Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

brumdinka
22. bře 2010

evena - no to je teda síla 😅

jinak u nás klasika sme přijeli ze školky a malej byl línej vystupovat a ona hned co mu je a jak je ospalej a unavenej a chudinka a bla bla, sem myslela že jí něčim praštim 😀 tak řikám nic mu neni jen je línej vylézt

ctenarka - přesně, ta moje mozek nepoužívá - viz výše 😀

sylvka
22. bře 2010

koukám je nás víc co máme doma mamany 😀 mm včera,proč mu nedělám svačiny do práce(zdůrazňuji věk 36let)...já na to že nemám sil,mu vymazávat chleby a porcovat ovoce.říkám:řekni svojí máti,ta bude radostí bez sebe,že pro tebe může něco udělat.tak jsme tam večer šli a on:mami,budeš mi dělat svačiny do práce?hle ona povyskočila radostí a že prej hned zejtra bude salám,nebo jestli by chtěl něco jinýho...no musela jsem se fakt smát.už se vidim za 30let...martínku,udělala ti vůbec něco ke svačině???bru,to je jak u nás,jak bych jí slyšela.dneska mojí říkám,jak dopo na cvičení zlobil,že bral dětem hračky,že je sobeckej...a ona že ne,že je to normální a hlavně ať ho netrestam.takže pán si prostě vezme co chce,protože si usmyslel a za pár let mi přijde domu s kradeným autem,protože se mu zrovna líbilo???? 😀

ctenarka2
22. bře 2010

Holky, taky jsou vaše tchýně takové hééérečky? Ta moje všude chodí a dělá jak je zlomená, že jí to všichni žerou. Dokonce i někteří známí, moje mamka s jednou mluvila nedávno a ona prý, že jak je tchýně chudák, že je zlomená a že měla těžký život a kdo ví co a jací jsme na ni teď hnusní 🙄 Tak jí bylo vysvětleno, jak to bylo doopravdy s tím jak jsme "hnusní" a známá se chudák nestačila divit. Ještě že jí to nežere manžel, je fakt zlatý.

sylvka
22. bře 2010

čtenářko 😀 😀 😀 tohle moje tchýně zatim nemá 😀 😀 taky z čeho?celej den sedí u TV 😎

brumdinka
22. bře 2010

sylvka - no tak přesně takhle vychovávala tchýně svý syny - mýho muže se to nakonec naštěstí nedotklo, jelikož byl nucenej jít ve 14 na vojenskej gympl a pak hned na vojnu - takže měl vojnu 6 let a musel se strat sám o sebe - naštěstí, jinak by sme s polu nebyli; no švagr ale zůstal doma u maminčiny sukně, na vojnu nešel a výsledek - je tak rozcapenej, že ve svých 35 letech neni schopnej cokoli sám zařídit - vše leží na jeho rodičích nebo jeho ženě 😝 - no já ho mít doma tak ho zahlušim 😠 to samý občas zkouší tchýně i na našeho syna, ale tam si to sakra ohlídám, aby z něj nevyrostlo něco jako švagr 😝

a se svačinama - občas můj muž tohle na mě zkouší, ale spíš z legrace, ví moc dobře, že já mu na to neskočim 😀 - takže se svačinama má smůlu a když chce, tak si je dělá sám 😉

evena
22. bře 2010

sylvka 😅 sem se fakt pobavila 😀 😀 u nás je to spíš obráceně, když sme chodili do práce oba tak chystal svačiny on mě (a to několik let), já mám blbý zvyk, na vše mám fůru času po ránu apak prostě nestíhám, takže bych chodila bez svačin 🙂

ctenarka jj herečka je to 😀 ale já taky, takže jí nemám co vyčítat 😀

ctenarka2
22. bře 2010

Holky, viděly jste filmy "Příšerná tchýně" a "Krevní pouto"? První je komedie, druhé spíše drama, ale oba výborné! A co vy, kde berete inspiraci v boji s tchýněma? Mrkla bych na další filmek, ale na nic jsem ještě nepřišla.

