Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

brumdinka
24. únor 2010

jenja - hele já vim o čem mluvíš mám to v bledě modrym, nejvíc mě dostalo, když v době kdy byl malej miminko a řval přes noc, což je u dětí normální u nás bouchala o půlnoci nebo ve 2 v noci 😅 na dveře, co tomu dítěti děláme 😅 😀 Obrana ignorace - nechali sme jí bouchat dokud jí to neunavilo 😀 když to trvalo moc dlouho, tak se mužskej na*ranej zvednul a usadil jí takovym způsobem, že dala pokoj 😀

jak to máte v baráku, my jsme v přízemí a máme samostatnej byt - to byla moje podmínka, abych se nemusela s babou hádat co sme kde prosvítili atpod..... takže veškerý budíky máme na sebe, dělíme se jen o uhlí a i tak to stojí za to 😀 nehledě na to, že když ho přivezou, tak to stejně oddře Jirka 😅 a máme tam kouli, aby sem nemohla a klíč dobře schovanej na chodbě, kdybysme si náhoduou zabouchli 🙂

evena
24. únor 2010

jenja jak píšeš, možná je to jejich barák, ale co soukromí, na to právo nemáš? A bouchání v 7 ráno ať jde makat? Nic ve zlém, ale tak bych řekla že jim dělá pěkného poskoka, nejspíš se jich i bojí co? Takový chlap tě bránit nebude ... Pokud se ale fakt neozve tak abys holka nezažívala peklo, protože to se bude stupňovat, věř mi ☹ Ví že je na koni a má vás v hrsti, to není dobré 😒 😒 Přinejmenším tě to bude stát nervy ... nebo taky vztah ... Už jsem to tu jednou psala, mamina známá skončila po x letech šikanování ze strany tchýně na psychiatrii a můžu ti říct že jí tchýně dělala to samé co tobě, téměř na vlas stejné 😕 😒 😒 Z tvýho příběhu je mi fakt ouvej, nerada to říkám, ale má tchýně je oproti té tvé zlatá (a to sem si s ní taky užila) 😒 😒

brum bouchání ve dvě ráno 😅 a máš pravdu ignorace perfektně zabírá 😀 😀 tak mám pocit že moje tchýně je oproti těm vašim víc chápavá, v tom mám velkou výhodu, nemusíme vše opakovat 😀

brumdinka
24. únor 2010

evena - no ted´mám od ní docela klid, od tý doby co neustále hlídá švagrovu malou nemá čas na to pruzení okolo 😀 ještě předtim pomáhalo, když chodila do práce - z toho mi vyplívá rada pro jenju - najít tchýni nějakou brigádu, at´jde mezi lidi a neprudí v baráku 😀

jinak základ je, aby se za Vás mužskej postavil, kdyby tohohle Jirka nebyl schopnej, tak už tu dávno nebydlim a určitě bych tu nebyla těch 10 let, co tu už sem 🙂 + se nebát si stát za svym třeba i za cenu toho, že z toho bude hádka atpod.. prostě se nenechte těma babama zdeptat 😉

pipos
25. únor 2010

jako holky včera jsme byli na píchání naušniček a pak přítel jel k jeho rodičum pro něco.a tak jí to MP říkal,že máme naušničky,ale že jí pak otekl obličejček takže doktorka říkala,že je to asi nějaká alergická reakce a víte co na to odpověděla to bude asi tim,že jste jí nedali zlatý naušnice(jsou zlatý)a přítel jí na to odpověděl ,,no to bude asi tim,protože jsme jí doma našli nějaký drátky a píchli sme jí je,aby jsme nemuseli utrácet"tak jen udělala ccccccccccc.tak na blbou otázku samozřejmě blbá odpověd.když je tak chytrá,že jí je nekoupila sama,hlavně,že maj miliony na účtě,ale je to tak kdo má nerad dá.at si je zkrkaj

