Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

zuzinka6
19. dub 2010

Ahoj holky, po dloooouhé době opět tady 😀 😀 tak ta moje ex tchyně se tááák povedla, že jsem musela utéct i s malou, o 10kg lehčí, sešlá, unavená, vystresovaná, bušení srdce fakt na infarkt, že jsem se o sebe vážně bála ve svých 23letech 😢 . už půl roku bydlíme u mojí mami a nikdy nám nebylo lépe...a tatínek? toho ať si maminka nechá synáčka, kterýho vychovala jak vychovala. nedával mi ani korunu na malou a bába po mě ještě chtěla na nájem., protože on jí taky nedával....a tisíce a tisíce dalších podobných věcí...bylo to hodně vyčerpávající. takže hlavy vzhůru a poslat je do p....🙂))

anitta
19. dub 2010

zuzi teda to byl asi masakr...

u nás je manža super jen ona je mrcha, prostě využívá jeho hodné povahy a já pak na to doplácím. hrozně ho poštává proti mně vymejšlí blbosti že se v její přítomnosti pomalu bojím něco říct aby se jíto nedotklo, uf
Davídečku říkala manželovi ještě před měsícem pak už jsem řekla že je mit o trochu nepříjemný když říká stejně vnukovi i synovi a nechala toho bez keců no a otec manžela taky super prodává nám vajíčka od jeho slepišek za kus osm korun a med za 80 mazec ne???

zuzinka6
20. dub 2010

🙂))))mmmm to asi moc nepečeš co...by mi to hořklo🙂)).taky dobrý, u nás byl partner hodně pasivní a vše nechával na poslední chvíli...když bylo dusno tak zmizel ke kámošovi nebo do hospody a já se tam mam z báby asi posrat ne...třeba nám v 6 ráno bez klepání vtrhla do ložnice vzbudit synáčka do práce, ...apod...fakt síla...a synáček?ten se divil, proč mi to jako vadí...no hrůza!

mataharyy
21. dub 2010

Ahoj,
zuzinka6 😀 o tchýni mlčím, spoustu věcí myslí (asi) dobře i když občas bych vraždila, ale to co popisuješ mě fakt pobavilo. Když jsem se nastěhovali ke tchánovcům, byla jsem těhotná, no a co je nej zábava, tchán se přišuntal, bez klepání tiše jako myška a za zádama mi zahučel, nejdenou jsem měla poličku nebo dvířka obtisklé na čele a normálně jsem se chvílema bála že z šoku potratím, nedošlo mu to... Pak čas od času nekontrolovatelně vletěl do místnosti, vůbec mu nedošlo že se převlíkám, popřípadě že večer máme s manželem jinou zábavu než se s ním vybavovat... Nejednou se nám švagr smál že se jednou z leknutí zasekneme... Jen teda manželovi to vadilo strašně. Už s nima nebydlíme a je nám hej 😎

zuzinka6
21. dub 2010

🙂)))))Mataharyy se tu řežu🙂))bába už manžela 20 let neměla, takže se chorobně upla na začátku..taky jsem se tam stěhovala těhu...no a jak mi ho naservírovala, tak jsem jí ho vrátila...v plné kráse🙂)rok byl na ÚP, to mu nic neřikala, když tam je 15 let taky no......jinak kazišučka hrozná...pak se ex divil, že sem zřejmě frigitka🙂))))))jéééj jak ten se splet🙂no nic no....
prej za zádama mi zahučel🙂)si mě pobavila🙂)

zuzinka6
21. dub 2010

teda chorobně se upla na svýho synáčka, protože dcerunka starší jí fakuje🙂ú)

mataharyy
21. dub 2010

No tak ve zpětném pohledu se taky bavím, ale tolik modřin jsem snad nikdy neměla, to vypadalo jako když mě doma manžel mlátí 😅 Jináč když jsem zařla v sedmém měsíci při pohledu na tchána dostávat kontrakce, tak ho manža sepsul jak ratla a byl klid 😎 teda přestal lézt do ložnice a hučet, zato když jsem byla v koupelně, tak ač mám občas dojem že neví na co se ta místnost používá, byl tam, horší jak čtvrtodenní zimnice ten chlap 😠
No dcerunka si to dobře zařídila, synáček je osel když si nechá maminkou řídit život 😝 Tak už ti bude faj ne? frigidnost tě opustí 😀 a tak 😉

zuzinka6
21. dub 2010

Mata mě opustila🙂)))už půl roku bydlíme s malou u mami🙂.
jj tak to už je jeho problém no...
tak se mu asi líbíš ne🙂))))se projdi doma nahá a bude klid🙂))

mataharyy
21. dub 2010

u sebe doma klidně, od prosince máme vlastní dům a klid 😵 to nevím jestli se mu líbím, ono to bude dané spíš tím že s tchýní už několik let nesdílí ložnici... 😀 takž to s líbením nebude mít moc společného 😉
ty s malou máte klid a to je hlavní, nikdo ti do ničho nekecá a je to. A oni dva nechť si sou problémama vzájemně, když není schopnej si prosadit svou, tak ať si tam trčí bez vás, pod dozorem maminky 😝 😀

zuzinka6
21. dub 2010

moje slova🙂)
ach tááák takže se mu svym způsobem líbíš🙂)))tak to máte klid že jo🙂)tak ať vydrží

mataharyy
21. dub 2010

U vás taky tak. Zdar domácnostem bez tchýní, tchánů a jiných rušivých elementů 😀

anitta
21. dub 2010

ahojky jj my máme tchyni a tchána odsutd pět minut chůze a pořád nadavaj že neviděj vnoučka pritom jim minimálně pro klid v rodině píšu aby se stvili na kafe (jsou už oba v důchodu takže času moře) a pokaždý jim do toho něco vleze ale pořád si stěžujou tak co mám asi dělat... uf uf ...