kaa
22. bře 2010

Ctenarka- no asi si ty filmy někde zajistím, to musím vidět 😀

Holky, ta moje zas dělá jak je nemocná, že má páteř nemocnou a nemůže chodit, chodí o francouzských berlích, u toho dělá: ách, au, jej , ufff , ale na podzim se zapomněla a zryla celou zahradu 😀 😀 😀

Sylvka- já jsem J každé ráno v 5h chystala svačinu, ale řekla jsem mu: To ti budu chystat první tři měsíce a pak si chystej sám. A co jsem slíbila, to jsem dodržela 🙂 Ale občas mu teda nachystám, ať si nemyslíte, jaká jsem tyranka, mrcha, a nestarám se o chlapa a o domácnost 😀 😀

Sylvka- neříkej hop.....aby nepochytila nějaké nové moresy z tv seriálu, běží jich tam dost 😀 Takže na to bacha 😀

kaa
22. bře 2010

Jo ještě je dobrý film "Baba na zabití", sice to není tchýně, ale u toho filmu mám nerva, že kdybych mohla, tak ta milá stará paní je mrtvá.

kaa
22. bře 2010

Holky, tak J přijel z nákupu a jeho matka prý tou situací v rodině a těmi vztahy velmi trpí, neví,co si může dovolit , neví, co má teď dělat, má strach přede mnou něco říct atd. Ale jak tu po mně štěkala, to zapomněla 😀

Takže je zase chudinka a já megera. Jsem čekala, že to tak dopadne a před J ze sebe udělá oběť 😀 Ale mám ji v paži 😉

ctenarka2
22. bře 2010

kaa: taky tím chudinka trpí? A to, že za ty problémy si může chudinka a sama je vytvořila, to už zapomněla.. no jo, i tak je chudinka, že už má tu sklerózu 😀
Lepší, že ji máš v paži než kdyby ti ležela v žaludku 😝 😀

kaa
22. bře 2010

Ctenarka- držím dietu a to pak do žaludku nepatří tučné, zkažené 😀 Tak ji musím mít v paži 😀

No to je skleroza, giga skleroza, ona se tak umí přetvařovat a ten můj ťulda jí to sežere a pak přijde, že mamka plakala, že se trápí 😀 Sakra, příští rok ji uvidíte v nominacích na Oskara, tu cenu za nejlepší herecký výkon si zaslouží 😀

sylvka
23. bře 2010

jo tu pšíšernou tchýni jsem viděla to je suuuuuuper 😀 😀 😀 hele co pochytila nevim,ale vymyšlený to má dobře.třeba uvaří omáčku a prosí martina,jestli by nemohl trochu sníst,že jinak jí zbyde a co s tim bude dělat atd.takže takhle jako ona na to jde.

hancas
23. bře 2010

ahojky hlásím se zpět meziv ás,tchýně mi lže do očí a tohle byl poslední hřebíčwk kterej udělla dělá si to jěště horší místo aby šla k lepšímu ☹ takže v neděli at se těší opravdu už se srát nebudu

ctenarka2
23. bře 2010

hancas: A co vymyslela? Jo, já jsem se taky dneska dozvěděla, že tchýně mě strašně chce vidět a chybím jí, ať se za ní stavím a za pár minut po tom mluvila po telefonu s manželem a nadávala na mě. Ještěže jsem tam nešla 😝

marketa137
23. bře 2010

Ahoj, já se se svoují tchýní nebavim už přes rok a za ten klid mě to fakt stojí 😀 . Jen si tak říkam jestli budoucí tchýně nechodí na nějaký kurzy, protože je jich nějak moc těch špatnejch ne 😒 . držim Vám ostatnim palce a´t to zvládnete líp než já. Už jsem fakt nemohla a po 10 letech tento vzah utnula 😒 , naštěstí manžel stojí na mojí straně a já jsem ráda že mam od ní pokoj ale je to prostě divný nebavit se 😒 , ale bohužel to jinak nešlo a už jí fakt nikdy osobně vidět nechci 😉