dagina
25. únor 2010

Ahojky,
Jenja - tak v tom případě (když nepřipadá v úvahu odstěhování) si budeš muset udělat pořádek ty sama, tvého manžu, jakož to jejich dítě by stejně moc neposlechli. Přeji ti hodně odvahy a sil, je fakt jen na tobě jak to budete mít.
Jak jsi psala, že vám ťukali na dveře..., to samé bylo u nás, když jsem byla u nich na víkend, v neděli v 7 hodin ráno buch buch na dveře a "nech toho chrápání a mazej na dřevo" , týýýjo, škoda že jsem tehdy byla tak blbá, tak manža celé dopoledne v čudu, po obědě to samé, tak jsem babě přicmrdovala v kuchyni, připadala jsem si jak trotl, opravdu prima strávený víkend 😒 . Manža byl vyloženě otrok, neříkám, pomoci doma ano, ale on vyložené dřel jak bulhar, měli/mají ještě les, takže pořád dřina v lese..., fotr vůbec nebral ohledy na nic a nikoho, no a vlastně to je dodnes.

pavlapap
25. únor 2010

S těmi náušnicemi , my je dostali od tchýně. Nebo vlastně dcera je dostala k 1. narozeninám 😅 stáli cca 100 kč a strašně se divila že jí to nechci do ucha dát. /levné stříbro z nějakýho frcu/. Dcera nemůže mít žádné, měla zlaté ale pořád se jí dělali záněty /ještě ted¨víc jak rok po vyndání jí to trošku zhnisá když je nemocná 😔 / tak jsem je vyndala a dr řekl nedávat žádné, až bude starš ítak se uvidí. No a ona nelenila a letěla pro tenhle zázrak. To víte je chytřejší než doktor 🙄 Tak jsou někde založený co s nima že jo. 😝

brumdinka
25. únor 2010

pipos - jo taky znám sice né s náušnicema, ale jiný věci a přesně tak na blbou otázku blbá odpověd´ 😀

ale nejvíc mě dostávaj babky tim (tchýně a její tchýně-Jirkovo babi), jak by ho nejradši zabalili do kožichu, že je mu zima - v místnosti 23 a oni jsou schopný dát dítěti punčochy a na to tepláky 😅 - u Jiříka sem to striktně zakázala a jak to zjistim sem jak tajfun 😀 - naštěstí Jiřík už je dost velkej, takže si sundá to co na něj baba cpe sám 😀

tak ted´se tchýně pro změnu vyřádí na švagrovo malý (no když to švagrovce zřejmě nevadí 😅) - minule Jiřík chtěl at´jde Natálka k nám, tak sme pro ní byli nahoře a tchýně že ještě tohleto a tohle jí musí dát - no narvala jí punčochy tepláky, triko s dlouhym rukávem a ještě bundičku - v bytě kde je 23 stupnu ! někdy i víc, když tchán rozfajruje kotel - před nim musíme na jaře zavírat sklep na petlici, byl by schopnej topit i v plus 20 😀

- nejvíc mě s timhletim dorazili když byl Jiřík v kočárku, v létě na zahradě, děsný vedra a stará babi ho přikrejvala dekou 😅 tak sem na ní vlítla, že si nenechám uvařit dítě 😠

pipos
25. únor 2010

brumdinka tak tohle jsem už taky tady psala mě se tchýně v srpnu taky ptala proč nemá punčocháče malou by nejradši po koupání přikryla 3 dekama a když jí řeknu,vždyt je horko tak mi řekne to,že je horko tobě neznamená,že je horko všem,protože jí je zima i když je 30stupnu.jestli někdy budu taková at mě radši zastřelí než,abych někomu buzerovala život

