavně, že výsledek se povedl 🙂

lucisa
30. led 2007

dashak, máš ode mě IP, ať neměníme téma.

dludli
autor
31. led 2007

jo holky martin nasim tyka snad odjakziva, tatu znal, aniz by vedel ze je to muj tatka a mamka mu tykani nabidla snad hned z kraje chozeni. Babicka s dedou mu po svatbe hned rekli ze ted jsou i jeho babi a deda tak at jim tak rika, no takze si asi umite predsatvit jak cize se citim tady. Ted jsem dopoledne travili probiranim moznosti prestavby, tlacim na Martina kvuli vlastnimu vchodu. Blbe je ze stavebne je to dost komplikovane az skoro nemozne. Ale vzhledem k tomu, ze se snazim vybrat vhodnou chvili (kdyz ho matka nastve 🙂) tak celkem souhlasi, jen se nemuzeme dohodnout na zpusobu jak to udelat. Hlavne my si muzem naplanovat cokoliv, ale kdyz pak tchyne rekne ze se ji to nelibi a ze to tu tak nikdy nebylo, coz byva dost casto jeji jediny argument, tak mame smulu ☹
Tak snad se k necemu doberem, takle se to opravdu neda. Hloupe je ze martin je casto presvedceny ze tu mame vlastni zivot a jsme svymi pany. Ovsem dnesni rano krasne ukazalo ze ne (martin o tom presvedcuje totiz hlavne sam sebe, ze to tu klape)kdyz sel na zachod tak ho "vyhmatla" matka - slysi pohyb na chodbe, tak hned ocumuje co se deje, kam a kdo jde- no a hned rozdavala instrukce, co ma dneska martin delat. Kdyby se aspon treb anejdriv zeptala, co mame v planu, a kdyz by zjistila ze nic, tak at si klidne rekne s cim potrebuje pomoct. Jenze on aani nepredpoklada ze bychom mohli mit vlastni plan a dokonce bez jeji ucasti. Vrchol vseho bylo kdyz nam tchyne navsteva prekazila intimni manzelskou chvilku 🙂
To martin chtel stavet vlastni vchod hned 🙂

alenahabibi
31. led 2007

Ahojky, já taky dřív měla problémy s tchýní, zašlo to tak daleko, že jsem se rozvedla a odešla do ciziny. Moje nynější tchýně je ode mě 7000 km takže si stěžovat nemůžu. To je asi tak jediné co se dá dělat, aby nebyly problémy s tchýní.

dashak
31. led 2007

Dludli, tak to si pískám, že mám tchýni hodinu a půl od nás, a že tu ještě nebyla, co je malá na světě. Ten vchod si určitě prosaď, přece každý chce mít svoje soukromí. Já jsem hned tchýni vmetla ještě za svobodna, že tam k nim mě nikdo nedostane. Měla totiž výborný nápad, že prodáme byt (který jsem si mimochodem za svoje prachy pořídila a zrekonstruovala ještě než jsem poznala manžela) a postavíme si barák u nich na zahradě. Teď jsme v takovém stadiu, že se mi podařilo manžela dostat kam jsem chtěla a uvažujeme o koupi pozemku někde poblíž Ostravy. On si tu našel práci, ale momentálně otvírá pobočku i v Olomouci, takže teoreticky by se dalo bydlet i tam. Ale jen přes mou mrtvolu!

dludli
autor
31. led 2007

no to jsem taky hlasala ze do baraku jen pres mou mrtvolu, do te doby nez zemrel martinuv otec.... ☹ Je to hnusny ale kdyby zemrel az dyl zadny problemy nemame, jsme ve svym a vsichni to berou ze to patri k zivotu. Jenze takle ma martin pocit ze tu matku nechat nemuze. Na jare se to vyhrotilo tak ze jsem si koupila svuj byt mam na nej hypoteku ( no tedy garsonku) a vypadalo to na rozchod a ze budu bydlet tam a martin at si jde kam chce, jenze mam vlcaka a tomu je v baraku lip nez v garsonce a navic vim, ze martin je desne citlivy a lpi na tomhle pitomym dome hlavne kvuli vzpominkam na tatu, coz se snazim respektovat, ale nekdy je to moooooc tezke.
No vyhrocena situace na jare nakonec dopadla svatbou 🙂 ale je to vsechno opravdu desne zamotane a slozite, sama kolikrat taky radim nenechat si vse libit, jenze kdyz clovek stoji tvari v tvar te situaci a ma treba nekoho poslat do haje tak to uz tak odhodlany kolikrat neni.