ctenarka2
23. bře 2010

Taky bych tchýni už vidět nemusela po tom všem, ale chci podpořit manžela 😉

evena
24. bře 2010

marketa: a jak to máte s dětma, ty vídává i když se s ní nebavíš? Já se s tchýní taky nebavila asi půl roku sme se jen míjeli, ani se nepozdravili (bydlí pod náma tak sme se viděli denně), bylo to fakt super, člověk úplně ožije a najednou se mu dobře dýchá když do něj nikdo nereje 🙂 V té době jsem byla těhotná, ale mít dítě tak má tchýně smůlu 😝

marketa137
24. bře 2010

evana no je to takový zajímavý. prostě trpělivost došla a minulý rok v prosinci jsem to utla. Rok nevídala ani Vikína a manžel jí taky nějak zvlášt nemusí takže mu to i vyhovovalo. bydleli jsme 4 roky s manželovýma prarodičema- rodiče tchýně 😉 . A od léta začal děda šíleně blbnout a tchýně sama zařídila aby ho vzali do nemocnice a poté na psychiatrii, fakt se to už nedalo a i babi z toho byla špatná. No nakonec děda umřel a tchýně si babi vzala k sobě takže jsme v bytě sami. A tak jsem souhlasila že může vídat Vikína ale jen za manželovi asistence, já s ní prostě v jednom pokoji nebudu. když jsem byla teď v porodnici a pak s malym na JIP tak hlídala a Viki jí prý pěkně komandoval a nedovolil jí na nic šáhnout co bylo moje 🙂 . teď tady byla tchýně a babi se kouknout na mladšího. byli tady celkem 5h, babi byla u mě v pokoji s Tomíkem a tchýně byla v druhém pokoji s manželem a Vikínem s tim že až se Tomík vzbudí tak jí ho manžel odnese ukázat 😉 . Z 5h ho viděla ani ne 5 minut, Viki jí ani nedovolil na něj šáhnout, prý jí bouchal přes ruce že a´t na něj nešahá a stačilo že na Tomíka pronmluvila a on začal brečet takže ho manžel zase odnesl. Bohužel si tohle zavinila sama a já už víc neustoupim. Už jednou jsme se nebavily rok a ona pak přilezla s prosíkem, asi jí došlo že se nerozejdeme a tak přilezla. te´d ale už neustoupim, za ten klid ěm to stojí. a všichni co si přečetli mail co jsem jí napsala a vše vypsala co se mě na ní nelíbí uznali že jsem jí 100% vystihla a pak prý řekla že to čekala že jí něco napíšu 😀 . Samotná z toho moc radost nemam ale co se dá dělat, bude mě 30 a nehodlam si kvůli ní ničit život. Hlavně jak jí každej kromě manžela omlouvá, prý už je taková a mam se s tim smířit že bude kecat blbosti, ale s tim se nesmířim a ani nechci. kdyby mě to řekla do očí co jí vadí tak ok, ale aby se na mě usmívala a za zády pomlouvala ☹ . Jo a největší radost mam z toho že kdykoliv se podívá na Tomíka tak uvidí mojí kopii 😀 , ta podoba je až neuvěřitelná 🙂 .

brumdinka
24. bře 2010

market - no když to jinak nejde tak co s ní - my taky kontakty s Jirkovýma rodičema omezujeme pomalu jen na dobrý den a jaký je dnes krásný počasí 😀 (jako když si neustálke myslej, že jediný o co nám jde je vystrnadit z baráku, když se snažíme zateplit podkroví - tak at´jdou vážně někam 😠) a jen vyjmečně má tchýně nebo tchán náladu, že se s ní dá normálně bavit 😀