monaberuska1
26. únor 2010

ahojky holky, tak do teto tema se pridavam...mi s tchyni a tchanem bydlime...bude to ted rok.ale za tu dobu co se zmenilo, mi prijde ze jeste chvilku a bude rozvod, dost se s manzelem hadame kvuli nim....tchan je alkoholik a silenej frnak na jidlo, varim tady pro vsechny a uklizim taky jenom ja, svagrova je tak oprskla ze semka jezdi skoro kazdy den..a na to ja uz nemam dal nervy....hodne se tu zmenilo k horsimu a ted jsme se manzelem rozhodli utyct....pres leto to jeste vydrzime, kdyz by sli dolu je to dvougeneracni barak, dole je jeste stara babicka a kdzy pres leto nepujdou dolu tak mi odejdeme do bytu do pronajmu, zatim si nemuzeme nic dovolit koupit tech penez moc nemame...mylsite ze to bude spravne????
mel nekdo tuto situaci neporadil by mi??jsem uz zotho vseho hrozne zoufala...☹

hancas
26. únor 2010

monaberuska---mi bydleli s tchánovxi jěšte něž se nám narodili mimča,pořád mě buzerovala ,hlídala kam jedeme s kým...v životě bych k nim už nešla i kdybych neměla kde bydlet,šli jsme do podnájmu a jsem nejvíc štastná,nikdo mě nebuzeruje neříká co máme dělat....určo to udělej a kdyby se ptala proč se stěhujete neboj se a ten důvod jí řekni.určo se ti uleví a budeš v poho,držím laečky

frisbee
26. únor 2010

monaberuska....první tchýně nás dohnala k tomu,že jsme se odstěhovali s dvouletou dcerkou do šíleného podnájmu v lese,do velice těžkých podmínek,ale ta svoboda a klid byla k nezaplacení.

No a jak jsem tady už psala,druhá tchýně bydlela 16 let u nás a odneslo to moje zdraví,o útulném a klidném domovu a soukromí se nám mohlo jenom zdát....radím pryč...radši se uskromnit,ale zachránit si vztah,toto usotjí málokdo 😒

frisbee
26. únor 2010

haha..usotjí je ustojí 😉

monaberuska1
26. únor 2010

hancas a frisbee- moc dkěuji, já to vidím asi taky manža má strach že to nezvládneme. ale ja verim ze ano... 😔
děkuji, myslím že utek pryc asi bude ta vec spravna, radí mi to aji moje mamka a moje babičla, radí taky jdete pryč..a moje sestra taky...manža se ted trapi ahlavne se porad hadame kvuli teto situaci takze rec je ted spis takova jina nez driv...

jinak. s tím rejpáním- do mě tady rejpe tchán nejvíc a tchýně si myslí jak všecko vadí jen mě, takže se svým způsobem hrozně liším ...

nejradsi byhc se sbrala autekla hned ted....a tady zrovna prší des.....a celej den tady snima..no ta předsatav mě děsí...

tak moc děkui..už bych taky chtěla být stastna, nechci ani aby moje děti v tomhle šíleným prostředí vyrůstali moje děti...

tchýně jak tady píšete neni typ keterej by po me ujlizel, ona je ten typ s tchánem ze ja uklidim a oni hned za mnou delaji bordel..navic ma z jendoho pokoje udelanou kuřárnu protože ona kouří jak kamna a teda nic příjemnýho ...takže barak jako kráva a na ukliuzeni a vareni sme tady ja..a pomoct od nich nemuzu cekat pac tchyne je bordelarka ji to nevadi ze barak je celej spinavej no kdyby jste to tady videli..pochopili by jste mne vic ☹ 😔 ale kazdopadne aji dkybych musela jit sama bez manzi pujdu sice to bude bolet ale pujdu.....sem rozhodnuta....ale verim mu 100% takže snad se nezklamu, máme se rádi..spis asi ted jak nam to skripe vidim vse blbe...a jeste to pocasi, atdy prsi des ☹

aleachim
26. únor 2010

holky, potřebovala bych nějaký článek o tom, že není vhodné, aby např. když dítěti spadne dudlík na zem, ho matka olízla a dala dítěti. Moje máma pořád něco takového dělá. Naposledy dala Lucce lžičku od kafe, kterou před tím olízla. Staršně mě tím sere, ale neumím ji to vysvětlit. Kdybyste nějaká nějaký měla v zásobě, budu moc ráda.