mataharyy
21. dub 2010

anitta přitom mi vstávají vlasy hrůzou 😀 sice to máme dál jak pět minut, ale tchýně chodí tak jednou týdně (tento týden nebyla, zítra čekám telefon s otázkou "jste doma?") no těžko jí to vyčítat, o jednoho vnuka rozvodemem přišla a tenhle je jedinej, ale občas na ní fakt nemám náladu, jen ona to asi nechápe, stejně jako že když můžu bejt a manželem jen o víkendu (jináč dělá mimo domov) tak fakt nemám chuť tahat se k nim, kde bude tchán co leje jak hrom, není s ním kloudná řeč a ona, nějak nevím o čem s ní debatit, takže už přes rok spolu mluvíme pořád o tom samém 😀 ale jak říkáš pro klid v rodině 😎

sarax
22. dub 2010

Ahoj holky, tak čtu, jak ty ženský jedou, někde i chlapi 🙂 .....
😎 , no, u nás klid....nemáme jejich směrem co dělat, tak se nevidíme..jen mimčo švagryni je doma z porodnice, bohužel jsme to do ní nestihli a tak jsme jí napsali , že až bude na procházce kolem, tak rádi malýho uvidíme.... dostali jsme klasickou odpověd (=diktovala tchýně)... až budete chtít malého vidět, tak přijdte, záeží na vás (=přeloženo - pokud nepřijdeme ke tchýni, žádná aktivita z jejich strany se nekoná... prostě jeho veličenstvo, nedá se nic dělat, jak jsem výše psala-kdyby udržovala cthýně alespon formální zájem o naše tři děti a přišla jim popřát alepson k narozkám, tak bych tam šla, takkhle tam nepujdu, připadala bych si , že jsem zazdila naše děti....vím, že malé mimčo za nic nemuže, ale naše děti taky ne...(spíš tím trestám sebe, malý nunátka jsou taaaak krásný )

anitta
22. dub 2010

ahojky tak dnes již ráno perlička od tchyně

ležím a manža byl s prckem v dolním patře a mobil nechal v posteli a najednou sms od tchyně- pořádně se oblékni je tam zima tak at nenastydneš- to byla sms pro manžela 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 super ne???

sarax
22. dub 2010

Anitta: šišmarjáááá 😀 , co na to manžel? To by ho snad mělo urazit...

anitta
22. dub 2010

on to omlouvá že si delala legraci ale oba víme že to tak není je to traparna fakt jo, a takhle je to se vším . ona vleze do dveří a už jede ... jé Davídek ještě dudá?? no to je ostuda přitom manželovi píše ráno sms at nenastydne uf uf uf

sarax
22. dub 2010

No a co třeba si začít dělat starosti o babičku, napsat sms: maminko, venku fouká, včera jste byla nalehko, dneska ať už to nevidím 😀 😀 😀

alenapo
22. dub 2010

Jojo tema tchyne je na dlouhe povidani...
Ale na druhou stranu, kdyz vychovavame nase ratolesti.. od tehotenstvi, po porod, starost, vychova a pak nase deticky vyrostou... mame na ne zapomenout? Jake budeme my tchyne... mama je mama prece, ne? Jakou chceme snachu?

evena
22. dub 2010

ahojte
vidím že u maminek je vše přo strarém 😝
alenapo: něco na tom určitě je 😉 ale já (doufám) bych svou případnou snachu neponižovala a nechodila na ní žalovat svýmu případnému synovi 😀

anitta
22. dub 2010

no přesně určitě o syna budu mít taky starost ale nesmí se to přehánět abych mu ve třiceti říkala davídečku broučku a psla mu at se teple oblékne to už je ujetina a hlavn+ mě pomlouvá uplně zcestne a to nechápu já ji byla vždy oporou dokud jsem nepoznala co je zač.
když ji zemřela maminka byla jsem s ní já a pomáhala jí když si zlomila ruku nastěhovala jsemji k nám a pečovala o ni jak o mimino a vrátí se mit o opravdu uplně jinak takže konec je mi ukradená 😝

frisbee
22. dub 2010

alenapo..no zapomenout ne,ale když se ti tchýně 16 let snaží rozbít fungující spokojené manželství a ubližuje tvojemu dítěti,díváš se na to jinak....protože na to není odpověď 😒