Jiřík nahoru chodí sám, když chce, ale většinou nechce, jelikož oni neustále hlídají švagrovu malou a nepokrytě jí upřednostnujou před našim Jiříkem a náš Jiříkl neni blbej, takže tam moc nechodí, jde si radši do svýho pokojíčku na půdě 😎

jinak sem zjistila, že ty tchýně to dělaj programově 😀 tedy moje tchýně dělá mě to samý, co jí dělala její tchýně 😀 - i když jí to tehdy děsně vadilo, dokonce se kvůli tomu pak babi s dědou radši odstěhovali, ví jak je to nepříjemný aby se jí pletla do všeho a dělá to stejný mě 😝

kaa
24. bře 2010

Hancas- co se stalo? 😒

Marketa: jsi dobrá, že jsi jí to dokázala napsat, já už jsem měla 100chutí jí poslat nějakou smsku, ať neotravuje, ale je lepší, aby neměla nic jako důkaz proti mně, to by zas přišla za Jiřím s tím: vidíš, já jsem ti to říkala, jak mi ubližuje 😝 😀

evena
24. bře 2010

marketa: jj to si dobrá s tím mailem 😕 😵 taky jsem kdysi měla rozepsanej dopis ale strach udělal svý a roztrhala jsem ho, ale jsem ráda, ono se všechno otáčí tak nějak proti mě, sice oni o ní všichni vědí že je panovačná a zlá, ale nikdo neví jak mě uráží, takový to největší peklo mi dělala jen mezi 4ma očima, ani přítel mi dlouho nevěřil 😔 až když toho byl jednou svědkem tak pochopil, ona už si pak moc nedávala pozor na pusu a semtam jí něco ujelo i před mým přítelem nebo tchánem 😝 když sem se s ní přestala poprvé bavit a pak zase začala tak to vždycky chvíli je dobrý a pak se zase otrká a peklo je nanovo ... sem tak trochu splachovací, ono to ani jinak někdy nejde (ale nezapomenu už nikdy), že když se s ní člověk baví trošku tak je jako normální příjemná ženská (proto ona dělá na lidi takový dobrý dojem), nesmí se člověk moc rozvykládat, to si pak pouští hubu na špacír i ona a je moc upřímná 😒 😒

jen pro představu jak moc je to upřímná žena ... barák přepsali na mýho přítele a vzazili jsme tam společně asi 3/4 mega, půlku tvoří úvěry, další půlku jsou peníze (tak napůl) moje i jeho co sme si naspořili než sme se pozali ... ona mi začala vykládat jak kdyby se s mým něco stalo že bych musela z baráku odejít a ty moje peníze by mi ASI museli teda vrátit 😅 ona to furt prostě bere tak jako že její synáček je asi jen její a věci po něm kdyby nedejbože má ona nebo já nevím 😅 takže ještěže máme spolu dítě, to by mě sebrala asi i auto který je psaný na mýho ale z mých peněz 😲

marketa137
24. bře 2010

Co se dalo dělat, vim že osobně by se nic nevyřídilo. Vše by popřela a byly by jsme tam kde vždycky. takhle jsem jí vše napsala, teda slušně a nemohla na to říct vůbec nic 🙂 , ale byl u toho její druhý syn a když si to přečetla tak chvíli čuměla a pak že to stejně čekala 😉 . Ale jí by se asi žádná nezavděčila, sama nevaří a kdyby jí nestála její matka za zadkem tak by se ani nezvládla na 100% postarat o děti a možná i to jí štvalo že já její pomoc nepotřebuju, prostě jsem si vše zvládla udělat sama a hlavně jsem vyučená kuchařka 😀 😀 😀 , což jí manžel dost často připomíná. Je toho víc, vim že bych klidně mohla říct že teda jí vezmu na milost ale to bych jí nahrála že jí fakt projde všechno. Má tedy povolený návštěvy ale manžel jí jasně řek že jen do tý doby než zase bude poučovat nebo mít nemístný poznámky, manželovi nedělá problém jí poslat kamsi a já mam od ní klid 😉 . neřikam že z toho mam radost ale co se dá dělat. Moje tchýně ale měla tchýni super, sama řekla že by nesnesla tchýni co poučuje atd a sama to dělá. prostě mě nezkousla za 10 let tak tam žádná změna nastat nemůže a po tom co jsem jí vše vypsala to už ani nejde 😀. Sám manžel říká že te´d se i chová slušně ahlavně do ničeho nekecá. Nechápu jak může udělovat rady když nikdy dětem pořádně nic neuvařila, např vánoční cukroví v životě nepekla atd ale já asi dělam vše špatně 😒 . Ale tchán je fajn, jsou teda rozvedený, taky s ní nevydržel 😀 . myslim že yvjdu skaždym ale nechat se pomlouvat a ještě kecá hovadiny tak to ne. největší sranda je že to vždycky řekla manželovi a moc dobře věděla že hned za tepla se mě vše donese. Ted si může nadávat že Tomáška viděla sotva 5 min, kdyby se chovala v mezích a držela hubu když má tak ho mohla vidět dýl. takhle se návštěvy konnají jen když má manžel náladu. takže teď o velikonocích a pak asi hned tak ne a to ybdlíme v jednom městě, cca 15min cesty pěšky 🙂