aleachim
26. únor 2010

frisbee, nechceš adoptovat mého manžela 😵 . Díky, díky, to je ono 🙂

frisbee
26. únor 2010

už letím,už letím....nebo takto:už idu,už idu 😀 😀 😀 😀 😀 😀

brumdinka
26. únor 2010

pipos - přesně jako kdybych slyšela tchýni s tchánem - to že je horko Vám neznamená, že je horko všem a Jiřík má furt studený ruce 😝 , na to jí říkám, že to bude mít vždycky jelikož to sdědil po mě 😀 navíc tchán má od hulení zúžený žíly, takže je jasný že jemu je zima pořád 😀

brumdinka
26. únor 2010

mona - jestli můžete tak pryč, já jen nechápu proč všem vyvařuješ, bych se ně ně zvysoka 😀 - prostě samostatnej byt a nazdar a jestli tuhle možnost nemáte, tak utečte dokud je čas 😉

monaberuska1
26. únor 2010

brumdinka..- no muzem max do pronájmu ale urco pujdem.ale muzem az tak po tom lete za půl roku..tak jesi se do te doby nezblaznim tak jdeme....no vyvruju...asi sem moc na toto mekka a az blba ☹ 😒 je mi jich lito kdyz by byli hlady no 😒 😔 takze sem si rekla kdyz varim nam dve porce se tam najdu..ale svagrovce odmitam varit ato sem rekla dost jasne a durazne 🙂

jojo oje teta je ma tayk porad studený 😀 😀 no tchán má taky uzeny ty tepny dokonce s emu uz aji ztoho huleni ucpali..a sel na operaci..ale etd si nedavno vklidu zapalil..ale on chlasta je to alkoholik a to dost silnej, navic nema praci vyhodili ho kvuli chlastu..takze je doma 24 hodin denen, a to je otřes. a tchyne ma praci doma..sije doma..takže já tady snima jsme proste porad, manza apson chodi do prace...

brumdinka
26. únor 2010

moni - tp je přesně ono, tchánovci jsou taky v důchodu, jak chodila tchýně do práce, tak to bylo v pohodě a pak jak se nudí tak to je jasný 😀 - ted´ale jak už sem psala pořád hlídaji švagrovu malou, tak máme raletivně klídek 🙂

jinak já bych je něchala klidně hlady 😀

monaberuska1
26. únor 2010

brumdinka..no oni nehlidaji jeich dcera ma sice kluka a na ceste je druhy ale hlida juru skoro 80ti leta babicka ktera bydli tady dole..takze tchyne ta nehlida ta sije porad a nebp je zavena v kurarne tady nahoře právě,,a tcháN??ten pořád chlastá a spí, on spí klidně aji do 3 odpoledne žádny problem jde se najist a zas spi..takze tak......

brumdinka
26. únor 2010

moni - a nemáš stejnýho tchána 😀 ten můj sice nechlastá, ted´ už, ale byly doby kdy chlastal - cca v době, kdy sme se s manžou seznámili, naštěstí už je to dýl co přestal, ale taky klidně vydrží chrápat až do 12 ti 😀 ted má vyjmečně obdbí, že vstává v 10 a náš Jiřík říká, že nemůže do pokojíčku (má ho na půde, kde vedle má pokoj děda), jelikož tam dědoušek chrápe 😀

jinak klasika, malej chtěl jít k babi, tak šel nahoru rovnou z pokojíku, kde má bna sobě svetřik, protože je tam chladněji, v bytě mu ho sundavám a samozřejmě je nenapadne mu ho sundat, takže sem mu ho zas musela stáhnout já, aby se mi neupek 😀

monaberuska1
26. únor 2010

brumdinka aha hihi, asi tchánovci josu ochrápanci....ale bohužel on je alkoholikem už 25 let ☹ jen byli pry doby kdy to bylo lepsi, ale etd jak ho vyrazili aji z práce tak se může uchlastat no.......a samozřejmě znepříjemnuje okoli tady všem...