dashak
31. led 2007

Dludli, to znám. Nám taky umřel taťka před 7 lety. Mamina se upla na bráchu a tak spolu žijou ve dvoupokojáči, zatímco já jsem se odstěhovala sama do třípokojového, takže jsem byla pro ně trošku zrádce. Brácha bude mít v červnu 33 a nemá ani ženskou (aspoň myslím, vždycky tvrdí, že jsou to jen kamarádky). Je pohodlný, protože doma má všechno naservírované až pod nos. Tak se obávám, že ten se ani neožení. ☹

dludli
autor
31. led 2007

jo tohle by melo asi podobny prubeh. Kdybych se odstehovala na jare do toho bytu, bojim se ze by Martin za mnou nesel, ze by byl moc pod vlivem matky, tak jsem se rozhodla ze ji ho tu samotneho nenecham. Jinak tchan zemrel pred 3 roky, tak je to vse jeste pomerne zive a dost tezko se na martina v jakemkoliv smeru pokud jde o bydelni naleha :-/

ariam777
31. led 2007

hallo ak mozem aj dnes reagovat, tak ak viete po nemecky pytajte si o odpoved vo fore, kde radia ludia znaly komunikacie, http://derproblemloesungsweg.de/forum/

dashak
31. led 2007

Já jsem se sice německy učila, ale už nič nepametám 😀 Jsem ze školy 10 let a vůbec jsem nemluvila. Anglicky by to nebylo?

dludli
autor
1. únor 2007

hm taky mi to po nemecky moc nepomuze ☹

martinnaa
1. únor 2007

Ahojky holky me o tchyni ani nemluvte 🤐

dashak
1. únor 2007

martinnaa, tak se pochlub, co ti tchýně provádí za neplechy 😉

martinnaa
1. únor 2007

Bydlime s manzelem a s Terezkou u tchanu maji byt 3+1 a my mame jeden krcalek.O to by ani neslo ale je hrozne vlezla aktivni moc se vtira je to az neprijemne.Mam takovy pocit ze si ji privlastnuje rada radi a tak podobne...Kdyz to reknu manzelovi tak jsou same dohady my se hadame mezi sebou ona je napucena no hruza...uz mi to tu leze krkrm.A to chtela jeste abych ji tykala no to nepripada v uvahu.Ted se naskytla jedna nabidka ze bychom bydleli sami atk doufam ze to vyjde nebo se pujdu brzo objesit ☹

dashak
1. únor 2007

Ježiši, tak to máš utrum. Bydlení v baráku je ještě únosné, ale v bytě? Jak tam všichni nažíváte? A jak to funguje v kuchyni? Každá vaříte pro svoje nebo nějak dohromady? Jo, přivlastňování to je taky věc, kterou miluju. Když jsme byli u nich a šly jsme spolu na procházku, tak Ivanku ukazovala jak cvičenou opičku a říkala - To je Jiříčkovo, a přitom si málem ucvrnkla do kalhotek. Připadala jsem si, že to snad ani není moje dítě. A furt by ji chtěla někam tahat po všech těch babiznách v dědině. Když jsme tam byli v listopadu, tak jsme jeli jen na chvíli a nebrali jsme kočár, protože bylo stejně škaredě.
A ona že ji musí jít ukázat zase nějaké babě, protože to slíbila a ona, že je zvědavá. My jsme ji řekli, že nemáme kočár a ona, že to nevadí, že si malou vezme do náruče. Tak jsem se do ni obula, že s ní nikam nepůjde v tom počasí, jenom aby ji někomu ukázala, že ať si pro tu babu dojde a přijde se podívat do chalupy. Ona mi někdy připadá jak střelená. Vůbec neuvažuje, malá je nedonošená, drobeček a ona by ji v tom počasí tahala po venku jen tak na rukách

martinnaa
1. únor 2007

Ano my nemluv ja si taky pripadam ze to neni moje dite.Terezka je cely PAvlik, jak byl Pavlik nemocny atd atd...otres uz z ni silim je nenormalni..Ja si s malou hraju ona sedi na proti v kresle a ani ne za par vterin je prilepena na nas obou.Varime pro vsechny stridame se.Kdyz jsem kojivala tak stala u me cumela jak mala papa je toto normalni?Takto jsem se uz ozvala a muj ji rekl svoje tak to prestala delat.Ale zas edela jine veci to je des.Nemam to komu rict tak se spon tady vypisu 😖

martinnaa
1. únor 2007

dashak:Videla jsem fotecky moc sikovna holcicka.Jakto ze se narodila tak brzo?Czodili jste cvicit Vojtovu metodu?

jess
1. únor 2007

martinaa,moje tchýně je to samé,taky taková vtěrkja,ale už jsem se nasupila,vystřílela jí to a je klid,už stačí se na hnusně kouknout a ví 😀 .Já s něma bydlela ve 3+1taky,v těhotenství,to sem ale zažívala takové stresy,že to nikomu nepřeju,taky to těhotenství podle toho dopadlo.Pak jsem šla k mamce a tam jsem do 14měsíců malé bydlely ve 4+1.Bylo to kapku lepší než u tchýně,ale taky žádná procházka růžovým sadem.Mamka mi aspoň do ničeho nekafrá 😀

Jinak to s tím ukazováním jako by to byla opička dělala tchýně taky ze začátku,asi do 7 měsíců Jessinky,a vždy každému říkala jak je krásná,a že je celá babička-mimochodem je škaredá jak noc-tak jsem se jednoho krásného dne vytočila a řekla jí,že já a můj chlap nejsme žádné hyzdy aby každému vykládala jak je krásná po ní,že já tak vypadat tak si hodím.A ona se mi za to omluvila.No ono se to nezdá,ale když to zažíváte a stojíte u toho,tak je to fakt na vraždu.