karinka78
25. bře 2010

tak ja holky, jsem tchyni take vse napsala emailem, jeste nez jsem ten email odeslala nechala jsem ho precist manzelovi, at mi rekne jeslti mam neco "co neni pravda" vymazat nebo jestli to mohu poslat. Rekl ze vi, ze vse co pisi je pravda a jen rekl malou poznamku- "ses si vedoma ze ten email bude kolovat vsude a ze z toho bude 3ti svetova". Ja jsem jen odvetila ano vim, ale uz nebudu jen prihlizet jak vsem ublizuje (hlavne vlastnim detem) a nikdo ji nerekne co dela ze je spatne nebot se ji vsichni boji (je to takovy general). Jen jsem ji napsala vsechny komenty co kdy prohlasila a ze by se mela zamyslet na sebou nebo pak take muze na stare kolena zustat uplne sama. Dala jsem ji par prikladu jak mohla jiste situace vyresit lepe- tak nejak po lidsku s citem apod. Napsala jsem ze necekam omluvu a verim, ze se ani vlastnim detem neomluvi, ale ze by se alespon mohla nad sebou zamyslet. A vysledek- uz pres rok jsme od ni neslyseli- prvni 14 dni to byla hruza- hned volala manzelovi co si to jako dovoluji ji psat za lzi a on ji jen rekl, ze at si to precte znovu a az se uklidni ze si o tom muzem popovidat. Nastesti to dodalo odvahu vetsine clenu jejich rodiny, tak uz ji ted jsou schopni na urcite veci rici NE, ale studeny psi cumak je porad. Me je lito manzela, ale na druhou stranu vidim jak mu je lepe- ulevilo se mu- uz nema kazdodenni telefonaty od maminky aby pro ni neco udelal apod. Mozna se neco zmeni az se narodi male, ale to je jen ve hvezdach. Ale jednim jsme si oba jisti- ze pokud ona se nezmeni tak se k vnouceti nedostane- staci ze znicila zivot jejich detem. Muj manzel se mohl "citove" otevrit az teprve kdyz poznal me...vyrustali bez materske lasky a tohle bysme nechteli aby nase vnouce zazilo.
Ale je to nejlepsi reseni- myslim tim,tu pisemnou formu, nebot pak nemuze rici ze jste rekli neco co neni pravda, nebot je to bile na cernem. A take kdyz mi chtela hned po tom emailu volat, ze to chce probrat z oci do oci, tak jsem ji na to rekla ze ja ne, ze at mi odpovi pisemnou formou, nebot se jednoduse da zapomenout na co bylo receno, ale z papiru ty jeji slova nikdo nevymaze.

karinka78
25. bře 2010

jo, a to jeste prohlasila ze me mela strasne rada a brala me jako vlastni dceru, teda ale jen do te doby nez jsem ji pry napsala ten email 😀 tak na to jsem ji jen napsala- ze kdyby me brala jako vlastni dceru tak mi nenapise "ze lzu a ze se mnou skoncila a vic se o takovych lzich nebude bavit", ale ze by to chtela rozume probrat...chybu nepriznala do ted...ona je totiz andel nebesky