brumdinka
26. únor 2010

mon - jo jo to je neštěstí, tchán taky pil dost dlouho, pak naštěstí přestal ale ještě si pamatuju, že nám jednou vlez do bytu a vypil flašku 10 letýho vína, co si Jirka schovával na zvláštní příležitost 😖 - já se tehdy chtěla odstěhovat, že s nim tady bydlet nebudu, naštěstí pak hlavně proto, že mu doktor řek, že má fakt namále, jestli nepřestane, tak toho nakonec i díky léčení nechal - ale je fakt, že dodnes se nesmí dotknout alkoholu a na rodinných oslavách si připíjí minerálkou

monaberuska1
26. únor 2010

brumdinka- tak to máš dobrý že apson prestal,a vy bydlite spolecne???ja bych tady byla ale museli by jit dolůůůůů prave, do toho dolniho bytu kde je babicka snima mit spolecny veci nejde proste.....a on ma namale porad..ale prave kdzy mu doktro rekne neco blbiho klidne aji pred vysterenim toot dela, tak zacne vic chlastta a rika ze za chvilku umre takze si chce jeste uzit..takze on to bere opačně právě..ne ze by prestal ale naopak uchlasta se....

evena
26. únor 2010

mona: akorát ti ubližujou a jsou nevděční, vykašli se na ně, nevař, neuklízej, proboha ženská, máš malé dítě a druhý na cestě nedělej jim otroka!! a samozřejmně uteč dokud můžeš ... mimochodem pěkný TP 😵

brumdinka
27. únor 2010

mona - my máme byt dole, Jirkovo rodiče nad náma a ještě tu je půda, kde jsou 2 pokoje - v jednom vegetuje děda a z toho druhýho sme udělali pokojík malýmu - časem bychom rádi dědu vystěhovali dolů k babi 😀 😀 😀

prostě máme samostatnej byt, zvlášt´budíky atpod.. abych se s nima nemusela dohadovat (stačí že uhlí je společný), ale pořád je to jeden rodinej dům, docela to jde, ale to víš že radši bych byla kdyby bydleli aspon o ulici dál 🙂

jinak ale souhlasim s evenou, mně by v životě nenapadlo jim vyvařovat proč jako 😅 - vykašli se na ně a pryč pokud to půjde 😉

elgereta
3. bře 2010

Ahojky...můžu se zeptat- změnila se vaše tchýně po narození dítka? já mám totiž problém takový...s tchýní jsem celkem vycházela do tý doby, než jsme řekli, že se budeme brát...po svatbě jsme zacali intenzivně shánět parcelu, na které bychom mohli casem postavit domeček, to se jí samozřejme nelíbilo a nelíbí...už před svatbou a stále bydlíme v byte po tchánových rodičích, koupě pozemku se vyrizuje a snad uz brzy bude nas...podpora samozrejme zadna, spis furt řiká, že to nemůžeme zvládnout a tak...místo podpory nás sráží na kolena..dalsí problém je(teda u ní), že jsem těhotná..před několika měsíci mi řekla, že se na to necítí, aby byla babičkou a to je jí 54 let..no a když jsme ji to tedy oznámili, tak jediný na co se zeptala bylo, jestli budem kupovat ten pozemek, řekli jsme že jo no a reakce byla taková, že jsme blázni...jinak projev nadšení, že bude mít vnouče se nedostavil...akorát se zeptala takovým tím tonem, jako kdybych provedle něco strašně špatnýho, co na to řiká moje mamka, po odpovědi, že ta je ráda, se akorát ušklíbla jinak ani slovo..hlavně, že nám pak povídala o tom jak manželova sestřenka čeká kluka..a aby se zeptala, kdy jí se narodí vnoučátko ji ani nenapadlo.....Myslíte, že až se narodí, že se změní? mám pocit, že si myslí, že jsme furt malý děti ☹

cikilik
3. bře 2010

Holky vám všem co máte problémy s tchýněmi přeji pořádně pevné nervy!!!!!!!!!!!!!
To mě tchýně v sobotu vydrhla plovoučkovou podlahu po malování.
Prý ať neválím břucho po zemi 😀 😀 😀
Takže držím normálním snachám palečky 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