Naštěstí pro mého chlapa jsme přednější mi,takže stojí při mě ve všem.Taky mi lezla krkem s tím co jí kupovala za blafy když byla maličká,já si vždy postavila hlavu.Nevím,ale co se mi malá narodila,jsem nějaká držkovatější 😀 ,asi proto že malá je mi nejpřednější a chci ji mít zdravou.

martinnaa
1. únor 2007

jess ja si taky nenercham nic libit a muj stoji pri me. Je to dobre ze chlap je takovy....ja jsem rada ze vapadne z domu a jde do prace.Mam ji rada ale nekdy to fakt prehani.Je to fakt hrozne nemuzu si nic udelat podle sveho kdyz bydlime s nema a ona je takovy flegmatik a praci to je hruza 😢

dludli
autor
1. únor 2007

jezis tak to se idvim ze to vydrzis,ja uz bych asi vrazdila, ja bydlim v dome a lezu z ni nekdy po strope 😖

jess
1. únor 2007

holky,my to fakt máme na mašle většinou s těma našima tchýněma 😀 .Bych řekla,že ty vtipy,jací jsou chlapy chudáci,jsou nepravdivé.Můj chlap si s mou matinkou celkem rozumí

martinnaa
1. únor 2007

Jo jo je to tezke... 😖

dashak
1. únor 2007

Holky, co to je - ropucha a 30 žabiček?

Tchýně věší záclony 😀 😀 😀 😀 😀

Martinnaa, musela jsem jít na císaře v 31. týdnu kvůli preeklampsie ☹ Doteďka jezdíme na rehabky a 6. února jdeme na kontrolu k neuroložce, tak mi zas určitě zvedne mandle.

Jess, o té podobě, malá je na tchýni podobná. Taky to moc nechápu, protože Ivanka se mi zdá jako šikovná holka a tchýně se mi dvakrát nelíbí, ale to bude možná tím, že není zrovna můj oblíbený ročník, holt už je trochu za zenitem. Vyslechnu si to pokaždé, co tam jedem - celá babička, všichni se úplně rozplývají. Už jsem to teda zkousla, jenom se modlím, ať nemá její nos - dlouhý a bambuli na konci.

Ale když jsem jim posledně tvrdila, že oči má moje (já mám čokolády a manžel modré,Ivanka má zatím hnědošedé) tak mi řekli, jestli jsem se nezbláznila, že má jednoznačně zelené, a že po mě nemá nic, že jsem snad u toho ani nebyla.

Tak to mě dožrali, nakonec člověk málem natáhne paprč, nechá si rozřezat břicho a tohle mu pak řeknou. Nasrali mě! Pardon 🤐

Jess, mimochodem, taky jsem kukla na toho vašeho čertíka. Vypadá na první pohled jako andílek, ale to čertění ji čučí z očí 😉 A byla jako miminko extra okatá a taky vlasatá. My měli včera 10 měsíců a máme víc zubů jak vlasů. Mimochodem už máme 6 zubů, ať ti to nemusím psát do "nechce být samo" Spodní jedničky byly celkem v pohodě, ale až za 2 měsíce vylezly ty vrchní a to bylo peklo, za poslední týden ji vyrašily hned 4 zuby a co nevidět budou další, už se to tam rýsuje.

A taky jsem si všimla, že si rodila v Porubě. Já taky. V Porubě i bydlíte? My jsme z Bronxu (Dubina)

martinnaa
1. únor 2007

dashak:Ja jsem ji melataky ale nastesti to dopadlo bobre 🙂

jess
1. únor 2007

dashak,musela sem se pobavit 😀 ,hlavně na tom vtipu

No moje malá právě na tchýni vůbec není,proto mě to tak dožralo vždycky.Ona je půl napůl,bradu,obočí a tvar hlavy tata,a oči,nos pusinu po mě,i uší má stejné jak já🙂,a můj chlop taky nemá z tchýně nic.No kdyby se na ni fakt podobala,tak se s tím ještě nějak smířím,ale takhle 😀

Rodila sem v porubě,protože sem z havířova a na naši porodnici jsou samé hrůzné ohlasy,a navíc tam dělá nevl.tata mého chotě,takže mě tam s tchýní doslova dokopali.Jinak na dubině jsem před nemocenskou dělala 😀

Si mě sklamala že jí to čertovství čiší z očí,já to tak maskovala 😀