sarax
25. bře 2010

Ahoj snachy, čtu vás tu už strašně dlouho,ale nikdy jsem neměla odvahu napsat, protože jsem toho zažila za tech 13 let s tchýní tolik, že bych psala strašně strašně dlouho, tak jsem radši vždycky mávla rukou. Já jsem takovej blbec, že mě došlo až poslední dva tři roky, že mě tchýně nenávidí a dělá mi za zády v rodině zle, nechápu, jak jsem to mohla nevidět, vždycky jsem všechno raději zapomněla, nepřipouštěla si... ona se vždycky tak usmívala a já jsem strašně důvěřivej blbec.... Po porodu třetího dítěte se ve mně všechno zlomilo a já přestala být "hodná", slušná ale ano, to bych si nedovolila.... nejvíc mě mrzí, že když si někomu postěžuju, tak dost často slyším, že by člověk měl zvážit a bla bla bla.... a že ta starší generace, bla bla bla... jenže do prčic, to přeci neznamená, že když je někdo starší, že mě může dělat cokoliv, co si zamane...a fakt mě štve, že mě "umravňuje" někdo, kdo mě vubec nezná.... já fakt patřím mezi ty splachovací a byla vychovaná v úctě ke starším,ale to , jak ted na " babičky a dědy" koukám, mě naučili za tech deset let oni, svým chováním....prostě nevím proč, ale tahle generace babiček a dědů je podle mých zkušeností ve většině rozmazlená, vypočítavá, pohodlná a umí pěkně vydírat...Já hodně hodně dlouho a vlastně každý den přemýšlím, jak a proč, v duchu si s tchýní povídám a snažím se to v sobě řešit, moc mě to trápí, nedokážu to pochopit...nedokážu zapomenout a hrozně moc mě mrzí, že se vykašlala i na vnoučata - na narozeniny, vánoce, svátky, besídky... všechno jsem vždycky řešila já, zvala, apod... jak jsem s tím přestala a čekala na odezvu a vlastně pro mě pocit, že se ozve i ona sama od sebe, protže by jí vnoučata chyběla, tak jsem se dozvěděla, že ona vždycky ráda kluky uvidí,ale jedině u nich...ale po tom, co oni sami přijdou... ponižování typu - zavolat si o vnoučata - a dobře, nejít k nám,ale třeba na zmrzku, nebo ven, prý u ní nepřipadá v uvahu...

karinka78
25. bře 2010

to ti nezavidim. proti me nikdy tchyne nic zleho nerekla, ale ja ji prestala mit rada kvuli jejich detem - tim jak se chova k vlastnim detem se mi docela dobre dokazi vybavit jak se vlastne stavi ke me. Ten email o jejim chovani jsem ji napsala nebot me bylo lito jak zachazi s jejimi detmi a vlastne vsemi lidmi okolo- ja jsem splachovaci a jen tak me neco nerozhazi. A jeslti me nekdo nema rad tak jejich problem, ne muj, nebot ja vim, ze jsem slusna a hlavne vzdy mluvim pravdu. Takze to ze me ted nenavidi je uplne sumafuk, hlavne ze to dodalo silu ostanim sourozencum a snacham si uz nenechat libit co delala. Musim rici ze ke me se vzdy chovala tak nejak "slusne" spoustu lidi rika ze to bylo asi tim ze se me bala. Akorat malinko zacala vyvadet kdyz zjistila ze jeji manzel si se mnou naramne rozumi (on se totiz nikdy nebavi s zadnymi jinymi rodinnymi prislusniky), ale ja jsem se jen tem jejim prupovidkam vzdy zasmala. Ale zlom se udelala- vedela jsem ze po tom emailu uz se mnou nikdy nepromluvi, ale stalo mi to za to, ze alepson ted ty druhe dve snachy maji zivot jednodussi ( na ne byla docela semetrika).

karinka78
25. bře 2010

ja zasadne razim heslo- budu si te vazit a respektovat pokud budes respektovat i ty me- a vubec to neni o veku! pokud me nerespektuje 80ti lete ci 50 ti leta zenska, tak proc ja bys se k ni mela chovat jak andilek a odpostet jeji moresy.