brumdinka
22. dub 2010

ahojte, u nás docela klídek a to je mám v baráku 😀 😀

alenapo - přesně tak, ono pro ně je to pořád dítě stejně jako pro vás budou ty vaše a to i když jim bude třeba 60 🙂 ale je fakt, že nic se nemá přehánět 😉

fris - už tu bábu konečně pohřbi - zbytečně se v tom neustále vrtáš - jo ublížila ti a vim, že hodně ale konečně je po ní 😝 tak už to nech spát 😉

frisbee
22. dub 2010

brum,kdyby to bylo tak jednoduchý,to zdraví mi to každodenně připomíná 😝 ..
tady hlavně nechápu,proč teda lezou tomu svému dítěti do ložnice zrovna v tom nejlepším 😀

sambucca
22. dub 2010

anitta: naprosto s tebou souhlasim!!! nic se nema prehanet 🙄 na moji tchyni je nejhorsi prave to, jak vlastne vsechno mysli desne dobre (psala jsem o ni romany hlavne na beremku, protoze pred svatbou to bylo peklicko, no a hlavne ted jsme dal z jejiho dosahu, i kdyz jen napul protoze samozrejme i kdyz bydlime za devatero horama a rekama denne mu vola).

Mymu chlapovi tahne na petatricet ale kdyz venku fouka vitr hlavne si nezapomen cepici! ja radsi upekla strudly tri XZ je ma tak rad! Na tu mas, alespon nemusis pect 🙄 uz jsi byl u doktora s tim krkem, to musis preci smarja taky ho trosku nut kdyt si jeho zena! (ach jo, kolikrat mam opakovat ze ten chlap je dospelej a hucenim si ho leda naseru....) to je porad dokola to samy.... stokrat nic umorilo osla

brumdinka
23. dub 2010

holky to chce klídek 😀 tohle stará babi dělá taky (a to je Jirkovi 41 😀) - a Jiříčku a proč tuhleto a proč tamhleto a na mě proč jde na oběd do jídelny, když vaříš - tak jí řikám protože si to vymyslel a já se s nim hádat nebudu nebo to je jeho problém je snad dospělej atpdo....... tchýně dokud ještě nehlídala, tak taky a kam jdete a to ráno sme jeli do školky a už ve vokně 😀 - no co Jirka jí vždycky řek, at´zaleze, že jí do toho nic neni 😀
nebo vždycky malej třeba trošku zakop nebo já nevim uplně triviální věci a tchán s tchýní a hned a co se stalo - tak vždy odpovídám hovno nebo co by se furt mělo dít 😀 😀 prostě jsou tak děsně moc opatrný a já mám dvakrát tolik práce naučit malýho samostatnosti, když moji výchovu bojkotujou 😝 😀

ale fakt řešení je je zaměstnat, od tý doby co hlídaj švagrovu malou tak fakt o nich nevim a mám klid nebo když ještě chodila do práce tak sem taky nevěděla, že existuje - tak jim najděte nějakou brigádu nebo já nevim - prostě nesmí mít čas na takovýhle bejkárny 😉

brumdinka
23. dub 2010

p.s. - minule byla tchýně s malou na zahradě - ted´si tu přehnanou péči vyřáduje na ní, tak mi sme z oblika 🙂 , samo na zahradě jak Jiřík zlobí a já nevim co - od jakživa sem od nich neslyšela, že by řekli že je hodnej 😝 , přitom je jako každý jiný dítě
no ale je fakt, že vyloženě bábu provokoval 😀 a ona uplně říčná jak jí zlobí, tak jí říkám at´si ho nevšímá, že jí vyloženě provokuje no a zas sem byla špatná já, že mu nic neřeknu nebo mu nedám na zadek a proč jako jenom proto, že tchýně neni schopná si s nim poradit 😀

anitta
23. dub 2010

ahojky holčiny je to síla
asi nezbývá než zatnout zuby a mlčet jinak bych ji už dávno poslala do hodně ošklivých míst... nemám ji ráda a nikdy ani nebudu ale je to matka mého muže a s tím chci být jen by mi stačilo kdyby se občas místo jejího obhajování zastal i mě ale nebudu to hrotit kašlu na to tady se aspon můžeme vykecat a vypustit to ven...

jen je zvláštn í že treba moje máma takové problémy neděla naopak je jak kamarádka a do ničeho nekecá proč je vždy problém matka chlapa????

brumdinka
23. dub 2010

aniitt - jo jo jen já ještě říkám nebát se je poslat do hodně ošklivých míst - jej za těch 10 let sem je tam kolikrát poslala 😀

jen základ je mít oporu v partnerovi, já naštěstí ji v Jirkovi vždy měla a mám a když sem jí neměla tak sem zpětně musela uznat že měl pravdu - že sem např.já něco fakt přehnala 😀 (ale to se stalo tak možná dvakrát za těch 10 let) - vážně si neumim představit tu podporu v mužskym nemít - to bych tady s nima v tom baráku už dávno nebyla 😝

evena
23. dub 2010

brum jakto že má ta tvoje tchýně takovou výdrž 😕 😕 já tu mou poslat do prdele tak se urazí a nepromluví se mnou 😀