marketa137
25. bře 2010

Hokky o věku to fakt neni. S tchýní se nesnesu a třeba s její maatkou který je přes 80 je to ok. Sama řekne že neví kde udělali ve výchově chybu. Fakt bych snesla kdyby mě něco řekla do očí ale to se jen usmívala a pak hned pomlouvala co dělam blbě 😒 , i její matka jí kolikrát řekla že si má uvědomit že ne vše může říkat nahlas ale prý ona si bude dělat co che tak to má. Já jsem s ní zkončila fakt definitivně, nemam jí už co říct a jsem štastná že mam od ní klid. myslim si že o děti se staram dobře, nikdo mě nemůže nic vytknout a to jí asi vadí nejvíc🙂))). ona by potřebovala abych jí asi volala jak potřebuju pomoct a já vše zvládam nebo s pomocí manžela 😉 . Takže argument že ona jiná nebude a ma si na to zvyknout fakt u mě neprojde. Ona si měla včas uvědomit co dělá, dostala jednu šanci a víc nedávam. Jo a největší sranda je že prý se mě bojí tak proto ěm nic neřekla ale na pomluvy byla nebojácná dost🙂))). A prý mě nic neříkala protože jsem si vše dělala po svém, já fakt nepotřebuju její rady abych dítě balila do X vrstev oblečení když je prostě venku teplo, to že ona i v létě chodí ve svetru mě fakt nezajímá atd.....

sarax
25. bře 2010

karinko: doufám ,že jsi na sebe pyšná, to by každý neudělal, jsi nesobecký člověk, tech je málo... mně taky tchýně nic nikdy do očí jako ve zlým neřekla, usmívala se vždycky a vždycky odkývala, ale mě bylo dost často divný, proč jsem se u ní cítila na návštěvě divně a proč mi přišlo zvláštní, co dělá a co vlastně po nás vyžaduje, ale vždy s usměvem, tak jsme plnili její přání, protože přeci nebudu schizofrenní,vztahovačná, jsme přeci rodina.....tvoje děti moje děti....až najednou mi to prostě po tom třetím porodu došlo....... dělala za zády vše, aby mě s manželem dostala od sebe a přivlastnila si moje děti, opravdu promyšleně...bože, ta je tak zlá, tak bezcitná a sebestředná.....až se jí bojím, to jsem viděla jen v tech filmech s intrikánkama, vypadá to střeleně, ale fakt je taková, připadala jsem si jako blázen, když mě tohle občas napadlo,ale jednou se prostě přestala kontrolovat a dost mi toho do očí řekla, např. že ona si ze své pozice může říct, kdy si vezme kluka na noc (roční), že když bude chtít, tak pro ni neexistuju a v životě se se mnou nemusí bavit, že jí stačí můj manžel, yynechat mě není problém, že je moje povinnost jí vozit děti, tak co se za ty pěkný vztahy chválím, když bych stejně musela, že mám povinnost se o ně starat ( má pár let po 50, bydlí v paneláku a na starosti akorát psa... zdravá, melírky, hadříčky, apod...).to všechno s milým usměvem a já zustala s pusou dokořán a usmívala se přiblbě taky, protože jsem si myslela, že to snad není pravda...ale bojím se psát uplné detaily, abych pak neměla problémy. Aboslutně normální bylo, že si kluka vždycky převlíkla do svýho, že my s manželem jsem museli přespat v zimě v autě, když jsme chtěli (tenkrát jsme bydleli v jiném městě) navštívit známé, prostě jsme se do obýváku nevešli (3+1), že si pouštěla před známými moje porodní video a když jsme řekla, že se stydím, že je tam dost vidět, tak mi ale naprosto v klidu uzemnila, že tam přeci vube nejde o mě,ale o to dítě, at se uklidním, CD si zkopírovala a uložila k sobě, mně ji staženou na cd půjčila, at si to taky zkopíruju,ale bacha!!! vrátit...v šestinedělí mi vzala kluka, že ho jede ukázat mámě a já jela s ní, ona mi vzala tašku z ruky a nechala mě stát na ulici, manželovi po letech řekla, že mi to udělala naschvál, protže jsem jí ukazovala, jak se malý přebaluje a jí to urazilo.. mně to ovšem neřekla, ale jako vždy kývala a usmívala se.... mně tenkrát řekla, že mamince nebylo dobře... bože, já byla tak blbá, bylo toho milionkrát za tech deset let víc